DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do posłuchania - "Przepis na życie"
DODANO: 2012/01/28
Jakiś czas temu prezentowałem na kanapie pierwszy sezon serialu „Przepis na życie”, który ukazał się na DVD i zachwycałem się przy okazji świetną ścieżką dźwiękową. Teraz polecam właśnie dwupłytowy album z muzyką z tego serialowego hitu.
Do poczytania - "Pollywood" i "Najlepsze dania Billa"
DODANO: 2012/01/28
„Zadziwia mnie, jak zaskakująco niewielu Polakom udało się zrobić karierę w Hollywood" po II wojnie światowej. Jest to o tyle niezrozumiałe, że właśnie Polacy stworzyli przemysł filmowy, a z tego miasta - jego stolicę." - tak zaczyna się „Pollywood", książka Andrzeja Krakowskiego, który opisuje sylwetki wielkich protoplastów amerykańskiego przemysłu filmowego.
Do obejrzenia - "Świnki"
DODANO: 2012/01/28
Robert Gliński przyzwyczaił nas do mocnych filmów, które nie lukrują rzeczywistości, tylko pokazują nam jej ciemną stronę. Tym razem zabiera widzów na pogranicze polsko-niemieckie, do małego miasteczka, gdzie dzieciaki w pogoni za pieniądzem gotowe są na wszystko.
Do obejrzenia - "Debiutanci"
DODANO: 2012/01/21
Ponoć „Debiutanci" oparci są na autentycznej historii, co po raz kolejny dowodzi, że życie pisze najbardziej oryginalne scenariusze i potrafi nas zaskakiwać. Mike Mills udowadnia też „Debiutantami", że nigdy nie jest za późno, aby odkryć to, co naprawdę nas kręci i podnieca. A także zweryfikować swoje przekonania, przezwyciężyć własne lęki i zejść ze ścieżki, po której spacer wcale nie sprawia nam przyjemności.
Do poczytania - "Każdy szczyt ma swój Czubaszek" i "Łatwa kuchnia japońska"
DODANO: 2012/01/21
Dawno już nie bawiłem się tak dobrze podczas czytania książki, jak to miało miejsce w przypadku „Każdy szczyt ma swój Czubaszek”. To wywiad, jaki z Marią Czubaszek przeprowadził Artur Andrus „wnikliwie przepytując znaną felietonistkę z jej twórczości oraz burzliwego życia towarzyskiego i rodzinnego.”
Do posłuchania - Kate Bush "50 Words For Snow"
DODANO: 2012/01/14
Każda nowa płyta Kate Bush jest dla mnie wydarzeniem. Może dlatego, że tak długo trzeba na nie czekać. Tym bardziej się cieszę, że w 2011 r. Kate podarowała swoim fanom aż dwa znakomite albumy. O „Director\'s Cut" pisałem kilka miesięcy temu na kanapie. Teraz przyszła pora...
Do poczytania - "Sherlockista" i "Kora Kora"
DODANO: 2012/01/14
Czytanie takich książki, jak „Sherlockista" Grahama Moore'a to prawdziwa przyjemność. I na dodatek jest to powieściowy debiut młodego absolwenta uniwersytetu Columbia, na którym ukończył historię religii. Moore napisał thriller rozgrywający się w dwóch planach czasowych - na przełomie XIX i XX wieku oraz współcześnie.
Do obejrzenia - "Strach" i "Sea Rex"
DODANO: 2012/01/14
17-letni Dane z matką i młodszym bratem przeprowadza się z Nowego Jorku do małego miasteczka Bensonville. Dlaczego? Możemy się tylko domyślać - może matka straciła pracę i znalazła ją dopiero w sennej pipidówie?

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów