19°C

44
Powietrze
Dobre powietrze.

PM1: 17.33
PM25: 26.16 (104,62%)
PM10: 36.14 (72,28%)
Temperatura: 18.62°C
Ciśnienie: 1003.54 hPa
Wilgotność: 80.25%

Dane z 25.09.2020 11:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook

Aktualności

Uprawiał zakazaną roślinę Uprawiał zakazaną roślinę Uprawiał zakazaną roślinę

Policjanci znaleźli w domu jednego z mieszkańców Powiatu Mińskiego rosnącą w doniczce dość nietypową roślinę. Podejrzenia mundurowych wskazywały, że może to być konopia inna niż włóknista. Badanie narkotestem potwierdziły te przypuszczenia. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu. Usłyszał już zarzut karny.

22.09.2020
Koleje Mazowieckie i Stadler z trzecią umową na pojazdy FLIRT Koleje Mazowieckie i Stadler z trzecią umową na pojazdy FLIRT Koleje Mazowieckie i Stadler z trzecią umową na pojazdy FLIRT

Koleje Mazowieckie oraz firma Stadler Polska podpisali kolejną umowę wykonawczą na dostawę pojazdów FLIRT trzeciej generacji. Wartość zamówienia na 12 ezt to blisko 398 mln zł (brutto). Pojazdy będą obsługiwać połączenia na trasie Skierniewice – Warszawa – Mińsk Mazowiecki. Termin z umowy na dostawę pojazdów to 21 miesięcy.

21.09.2020
Koncertowe pożegnanie Dujera Koncertowe pożegnanie Dujera Koncertowe pożegnanie Dujera

Z mapy naszego miasta zniknęła kultowa knajpa Dujer. W sobotę, 19 września koncertowo pożegnały to miejsce zespoły Maki i Chłopaki, Muzyka Końca Lata oraz Pies Mazowiecki. Emocji było co niemiara…

19.09.2020
Policjanci odkryli ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy Policjanci odkryli ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy Policjanci odkryli ponad 14 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy

Policjanci przeprowadzili skuteczną akcję zatrzymania właściciela blaszanego garażu w Starej Niedziałce, w którym przechowywał prawie 300 tys. sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

19.09.2020
Targowisko przeszłości Targowisko przeszłości Targowisko przeszłości

Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zamieściło na YouTube unikatowy film nakręcony przez Zygmunta Drewicza w 1991 roku. Co na nim można zobaczyć?

17.09.2020
Policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę z Gdyni Policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę z Gdyni Policjanci odnaleźli zaginioną 13-latkę z Gdyni

Policjanci mińskiej komendy odnaleźli wczoraj po południu zaginioną 13-latkę z Gdyni. Dziewczyna jechała pociągiem z Warszawy i jak wynikało z zebranych informacji, miała udać się do przyjaciółki w Mińsku Mazowieckim. Zaginiona nastolatka została ujęta na stacji PKP Mińsk Mazowiecki, a następnie przekazana załodze pogotowia ratunkowego.

15.09.2020
Mińscy rugbyści zainaugurowali sezon Mińscy rugbyści zainaugurowali sezon Mińscy rugbyści zainaugurowali sezon

W niedzielę, 13 września 2020, zawodnicy RC Mińsk Mazowiecki rozpoczęli nowy sezon zmagań drugiej ligi rugby. Przeciwnikami byli KS Budowlani Łódź

14.09.2020
Zapach czasu Zapach czasu Zapach czasu

To tytuł widowiska plenerowego, które można było obejrzeć na Starym Rynku w niedzielę, 13 września. Przedstawienie było oryginalnym zakończeniem 12. Festiwalu Himilsbacha.

13.09.2020
Dobry wieczór z Pakosińską Dobry wieczór z Pakosińską Dobry wieczór z Pakosińską

To że był dobry, i bardzo śmieszny, przekonał się każdy, kto w sobotę, 12 września przyszedł na spotkanie z Katarzyną Pakosińską w ramach 12. Festiwalu Himilsbacha, który od kilku dni odbywa się w naszym mieście.

12.09.2020
One Time Sekstet One Time Sekstet One Time Sekstet

Dał jazzowego czadu na koncercie w Miejskim Domu Kultury, który odbył się w piątek, 11 września w ramach 12. Festiwalu Himilsbacha.

11.09.2020
Odmrozili wiele emocji Odmrozili wiele emocji Odmrozili wiele emocji

Limboski & Sosnowski wystąpili w czwartek, 10 września w ogródku Galerii Emma w ramach 12. Festiwalu Himilsbacha.

10.09.2020
Mapowanie z rytmem Sztrausa Mapowanie z rytmem Sztrausa Mapowanie z rytmem Sztrausa

W ramach 12. Festiwalu Himilsbacha można było w środę, 9 września oglądać mapping 3D wyświetlany na fasadzie Pałacu Dernałowiczów.

10.09.2020
Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości oddają tablety dla uczniów Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości oddają tablety dla uczniów Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości oddają tablety dla uczniów

Radni Piotr Stępień i Piotr Pustoła zaapelowali do przewodniczącego Rady Powiatu Mińskiego o odbywanie kolejnych sesji w formie tradycyjnej, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Proponują, by zakupione dla radnych tablety przekazać do użytku dla uczniów szkół prowadzonych przez powiat.

09.09.2020
Mecz charytatywny dla Ani Mecz charytatywny dla Ani Mecz charytatywny dla Ani

To kolejna inicjatywa w naszym mieście, dzięki której zbierano pieniądze na leczenie chorej na glejaka złośliwego mińszczanki Ani Budkiewicz.

09.09.2020
17-latek wjechał w bok rozpędzonego pociągu 17-latek wjechał w bok rozpędzonego pociągu 17-latek wjechał w bok rozpędzonego pociągu

Do poważnego wypadku na przejeździe kolejowym doszło w poniedziałek po południu w miejscowości Grzebowilk na ul. Mazowieckiej. 17-letni kierujący motorowerem nie zatrzymał się przed przejazdem pomimo nadawanego sygnału czerwonego i uderzył w bok przejeżdżającego właśnie pociągu intercity. Rannego nastolatka przetransportowano śmigłowcem do szpitala.

08.09.2020
Zakończyły się prace na moście przy ul. Budowlanej Zakończyły się prace na moście przy ul. Budowlanej Zakończyły się prace na moście przy ul. Budowlanej

Już można poruszać się po obu stronach mostu, czyli nie tylko od strony Parku Dernałowiczów, ale także od strony łowiska Łazienki, gdzie powstał nowy ciąg pieszo-rowerowy. Przy okazji wykonano też inne prace remontowe…

07.09.2020
Dawne motocykle mają swój skwer Dawne motocykle mają swój skwer Dawne motocykle mają swój skwer

Bezimienny jeszcze do niedawna skwer przy ul. Szpitalnej obok skrzyżowania z ul. Siennicką niedaleko przejazdu kolejowego zyskał nazwę Dawnych Motocykli. Ale to nie wszystko…

07.09.2020
Pandemiczny Rajd Motocyklowy Pandemiczny Rajd Motocyklowy Pandemiczny Rajd Motocyklowy

Klub Dawnych Motocykli „MAGNET” wraz z Muzeum Ziemi Mińskiej zaprosili w minioną niedzielę na Pandemiczny Rajd Motocyklowy, który odbył się w ramach IX rundy Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych PZM.

07.09.2020
Sportowe wakacje z brazylijskim jiu jitsu dobiegły końca! Sportowe wakacje z brazylijskim jiu jitsu dobiegły końca! Sportowe wakacje z brazylijskim jiu jitsu dobiegły końca!

Podobnie jak w latach ubiegłych Miński Klub Sportowy MMA TEAM we współpracy z Miastem Mińsk Mazowiecki i Klubem Walki Grappler przygotował wakacyjną ofertę sportowych zajęć dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta pod nazwą : „Sportowe wakacje z brazylijskim jiu-jitsu dla dzieci”.

06.09.2020
Odpowie za wielokrotne kradzieże paliwa Odpowie za wielokrotne kradzieże paliwa Odpowie za wielokrotne kradzieże paliwa

22-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego usłyszał zarzut wielokrotnego kradzieży paliwa z kilku stacji paliw zlokalizowanych na terenie powiatu mińskiego. Ustalenie i przedstawienie mężczyźnie zarzutów możliwe było dzięki informacjom uzyskanym przez dzielnicowego mińskiego rewiru. 22-latek doprowadził do strat na łączną kwotę ponad 1700 zł. Mężczyźnie grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

05.09.2020
OK