DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do posłuchania - "EXcentrycy"
DODANO: 2016/02/20
Kilka kanap temu opisywałem książkę Krzysztofa Kowalewskiego „Excentrycy". W kinach można obejrzeć świetny film Janusza Majewskiego na jej podstawie. A w domowym zaciszu słuchać muzyki, która gra w nim główną rolę. Swing rządzi!
Do poczytania - "Kucając" i "Życie to jednak strata jest"
DODANO: 2016/02/20
Rumuński filozof Emil Cioran napisał, że zamiast na siłę się cywilizować „powinniśmy zawszeni i pogodni kucać w cieple zwierząt". W swojej najnowszej książce Andrzej Stasiuk rozwija tę myśl na różne sposoby, opowiadając nam o nas z perspektywy naszych braci mniejszych, niejako „kucając".
Do obejrzenia - "Chór" i "Drugi Hotel Marigold"
DODANO: 2016/02/20
Czasem życie potrafi dać nieźle w kość. Ale, jak mówią, zamykając przed nami jedne drzwi, jednocześnie otwiera inne. Tylko od nas zależy, czy będziemy mieli odwagę przekroczyć ich próg. A może nie tylko od nas?
Do obejrzenia - "Czego dusza zapragnie" i "Chemia"
DODANO: 2016/02/06
Terry Jones, członek słynnej grupy Monty Pythona po dwudziestu latach przerwy znów stanął za kamerą, by nakręcić „Czego dusza zapragnie", przewrotną komedię, w której kosmici dają moc spełniania wszystkich pragnień. Brzmi znajomo?
Do poczytania - "Śmierć frajerom"
DODANO: 2016/02/06
Powieść historyczna, szpiegowska, łotrzykowska, kryminał, romans, w tle międzywojenna Warszawa, Wilno, Śląsk, Zakopane, a z przodu postaci z krwi i kości, z którymi czytelnik momentalnie się zżywa. „Śmierć frajerom" Grzegorza Kalinowskiego to seria, której absolutnie nie można przegapić.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów