DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Mroczny zakątek" i "Z dala od zgiełku"
DODANO: 2016/01/23
Kolejna powieść Gillian Flynn trafia na ekran. „Mroczny zakątek" opowiada o zbrodni z przeszłości i próbie przepracowania po latach rodzinnych traum oraz tajemnic. To duszny i pełen emocji obyczajowy thriller, w którym nic nie jest takie, jakie się z początku wydaje.
Do poczytania - "Wojna i terpentyna" i "Qmam kasze"
DODANO: 2016/01/23
Tuż przed śmiercią Urbain Martien, dziadek flamandzkiego pisarza Stefana Hertmansa powierzył mu swoje dzienniki spisane w dwóch zeszytach. Z jego wspomnień, a także własnych doświadczeń i poszukiwań wnuk stworzył powieść, która jest hołdem dla pamięci i odkrywania własnej tożsamości. To literacka perełka - pod każdym względem.
Do obejrzenia - "Hiszpanka" i "Kto tam?"
DODANO: 2016/01/09
„Hiszpanka" Łukasza Barczyka zachwyca wizualnym i pełnym efektów specjalnych przepychem oraz niebogoojczyźnianym podejściem do historii. W końcu opowiada o jedynym wygranym polskim powstaniu między innymi z perspektywy pojedynku spirytystycznego. A to nie wszystkim będzie w smak.
Do poczytania - "Utopce", "Pokój dla artysty", "Autorka"
DODANO: 2016/01/09
Utopce to niewielka wioska położona w lesie niedaleko Lipowa. W 1984 roku doszło tam do zaginięcia ojca i syna. Czy zostali zamordowani? Jeśli tak, to gdzie morderca ukrył ich ciała? Zagadkę sprzed lat próbują rozwikłać policjanci Daniel Podgórski i Emilia Strzałkowska przy wsparciu komisarz Klementyny Kopp...

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów