5°C

58
Powietrze
Bywało lepiej...
Powietrze nie zachęca do spacerów

PM1: 24.96
PM25: 37.68 (150,71%)
PM10: 58.41 (116,81%)
Temperatura: 4.54°C
Ciśnienie: 1005.72 hPa
Wilgotność: 70.76%

Dane z 03.04.2020 10:00, airly.pl


facebook

Aktualności

Zamknięta miejska przestrzeń Zamknięta miejska przestrzeń Zamknięta miejska przestrzeń

Metalowe barierki, ostrzegawcze taśmy, zakazy… W związku z epidemią koronowirusa wiele miejsc w naszym mieście jest zamkniętych. To efekt rządowych obostrzeń, ale też ważna część walki z COVID-19.

02.04.2020
Laptopy dla potrzebujących uczniów Laptopy dla potrzebujących uczniów Laptopy dla potrzebujących uczniów

Samorząd miasta zakupił 100 laptopów, które zostaną wypożyczone najbardziej potrzebującym uczniom klas IV-VIII w mińskich szkołach podstawowych.

01.04.2020
Przestępstwa i wykroczenia ujawnione podczas jednej kontroli drogowej Przestępstwa i wykroczenia ujawnione podczas jednej kontroli drogowej Przestępstwa i wykroczenia ujawnione podczas jednej kontroli drogowej

44-latek z gminy Mińsk Mazowiecki został zatrzymany przez mińskich policjantów jak jechał swoim seatem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez miński sąd. Na domiar tego w jego samochodzie mundurowi stwierdzili niezgodność licznika kilometrów, brak badań technicznych i ubezpieczenia OC

01.04.2020
Radni wnioskują o szczególną ochronę mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Radni wnioskują o szczególną ochronę mieszkańców Domów Pomocy Społecznej Radni wnioskują o szczególną ochronę mieszkańców Domów Pomocy Społecznej

Przewodniczący powiatowego Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Piotr Stępień skierował do Starosty i Zarządu Powiatu apel w sprawie objęcia szczególnym nadzorem Domów Pomocy Społecznej prowadzonych przez Powiat Miński oraz wdrożenia niezbędnych rozwiązań w celu ograniczenia możliwości rozprzestrzeniania się na ich terenie choroby COVID-19.

01.04.2020
Zbiórka dla mińskich służb walczących z koronawirusem Zbiórka dla mińskich służb walczących z koronawirusem Zbiórka dla mińskich służb walczących z koronawirusem

Trwa na portalu zrzutka.pl a uruchomiła ją Fundacja Bezpieczna Droga. Obecny czas jest wielkim testem naszej solidarności! Dlatego wesprzyjmy zakup środków ochrony osobistej dla mińskich służb.

01.04.2020
Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Od 1 kwietnia do odwołania każda osoba do 18. roku życia z domu wyjdzie tylko pod opieką dorosłego opiekuna, a parki, bulwary, czy plaże będą zamknięte. Za złamanie zakazów grozi kara od 5 do nawet 30 tys. zł. Oprócz tego zmieniamy zasady robienia zakupów w sklepach stacjonarnych i zawieszamy działalność salonów fryzjerskich, kosmetycznych i tatuaży. Co jeszcze się zmienia?

31.03.2020
Wielkie wsparcie dla szpitala. Lokalne firmy przekazały już prawie 400 tys. zł Wielkie wsparcie dla szpitala. Lokalne firmy przekazały już prawie 400 tys. zł Wielkie wsparcie dla szpitala. Lokalne firmy przekazały już prawie 400 tys. zł

Trudno zliczyć osoby i firmy, które włączyły się już w pomoc dla mińskiego ZOZ w czasie trwania pandemii koronawirusa. Jak poinformował szpital na facebooku, lokalni przedsiębiorcy przeznaczyli na ten cel już 389 100 zł, mieszkańcy powiatu - 9 540 zł.

30.03.2020
Odpowiedzą za naruszenie kwarantanny domowej Odpowiedzą za naruszenie kwarantanny domowej Odpowiedzą za naruszenie kwarantanny domowej

Dwóch mińszczan wykazało się wysoce nieodpowiedzialną postawą. Pomimo obowiązującej decyzji inspektora sanitarnego o objęciu ich kwarantanną domową, wychodzili z miejsca zamieszkania do pobliskiego sklepu.

30.03.2020
Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala

Jak wiele innych polskich firm, BARTEK dotkliwie odczuwa gospodarcze skutki rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. W związku z tym podjęliśmy kroki adekwatne do obecnej sytuacji w kraju i przeznaczyliśmy swoje hale produkcyjne na szycie ochronnych maseczek wielokrotnego użytku. Część z nich wraz z firmą WOJAS przekazaliśmy już do lokalnego szpitala w Mińsku Mazowieckim, a w następnych dniach trafią także do Nowego Targu. Pozostała część zostanie przeznaczona na sprzedaż.

28.03.2020
Kolejna podróż w czasie Kolejna podróż w czasie Kolejna podróż w czasie

Jest możliwa dzięki Mińskiemu Archiwum Cyfrowemu. Możemy tu zobaczyć setki zdjęć dawnego Mińska, ale nie tylko. Co jeszcze znajdziemy w archiwum?

27.03.2020
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

25.03.2020
Nie bali się ratować innych Nie bali się ratować innych Nie bali się ratować innych

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką to polskie święto państwowe obchodzone 24 marca. Pośród mińszczan także były takie osoby. Warto o nich pamiętać.

24.03.2020
Kraksa na cztery samochody Kraksa na cztery samochody Kraksa na cztery samochody

W poniedziałek, 23 marca około godziny 14:30 doszło do nietypowej kraksy na parkingu znajdującym się przy sklepie CCC na ul. Konstytucji 3-go Maja. Co się wydarzyło?

24.03.2020
Terytorialsi wspierają Policjantów Terytorialsi wspierają Policjantów Terytorialsi wspierają Policjantów

Od poniedziałku, 23 marca 2020, żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

23.03.2020
Przed wejściem do Starostwa Przed wejściem do Starostwa Przed wejściem do Starostwa

Profilaktyka antykoronowirusowa wprowadza wiele działań, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Dlatego powstał nowy punkt obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym.

22.03.2020
Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej

W sobotę, 21 marca 2020, przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala powiatowego w Mińsku Mazowieckim został ustawiony namiot do wstępnej segregacji medycznej.

21.03.2020
Dzieje Mińska w internecie Dzieje Mińska w internecie Dzieje Mińska w internecie

To dobra wiadomość dla wielbicieli historii naszego miasta, choć nie tylko. Na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego można obejrzeć prezentację „Zarys dziejów Mińska Mazowieckiego”. Co w niej można znaleźć?

20.03.2020
Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa

Od środy, 18 marca do odwołania władze miasta zawiesiły pobór opłat w strefie płatnego parkowania oraz na parkingu niestrzeżonym przy ul.Kościuszki.

18.03.2020
Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym

Ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych.

17.03.2020
Salezjańskie liceum teatralnie Salezjańskie liceum teatralnie Salezjańskie liceum teatralnie

W dniach od 6 do 8 marca 2020 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbył się Przegląd Inicjatyw Teatralnych. W tym roku wydarzenie, organizowane przez naszą rodzimą szkołę, zyskało ogólnopolski zasięg. W spotkaniu bowiem wzięły udział młodzieżowe teatry (z poziomu szkoły średniej i wyższej) działające przy placówkach salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, Ostródzie, Legionowie, Łodzi, Bydgoszczy, Oświęcimiu oraz teatr ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

16.03.2020
OK