29 listopada 2023 w Hotelu Mercury Brant w Majdanie odbyło się spotkanie członków grupy Grand Prix Traktu Brzeskiego, na którym zostało podpisane oficjalne porozumienie w sprawie organizacji tego projektu.
W Mińsku ma szansę powstać Akademia Superminds, szkoląca dzieci w matematyce mentalnej, która opiera się na metodzie od lat stosowanej z sukcesem w Japonii. Zanim to jednak nastąpi, potrzebni są trenerzy z Mińska i okolic, którzy będą mogli uczyć tej metody. Jak nim zostać?
To regał recyklingowy na znicze, który stanął na cmentarzu komunalnym. Co zyskuje się dzięki temu pomysłowi?
W miniony poniedziałek policyjna flota powiększyła się o nowy nieoznakowany radiowóz, który będzie służył w Wydziale Ruchu Drogowego mińskiej komendy. Uroczystość odbyła się przed Szkołą Podstawową w Starej Niedziałce. Wydarzenie było także okazją, do podpisania programu działań profilaktycznych „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa”. Jednocześnie na terenie szkoły odbył się piknik bezpieczeństwa, gdzie służby ratunkowe zaprezentowały swój sprzęt, a WORD Siedlce umożliwił uczestnikom skorzystanie m.in. z symulatora dachowania i zderzeniowego.
PWiK Mińsk Mazowiecki stworzył innowacyjny system gospodarki osadowej i uzdatniania wody dla potrzeb aglomeracji Mińska Mazowieckiego.
Na pewno nie chlebem, bo, jak informują przedstawiciele Gruchowiska – na pomoc ptaszyskom, chleb zabija ptaki. Właśnie ruszyła w naszym mieście akcja informacyjna o szkodliwości dokarmiania ptaków różnego rodzaju pieczywem.
Został odsłonięty na ścianie budynku przy ul. Konstytucji 3 Maja 16 na zakończenie Festiwal Andriollego, który zorganizowało Muzeum Ziemi Mińskiej. Co przedstawia?
Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II – od zerówki po trzecioklasistów – uczestniczyli w warsztatach na temat bezpiecznego zachowania w ruchu drogowym. Pracownicy mińskiej firmy RUTA Transport – pani Justyna Bogucka i pani Anna Szwalska z Działu Marketingu oraz pan Wojciech Mistewicz - strażak z OSP w Mieni i jednocześnie pracownik Działu Transportu przygotowali dla dzieci niezwykle angażujące zajęcia.
Trzynaście lat temu w Pałacu Dernałowiczów urządzono reprezentacyjną salę ślubów. Niedawno została ona wyróżniona w rankingu najpiękniejszych Urzędów Stanu Cywilnego w Polsce!
14. Festiwal Piotra Skrzyneckiego zakończył w sobotę 18 listopada koncert artystów Piwnicy pod Baranami „Czy pamiętasz?” w Miejskiej Szkole Artystycznej.
W sobotę 18 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną”. Towarzyszyło im wiele ciekawych aktywności...
Pod takim tytułem odbył się w niedzielę 19 listopada w Miejskiej Szkole Artystycznej koncert MM Big Bandu, przygotowany na 15-lecie istnienia zespołu.
Kamila Gasiuk-Pihowicz, posłanka KO z naszego okręgu, wybrana została do Krajowej Rady Sądownictwa.
Był legendarną postacią polskiego życia kulturalnego i towarzyskiego, twórcą słynnej krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Przez wiele lat Piotr Skrzynecki mieszkał w Mińsku. Jego festiwal w naszym mieście to okazja do spotkania z wieloma fantastycznymi artystami. Kto wystąpi w tym roku?
Już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na Mińskie Spotkania Wydawców Publikacji Regionalnych „Nad Srebrną” poświęcone Mińskowi Mazowieckiemu, powiatowi mińskiemu i okolicom. To gratka dla wszystkich, którzy interesują się lokalną historią i kulturą.
Kwiaty posadzone w listopadzie na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 zakwitną na wiosnę, by przypominać o dzieciach, które zginęły w Holocauście i które cierpią w wyniku kryzysów humanitarnych we współczesnym świecie.
Informacja dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych o stanie dróg powiatowych oraz przygotowaniu do sezonu zimowego 2023/2024, informacja o stanie realizacji zadań oświatowych za rok szkolny 2022/2023, zatwierdzenie programu naprawczego dla SP ZOZ w Mińsku Mazowieckim czy zgoda na wydzierżawienie na okres 10 lat części nieruchomości stanowiącej własność Powiatu Mińskiego mieszczącej się przy szpitalu to część z punktów porządku obrad sesji, która odbyła się w Starostwie Powiatowym 25 października br.
To nowoczesny spektakl multimedialny, który opowiada o potencjale naszej polskiej wspólnoty. Można go oglądać w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej na Starym Rynku.
Tradycyjnie, miejskie obchody Święta Niepodległości odbyły się 11 listopada na Starym Rynku.
Do końca listopada testowany jest w naszym mieście najnowocześniejszy system kontroli poboru opłat w Strefie Płatnego Parkowania oraz prawidłowości parkowania CityScanner®. Kierowców, którzy zaparkują w miejscach niedozwolonych lub nie wniosą stosownej opłaty za postój, może to słono kosztować.