DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do posłuchania - "Karabin" Maria Peszek
DODANO: 2016/03/19
„Piosenki o nienawiści przeciw nienawiści. Bo słowa mogą więcej niż naboje. Karabin to pacyfistyczna płyta wyrażona militarnymi środkami. Marzyłabym, żeby te piosenki dodawały siły w tych niespokojnych czasach" - powiedziała Maria Peszek, zapowiadając swoją najnowszą płytę.
Do poczytania - "Moje córki krowy" i "Muzyka mojego życia"
DODANO: 2016/03/19
Nie byłem na filmie (o którym jest tak głośno), ale przeczytałem „Moje córki krowy", literacki debiut Kingi Dębskiej i wciąż jestem pod ogromnym wrażeniem tej książki. A właściwie tego, jak o rzeczach najważniejszych można opowiedzieć tak po ludzku, prawdziwie, jak w życiu.
Do obejrzenia - "Ugotowany" i "Marsjanin"
DODANO: 2016/03/19
„Gotowanie jest jak seks. Kończy się zawsze tak samo, a mimo to szukasz nowych, niebezpiecznych dróg prowadzących do finału" - mówi Adam Jones, bohater „Ugotowanego". A każdy kadr filmu Johna Wellsa potwierdza jego słowa. I dobrze radzę - zabezpieczcie sobie na czas seansu coś dobrego do jedzenia i picia :)
Do obejrzenia - "Karbala" i "Strategia mistrza"
DODANO: 2016/03/06
Przez wiele lat polscy żołnierze, którzy bronili ratusza w irackim mieście Karbala, nie mogli o tym mówić. Film Krzysztofa Łukaszewicza przerywa klauzulę milczenia i wreszcie możemy zobaczyć, jak przez trzy dni nasi wojacy przy wsparciu bułgarskich koalicjantów odpierali ataki islamskich fundamentalistów.
Do poczytania - "Aleja tajemnic" i "Krafftówna w krainie czarów"
DODANO: 2016/03/06
Pełna irvingowskich znanych motywów? Tak. Religijnie kontrowersyjna? Owszem. Wciągająca? Bez dwóch zdań. Wspaniała? Jak każda książka amerykańskiego pisarza. Właśnie przeczytałem „Aleję tajemnic", najnowszą 14. powieść Johna Irvinga i czuję się tak, jakbym zjadł przepyszne ciastko w jednej z najlepszych na świecie kawiarni.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów