Zarejestruj
23°C

Zwyczajne miejsca z naszej miejskiej przestrzeni wieczorem zaczynają prezentować się zupełnie inaczej. Zwłaszcza widziane z góry. Przykładem może być miejski stadion przy ul. Budowlanej…

W miniony weekend odbyła się w Poznaniu kolejna 3 runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i Pucharu Polski. Do udanych, mimo problemów z hamulcami, może ją zaliczyć Mariusz „Domel” Domalewski...

W środę 27 czerwca br. spod Publicznej Salezjańskiej Szkoły Podstawowej w Mińsku wyruszyła liczna grupa małych tancerzy Dziecięcego Salezjańskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Ludowiaki” na warsztaty taneczne do Zwierzyńca na Roztoczu.

Parafia Kościoła Starokatolickiego Mariawitów w Mińsku Mazowieckim otrzymała kolejną dotację na trwający remont dachu.

Pałac Kultury i Nauki, Warsaw Spire czy Spektrum Tower znajdują się w odległości około 38 km od naszego miasta. Okazuje się, że ich sylwetki są od nas doskonale widoczne...

Wakacje dla Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim rozpoczęły się pozyskaniem nowych kolejnych strategicznych partnerów do współpracy, w celu objęcia Szkołę patronatem przez Firmy międzynarodowe IVECO i TIMEX S.A.

Mieszkaniec Maliszewa utonął w minioną niedzielę w Karwi nad Bałtykiem. 43-latek rzucił się na ratunek mężczyźnie z woj. łódzkiego. Zginęli obaj.

Chodzi o plac przy stacji kolejowej, gdzie dawniej znajdował się bar a później utworzył się samowolny parking. Kilka tygodni temu teren ten został ogrodzony i rozpoczęły się roboty ziemne.

Przed nami nowa odsłona rewitalizacji miejskiego parku. Jakie zmiany szykują się w głównym miejscu rekreacji mieszkańców naszego miasta?

W minioną sobotę mińszczanie mogli skorzystać z darmowych badań znamion prowadzonych przy użyciu dermatoskopu. Nasze miasto było 5. punktem na mapie Polski, który odwiedził RakTRACK czyli mobilne labolatorium projektu “UVaga – wyprzedź czerniaka!”

Niestety, po raz kolejny w ciągu kilku ostatnich miesięcy, infrastruktura parku miejskiego stała się przedmiotem ataku wandali. Po zniszczonych ławkach, śmietnikach czy nowych kwietnikach, tym razem ich celem stała się pływająca fontanna na głównym stawie...

W czerwcu w EBU Lab przy ul. Pięknej odbyły się wieczory kulturowe zorganizowane w ramach „Festiwalu Kultur Wielu”. Co się tam wydarzyło?

W ostatni weekend czerwca Mariusz „Domel” Domalewski wziął udział w kolejnej rundzie Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski i międzynarodowym Alpe Adria Cup. Zawody odbyły się na węgierskim torze Panoniaring.

W czwartek, 28 czerwca, Stefan Schennach, przewodniczący Komisji Spraw Społecznych, Zdrowia i Zrównoważonego Rozwoju przy Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy uhonorował Dyplomem Europejskim czternaście miast naszego kontynentu, w tym Mińsk Mazowiecki.

W Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowy na dotacje z budżetu państwa na zadania inwestycyjne w mińskim szpitalu i przychodni. Skuteczne wnioski do budżetu państwa składał w tej sprawie poseł Daniel Milewski.

Naspawani to nazwa nowego zespołu z kręgu muzyki tanecznej, a wióry lecą w teledysku do kawałka „Ja jestem drwalem”. Bierzemy ich pod lupę…

W Bibliotece Pedagogicznej w Mińsku można oglądać wystawę obrazów wykonanych metodą krzyżykową przez Agnieszkę Kaczmarczyk. Jak się okazuje, kryje się za nimi ciekawa historia pełna artystycznej pasji i rodzinna niespodzianka...

Minął trzeci miesiąc remontu ul. Siennickiej. Dlatego wybraliśmy się z dronem w to miejsce aby zobaczyć jak wyglądają postępy prac.

Prawie 150 małych i dużych czytelników wzięło udział w niedzielę, 1 lipca w tegorocznej edycji rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Mińsku. Gdzie tym razem była meta?

Niedzielny finałowy koncert Festiwalu 4M upłynął pod znakiem różnych gatunków muzycznych. Na scenie przed MDK można było posłuchać Mesajah, Ethana Tuckera, Darii Zawiałow oraz Kasi Kowalskiej...