DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do przeczytania - "Szeptucha" i "Dziennik Powstańca"
DODANO: 2014/07/30
Iwona Menzel przenosi nas do Waniuszek, niewielkiej wioski na Podlasiu, zagubionej wśród nadbiebrzańskich bagien. Mieszka tam Olesia, którą miejscowi nazywają Szeptuchą. Jestem pewny, że spotkanie z nią odmieni wasze spojrzenie na nowoczesność i tradycję, a przede wszystkim poczujecie niezwykłą moc płynącą z odwiecznych praw natury...
Do obejrzenia - "Pod Mocnym Aniołem" i "Biegnij chłopcze, biegnij"
DODANO: 2014/07/30
„Pod Mocnym Aniołem" pozwala nam zobaczyć świat oczami człowieka uzależnionego, który doświadcza wszystkich możliwych upodleń związanych z nałogiem. Smarzowski funduje nam alkoholiczno-deliryczno-pijackie opowieści, od których kręci się w głowie, zupełnie, jakby to nie bohaterowie filmu, a widzowie byli w alkoholowym ciągu.
Do posłuchania - Aga Zaryan "Remembering Nina & Abbey"
DODANO: 2014/07/19
Krążkiem „Remembering Nina & Abbey" Aga Zaryan składa hołd dwóm wielkim wokalistkom jazzowym - Ninie Simone oraz Abbey Lincoln. „Sięgnęłam do kilkunastu utworów z repertuaru bohaterek mojego albumu i wraz z wyśmienitymi muzykami zinterpretowaliśmy je na nowo" - pisze artystka.
Do przeczytania - "Kto to pani zrobił" i "Lot motyla"
DODANO: 2014/07/19
Dlaczego picie wódki to ciężka praca? Dlaczego należy jeść dużo niezdrowej żywności? Jak odróżnić partacza od poprawiacza? Dlaczego wielu polskich ojców przez całe życie nie ma okazji poczuć się spełnionymi? Odpowiedzi na te pytania można znaleźć w wydanym niedawno zbiorze felietonów Agaty Passent zatytułowanym „Kto to pani zrobił?"...
Do obejrzenia - "Carrie", "Wałęsa. Człowiek z nadziei" i "Wilk z Wall Street"
DODANO: 2014/07/19
Kimberly Peirce nakręciła współczesną wersję książki Stephena Kinga „Carrie". I choć z ekranu wieje grozą, to jest to przede wszystkim dramat o trudnym dorastaniu, wyobcowaniu wśród rówieśników, prześladowaniach, rodzicielskiej nadopiekuńczości, religijnym fanatyzmie i dramatycznych konsekwencjach, jakie z tego mogą wyniknąć.
Do przeczytania - "Długa wojna" i "Greta Garbo. Moja miłość"
DODANO: 2014/07/05
Terry Pratchett i Stephen Baxter znów zabierają czytelników na obszar Długiej Ziemi, która wydaje się „ostatecznym darem dla ludzkości; miejscem, gdzie każdy może żyć tak, jak mu się podoba". Ale czy na pewno? Oto pojawia się całkiem realna groźba wojny, jakiej ludzkość jeszcze nie prowadziła...
Do obejrzenia - "Bates Motel" (sezon 1) i "Skubani"
DODANO: 2014/07/05
Chcecie dowiedzieć się, co doprowadziło do tego, że Norman Bates, bohater kultowej „Psychozy" Alfreda Hitchcocka stał się psychopatycznym mordercą? Obejrzycie serial „Bates Motel", którego pierwszy sezon właśnie ukazał się na DVD.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów