14°C

10
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.61
PM25: 6.16 (41,06%)
PM10: 6.61 (14,68%)
Temperatura: 14.11°C
Ciśnienie: 1014.61 hPa
Wilgotność: 90.25%

Dane z 20.07.2024 05:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Wystawa na Placu Kilińskiego

02.07.2024
(fot.: MBP w Mińsku Maz.)

1 lipca spotkaliśmy się na skwerze przy Placu Kilińskiego z okazji otwarcia wystawy o tym miejscu. Mieliśmy możliwość wysłuchania autorki wystawy, Małgorzaty Lucyny Kłoszewskiej, która opowiedziała o historii okolicy i jej mieszkańców.

Spotkanie dostarczyło nam wielu nieznanych wcześniej faktów oraz ciekawostek związanych z Placem Kilińskiego. Autorka z pasją przybliżyła nam losy zarówno samego placu, jak i osób, które mieszkały i pracowały w pobliżu oraz tworzyły codzienność tego miejsca na przestrzeni lat.

Kilka miesięcy temu można było oglądać tę wystawę w Miejskiej Bibliotece Publicznej. Wówczas cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców, którzy licznie przybywali, aby zapoznać się z jej treścią. Teraz, przez całe wakacje, znajduje się ona w miejscu, o którym opowiada – na skwerze przy Placu Kilińskiego. Dzięki temu każdy, kto przechadza się w okolicy, ma możliwość zapoznania się z nią, rozejrzenia się dookoła i ujrzenia oczami wyobraźni miasta sprzed kilkudziesięciu lat. Wystawa zawiera wiele unikalnych fotografii oraz opisów, które pozwalają przenieść się w czasie i poczuć atmosferę dawnych lat. To doskonała okazja, aby lepiej poznać nasze miasto, zrozumieć jego przeszłość i docenić bogactwo jego historii.

Opracowanie: mat. MBP w Mińsku Mazowieckim


Inne aktualności

OK