DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Książki na wakacje 2017
DODANO: 2017/07/25
Na plaży, w hamaku, nad morzem, jeziorem czy rzeką, w górach, na balkonie, tarasie, w samolocie lub pociągu. Nieważne, gdzie kto spędza wakacje lub czym na nie jedzie, ważne, że to czas, gdy można poczytać. Oto kilka propozycji książek, które warto mieć ze sobą zwłaszcza wtedy, gdy pogoda nas nie rozpieszcza...
Do obejrzenia - "Zanim się pojawiłeś", "Przełęcz ocalonych", "Sprzymierzeni" i "Światło między oceanami"
DODANO: 2017/05/23
„Zanim się pojawiłeś" i „Światło między oceanami" wyciskają łzy. „Sprzymierzeni" zdają się potwierdzać, że nikomu nie można ufać i wszyscy kłamią. A „Przełęcz ocalonych" to kolejny antywojenny manifest oparty na prawdziwej historii. Każdy z filmów warty jest wieczora przed telewizorem...  
Do poczytania - "Małe wielkie rzeczy", "Kolonia karna" i "Modlitwa za Owena"
DODANO: 2017/05/23
Jodi Picoult mówi, że to jej najważniejsza książka. W „Małych wielkich rzeczach", swojej najnowszej powieści, porusza sprawy uprzedzeń rasowych i wszystkiego złego, co się z tym wiąże. Amerykańska autorka z wnikliwością pokazuje nam różne punkty widzenia i po raz kolejny udowadnia, że nic nie jest tylko białe i tylko czarne...
Do obejrzenia - "Belfer" i "Wołyń"
DODANO: 2017/04/23
W lesie zostaje znalezione ciało młodej dziewczyny. Informacja ta elektryzuje uczniów liceum, do którego chodziła zamordowana i wstrząsa mieszkańcami Dobrowic. Na dodatek w miasteczku pojawia się nowy nauczyciel, który zaczyna węszyć w sprawie śmierci licealistki. Tak się zaczyna „Belfer", jeden z najlepszych polskich seriali, jakie miałem okazję ostatnio obejrzeć.
Do poczytania - "Mama kłamie", "Zabójczy tie-break" i "Dwoje do pary"
DODANO: 2017/04/23
Każda nowa książka Michela Bussiego to dla mnie wydarzenie. Kiedy więc ukazała się „Mama kłamie", łapczywie się na nią rzuciłem i pochłonąłem ją w jedną niedzielę. I ani przez chwilę nie żałowałem, że spędziłem z nią cały boży dzień. Było warto!
Do obejrzenia - "Ostatnia rodzina" i "Dziewczyna z pociągu"
DODANO: 2017/03/12
Oglądając „Ostatnią rodzinę" czułem się jak intruz, który podgląda ludzi. Z jednej strony było to niewygodne uczucie, z drugiej nie mogłem oderwać wzroku od ekranu telewizora patrząc na niecodzienną codzienność Beksińskich.
Do poczytania - "Najdłuższa noc" i "Żywopłot"
DODANO: 2017/03/12
W telewizji możemy oglądać serial „Belle Epoque", ale mi zdecydowanie bliżej do książki napisanej przez autorów scenariusza Marka Bukowskiego i Macieja Dancewicza. „Najdłuższa noc" to wartki kryminał i zdecydowanie bardziej wciągający i stylowy niż film w odcinkach.
Książki pod choinkę 2016
DODANO: 2016/12/10
Od lat nie zmieniłem zdania, że powieści czy biografie to najlepszy prezent pod choinkę, dlatego tradycyjnie przed Bożym Narodzeniem polecam kilka swoich typów z ogromnej oferty, jaka znajduje się w księgarniach. W końcu tylko w jednym tygodniu ukazuje się w Polsce kilkadziesiąt książek, a przed świętami pewnie jeszcze więcej. Może dla niektórych z Was moje rekomendacje okażą się pomocne w wyborze książkowego souveniru?

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów