DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Przepis na życie" sezon 2
DODANO: 2012/05/26
Lubię „Przepis na życie", bo to zabawny, dobrze napisany i świetnie zagrany polski serial. Na DVD ukazał się właśnie drugi sezon i choć scenarzystka Agnieszka Pilaszewska mnoży przed bohaterami problemy i stawia na ich drodze coraz więcej przeszkód, to wciąż robi to ze smakiem. Nic dziwnego, że chce się oglądać...
Do poczytania - "Elizabeth Taylor - dama, kochanka, legenda" i "Ucz się i myśl"
DODANO: 2012/05/26
Gwiazda, ikona kina, legenda - Elizabeth Taylor. Jej filmy i romanse nikogo nie pozostawiały obojętnym. Każdy wielbiciel X muzy bez trudu przywoła w pamięci jej zjawiskową twarz i śliczne fiołkowe oczy. David Brett, autor biografii m.in. Barbry Streisand, Elvisa Presleya, Rocka Hudsona, Joan Crawford czy Clarka Gable'a skupia się głównie na prywatnym życiu boskiej Liz.
Do posłuchania - Norah Jones "Little Broken Hearts"
DODANO: 2012/05/11
Każdy album Norah Jones witam z entuzjazmem, zwłaszcza że od pewnego czasu artystka wkracza w nowe muzyczne przestrzenie. Jej najnowszy krążek „Little Broken Hearts" jest tego najlepszym przykładem.
Do obejrzenia - "Habemus papam - Mamy papieża" i "Mali agenci - wyścig z czasem"
DODANO: 2012/05/11
„Habemus papam - Mamy papieża" Nanniego Morettiego to film, który powinien obejrzeć zarówno katolik, jak i niewierzący. Oboje znajdą w nim bowiem wiele cennych spostrzeżeń dotyczących wiary, odpowiedzialności, szczerości i kondycji człowieka. Na dodatek to komedia, ale nie szydercza!
Do obejrzenia - "Listy do M."
DODANO: 2012/05/04
Wiem, że pora letnia nie sprzyja filmom, których akcja rozgrywa się w święta Bożego Narodzenia, ale „Listy do M." to wyjątkowa komedia romantyczna, która na tle innych polskich produkcji tego typu bardzo się wyróżnia.
Do poczytania - "80 milionów" i "W kleszczach lęku"
DODANO: 2012/05/04
15 maja o godz. 18.30 zapraszam do Miejskiej Biblioteki Publicznej na spotkanie z Katarzyną Kaczorowską, autorką książki „80 milionów". Gościem specjalnym będzie Józef Pionior, jeden z działaczy związkowych, którzy w 1981 r. podjęli z konta NSZZ „Solidarność" regionu Dolny Śląsk 80 mln zł.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów