DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Nad morzem" i "Amy"
DODANO: 2016/07/22
To film o smutku, małżeńskim kryzysie i próbie wyjścia z tego depresyjnego kręgu. Co ciekawe, przed oczami mamy autentyczne małżeństwo - Angelinę Jolie Pitt i Brada Pitta, którzy wcielają się w role Vanessy i Richarda. Jolie napisała też scenariusz i wyreżyserowała „Nad morzem". Pitt był jednym z producentów. Efekt?
Do obejrzenia - "Spotlight" i "Makbet"
DODANO: 2016/07/09
W 2002 roku reporterzy dziennika Boston Globe opublikowali artykuły, w których demaskowali wcale nie incydentalne przypadki pedofilii w archidiecezji Massachusetts. „Spotlight" Toma McCarthy'ego opowiada o ich trwającym wiele miesięcy dziennikarskim śledztwie. I robi piorunujące wrażenie!
Do obejrzenia - "Pitbull. Nowe porządki" i "Za jakie grzechy, dobry Boże?"
DODANO: 2016/07/03
To nie jest kontynuacja kultowego „Pitbulla", choć kilku bohaterów z filmu Patryka Vegi sprzed dziesięciu lat pojawia się na ekranie. To zupełnie „Nowe porządki", nowe postaci i historia, ale tak samo odrażająca, brudna, zła. I w tym tkwi jej siła, bo reżyser w bezkompromisowy sposób pokazuje życie policjantów i gangsterów.
Książki na wakacje 2016
DODANO: 2016/07/03
Wakacyjnie zwalniamy i wypoczywamy, łapiemy czas na to, na co w ciągu pracowego zabiegania nie zawsze starcza nam dnia. Ja na wakacje zabieram książki, różne, i takie polecam też na kanapie. Jest tylko jedna sprawa - niektóre są dość grube, sporo miejsca zajmują w walizce :) Ale mnie to nie przeszkadza :)
Do posłuchania - "#Wszystkogra" i "Lśnienie"
DODANO: 2016/07/03
Nie widziałem filmu Agnieszki Glińskiej, ale od jakiegoś czasu słucham sobie albumu z piosenkami z „#Wszystkogra" i tak sobie myślę, że w sumie polskie przeboje mają moc. Tu w nowych aranżacjach, w wykonaniu aktorów, brzmią z nową siłą i wciąż zachwycają tekstami i muzyką.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów