Zarejestruj
5°C

Dziś po godzinie 16 przed Urzędem Miasta odbył się protest przeciwko zmianom dotacji na dzieci w żłobku. Obecni na nim rodzice i opiekunowie krytycznie odnieśli się do propozycji zmian w tym temacie, jakie zostały zaproponowane przez Burmistrza Marcina Jakubowskiego. Zmiany te w pierwszej (porzuconej już) wersji zmniejszały kwotę dofinansowania z 400 na 250 zł, a w obecnej przewidują rozliczenia w oparciu o godziny.

ING Bank Śląski inspiruje do działania i zachęca do zrobienia pierwszego kroku – czyli założenia własnej firmy. Bank udostępnia również narzędzia, które mogą ten start ułatwić – tam, gdzie klienci ich potrzebują: on-line, mobilnie, zdalnie.

Wiele partii oraz środowisk mówi ostatnim czasie na temat zmiany ordynacji wyborczej w wyborach samorządowych. Najpierw swoją konferencję miał PiS który ustawę chwalił, następnie Burmistrz Mińska Mazowieckiego podczas „wieczornego spaceru” pod sądem na ulicy Okrzei wyrażał swój zdecydowany sprzeciw, a teraz głos zabrali przedstawiciele ruchów „antysystemowych” czyli Ruchu Kukiz’15 oraz Partii Wolność. Dnia 11.12.2017 zorganizowali konferencję prasową pod biurem poselskim poseł Teresy Wargockiej, która złożyła podpis pod projektem nowej ustawy.

10 grudnia 2017 roku zapisał się w kartach historii Miasta i Powiatu Mińskiego, a także społeczności międzynarodowej dokonaniem wmurowania „Kamienia Pamięci” i odsłonięciem pamiątkowej tablicy poświęconych dr. Janowi Hubertowi, przed oddziałem 7 Pułku Ułanów Lubelskich Muzeum Ziemi Mińskiej.

Podczas XVII Koncertu Charytatywnego „Trochę słońca” zebrano 5833zł. To rekordowa kwota w historii charytatywnego koncertowania organizowanego co roku przez szkołę z Budowlanej.

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej w sobotę, 9 grudnia obserwował w Centrum Szkolenia Żandarmerii Wojskowej w Mińsku zajęcia doskonalące drużyn proobronnych.

Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy plany rozbudowy dworca PKP w Mińsku. Tymczasem zmieniła się koncepcja tego, jak będzie ostatecznie wyglądało nowe centrum komunikacyjno-handlowe w naszym mieście.

To tytuł książki Macieja Bernatowicza, który we wtorek, 5 grudnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej spotkał się z czytelnikami, by opowiedzieć o kraju, w którym spędził dziewięć lat i który poznał od podszewki...

Od kilku dni w miejskim parku pojawiły się nowe śmietniczki, które, wydaje się, stawią opór niszczycielskim zapędom miejskich wandali. Na razie jest ich trzydzieści.

Różnie można mówić o podróżowaniu z Mińska do stolicy (i w drugą stronę) pociągiem, ale na pewno nigdy nie jest nudno. Bywa, że pasażerowie aby ułatwić sobie życie, sami sobie fundują różne atrakcje...

We wtorek 5 grudnia odbyły się wybory władz mińskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Funkcję przewodniczącego ponownie powierzono posłowi Danielowi Milewskiemu.

4 grudnia w Krajowej Izbie Odwoławczej zapadł wyrok dotyczący odwołań PESY i NEWAGU w przetargu na realizację zamówienia na 71 elektrycznych zespołów trakcyjnych dla Kolei Mazowieckich. Oba odwołania zostały oddalone.

W dniach od 27.11.2017 r. do 3.12.2017 r. na terenie powiatu mińskiego miało miejsce 80 zdarzeń, w tym 4 pożary, 71 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych.

Na scenie miejskiego domu kultury w niedzielę, 3 grudnia wystąpił Tomasz Bereda, który zaprezentował publiczności utwory zarówno dawnych mistrzów, klasyczne, jak i muzyki rozrywkowej…

Odbył się w niedzielę, 3 grudnia w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z okazji 187. rocznicy Powstania Listopadowego.

Andrzejki to czas refleksji o tym, co minęło i co przyniesie nam los, ale to także czas miłych spotkań i wesołej zabawy. Taka właśnie atmosfera panowała w Klubie Osiedlowym „Przełom” podczas andrzejkowego spotkania w ostatni listopadowy czwartek tego roku.

Zimowe zdjęcia parku cieszą się na naszym portalu i na naszej stronie na facebooku dużą popularnością. Dlatego też, podobnie jak w latach ubiegłych, po pierwszych opadach śniegu wybraliśmy się tam na sesję foto. W tym roku udało nam się uwiecznić zimowy park i okolice z drona, zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Od samego rana Mińsk zaczął przykrywać się warstwą śniegu, co było wynikiem intensywnych opadów, przed którymi ostrzegało Powiatowe Centrum Zarządzania Kryzysowego. Czy atak zimy utrudnił nam życie?

Nowa nawierzchnia, miejsca parkingowe, ścieżka rowerowa, chodniki oraz przejścia dla pieszych z wyspami azylu – ul. Dąbrówki zmieniła się nie do poznania.

Dzielnicowi z mińskiego rewiru podjęli skuteczną interwencję i wspólnie z mieszkańcami budynku przy ulicy Chełmońskiego, pomogli wyprowadzić z palącego się pomieszczenia dwójkę lokatorów kobietę i mężczyznę, których następnie przekazano załodze pogotowia ratunkowego. Dzięki zdecydowanej reakcji dzielnicowych, którzy podjęli natychmiastowe czynności w związku z zagrożeniem życia i zdrowia, uratowano przed skutkami pożaru mieszkających tam ludzi. Policjanci zajmą się teraz zbadaniem okoliczności, w jakich doszło do pożaru.