DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do obejrzenia - "Miasto 44" i "Powstanie Warszawskie"
DODANO: 2015/02/23
Po projekcji na Stadionie Narodowym „Miasta 44" znajomy zapytał zaproszonych na ten pokaz Powstańców o wrażenia. Wszyscy ze wzruszeniem odpowiedzieli mu - „Tak było". Po raz drugi obejrzałem film Jana Komasy na DVD i, tak jak w kinie, bardzo mnie poruszył...
Do przeczytania - "Motylek", "Więcej czerwieni" i "Trzydziesta pierwsza"
DODANO: 2015/02/23
Miałem szczęście przeczytać kryminały Katarzyny Puzyńskiej jeden po drugim - dzięki temu prawdziwie zżyłem się z policjantami z Lipowa i teraz niecierpliwie będę czekał na kolejne tomy. Trzeci i najnowszy, zatytułowany „Trzydziesta pierwsza" swoją premierę będzie miał w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Mińsku.
Do przeczytania – „Cmentarz tajemnic”, „Glacier Express 9.15” i Michel Moran
DODANO: 2015/02/13
Oszczędnym, a zarazem niezwykle wyrazistym sposobem pisania Davida Hewsona zachwyciłem się czytając kolejne tomy „Dochodzenia", które stworzył na podstawie duńskiego serialu „The Killing". Ale dopiero w autorskich powieściach angielski pisarz pokazuje całą swoją literacką maestrię, czego przykładem jest „Cmentarz tajemnic".
Do obejrzenia – „Razem czy osobno?”, „Spódnice w górę”, „Imigrantka”
DODANO: 2015/02/13
Na miłość nigdy nie jest za późno. Zresztą, uczucie w dojrzałym wieku ma zupełnie inny smak i docenia się je bardziej, bo ma się przecież za sobą bagaż życiowych doświadczeń. Nie oznacza to jednak, że będzie się wolnym od gwałtownych porywów serca :)
Do przeczytania - „Już czas”, „Magda”, „Bracia Karamazow”
DODANO: 2015/02/01
Nie odpuszczam sobie żadnej książki Jodi Picoult, bo wiem, że nie warto. W najnowszej, „Już czas", amerykańska pisarka opowiada o miłości córki do matki, która popycha ją do poszukiwań zaginionej kobiety - „może nie zmienię swojej przyszłości, ale przeszłość rozgryzę, choćby nie wiem co!"
Do obejrzenia - „Zacznijmy od nowa”, „Pożądanie”, „Wróg numer jeden”
DODANO: 2015/02/01
Ona jest początkującą, wrażliwą kompozytorką i piosenkarką, która przyjechała do Nowego Jorku, aby wspierać karierę swojego chłopaka. On jest znudzonym i cynicznym producentem w średnim wieku, którego częściej można spotkać za barem niż za muzyczną konsolą. Ich wspólne spotkanie zmieni ich oboje, ale nie tak, jak myślicie...

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów