DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do posłuchania - Stacey Kent "The Changing Lights"
DODANO: 2014/02/07
Przyznaję, byłem samolubny i przez długi czas słuchałem nowego albumu Stacey Kent bez chęci dzielenia się tym faktem. Ale dłużej nie mogę już zwlekać (od jego premiery minęło już kilka miesięcy) i najwyższa pora, aby pokazać na kanapie „The Changing Lights"...
Do obejrzenia - "U niej w domu" i "Elizjum"
DODANO: 2014/02/07
Najnowszy film Françoisa Ozona to kino obyczajowe, ale ogląda się je z takim napięciem, jak dobry thriller. „U niej w domu" potwierdza, że reżyser „Basenu" jest w znakomitej formie. I wciąga widza w opowieść o sile wyobraźni i skomplikowanych relacjach, jakie mogą połączyć ludzi.
Do przeczytania - "Bukareszt. Kurz i krew" i "Jeszcze nie wieczór"
DODANO: 2014/02/01
„Bukareszt (...) jest jak wrzątek albo kipiel, wzburzony i zmętniały. (...) Trzeba na siłę wymyślać, co jest w Bukareszcie pięknego, a i tak się umiera z tęsknoty" - pisze Małgorzata Rejmer, autorka książki „Bukareszt. Kurz i krew", rewelacyjnego zbioru literackich reportaży nie tylko o stolicy Rumunii.
Do obejrzenia - "Czas na miłość" i "Uwięziona w mroku"
DODANO: 2014/02/01
Richard Curtis to mistrz mieszania w idealnych proporcjach komedii i melodramatu, czułości i ironii, niezwykłości i prostoty - każdy jego film bawi, wzrusza, ale przede wszystkim mówi coś ważnego o ludzkich relacjach. Nie inaczej jest w jego najnowszej produkcji „Czas na miłość"...

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów