2°C

16
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.07
PM25: 9.55 (38,19%)
PM10: 10.02 (20,04%)
Temperatura: 1.54°C
Ciśnienie: 999.67 hPa
Wilgotność: 95.23%

Dane z 17.01.2022 08:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Aktualności

Koncert świąteczny Daniela Gałązki z Zespołem - fotoreportaż Koncert świąteczny Daniela Gałązki z Zespołem - fotoreportaż Koncert świąteczny Daniela Gałązki z Zespołem - fotoreportaż

W niedzielę, 16 stycznia 2022, w Kościele pw. św. Antoniego z Padwy w Mińsku Mazowieckim z koncertem świątecznym pt. „Ludzie łączą się w stada” wystąpił Daniel Gałązka z Zespołem.

16.01.2022
Kosztowna wyprawa po wino Kosztowna wyprawa po wino Kosztowna wyprawa po wino

Jeden z mieszkańców gm. Latowicz kupił prawdopodobnie najdroższe wino w swoim życiu. Będąc nietrzeźwym pojechał po nie elektryczną hulajnogą na stację paliw. Gdy wracał zatrzymali go policjanci ruchu drogowego. Za jazdę hulajnogą z „promilami” dostał mandat w wysokości 2,5 tys. złotych.

11.01.2022
„Babcia” w nowym malowaniu wyjechała z Mińska Mazowieckiego do służby w Kolejach Mazowieckich „Babcia” w nowym malowaniu wyjechała z Mińska Mazowieckiego do służby w Kolejach Mazowieckich „Babcia” w nowym malowaniu wyjechała z Mińska Mazowieckiego do służby w Kolejach Mazowieckich

Elektryczny zespół trakcyjny EN57-038 zwany „Babcią” opuścił dziś ZNTK Mińsk Mazowiecki, gdzie przez miniony ponad miesiąc przywracano mu historyczne malowanie.

10.01.2022
Muzycy i medycy dla WOŚP Muzycy i medycy dla WOŚP Muzycy i medycy dla WOŚP

To będzie wyjątkowy, 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, także w naszym mieście. Szykuje się wiele ciekawych wydarzeń – jednym z nich będzie możliwość porozmawiania ze specjalistami różnych dziedzin medycyny, którzy później zagrają specjalny koncert!

10.01.2022
VIII Miński Orszak Trzech Króli VIII Miński Orszak Trzech Króli VIII Miński Orszak Trzech Króli

Przeszedł ulicami naszego miasta w czwartek, 6 stycznia 2022 w Dzień Objawienia Pańskiego. I jak co roku przyciągnął tysiące mińszczan w każdym wieku do wspólnego kolędowania.

06.01.2022
Rekordowy szalik handmade dla WOŚP Rekordowy szalik handmade dla WOŚP Rekordowy szalik handmade dla WOŚP

Powstanie w naszym mieście – to pomysł Anny Endzelm z Mińskiego Sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Każdy może zrobić część szalika, który zostanie wystawiony na aukcje, a pieniądze zasilą cel 30. Finału WOŚP. Stwórzmy najdłuższy szalik w Polsce!

05.01.2022
Wolność słowa Wolność słowa Wolność słowa

To tytuł kolejnej piosenki zespołu DiAnti, do której premierowy teledysk właśnie pojawił się na YouTube. Co tym razem wzięli na gitary i perkusję muzycy związani składem z naszym miastem?

04.01.2022
Obowiązkowe szczepienie Obowiązkowe szczepienie Obowiązkowe szczepienie

Chodzi o koty, które trzeba zaszczepić przeciwko wściekliźnie. Takie rozporządzenie wydał wojewoda mazowiecki w związku z zagrożonym wystąpieniem wścieklizny u zwierząt na określonych obszarach.

04.01.2022
Przygotuj swój dom na zimę. Sprawdź jaki zasilacz awaryjny wybrać do kotłowni Przygotuj swój dom na zimę. Sprawdź jaki zasilacz awaryjny wybrać do kotłowni Przygotuj swój dom na zimę. Sprawdź jaki zasilacz awaryjny wybrać do kotłowni

W większości gospodarstw domowych występują urządzenia, które do prawidłowej pracy wymagają ciągłego zasilania. Pracujące co dzień bez zastrzeżeń piece, pompy, czy instalacje solarne w przypadku zaniku prądu mogą spowodować wiele szkód. Sprawdź w jaki sposób się przed nimi uchronić.

03.01.2022
Nietrzeźwi kierujący sylwestrowej nocy Nietrzeźwi kierujący sylwestrowej nocy Nietrzeźwi kierujący sylwestrowej nocy

Policjanci mińskiej drogówki, zatrzymali w sylwestrową noc, w Stojadłach kierowcę mercedesa. Okazało się że 46-letnia kobieta kierująca pojazdem jest nietrzeźwa. Alkomat wykazał ponad 2,5 promila alkoholu we krwi. Jak ustalili policjanci mieszkanka gminy Dębe Wielkie wybrała się na „przejażdżkę” ponieważ skończyły się jej papierosy.

