Hasło:
Strona główna
MAGAZYN ENERGII - NERKI Nerki to magazyn energii życiowej, z której czerpiemy na co dzień, a szczególnie podczas osłabienia organizmu. Według teorii Pięciu Przemian lewa nerka zawiera potencjał energetyczny, który przekazują nam rodzice w chwili poczęcia, budowę ciała, budowę i jakość kości, mózgu, włosów, zębów. Prawa nerka przechowuje energię kosmiczną z chwili naszych narodzin. To ona kontroluje temperaturę naszego ciała, zachowanie ciepła w żołądku i śledzionie, poruszanie płynami wewnętrznymi. Tu mieszka nasza siła życiowa i seksualność.  
Dodano: 2010-02-10
ODDYCHANIE TO ŻYCIE Bez oddechu nie ma życia. Oddychanie jest jednym z najważniejszych, o ile nie najważniejszym procesem biologicznym. Jest tak automatyczny, że często o nim zapominamy, a on niezależnie od naszej świadomości trwa, w dzień i w nocy dostarczając nam tlen podtrzymuje nasze życie.  
Dodano: 2009-02-24
SPOSOBY WZMACNIANIA Qi Podstawą życia jest energia jaką dostajemy przychodząc na świat. Wg dalekowschodniej medycyny mieści się ona w tzw. dolnym ogrzewaczu i nerkach. Jej ilość jest z góry ustalona, nie można jej uzupełnić, sztuka polega na tym by ją oszczędzać, dbać o ciepło i ruch, dostarczać swemu ciału tzw. energię pourodzeniową: poprzez oddychanie świeżym powietrzem i energetyczne pożywienie.
Dodano: 2008-12-12
AUTOR

Witajcie w  DOBRYM MIEJSCU
Zapraszam do korzystania z moich doświadczeń kulinarnych i nie tylko :)
Magda

Więcej
KATEGORIE