Hasło:

Precz z ruskimi w mińskim wydaniu

Od znajomych dostałam dużo słów osądzających ten uczynek. Więc warto dalej organizować spotkania, pokazywać Polakom Rosjan, a Rosjanom Polaków. Tak zwanym narodowcom, którzy nie wiedzą co z sobą zrobić i poświęcają czas wolny na walkę z wiatrakami i bezczeszczenie grobów polecam zająć się sobą i zacząć robić coś dla dobra Polski - zacząć uczciwie pracować, przestać zaśmiecać ulice...
Co do żołnierzy leżących w Mińsku, na pewno nie przyjechali tu z własnej woli. Zazwyczaj są to potomkowie chłopów i robotników fabrycznych z Murmańska, Czelabińska, Woroneżu, Charkowa oraz innych miast, którzy urodzili się w złych czasach. To były czasy kiedy rodzili się nie chłopcy lecz mięso armatnie. Dzisiaj możemy tylko dziękować losowi, że nikt nam nie każe iść na wojnę i ginąc za ideały wodza narodu. Dzisiaj w Rosji, państwie, które zwyciężyło w okropnie brutalnej wojnie jest bardzo silny nurt antywojenny. Natomiast w Polsce, państwie które stało się ofiarą wojny, państwie, które przeszło przez piekło obozów koncentracyjnych, okupację, przejścia frontów powstają ruchy przypominające faszyzm.
Zmarłym należy się pamięć. Walczyć, wyrażać swój sprzeciw i udowadniać trzeba żywym. Ludzie leżący na cmentarzu przy Warszawskiej już nigdy nie dowiedzą się co o nich myślą jegomości z farbą w ręku. 
Umarli na pewno nie chcieli skończyć swojego życia w polskim małym miasteczku, przeciwnie mieli plany, chcieli wrócić do rodzin, a może tylko planowali je założyć.
Ostatecznie, jeżeli chcemy, aby talibowie lub Irakijczycy szanowali groby polskich żołnierzy poległych w tamtych krajach, szanujmy groby innych żołnierzy.
Jeżeli ktoś bardzo nie lubi żołnierzy rosyjskich, to proponuję wyjazd do Rosji i stanięcie przed koszarami SPECNAZu w ramach manifestacji z kartką „Nienawidzę ruskich", albo (jak to w Mińsku Mazowieckim widnieje):"Kurwy". Wtedy pokażecie swoje bohaterstwo.
Analogiczne manifestacje proponuję zawsze zorganizować pod jednostkami GROMu, Mossadu i wieloma innymi dla ksenofobów wszelkiej maści. Jesteś silny - walcz z żywymi żołnierzami, którymi gardzisz, ponieważ w przyszłości inne mogą przyjść i zapluć twój własny grób.

Dodano: 2013-04-11
Komentarzy: 1


Komentarze (1)
dokładnie. Zmarłym należy sie szacunek, tymbardziej,że walczyli o wolnosc mieszkancow mińska. PISuary tylko w taki sposob potrafia pokazac swoja niechęć, na powiedzenie tego co mysla prosto w oczy brak im niestety odwagi...
domingo1976
22 kwietnia 2013
Zaloguj się aby dodac komentarz
AUTOR

Julia Tatarnikowa urodziła się w Lipiecku (Rosja). Z wykształcenia ekonomistka. Obecnie mieszka w gminie Mińsk Mazowiecki. Jej zainteresowania to nauka języków słowiańskich, poznawanie nowych kultur, podróże. julia_tatarnikowa@op.pl + 48 535 851 515

Więcej
Wszystkie treści napisane na blogach są właśnością ich autorów. Wykorzystanie tych treści w innych mediach i na innych stronach WWW jest tylko i wyłącznie możliwe za ich zgodą. Niniejszy blog działa w oparciu o system blogów serwisu www.minskmaz.com