03.01.2022
Była taka grupa Była taka grupa Była taka grupa

Na YouTube można obejrzeć film, na którym zaprezentowano grupę pokazową na MiG-29 z ówczesnego 1. Pułku Lotnictwa Myśliwskiego "Warszawa" w Mińsku Mazowieckim. To historyczna gratka, bo film pochodzi sprzed 25 lat...

01.01.2022
Zakończono modernizację odcinka ginekologicznego w Szpitalu Powiatowym Zakończono modernizację odcinka ginekologicznego w Szpitalu Powiatowym Zakończono modernizację odcinka ginekologicznego w Szpitalu Powiatowym

Zakończono kapitalny remont na Oddziale Ginekologiczno-Położniczym. Prace remontowe obejmowały pomieszczenia odcinka ginekologicznego na poziomie pierwszego piętra.

31.12.2021
Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Rozszerzenie i podwyżka opłat Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Rozszerzenie i podwyżka opłat Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania. Rozszerzenie i podwyżka opłat

Od 12 stycznia 2022 r. nastąpią zmiany w funkcjonowaniu Strefy Płatnego Parkowania. Decyzją Rady Miasta z ostatniej sesji zostanie ona powiększona oraz zmianie ulegną opłaty.

30.12.2021
Sylwester dla zwierzaków Sylwester dla zwierzaków Sylwester dla zwierzaków

Tradycyjnie, jak co roku Miejski Dom Kultury włączył się do akcji - W Sylwestra nie strzelam i zachęca mińszczan, by od 31 grudnia do 2 stycznia przynosili do MDK rzeczy, których potrzebują zwierzaki ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie. Co jest najbardziej potrzebne?

29.12.2021
Ulica Władysława Gucewicza Ulica Władysława Gucewicza Ulica Władysława Gucewicza

Na ostatniej sesji Rada Miasta uchwaliła, że ulica łącząca ulice Szpitalną i Grzeszaka będzie poświęcona Władysławowi Gucewiczowi. Kim był i co dobrego zrobił dla mieszkańców naszego miasta?

28.12.2021
Poznajcie Wkrętośrubka Poznajcie Wkrętośrubka Poznajcie Wkrętośrubka

Niezwykły bohater, który może być wzorem dla innych i jego pełna przygód historia... „Wkrętośrubek – w poszukiwaniu szczęścia” to książka dla dzieci, dzięki której mogą poznać wartości niezbędne w życiu każdego człowieka. Rozmawiamy z jej autorami: Mariuszem Kulmą – mińszczaninem i wydawcą magazynu „Astronomia” oraz Tomaszem Wiśniewskim – redaktorem działu film/gry w magazynie „Astronomia”...

22.12.2021
Jadłodzielnia w Mińsku Jadłodzielnia w Mińsku Jadłodzielnia w Mińsku

Mieszkańcy miasta od pewnego czasu wyrażali chęć i potrzebę uruchomienia Jadłodzielni. Dlatego Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mińsku wyszedł naprzeciw tym oczekiwaniom. Gdzie znajduje się Jadłodzielnia i jak działa?

22.12.2021
Ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy oddany do ruchu Ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy oddany do ruchu Ostatni odcinek Południowej Obwodnicy Warszawy oddany do ruchu

Dla wielu mińszczan to ważna i bardzo dobra wiadomość. Dziś otwarto tunel pod Ursynowem w ciągu Południowej Obwodnicy Warszawy. Oznacza to, że z Mińska Mazowieckiego drogami A2 i S2 pojedziemy bezpośrednio do Poznania i zachodniej granicy Polski.

20.12.2021
Kupieckie Mensko 2021 Kupieckie Mensko 2021 Kupieckie Mensko 2021

Święta zbliżają się wielkimi krokami, więc tradycyjnie na Starym Rynku mińszczanie mogli zrobić zakupy na targu bożonarodzeniowym Kupieckie Mensko, który odbył się w niedzielę 19 grudnia...

20.12.2021
Kolędowali dla Igora Boguckiego Kolędowali dla Igora Boguckiego Kolędowali dla Igora Boguckiego

Charytatywny rockowy koncert kolęd dla Igora zgromadził w Miejskim Domu Kultury ludzi dobrej woli, którzy postanowili wesprzeć Igora Boguckiego w jego powrocie do zdrowia. W sobotę 18 grudnia ze sceny wybrzmiały najpiękniejsze polskie kolędy i świąteczne piosenki, ale nie tylko...

20.12.2021
OK