Hasło:

Anna German, Aleksander Puszkin oraz Włodzimierz Wysocki w Mińsku Mazowieckim!

Bardzo cieszy fakt, że w ostatnim roku oznaki przyjaźni pomiędzy Polską a Rosją są coraz większe. Niewątpliwie katalizatorem była emisja serialu o Annie German z Joanną Moro w roli głównej. Serial, na który początkowo polska strona nie chciała się dołożyć, a potem bała się emitować w TVP. Sukces serialu pokazał, że nasze narody mają wiele elementów wspólnych, wśród których wrażliwość na piękno ma bardzo ważne miejsce. Diamentowy głos Anny German jest naszym narodowym skarbem, który powinniśmy pielęgnować. Należy śmiało powiedzieć, że była to gwiazda przez duże „G", w przeciwieństwie do gwiazdek obecnej sceny muzycznej, które bardziej przypominają komety.

Dlatego z najwyższym uznaniem należy odnotować, że Miejska Biblioteka Publiczna zorganizowała spotkanie z autorką biografii Anny German. Na spotkaniu biblioteka pękała w szwach.

Dla fanów talentu Anny German polecam jej rosyjski szlagier: (http://www.youtube.com/watch?v=JAbqXDKC5kQ 

Oraz jej fenomenalne wykonanie Katiuszy: http://www.youtube.com/watch?v=pCAw_g41X2U 

 

Idąc za ciosem postanowiłam kontynuować w Mińsku Mazowieckim spotkania z kulturą rosyjską. Wraz z Dariuszem Molem (red. nacz. gazety „Strefa"), oraz Leszkiem Celejem (dyr. Muzeum Ziemi Mińskiej) udało się wystartować z cyklem spotkań na temat kultury rosyjskiej. 

 

Z okazji dnia języka rosyjskiego zorganizowano „Spotkanie z Puszkinem." Na spotkanie przyszło ok 30 osób, co jest dobrym kapitałem na start. Na spotkaniu prezentowana była wystawa współczesnych grafik oraz film, opisujący tajemnicę śmierci narodowego poety rosyjskiego, który wmieszał się w pojedynek z młodym francuskim oficerem o honor swojej żony. http://www.youtube.com/watch?v=p7S6NmNRrus 

 

Później zorganizowałam projekcję filmu pt. „Ojciec żołnierza", podejmującego tematykę losów człowieka na wojnie, bez wielkiej ideologii, a wręcz przeciwnie pokazującego dramat zwykłego człowieka.       

 

Po wakacyjnej przerwie planuję dalsze spotkania z kulturą rosyjską. W planach mam kolejne wystawy oraz filmy. Już dzisiaj serdecznie zapraszam wszystkich. Do zobaczenia na żywo!  

Dodano: 2013-07-30
Komentarzy: 0
Tagi:


Do wpisu nie dodano komentarzy
Zaloguj się aby dodac komentarz
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com