Hasło:
Strona główna
FENG SHUI W 2011 Każdy teren i budynek możemy podzielić na 9 rejonów (Południe na górze tam gdzie w 2011 jest 2, Północ na dole tam gdzie 3 w powyższym kwadracie). W centrum rezyduje w tym roku 7, więc starajmy się by centrum naszego domu było spokojne, by unikać gwałtownych emocji.
Dodano: 2011-01-31
DOBRA SYPIALNIA Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz, a jak się wyśpisz, takie będziesz miał zdrowie, siłę i samopoczucie na cały dzień. Sypialnia to miejsce, w którym spędzamy najwięcej naszego „domowego” czasu. Tu odpoczywamy, regenerujemy siły. Dobrze zlokalizowana sypialnia wzmacnia wykorzystanie pozytywnego Qi domu.
Dodano: 2009-09-15
O DOMACH [...] - Najpierw zbudujcie szałas na puszczy, ale niech będzie on wedle wyobraźni waszej. Dopiero potem dom w mieście postawcie. Albowiem zarówno jako jest w was pragnienie powrotu do domu o porze wieczornej, tak i żyje w was tułacz, co wiecznie samotnie wędruje. [...]. Khalil Gibran Prorok, wyd. Drzewo Babel 2006
Dodano: 2008-07-01
DOBRE WEJŚCIE Jeśli chcemy korzystać z dobroczynnego wpływu jaki daje nam energia naszego otoczenia, powinniśmy zadbać o dobre wejście do naszego domu. Qi (czyli otaczająca nas żywa energia) lubi przestrzeń, jasne światło, czystość.
Dodano: 2008-06-12
KWADRAT MAGICZNY Magiczny Kwadrat jest znany ludziom od niemal 5000 lat. Jak głosi legenda, jego tajemnica została przekazana nefrytowemu cesarzowi, pierwszemu władcy Dynastii Xia, na skorupie wielkiego boskiego żółwia zamieszkującego rzekę Luo. Nazywa się go Wykresem Ziemi, a także diagramem świata zmysłów.
Dodano: 2008-05-20
YIN i YANG - Źródło wszystkiego Koncepcja Yin i Yang jest pierwszą zasadą Feng Shui. Jest to zasada silnie związana z chińską filozofią, nauką i medycyną. Według starożytnych mędrców* Yin i Yang to dwie podstawowe energie wszechświata. Przedstawia się je jako dwa symbole w kształcie łezki, kijanki, albo ryby zamknięte w kole.
Dodano: 2008-05-20
KIEDY SKORZYSTAĆ Z ANALIZY FENG SHUI? - kupując dom, działkę, mieszkanie - planując remont, przebudowę - wybierając miejsce na siedzibę firmy, lokal na sklep, restaurację itp.
Dodano: 2008-04-30
PRZESTRZEŃ W 2012 ROKU Jak co roku, dzielę się z Wami wiedzą o przestrzeni, która według klasycznej chińskiej nauki Feng Shui cyklicznie zmienia swoje oddziaływanie na nasze samopoczucie, czyli na nasze życie.W tym roku jest kilka szczególnych rejonów geograficznych, które będą nas wspierać (jak bardzo, to zależy od naszych indywidualnych okoliczności). Są też i słabsze lokalizacje, których możemy unikać lub osłabiać ich wpływ nie aktywując ich.
Dodano: 2012-02-02
AUTOR

Witajcie w  DOBRYM MIEJSCU
Zapraszam do korzystania z moich doświadczeń kulinarnych i nie tylko :)
Magda

Więcej
KATEGORIE