Hasło:
Wielkanoc Z okazji nadchodzących Świąt nie można ominąć tematu Wielkanocy. Tym bardziej, że pomiędzy obchodami katolickimi a prawosławnymi są pewne różnice.
Dodano: 2011-04-23
Komentarzy: 2
O Polakach słów kilka Dostałam pytanie, co jest typowe dla Polaków z punktu widzenia obcokrajowca. Jak już mówiłam, przeciętny Polak nie za bardzo odróżnia się od przeciętnego Rosjanina. Jednak spróbuję odnaleźć jakąś różnicę.
Dodano: 2011-04-18
Komentarzy: 6
Moskiewskie obyczaje stołeczne. Żeby zrozumieć Rosjan trzeba wiedzieć jak oni żyją. Miasto stołeczne bez wątpliwości jest wizytówką państwa, a znajomość moskiewskich zwyczajew pozwoli coś zrozumieć o życiu w Rosji.
Dodano: 2011-04-11
Komentarzy: 10
Polska a Rosja: czy jest wielka różnica? Moi polscy i rosyjscy przyjaciele często pytają mnie, czy między życiem w Polsce a Rosji jest wielka różnica? Chyba wszystkich rozczaruję, ale szczególne zadziwiającej różnicy nie ma. Oczywiście, że są niuanse i o tym będziemy rozmawiać, a może nawet dyskutować.
Dodano: 2011-04-08
Komentarzy: 1
Witam wszystkich na moim blogu. Witam wszystkich na moim blogu. Nazywam się Julia Tatarnikova. Z pochodzenia jestem Rosjanką i od niedawna mieszkam w Polsce. Nie ma dobrych proroków we własnej ojczyznie, więc, może tak zdarzyć się, że rzeczy, które są niedostrzegalne dla Polaków, mogą intrygować i poruszać innych ludzi. Na moim blogu będę pisać o ciekawych ludziach, których spotykam w Mińsku i całej Polsce, o wydarzeniach, które przykuwają moją uwagę.
Dodano: 2011-04-05
Komentarzy: 6
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com