DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Anna Karenina" i "Człowiek o żelaznych pięściach"
DODANO: 2013/06/26
„Anna Karenina" Joe Wrighta to wizualny majstersztyk. Trudno oderwać wzrok od przepychu kostiumów, teatralnych dekoracji, choreografii postaci - to postmodernistyczne cacko, które uświadamia, jak tragiczne mogą być skutki podejmowanych przez nas decyzji.
Do przeczytania - "Drozdy", "Z innej bajki" i "Cukier dzieci nie krzepi"
DODANO: 2013/06/18
Pojawienie się Chucka Wendinga w literaturze mogę porównać do objawienia się Quentina Tarantino w filmie. Ostra, dosadna i mieszająca konwencje popkultury proza jest jak przejażdżka kolejką górską - niby wiemy, co nas czeka, ale w trakcie jazdy nasz poziom ekscytacji zwiększa się z każdym przejechanym zakrętem...  
Do przeczytania - "Nocne życie", "Maria Skłodowska-Curie i jej córki", "Schroniska górskie w Polsce"
DODANO: 2013/06/08
Dennis Lehane tym razem zabiera nas w szalone lata 20., kiedy Ameryką rządzili gangsterzy, trwała prohibicja, a egzystowanie poza prawem miało urok hollywoodzkich filmów. Ostrzegam: „Nocne życie" wciąga i uzależnia! Kto zacznie czytać, nie będzie się mógł oderwać od kolejnych rozdziałów...
Do obejrzenia - "Mistrz" i "Lekarze"
DODANO: 2013/06/08
„Mistrz" Paula Thomasa Andersona po mistrzowsku lawiruje pomiędzy wszystkimi szufladami, w jakich chciałoby się go zamknąć. Pewne wydaje się tylko to, o czym zapewnia reżyser, że postać tytułowego Mistrza była zainspirowana sylwetką założyciela sekty scjentologicznej. Ale jak dla mnie, ma to najmniejsze znaczenie.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów