Zarejestruj
20°C

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z obchodów 97. rocznicy Bitwy Warszawskiej które odbyły się w czwartek 17 sierpnia 2017 o godz. 17:00 na Starym Rynku.

W ostatni weekend ogromna nawałnica dokonała spustoszenia w niektórych gminach na Pomorzu. Pomoc dla poszkodowanych płynie z całej Polski.

Pismo Samorządu Terytorialnego „Wspólnota”* opublikowało wyniki XVI edycji Rankingu Bogactwa samorządów za 2016 rok. Na którym miejscu znalazł się Mińsk Mazowiecki i Powiat Miński?

Tylko remisem zakończyło się inauguracyjne potkanie IV ligi sezonu 2017/2018 pomiędzy Mazovią Mińsk Mazowiecki a Bugiem Wyszków. Mińszczanie mieli chrapkę na komplet punktów, jednak z kilkunastu sytuacji, w tym kilku stuprocentowych, udało się zamienić na bramkę tylko jedną. Nie tak planowano inaugurację ligi w Mińsku…

Z cyklu "Mińskie Granie, czyli muzyka na podwieczorek" w minioną niedzielę MDK zaprosił na koncert "Morawska Brama". Na tarasie Pałacu Dernałowiczów wystąpił śpiewający i grający na gitarze Kuba Blokesz, a także pochodzący z Rybnika zespół Chwila Nieuwagi. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

Na niebie nad Mińskiem i okolicami odbywają się intensywniejsze niż zwykle loty samolotów i śmigłowców. Są to oczywiście treningi przed uroczystą defiladą powietrzną, która odbędzie się nad Warszawą w Święto Wojska Polskiego czyli w najbliższy wtorek.

To był dancing inne niż wszystkie. W minioną sobotę do tańca zaprosił zespół "Kalinka" z Białegostoku, który zaprezentował utwory przede wszystkim w języku białoruskim, ale też w ukraińskim, rosyjskim i polskim.

Z powodu prac nad przebudową stacji Warszawa Rembertów ruch pociągów w dniach 12 - 18 sierpnia br. (sobota - piątek) na odcinku Warszawa Rembertów – Sulejówek Miłosna jest ograniczony.

Aż trudno uwierzyć, że od czasu gdy pisaliśmy na temat projektu Kowerowisko minęły już ponad dwa lata. Panowie zasłynęli akustycznym coverem utworu „Przez Twe Oczy Zielone” z repertuaru zespołu Akcent.

O tym, że policjantem jest się też poza służbą, pokazał jeden z mińskich dzielnicowych. W czasie wolnym, na drodze krajowej nr 50 zauważył podejrzane manewry kierowcy osobowego mercedesa, który miał problemy z utrzymaniem prostego toru jazdy. Policjant ruszył za samochodem, a kiedy mercedes zaparkował pod centrum handlowym w Stojadłach, dzielnicowy podjął interwencję wobec kierowcy, od którego wyczuł alkohol.

8 sierpnia br. o godz. 18.00 w Muzeum Ziemi Mińskiej przy ul. Okrzei 16 odbył się wernisaż wystawy „Święci Pańscy”, która prezentuje rzeźby i płaskorzeźby, oleodruki oraz tkaniny dwuosnowowe ze zbiorów Muzeum Regionalnego w Łukowie.

Imię pochodzącego z Mińska Mazowieckiego uznanego na świecie malarza Rajmunda Giersza otrzymało rondo u zbiegu ulic Topolowej i Tuwima. Nazwę rondu nadano w środę o godzinie 20:00 na zorganizowanym z tej okazji happeningu. Wśród gości była między innymi rodzina malarza.

A to oznacza, że stolica powiatu mińskiego będzie na zaktualizowanych zdjęciach Street View w jednej z najpopularniejszych funkcji Google Maps i Google Earth.

W czasie wolnym od służby, policjant z komendy w Mińsku Mazowieckim zareagował na niszczenie przenośnej toalety w miejskim parku przez kilku mężczyzn. Po tym jak zwrócił im uwagę wandale zaatakowali funkcjonariusza, rozcięli mu głowę i uciekli z miejsca zdarzenia, by już po 2 godzinach znaleźć się w policyjnym areszcie.

Przez ponad miesiąc nad Mińskiem nie można było zobaczyć i usłyszeć MiG-ów startujących i lądujących na lotnisku w Janowie. Ale już niebawem fani huku silników statków powietrznych, ci którzy zostaną w mieście na długi weekend, znów będą mogli podziwiać różne samoloty...

Pocisk moździerzowy najprawdopodobniej z czasów drugiej wojny światowej odkryto w poniedziałek, 7 sierpnia 2017, w parku miejskim podczas prowadzonych prac ziemnych. Niewypał znajdował się przy cieku wodnym w północno-wschodniej części parku.

Spacerując dziś po godzinie 20:30 warto było spojrzeć w niebo i podziwiać częściowe zaćmienie Księżyca. Ostatni raz takie zjawisko widoczne było około 2 lata temu.

Z cyklu Mińskie Granie, czyli muzyka na podwieczorek, w minioną niedzielę 6 sierpnia 2017, na tarasie MDK wystąpił aktor-wokalista, autor tekstów i muzyki - Arkadiusz Obrzut. Koncert był promocją jego kompozycji tworzących "Projekt Invitation" w których w elektro-akustycznym brzmieniu śpiewa o niełatwej drodze poszukiwania sensu życia, miłości, akceptacji i trudnych wyborach.

Potańcówki pod chmurką, które odbywają się na tarasie Pałacu Dernałowiczów są hitem kolejnych wakacji w mieście. W minioną sobotę, jak zwykle bawił się tłum osób w każdym wieku. I pogoda była znakomita! A do tańca zaprosił zespół "Genesis", który przyjechał do Mińska z miejscowości Ryki.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu nauczycieli, rodziców i mińszczan udało się spełnić marzenie dzieci o wspaniałym placu zabaw w naszym mieście. Przy Szkole Podstawowej nr 6 powstanie „Podwórko talentów Nivea”…