DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do poczytania - "Skóra motyla" i "Akordy dla dzieci"
DODANO: 2012/09/22
„Skóra motyla" to nie tylko świetnie napisana powieść o maniakalnym mordercy, to także wnikliwe spojrzenie na współczesne rosyjskie media i portret młodego pokolenia Rosjan, które mierzy się ze swoją postkomunistyczną przeszłością. Warto zapamiętać nazwisko jej autora i mieć nadzieję, że kolejne powieści Siergieja Kuzniecowa także zostaną przetłumaczone na język polski.
Do obejrzenia - "Wszystkie odloty Cheyenne''''a" i "Lęk wysokości"
DODANO: 2012/09/22
„Wszystkie odloty Cheyenne'a" trzeba zobaczyć przede wszystkim dla znakomitego Seana Penna, który zagrał 50-letniego rockmana. Z burzą natapirowanych włosów i jaskrawoczerwoną szminką na ustach Cheyenne wyrusza w podróż, która odmieni jego życie. Wiem, brzmi to banalnie, ale film Paolo Sorrentino wcale banalny nie jest.
Do poczytania - "Marionetki"
DODANO: 2012/09/09
Paweł Jaszczuk znów zabiera czytelników do Lwowa, aby wspólnie z dziennikarzem Jakubem Sternem rozwiązali kryminalną zagadkę. Wszystko zaczyna się w chwili, gdy uczennica gimnazjum znajduje przy murach obronnych warowni Daniela zwłoki młodego mężczyzny bez głowy...
Do obejrzenia - "Artysta" i "Sponsoring"
DODANO: 2012/09/09
„Artysta" to hołd złożony magii kina i filmowej tradycji. Eksperyment, który w świecie współczesnej techniki cyfrowej i efektów 3D pokazuje, że kino to przede wszystkim emocje, wyobraźnia i dobrze opowiedziana historia.
Do obejrzenia - "Terytorium wroga", "Róża" i "Columbus Circle"
DODANO: 2012/09/01
„Terytorium wroga" dedykowane jest żołnierzom z francuskich oddziałów specjalnych i dziennikarzom, którzy z ogarniętych przez wojny krajów ślą relacje o zbrojnych konfliktach. Można powiedzieć, że Stéphane Rybojad nakręcił z wielkim rozmachem coś w rodzaju filmowej laurki. I to jest właśnie klucz do tego filmu.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów