Hasło:
Strona główna

PRZESTRZEŃ W ROKU 2013

Dla wszystkich zainteresowanych klasycznym Feng Shui przygotowałam krótki artykuł o wpływie przestrzeni roku 2013 na nasze życie. Jak co roku, niektóre rejony geograficzne będą nas wspierać bardziej, a inne mniej. Jedne warto poruszać i częściej wykorzystywać, innych lepiej unikać. Każdy z nas ma swoje osobiste uwarunkowania i nie ma jednego przepisu na przestrzeń dla wszystkich, ale ogólne tendencje może zaobserwować każdy. 
Powtarzam to rok za rokiem, ale w zalewie różnych new age''owych koncepcji warto przypomnieć, że  klasyczne Feng Shui to nie żadne cudowne sposoby, magiczne formuły czy zaczarowane przedmioty. W szkole, w której uczę się Feng Shui (Mastery Academy of Chinese  Metaphysics) mówimy o akupunkturze przestrzeni. Tak jak w naszym ciele znajdują się kanały energetyczne, tak i Ziemia ma swoje energetyczne szlaki. Akupunktura ma zrównoważyć powstałe zaburzenia, doprowadzić do harmonijnego przepływu energii (qi). Opisując poszczególne rejony podaję propozycje jak można qi danego rejonu poruszyć lub uspokoić.

Każdy teren i budynek możemy podzielić na 9 rejonów (Południe na górze tam gdzie w 2013 jest 9, Północ na dole tam gdzie 1 na zamieszczonym rysunku). W centrum rezyduje w tym roku  5.


Południowy-Wschód: to rejon wspierający w tym roku naukę i osiągnięcia akademickie, przebywając tu możemy czerpać ze swoich twórczych zasobów, odnosić sukcesy na polu kreatywności, sztuki i pisarstwa.
Osoby korzystające z głównych drzwi wejściowych w tym rejonie lub pracujące tu w swoim biurze, mogą spodziewać się także podróży służbowych.
To rejon korzystny dla relacji w parach.

Dla zaawansowanych: rejon SE1 i SE3 nie powinny by tym roku remontowane - poruszenie energii tzw. Wielkiego Księcia Jowisza może spowodować nieporozumienia, wypadki lub kłopoty zdrowotne. Jeśli przebywamy dłużej (kilka godzin ciągle), lepiej zwracać się do tego kierunku plecami, czyli przodem do NW3 - szczególnie w miesiącu maju.

Jeśli musimy uaktywnić rejon Jowisza, bo np. zaplanowaliśmy już remont, zamówiliśmy ekipę itp., zacznijmy nasze prace od rejonu Słońca S2 (sam środek południowego rejonu).

Osoby z roku smoka (rejon SE3) mogą w tym roku słabiej się czuć, dobrze zrobi im spokojny sport, zdrowa zielona dieta i przede wszystkim umiarkowanie w jedzeniu i piciu.

Zachód: siódemka na zachodzie to silne emocje. Pary, które mają tu sypialnię będą szczególnie podatne na tarcia i konflikty. Osoby mające już kłopoty zdrowotne, śpiąc w rejonie zachodnim mogą odczuć nasilenie się schorzeń, co może doprowadzić do zabiegu chirurgicznego  i/lub hospitalizacji.
Domy i firmy o drzwiach wejściowych w rejonie zachodnim będą narażone na kradzieże - może warto zmienić zamki lub zainwestować w dodatkowe zabezpieczenia. Siódemka będzie także skłaniała do silnej rywalizacji oraz agresywnej polityki firmowej, co przełoży się na atmosferę i jakość pracy w firmach, w których  drzwi wejściowe (ewentualnie gabinet szefa) są w rejonie zachodnim.
Ważne będzie, szczególnie dla osób z roku Małpy i Koguta, trenowanie cierpliwości i poszukiwanie wsparcia wśród kobiet.

Południowy-zachód:  to jeden z rejonów, których na dłuższą metę lepiej unikać w 2013 roku; aktywowany (poprzez nadmierny ruch lub czynniki negatywne na zewnątrz) może mieć osłabiający wpływ na samopoczucie i zdrowie, a osoby tu śpiące będą miały większe trudności z wyleczeniem nawracających chorób. Szczególnie odradza się przebywanie tu osobom starszym, przewlekle chorym  oraz kobietom w ciąży.
Rejon ten ma jednak także pozytywne wpływy - wspiera bowiem zyski i inwestycje, zwłaszcza w dziedzinie nieruchomości (bardziej dotyczy to kupna niż sprzedaży).
Jeśli musimy przebywać dłużej (spać, pracować) w tym rejonie, możemy złagodzić negatywny wpływ umieszczając tu przedmioty z metalu, miedzi, brązu - rzeźba, duży mebel.

Dla zaawansowanych:  rejon SW3 oraz osoby urodzone w roku Małpy mogą liczyć na wsparcie energii yin, pomoc z wewnątrz, kobiecą radę, która ułatwi porozumienie (ale trzeba o nią poprosić).

Północ: Jeśli zajmujemy się pisarstwem, literaturą, badaniami naukowymi czy filozofią, korzystajmy z tego rejonu by dodać sobie twórczej energii.  W 2013 roku rejon ten dobrze także wpływa na zasobność finansową oraz sukcesy zawodowe, Może wzmóc tendencje do podróży z nimi związanych. Osoby z roku Szczura mogą liczyć na wsparcie  w pokonywaniu przeszkód, dobrze im zrobi słuchanie rad. Północ wspiera także pary zamierzające wziąć ślub lub założyć rodzinę. Z kolei osoby ze skłonnością do depresji mogą odczuć nasilenie emocji.

