Hasło:
Słowiańskie święto plonów Końcówka wakacji to tradycyjnie święto plonów i zbiorów. Dnia 25 sierpnia odbyły się aż dwie takie imprezy- jedna to dożynki powiatowe, gdzie miałam przyjemność pomóc Towarzystwu Przyjaciół Mińska Mazowieckiego, drugie to Dożynki Województwa Mazowieckiego. 
Dodano: 2013-08-25
Komentarzy: 0
Szalom Mińsk Mazowiecki! (vol. 2.) W dniu 21 sierpnia 1942 odbyło się jedno z przełomowych i tragicznych wydarzeń w historii miasta. Lokalna społeczność żydowska, która stanowiła znaczącą ilość mieszkańców, została definitywnie zlikwidowana. W trakcie likwidacji getta zginęło od kul około tysiąca Żydów- większość z pozostałych przewieziono w wagonach towarowych do obozu zagłady w Treblince. Ocalali uciekli i do dzisiaj Mińsk utracił swój koloryt.
Dodano: 2013-08-21
Komentarzy: 0
Szalom Mińsk Mazowiecki! (vol. 1.) Historia Mińska Mazowieckiego nierozerwalnie związana jest z ludnością żydowską. W dniu dzisiejszym Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zorganizowało akcję sprzątania cmentarza. W akcji brali udział społecznicy z Mińska Mazowieckiego. Warto odświeżać tę część historii miasta.
Dodano: 2013-08-18
Komentarzy: 0
Anna German, Aleksander Puszkin oraz Włodzimierz Wysocki w Mińsku Mazowieckim! Vol. 2. Uzupełniając poprzedni wpis chciałam podkreślić, że w trakcie wakacji uczestniczyliśmy w trzech imprezach tj. „Wieczorze z Puszkinem", otwarciu wystawy „Twierdza Brzeska w okresie międzywojennym" oraz projekcji filmu „Ojciec żołnierza".
Dodano: 2013-08-03
Komentarzy: 0
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com