Hasło:
Strona główna
MAGAZYN ENERGII - NERKI Nerki to magazyn energii życiowej, z której czerpiemy na co dzień, a szczególnie podczas osłabienia organizmu. Według teorii Pięciu Przemian lewa nerka zawiera potencjał energetyczny, który przekazują nam rodzice w chwili poczęcia, budowę ciała, budowę i jakość kości, mózgu, włosów, zębów. Prawa nerka przechowuje energię kosmiczną z chwili naszych narodzin. To ona kontroluje temperaturę naszego ciała, zachowanie ciepła w żołądku i śledzionie, poruszanie płynami wewnętrznymi. Tu mieszka nasza siła życiowa i seksualność.  
Dodano: 2010-02-10
GMO - MODYFIKOWANY ŚWIAT Z roku na rok coraz głośniej jest o modyfikowaniu roślin, zwłaszcza tych dostarczających nam pożywienia. Człowiek w swoim uwielbieniu dla nauki i nowoczesnych technologii odważył się na ingerencję w sferę zarezerwowaną dotąd wyłącznie dla natury. I choć pierwszym badaczom genetyki przyświecały zapewne szczytne ideały, dziś działalność firm genetycznie modyfikujących żywność jest już wyłącznie merkantylna. Jakie znaczenie dla nas ludzi ma pokarm z roślin modyfikowanych genetycznie? Czy możemy bezkarnie ingerować w ekosystem Ziemi? Czy rośliny będą nam wdzięczne za odebranie im ich wrodzonych cech tylko po to, by rosło ich więcej i więcej? Czy naprawdę tego potrzebujemy?
Dodano: 2009-01-12
SPOSOBY WZMACNIANIA Qi Podstawą życia jest energia jaką dostajemy przychodząc na świat. Wg dalekowschodniej medycyny mieści się ona w tzw. dolnym ogrzewaczu i nerkach. Jej ilość jest z góry ustalona, nie można jej uzupełnić, sztuka polega na tym by ją oszczędzać, dbać o ciepło i ruch, dostarczać swemu ciału tzw. energię pourodzeniową: poprzez oddychanie świeżym powietrzem i energetyczne pożywienie.
Dodano: 2008-12-12
JAK OSWOIĆ STRES? Na co dzień żyjemy w takim stresie, że już nawet go nie zauważamy. Dopiero podczas wakacji, kiedy już odeśpimy zaległe noce, pooddychamy innym powietrzem, popatrzymy na zielone drzewa, przejdziemy się po plaży, dopiero wtedy zauważamy jak nasze życie się skomplikowało.
Dodano: 2008-08-08
NAPOJE... SZKODZĄCE Warto wiedzieć o actimelu i red bullu ACTIMEL dostarcza organizmowi bakterię zwaną L.CASEI. Ta substancja jest wytwarzana w naturalny sposób przez 98% organizmów, lecz kiedy dostarcza się jej dodatkowo przez dłuższy czas, organizm przestaje ją produkować i stopniowo "zapomina", co musi robić i jak, przede wszystkim u dzieci poniżej 14 lat.
Dodano: 2008-07-01
KASZA JAGLANA Z WARZYWAMI Z WOKA 1,5 szklanki kaszy jaglanej 3 szklanki wody 1 marchewka (ewentualnie 2 jak małe) 1 pietrucha kawałek selera pół czerwonej papryki kilka liści cykorii garść kiełków (np. fasoli mung) 1 cebula czubata łyżeczka przyprawy curry sos sojowy olej lub oliwa  
Dodano: 2008-05-20
MANNA Z JAGODAMI   woda, kasza manna (ja sypię na tzw, oko, ok. pół szklanki na nieduży rondel, ale to zależy czy lubimy bardzo gęsto czy raczej rzadką, trzeba samemu wypróbować), jagody, trzcinowy cukier, cynamon kaszę wsypujemy na wrzątek i mieszając najlepiej podłużną trzepaczką gotujemy  kilka minut, jagody dusimy na patelni lub w rondlu, jak puszczą sok, doprawiamy cynamonem, wykładamy na kaszę i posypujemy cukrem trzcinowym - proste i pyszne śniadanie lub deser. Zimą możemy użyć konfiturę jagodową (ale też podgrzewamy - wtedy nabiera aromatu)  
Dodano: 2008-05-20
JAGLANKA Z BRZOSKWINIĄ I MIGDAŁAMI jaglanka, 2 brzoskwinie, garść płatków migdałowych jaglankę gotujemy tak jak zwykle (patrz przepis na jaglankę śniadaniową), brzoskwinie kroimy w cząstki i lekko obsmażamy lub grilujemy na patelni, na oddzielnej patelni prażymy płatki migdałowe - ostrożnie, bo szybko się przypalają. W miseczce kładziemy porcję kaszy, dekorujemy brzoskwiniami i migdałami.
Dodano: 2008-05-20
AUTOR

Witajcie w  DOBRYM MIEJSCU
Zapraszam do korzystania z moich doświadczeń kulinarnych i nie tylko :)
Magda

Więcej
KATEGORIE