Północny -zachód: To rejon szczególnie korzystny dla osób, które szukają uznania i docenienia ich zawodowych wysiłków. Korzystanie z tego rejonu wzmacnia rolę  lidera. Zwłaszcza osoby  urodzone w roku psa mogą liczyć na pomocną dłoń z zewnątrz, korzystne kontakty, współpracę i partnerstwo.
Korzystanie z drzwi wejściowych w rejonie północno-zachodnim zwłaszcza w firmie, pomaga w sprawnych i dobrych relacjach oraz sprzyja utrzymaniu wpływów w pracy.
Nie powinniśmy w tym roku remontować tej części domu/firmy, a szczególnie nie prowadzić wykopów na zewnątrz. Negatywnie aktywowana energia szóstki może wzmagać skłonność do zranień, chorób  nerek i nóg. Może mieć także wpływ na nagłe zmiany w firmie.

Wschód: Energia trójki oznacza burzliwe reakcje, konflikty, spory, dyskusje. By ich uniknąć nie przebywajmy w rejonie wschodnim zbyt długo. Jeśli mamy tu negatywne czynniki na zewnątrz, przygotujmy się na trudniejsze relacje, a w skrajnych przypadkach nawet konflikty z finałem w sądzie.
A by złagodzić tę gwałtowną energię, możemy  umieścić tu oliwną lampę lub świecę (zapaloną) na cały rok 2013.
Osoby z roku królika lub ci, którzy mają gua 3 mogą odczuć tę energię bardziej, dlatego powinni świadomie dążyć do spokoju, wyciszenia i słuchać rad.

By uniknąć negatywnego wpływu (kradzieże, wypadki, straty materialne i komplikacje zdrowotne) dla samej nieruchomości jak i dla jej mieszkańców, lepiej nie remontować rejonu wschodniego.

Północny-wschód:  To rejon zamożności w 2013 roku. Aby uaktywnić  pozytywna energię północnego-wschodu, po prostu jak najczęściej tu przebywajmy. Drzwi wejściowe domów i firm usytuowane w tym rejonie wspierają korzystne sytuacje finansowe oraz możliwości awansu, kariery, sukcesu zawodowego. To dobre miejsce na wszelkie przedmioty Yang typu TV, duży zegar, akwarium.

Dla zaawansowanych: rejon NE3, a także osoby urodzone w roku tygrysa, mogą w 2013 roku. cieszyć się spokojem, łatwością w osiąganiu celów i dobrymi zarobkami.

Południe: To w tym roku drugi rejon dobrze wpływający na finanse, szczególne wsparcie dla osób rozpoczynających stała pracę lub jakieś długofalowe przedsięwzięcie. Drzwi wejściowe w rejonie południowym, to szansa na miłe niespodzianki, awanse, nowe początki. Zwłaszcza firmy/osoby , których praca zależy od uznania i sławy  skorzystają pozytywnie mając w tym rejonie drzwi wejściowe. Osoby z roku konia otrzymają wsparcie energii Yang, z zewnątrz, raczej od mężczyzn. Będą też bardziej atrakcyjne dla otoczenia.


Centrum - w tym roku w centrum rezyduje tzw. Żółta piątka, zwiastująca kłopoty zdrowotne. Dlatego też lepiej aby nasze centrum domu pozostało spokojne, bez remontów, wiercenia i stukania. Jeśli ktoś ma tu  łazienkę może spodziewać się nagle pojawiających się  kłopotów przez okrągły rok.

Wyjątkiem jest sytuacja, gdy nasze centrum to otwarta przestrzeń, połączona z innymi rejonami, jasna - tu domownicy mogą spodziewać się niespodziewanych zarobków/korzyści finansowych.

   
Powyższe opisy należy potraktować jak wskazówkę, zapis pewnego potencjału, a nie wyrok. To czy dana energia pozytywna czy też negatywna, zadziała na nas lub naszych bliskich zależy od wielu czynników: zewnętrznego otoczenia domu, czasu jaki spędzamy w danej przestrzeni, naszego własnego losu i charakteru. Warto jednak być przygotowanym i jeśli ktoś już ma określone kłopoty np. zdrowotne lub zaplanowane działania np. prawne, to  znajomość rocznego (a jeszcze lepiej miesięcznego) wpływu energii miejsc, w których żyje może mu pomóc w skutecznym zaplanowaniu działań lub też uczuli go na szczególną dbałość o zdrowie. A czasem po prostu wyjaśni nagłą skłonność do kłótni u  spokojnego dotąd męża czy spolegliwej żony.
Miejsce, w którym żyjemy ma duży wpływ na nasze samopoczucie, a więc i na nasze działania, naszą umiejętność radzenia sobie z kłopotami, podatność na choroby, zdolność cieszenia się życiem. Jak uważali starożytni Chińczycy, wpływ miejsca/ Ziemi na człowieka to jeden z trzech uniwersalnych czynników określających nasze Przeznaczenie. Pozostałe dwa to : Niebo czyli to z czym przychodzimy na świat oraz Człowiek i jego działanie, razem tworzą tzw. Kosmiczną Trójcę Tian Di Ren.


 
 

Dodano: 2013-02-05
Tagi: feng shui
AUTOR

Witajcie w  DOBRYM MIEJSCU
Zapraszam do korzystania z moich doświadczeń kulinarnych i nie tylko :)
Magda

Więcej
KATEGORIE