DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Dziennik zakrapiany rumem"
DODANO: 2012/06/20
Alkohol leje się litrami, lepkość Karaibów wręcz czuć na skórze i z każdą kolejną sceną filmu mit amerykańskiego snu zamienia się w koszmar. W „Dzienniku zakrapianym rumem" przenosimy się do Portoryko lat 60.
Do poczytania - "Więzień nieba" Carlosa Ruiza Zafóna
DODANO: 2012/06/19
W swojej najnowszej powieści „Więzień nieba" Carlos Ruiz Zafón znów zabiera nas do Barcelony. Jej akcja rozgrywa się kilkanaście miesięcy po wydarzeniach opisanych w „Cieniu wiatru". Brzmią w niej echa „Gry anioła" i jest też Cmentarz Zapomnianych Książek...
Do obejrzenia - "Świat według Barneya"
DODANO: 2012/06/11
Życie Barney'a Panofsky'ego (znakomity jak zawsze Paul Giamatti) to ciągły festiwal paradoksów, sukcesów i porażek, z naciskiem na te ostatnie. On sam traktuje siebie z dystansem, bo w końcu „nikt nigdy nikogo nie rozumie". I właśnie dlatego jego świat jest tak bardzo pociągający dla widza...
Do obejrzenia - "Sekret Eleonory"
DODANO: 2012/06/01
Z prawdziwą przyjemnością przedstawiam kolejny film dla dzieci, jaki ukazał się w cyklu „Mały Gutek". „Sekret Eleonory" to pięknie narysowany i mądry film o tym, jak ważne są książki i ich bohaterowie. Warto, aby znalazł się w filmotece każdego dziecka! I choć film ukazał się na DVD jakiś czas temu - Dzień Dziecka to idealna okazja, aby o nim napisać :)

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów