DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Mapy gwiazd" i "Sędzia"
DODANO: 2015/04/27
David Cronenberg jest bezlitosny wobec fabryki snów. Ale to nie tylko najmocniejsza, jak dotąd w kinie, satyra na Hollywood - to przede wszystkim film o ludzkich obsesjach i „marzeniach", które trzeba zrealizować za wszelką cenę, w oparach absurdalnego blichtru i pod maskami zakładanymi przy każdej okazji. Nic dziwnego, że na usta ciśnie się pytanie - co się dzieje z tym światem?
Do przeczytania - "Domek dla lalek" i "Ucho od śledzia"
DODANO: 2015/04/27
W „Domku dla lalek" David Hewson „wraca" do oszczędnego, filmowego stylu pisania (opis miejsca, gdzie rozgrywa się akcja + dialogi), znanego nam tak dobrze z trzech części „Dochodzenia". Ale tym razem przenosi nas do Amsterdamu, odkrywając mroczną stronę miasta poprzecinanego malowniczymi kanałami. Poznajemy też Pietera Vosa, który zostaję wciągnięty w rozwikłanie zagadki zaginięcia pewnej dziewczyny...
Do obejrzenia - "Furia" i "Interstellar"
DODANO: 2015/04/11
„Furia" zawiezie was w sam środek piekła końca II wojny światowej. Jest kwiecień 1945 roku. Wojska alianckie wkroczyły do Niemiec - wśród nich 2. dywizja pancerna US Army. Jednym z czołgów Sherman dowodzi sierżant Don „Wardaddy" Collier (Brad Pitt) i to właśnie z jego chłopakami ruszymy do walki...
Do przeczytania - "Długi Mars" i "Cześć, starenia"
DODANO: 2015/04/11
Wyobraźnia Terry'ego Pratchetta i Stephena Baxtera, jaką obaj pisarze prezentują czytelnikom w swoim bestsellerowym cyklu przechodzi najśmielsze oczekiwania. Właśnie ukazała się ich trzecia powieść „Długi Mars". Zapnijcie pasy, bo czeka was niesamowita podróż przez niezbadane wykroczne światy.  

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów