Hasło:
Strona główna
Z JEDZENIEM W TLE Upalne lato to czas wymarzony wprost na oddanie się błogiej lekturze na leżaku. Latem chętniej też próbujemy nowych smaków. Jeśli lubicie łączyć te przyjemności, a w dodatku bliski jest Wam Paryż i jego magiczna atmosfera polecam dwie lekkie i zabawne książki, w których odkryjecie słodkie paryskie atrakcje.
Dodano: 2013-08-08
POCHWAŁA POWOLNOŚCI Polecam książkę, która w ciepły sposób uczy nas jak w naszym szybkim świecie odnaleźć własne tempo i czerpać przyjemność z codziennego życia.
Dodano: 2013-03-04
PRZESTRZEŃ W ROKU 2013 Dla wszystkich zainteresowanych klasycznym Feng Shui przygotowałam krótki artykuł o wpływie przestrzeni roku 2013 na nasze życie. Jak co roku, niektóre rejony geograficzne będą nas wspierać bardziej, a inne mniej. Jedne warto poruszać i częściej wykorzystywać, innych lepiej unikać. Każdy z nas ma swoje osobiste uwarunkowania i nie ma jednego przepisu na przestrzeń dla wszystkich, ale ogólne tendencje może zaobserwować każdy. 
Dodano: 2013-02-05
TARTA Z PORAMI Zima wraca, zachęcam więc do jedzenia ciepłych kolacji. Mamy pod ręką wiele warzyw, które traktujemy wciąż bardzo tradycyjnie, a czasem warto poszaleć. Pory kojarzą nam się z włoszczyzną do zupy i ewentualnie z ostrą surówką, której w dzieciństwie nie cierpieliśmy... Jednak pory nie muszą być ostre, pod wpływem duszenia i ziół, podobnie jak cebula,  nabierają słodkiego smaku. Są rozgrzewające i odżywcze.  Polecam przepis na tartę.
Dodano: 2013-01-10
Poznam sympatycznego Boga "Flirty z istotami wyższymi", tak dość frywolnie Eric Weiner nazywa swoje duchowe poszukiwania, które mają być lekarstwem na jego wieloletnią depresję i lęk przed śmiercią.W książce opisuje kilka wybranych przez siebie religii. Robi to z dystansem i humorem zarówno wobec doktryn jak i szczególnie wobec samego siebie.
Dodano: 2012-11-28
FIZJOLOGIA FACEBOOKA Zawsze myślę o sobie jako o kimś młodym duchem i otwartym na nowe. Bardzo lubię pracować przy komputerze i nigdy nie budził on moich lęków. Tymczasem temat facebooka, twittera, smartfonu , lajków itp, jakoś ciężko mi przychodzi. Jednak jestem z innej epoki.
Dodano: 2012-09-02
KALAFIOR NA KOLACJĘ Mały kalafior, 1/3 pęczka natki, 8 koktajlowych pomidorków, 2 jajka ugotowane na twardo, garść uprażonego sezamu, pół łyżeczki curry, szczypta chili, sól, 1 łyżka majonezu, 100g śmietany 18%, sok z połówki cytryny; dla smakoszy szczypta mielonego kuminu i kilka listków mięty
Dodano: 2012-09-02
DROBNE PRZYJEMNOŚCI RECEPTA NA LATO I LEKTURA NA ZAWSZE Jakie to wspaniałe: WAKACJE! I w dodatku upał! Słońce, ciepłe wieczory...Taka pogoda uwalnia, daje swobodę. Może czasem ciężko oddychać, ciało się męczy, ale dusza cieszy się każdą chwilą.
Dodano: 2012-07-09
AUTOR

Witajcie w  DOBRYM MIEJSCU
Zapraszam do korzystania z moich doświadczeń kulinarnych i nie tylko :)
Magda

Więcej
KATEGORIE