DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do poczytania - "Wakacje w Italii" i "Ratując Amy"
DODANO: 2012/02/25
Nicky Pellegrino udowadnia swoimi książkami, że o ważnych sprawach można pisać lekko, łatwo i przyjemnie. Tak było w jej „Włoskim weselu”, „Przepisie na życie”, tak jest też w najnowszej powieści „Wakacje w Italii”.
Do obejrzenia - "Porwanie" i "Naznaczony"
DODANO: 2012/02/25
„Porwanie" to film akcji dla młodzieży (niedawno pisałem o horrorze dla nastolatków) i może wcale nie jest to taki głupi pomysł, żeby kręcić produkcje w określonym gatunku z przeznaczeniem dla młodego odbiorcy. Zawsze są mniej brutalne niż te dedykowane dorosłym.
Do posłuchania - Leonard Cohen "Old Ideas"
DODANO: 2012/02/25
  Pierwszy od ośmiu lat album najsłynniejszego poety piosenki – Leonarda Cohena „Old Ideas” ukazał się 30 stycznia. Od dnia premiery jest najlepiej sprzedającym się krążkiem w Polsce. Nic dziwnego, że uzyskał już status Złotej Płyty i lada dzień pokryje się platyną.
Do poczytania - "Opowieść wdowy" i Przewodniki
DODANO: 2012/02/18
Joyce Carol Oates to jedna z najbardziej interesujących współczesnych amerykańskich pisarek. W Polsce znana jest przede wszystkim, jako autorka słynnej „Blondynki", powieści o Marylin Monroe. „Opowieść wdowy" to autobiograficzna relacja, w której Oates do opisuje ból po stracie ukochanego męża.
Do obejrzenia - "1920 Bitwa Warszawska"
DODANO: 2012/02/18
  Jeżeli potraktować najnowszy film Jerzego Hoffmana, jako historyczno-komiksowy fresk o bitwie, która powstrzymała bolszewicki potop na Europę, to wręcz trzeba zobaczyć „1920 Bitwę Warszawską”!
Do posłuchania - Lisa Ekdahl Sings Salvadore Poe i "Tango"
DODANO: 2012/02/11
Ponoć w Szwecji Lisa Ekdahl kojarzona jest głównie z popowym graniem. Dla mnie zawsze będzie jedną z najbardziej interesujących jazzowych wokalistek. A dla wielbicieli tanga proponuję dwupłytową składankę z klasycznymi wykonaniami oraz współczesnymi piosenkami.
Do poczytania - "O karykaturze polityki" i "Oblężenie"
DODANO: 2012/02/11
W czwartek, 16 lutego o godz. 18.30 zapraszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z prof. Mirosławem Karwatem promujące jego najnowszą książkę „O karykaturze polityki". Jak się okazuje, polityka dotyka każdego aspektu naszego życia i nie da się do niej odwrócić plecami.
Do obejrzenia - "Jesienna miłość"
DODANO: 2012/02/11
  „Jesienna miłość” Julie Gavras to historia Mary (Isabella Rossellini) i Adama (William Hurt), którzy muszą się zmierzyć ze świadomością, że nie są już młodzi i podjąć decyzję – co dalej?

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów