DO PRZECZYTANIA, DO OBEJRZENIA, DO POSŁUCHANIA
Autor: DARIUSZ MÓL
Do posłuchania - Krzysztof Krawczyk "Polskie Songbooki"
DODANO: 2012/10/27
Krzysztof Krawczyk „pozazdrościł" Rodowi Stewartowi, który sięgnął po hity z „The Great American Songbook" i także nagrał albumy, na których zaśpiewał... największe przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.
Do przeczytania - "Zakładnik" i "Rzeki Hadesu"
DODANO: 2012/10/27
„Zakładnik" Pierre'a Lemaitre'a to mocna książka. Pod płaszczykiem sensacyjnej historii bezlitośnie obnaża mechanizmy rządzące współczesnymi firmami oraz narastającą frustrację z powodu bezrobocia. I choć jej akcja dzieje się we Francji, to bez problemu jestem w stanie sobie wyobrazić podobną sytuację w polskich realiach.
Do obejrzenia - "Mankell. Wallander"
DODANO: 2012/10/27
Trwa „spór" pomiędzy wielbicielami brytyjskiego serialu o Kurcie Wallanderze z Kennethem Branagh w roli głównej, a admiratorami szwedzkiego serialu z Kristerem Henrikssonem, który z nich jest lepszy. Powiem tak: oba bardzo mi się podobały. A na kanapie przedstawiam tym razem szwedzką produkcję.
Do obejrzenia - "Battleship. Bitwa o Ziemię"
DODANO: 2012/10/19
„Battleship. Bitwa o Ziemię" to hollywoodzka rozrywka w doskonałej oprawie efektów specjalnych, w której aż roi się od cytatów z wcześniejszych megaprodukcji. Rozszyfrowanie ich nie jest wcale trudne, a zabawa przy tym przednia.
Do poczytania - "Stanisława Celińska. Niejedno przeszłam", "Leczenie dotykiem" i "Sztuka"
DODANO: 2012/10/18
Najpierw miałem ogromną przyjemność przeczytać książkę „Niejedno przeszłam", a potem jeszcze większą radość spotkać Stanisławę Celińską i porozmawiać z nią. Wiem, że przeżyłem coś ważnego, co będzie procentować w życiu...
Do posłuchania - "Barcelona" Freddie Mercury i Monsterrat Caballé
DODANO: 2012/10/06
„Barcelona" to druga solowa płyta w karierze Freddiego Mercury'ego, na której zaśpiewał z hiszpańską divą Monsterrat Caballé. Po 25 latach od premiery właśnie ukazała się jej reedycja z nagranymi na nowo partiami orkiestry. I w tej wersji cały album brzmi zjawiskowo...
Do obejrzenia - "Sztos 2" i "Muppety"
DODANO: 2012/10/06
Synek (Cezary Pazura) powraca. Po piętnastu latach Olaf Lubaszenko nakręcił kontynuację kultowego już „Sztosu". Znów bratamy się na ekranie z cinkciarzami-oszustami, którzy starają się polukrować szarą rzeczywistość PRL-u. A w tle rozpoczyna się stan wojenny...

Autor

Dariusz Mieczysław Mól

Jestem dziennikarzem i reporterem. Pracowałem m.in. w „Super Expressie”, tygodniku „Naj”, miesięczniku „Claudia”. Od kilku lat pracuję jako „wolny strzelec”, prowadząc własną działalność jako „Mól TEKSTowy”.

WIĘCEJ

Kategorie

Ostatnie wpisy

Tagi

Archiwum wpisów