DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Idol" i "Randka z królową"
DODANO: 2015/12/29
Przychodzi taki moment, że dostrzegamy miałkość dotychczasowego życia i pragniemy je przewartościować, czy raczej na nowo odkryć sens istnienia. Imperatyw jest tak silny, że gotowi jesteśmy poświęcić wszystko, co do tej pory osiągnęliśmy. Tak jak Danny Collins, bohater „Idola".
Do poczytania - "Bazar złych snów", "Księga Życia" i "Kocham gotować"
DODANO: 2015/12/29
Zawsze powtarzam, że o klasie i maestrii pisarza świadczą nie tylko jego powieści, ale przede wszystkim opowiadania. Bowiem w krótkiej formie najtrudniej jest zachować odpowiednie proporcje między fabułą, bohaterami, a niewielką ilością miejsca. I jeszcze mocno złapać czytelnika za twarz. Stephen King po raz kolejny udowadnia, że i w tej kwestii jest królem. Dlatego koniecznie udajcie się na jego „Bazar złych snów".
Do obejrzenia - "Wiek Adeline" i "Troje na gigancie"
DODANO: 2015/12/15
Kto z nas choć raz nie pomyślał, że chciałby być wiecznie młodym i nieśmiertelnym? Ale przecież takie rzeczy są możliwe tylko w bajkach. Właśnie, i dlatego tak chętnie ich słuchamy. Albo oglądamy. „Wiek Adeline" Lee Tolanda Kriegera jest właśnie taką baśnią, która stare jak świat motywy pokazuje nam w nowej odsłonie. I oczu nie można od niej oderwać...
Książki pod choinkę 2015
DODANO: 2015/12/15
Tradycyjnie przed świętami namawiam do robienia sobie książkowych prezentów. Wybór w księgarniach ogromny i na pewno każdy znajdzie dobry tytuł czy autora dla swoich bliskich. Jak co roku przedstawiam kilka propozycji i odsyłam do wcześniejszych kanapowych wpisów do szukania podarunkowych inspiracji.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów