DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Kontrabanda"
DODANO: 2012/07/27
„Kontrabanda" to solidnie i na poważnie zrobione kino sensacyjne z Markiem Wahlbergiem w roli głównej. To opowieść, bez moralizatorskiego smrodku, choć z przesłaniem, że najtrudniej jest zerwać z niezbyt chlubną przeszłością.
Do posłuchania - Carlos Santana "Shape Shifter"
DODANO: 2012/07/21
36. albumem w swej dyskografii Carlos Santana wraca do korzeni, czyli początków swojej kariery, a także dedykuje ten krążek rdzennym mieszkańcom Ameryki - Indianom. Jeśli ktoś szuka popowych rytmów znanych z ostatnich płyt genialnego gitarzysty, na „Shape Shifter" ich nie znajdzie.
Do poczytania - "Ile kroków do domu" i "Śmierć pięknych saren"
DODANO: 2012/07/21
„Ile kroków do domu" to debiutancka powieść Dominika Rutkowskiego opowiadająca o czwórce przyjaciół, którzy w szarej PRL-owskiej rzeczywistości walczą o swoje marzenia.
Do obejrzenia - "Człowiek na krawędzi" i "Pogorzelisko"
DODANO: 2012/07/11
Mam lęk wysokości, więc każdy człowiek poruszający się na krawędzi, po przekroczeniu której spada się w dół wzbudza we mnie silne emocje. A jeśli dodać do tego jeszcze zgrabną historię i całą masę atrybutów kina akcji, to wchodzę w taki film dla czystej rozrywki bez zmrużenia oka...
Do poczytania - "Wersje" i "Haruki Murakami i jego Tokio"
DODANO: 2012/07/07
Nie przeżywamy życia, tylko żyjemy jakąś jego wersją zdeterminowaną przez nasze pochodzenie społeczne oraz czas i miejsce, w jakim się znaleźliśmy. Oczywiście, możemy chcieć to zmienić, ale musimy się liczyć z konsekwencjami - a te są zawsze wielką niewiadomą.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów