Zarejestruj
11°C

Okazuje się, że nasze miasto posiada jedne z najniższych opłat za korzystanie z usług komunalnych wśród miast powiatowych w Polsce. Skąd to wiadomo?

Piosenką „Jabole” Naspawani zdobyli główną nagrodę w kategorii Debiut Roku na XXIII Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Tanecznej Ostróda 2018. Teraz możemy obejrzeć klip, który powstał do tego kawałka.

W Mińsku, podobnie jak w innych miastach Polski w Google Maps pojawiły się zmienione nazwy szkół i instytucji. Rodzimi użytkownicy internetu zabawili się kosztem największych map w sieci...

W latach 90 mińszczanie mieli swoją ligę koszykówki, stworzoną i prowadzoną przez Pana Bogdana Wicika. Teraz po 20 latach przerwy czterech mińskich pasjonatów tego sportu Łukasz Lipiński, Karol Kowalczyk, Michał Rogowski oraz Mateusz Pękacz przy wsparciu Panów Bogdana i Tomasza Wicików chcą przywrócić te rozgrywki naszemu Miastu.

Znany dziennikarz, reportażysta, pisarz spotkał się z czytelnikami w piątek, 21 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej, gdzie opowiadał o swojej najnowszej książce „Na wschód od zachodu”.

Kosiarki automatyczne Husqvarna Automower® - nowoczesne, w pełni zautomatyzowane maszyny do samodzielnego koszenia trawników od ponad 20 lat podbijają serca właścicieli ogrodów na całym świecie. Dbają o trawnik przez całą dobę, także w skomplikowanych ogrodach, z licznymi przeszkodami, z wąskimi przejściami i stromymi zboczami o nachyleniu do 45% (24°). Wyposażone w szereg innowacyjnych technologii potrafią już nie tylko pielęgnować zieleń przydomowych ogrodów, ale także trawników miejskich, parków, czy terenów zielonych przy obiektach użyteczności publicznej czy stadionów z poziomu smartfona.

Od kilku tygodni znów można usłyszeć w Mińsku huk dopalaczy. Wszystko to za sprawą samolotów TS-11 Iskra, które obecnie stacjonują na lotnisku 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego.

Na czas remontu ul. Siennickiej została zmieniona organizacja ruchu na przejeździe pod torami między ulicami Mrozowską i Limanowskiego. Wspomniany remont już się zakończył stąd też postanowiliśmy sprawdzić czy coś się w tym miejscu zmieni...

Policjanci wydziału ruchu drogowego, podczas wykonywania czynności związanych z kolizją drogową na obwodnicy Mińska Mazowieckiego, ujawnili, że 25-letni mieszkaniec gminy Dobre kierując osobowym Peugeotem, holował 30-letniego sąsiada z tej samej gminy kierującego Hondą. Obaj mężczyźni byli nietrzeźwi. Alkomat wskazał wartość około promila alkoholu u każdego z mężczyzn. Usłyszeli oni zarzuty prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Przyznali się do winy i dobrowolnie poddali karze.

W drugim odcinku najnowszego sezonu popularnego programu „Nasz nowy dom” Telewizji Polsat, ekipa Katarzyny Dowbor pomogła rodzinie pani Agnieszki z Mińska.

„Pałacowa”, czyli jedna z najpopularniejszych mińskich restauracji, mieszcząca się w zabytkowym Pałacu Dernałowiczów właśnie zakończyła działalność. Od kilku dni trwa demontaż ogródka, który od lat funkcjonował w sezonie letnim.

Po ponad czterech miesiącach remontu otwarto dla ruchu samochodowego i pieszych ul. Siennicką. Sprawdziliśmy, jak wygląda przebudowana droga...

W związku z Europejskim Dniem bez Samochodu, przypadającym w dniu 22 września 2018 r., wzorem lat ubiegłych, Koleje Mazowieckie przyłączają się do obchodów poprzez wprowadzenie pozataryfowej oferty specjalnej Dzień bez Samochodu w KM oraz w ramach oferty „Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD”.

Na razie można go podziwiać w szklanej gablocie ustawionej przed wejściem do Urzędu Miasta w Mińsku. Co się z nim będzie działo później?

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Przełom” w Mińsku w tym roku świętuje 60-lecie powstania. Z tej okazji w niedzielę, 16 września odbył się festyn rodzinny...

W 2. Mińskim Rajdzie Motocyklowym, który był XII rundą Mistrzostw Okręgu Warszawskiego Pojazdów Zabytkowych wzięło udział 27 motocyklistów i motocyklistek. 52 kilometrowa trasa rajdu przebiegała drogami w okolicach Mińska Mazowieckiego m.in. przez miejscowości Gliniak, Podrudzie, Jędrzejnik, Zamienie i Maliszew.

Policjanci ruchu drogowego mińskiej komendy zatrzymali kierującego osobową Hondą, który kilka dni temu na autostradzie Mińska Mazowieckiego, przekroczył dozwoloną prędkość jadąc ponad 240 km/h. Mężczyzna przyznał się do popełnionego wykroczenia, został ukarany mandatem.

Z inicjatywy wicemarszałek Marii Koc oraz posła Daniela Milewskiego obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości w Mińsku Mazowieckim zostały wzbogacone o wyjątkowe wydarzenie muzyczne. Podczas Gali Stulecia Niepodległości Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Lwowskiej pod dyrekcją światowej sławy dyrygenta Jerzego Maksymiuka wykonała monumentalne dzieło - Symfonię h-moll „Polonia” Ignacego Jana Paderewskiego.

Muzyka taneczna w wykonaniu lokalnych zespołów weselnych powróciła na taras Pałacu Dernałowiczów. W sobotę, 15 września 2018, do wspólnej zabawy w godzinach 20-23 zaprosił miński zespół Extim.

W ubiegłym tygodniu połączone siły policji i mazowieckiego urzędu celno – skarbowego przeprowadziły wspólną akcję wymierzoną w działalność salonów z automatami do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jednym z takich salonów sześć automatów, środki pieniężne w kwocie ponad 2 tys. zł. oraz dokumenty i inne przedmioty, które będą stanowiły dowód w prowadzonym postępowaniu.