DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Szpieg" i "Chciwość"
DODANO: 2012/04/27
Kto spodziewa się pościgów, spektakularnych wybuchów, bijatyk, efektów specjalnych i superbohaterów rodem z „Bonda" czy „Bourne-a" - nic z tych rzeczy nie znajdzie w „Szpiegu". Film Tomasa Alfredsona to majstersztyk kina szpiegowskiego, w starym stylu, w którym akcja toczy się powoli, ale właśnie dlatego napięcie rośnie do granic możliwości.
Do posłuchania - Mika Urbaniak "Follow You"
DODANO: 2012/04/27
Mika Urbaniak, córka Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka urodziła się i wychowała w Nowym Jorku. Ale od ponad 10 lat mieszka w Polsce. W 2009 r. wydała swój debiutancki krążek „Closer". A kilka dni temu ukazał się jej drugi album „Follow You"...
Do poczytania - "Sprawa Rembrandta" i "Sztuka aranżacji wnętrz"
DODANO: 2012/04/27
„Sprawą Rembrandta" Daniel Silva idealnie wpasował się w rozgrywający się na naszych oczach konflikt izraelsko-irański dotyczący broni atomowej. Choć akcja jego najnowszej powieści zaczyna się od kradzieży obrazu holenderskiego malarza, to sprawa irańskich zbrojeń wydaje się tutaj kluczowa.
Do poczytania - "Czas pokaże" i "Las. Pytania i odpowiedzi"
DODANO: 2012/04/14
O tym, że Jeffrey Archer potrafi swoimi opowieściami okręcić sobie czytelników wokół palca wie każdy, kto przeczytał choćby jedną jego książkę. Nie inaczej jest z jego najnowszą powieścią „Czas pokaże", będącą początkiem epickiej sagi o życiu Harry'ego Cliftona.
Do obejrzenia - "City Island" i "Anatomia strachu"
DODANO: 2012/04/14
Rodzinne tajemnice są jak wrzody, które nabrzmiewają latami i pękają w najmniej spodziewanym momencie. Ale nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło. Bohaterowie komedii „City Island" mogą coś na ten temat powiedzieć...
Do obejrzenia - "Tower Heist: zemsta cieciów"
DODANO: 2012/04/06
„Tower Heist: zemsta cieciów" to zabawna komedia o tym, że warto brać sprawiedliwość w swoje ręce nawet, jeśli nie stoi za nami prawo. Robin Hood byłby dumny z bohaterów filmu, którzy z nawiązką odpłacają oszustowi, co to dorobił się na ludzkiej krzywdzie. I do tego jaka doborowa obsada: Ben Stiller, Eddie Murphy, Alan Alda, Matthew Broderick, Téa Leoni, Casey Affleck...
Do posłuchania - "Homemade" Karoliny Kozak i "Drive"
DODANO: 2012/04/06
Lubię Karolinę Kozak za jej uśmiech i pozytywne nastawienie do świata. Bardzo podobała mi się jej debiutancka płyta „Tak zwyczajny dzień", często słuchałem też krążka formacji dr.no, w którym Karolina była wokalistką. Niedawno ukazał się drugi solowy album artystki - „Homemade", który zmiksował Andrzej Smolik.

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów