17°C

20
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 9.08
PM25: 12.21 (48,85%)
PM10: 15.54 (31,09%)
Temperatura: 17.25°C
Ciśnienie: 1017.13 hPa
Wilgotność: 98.13%

Dane z 13.08.2022 07:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Aktualności

Zamiast betonu... Zamiast betonu... Zamiast betonu...

Już niedługo teren przy Szkole Podstawowej nr 6 zmieni się nie do poznania. Jakie zmiany się szykują i co dzięki nim zyskają mieszkańcy miasta?

11.08.2022
Podejrzani o kradzież paliwa na kilku stacjach zatrzymani Podejrzani o kradzież paliwa na kilku stacjach zatrzymani Podejrzani o kradzież paliwa na kilku stacjach zatrzymani

W minioną środę mińscy policjanci otrzymali zgłoszenie o pojeździe, który dokonał kradzieży paliwa na jednej ze stacji paliw w gminie Mińsk Mazowiecki. Natychmiast udali się w rejon służbowy i zatrzymali samochód, w którym poruszały się osoby podejrzane o kradzież.

09.08.2022
Sielski piknik Sielski piknik Sielski piknik

Jak co roku w wakacje Miejska Biblioteka Publiczna zaprosiła czytelników na piknik „Czytanie na trawie”. W niedzielę 7 sierpnia dopisała pogoda, więc na Skwerze Jana Kilińskiego bardzo dużo się działo...

08.08.2022
Nowa IV liga Nowa IV liga Nowa IV liga

W nadchodzącym sezonie forBET Mazowieckiej IV ligi w ujednoliconej jednej grupie o awans do III ligi rywalizować będzie 18 zespołów, które tym samym stworzą jedną z najsilniejszych IV lig w kraju. Zwycięzca ligi otrzyma bezpośredni awans do III ligi.

05.08.2022
Kultura to dusza narodu Kultura to dusza narodu Kultura to dusza narodu

W Galerii Zielonej Miejskiego Domu Kultury można obejrzeć wystawę rysunku i malarstwa ukraińskich artystek Ludmiły Romaszczenko oraz gościnnie prace Oxany Fedotyuk...

04.08.2022
Niezwykła wystawa Niezwykła wystawa Niezwykła wystawa

Na placu przed Pałacem Dernałowiczów można oglądać wystawę zrealizowaną przez Arolsen Archives – Międzynarodowe Centrum Badań Prześladowań Nazistowskich. Dlaczego #StolenMemory trzeba zobaczyć?

03.08.2022
78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego 78. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego

Jak w poprzednich latach w godzinie „W” Fundacja „Dziękujemy za Wolność” zaprosiła mińszczan do uczczenia rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

02.08.2022
Super Trio w MDK - fotoreportaż Super Trio w MDK - fotoreportaż Super Trio w MDK - fotoreportaż

"Super Trio" czyli legendy polskiej muzyki rockowej, mistrzowie swoich instrumentów oraz wielokrotni zwycięzcy różnych gitarowych plebiscytów zagrali w MDK w niedzielę, 31 lipca 2022.

31.07.2022
Fotosy z „Brzeziny” Fotosy z „Brzeziny” Fotosy z „Brzeziny”

Na swoim profilu na Facebooku Towarzystwo Przyjaciół Mińska Mazowieckiego zamieściło fotosy z filmu „Brzezina”, który był kręcony w naszym mieście. Dlaczego to taka gratka?

30.07.2022
Potrzebna krew dla Darii Potrzebna krew dla Darii Potrzebna krew dla Darii

Siła internetu nieraz pokazała, że można zdziałać cuda. Tym razem też może się udać. A chodzi o to, że potrzebna jest krew dla Darii, uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim. Każdy z nas może pomóc!

28.07.2022
Prawdopodobnie pierwsza taka uchwała w polskim samorządzie Prawdopodobnie pierwsza taka uchwała w polskim samorządzie Prawdopodobnie pierwsza taka uchwała w polskim samorządzie

Borodianka w Ukrainie to miasto partnerskie Mińska Mazowieckiego. Została obrócona w ruinę. To liczące ok. 13 tysięcy mieszkańców miasteczko, w pierwszych tygodniach wojny z Rosją, było na ustach dziennikarzy równie często jak Bucza. Zawalone bloki mieszkalne, zrujnowana infrastruktura, kilkaset ofiar cywilnych.

27.07.2022
Zima w Środku Lata w MDK - fotoreportaż Zima w Środku Lata w MDK - fotoreportaż Zima w Środku Lata w MDK - fotoreportaż

W niedzielę, 24 lipca 2022, na wakacyjnej scenie Miejskiego Domu Kultury koncertował zespół Zima w Środku Lata.

24.07.2022
23-latek zatrzymany przez policjantów za chuligańskie zachowanie 23-latek zatrzymany przez policjantów za chuligańskie zachowanie 23-latek zatrzymany przez policjantów za chuligańskie zachowanie

Młodego i agresywnego mężczyznę zatrzymali policjanci mińskiej komendy chwilę po uszkodzeniu dwóch zaparkowanych na ul. Piłsudskiego w Mińsku Mazowieckim samochodów. 23-latek usłyszał już w tej sprawie zarzuty uszkodzenia mienia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy oraz osoby podejmującej interwencję na rzecz ochrony bezpieczeństwa. Prokurator rejonowy objął 23-latka policyjnym dozorem.

22.07.2022
Zarzuty karne i dozór policji dla podejrzanych o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Mińskiej Zarzuty karne i dozór policji dla podejrzanych o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Mińskiej Zarzuty karne i dozór policji dla podejrzanych o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym w Hucie Mińskiej

Kierujący dwoma pojazdami audi, a4 i a6 usłyszeli zarzuty karne spowodowania wypadku drogowego w Hucie Mińskiej ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem oraz zakazem opuszczania kraju. To efekt pracy śledczych, którzy od niedzielnego poranka zbierali wszelkie ślady i dowody tego tragicznego w skutkach zdarzenia na drodze wojewódzkiej nr 802, gdzie jedna osoba poniosła śmierć na miejscu a druga trafiła do szpitala.

21.07.2022
Policjanci sprawdzili, jak szybko jedzie hulajnogą. Miernik prędkości pokazał 73 km/h! Policjanci sprawdzili, jak szybko jedzie hulajnogą. Miernik prędkości pokazał 73 km/h! Policjanci sprawdzili, jak szybko jedzie hulajnogą. Miernik prędkości pokazał 73 km/h!

Przepisy ruchu drogowego regulują m. in. dopuszczalne prędkości z jaką mogą poruszać się kierujący pojazdami na różnego rodzaju drogach. Dotyczy to także kierujących hulajnogami elektrycznymi. Przekonał się o tym kilka dni temu mieszkaniec Sulejówka, który w Okuniewie jechał 73 km/h przekraczając dopuszczalną dla niego prędkość o 50 km/h. Policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1500 zł.

21.07.2022
Mandaty za nieprawidłowe zawracanie Mandaty za nieprawidłowe zawracanie Mandaty za nieprawidłowe zawracanie

Wczoraj w godzinach porannych policjanci ruchu drogowego w ciągu trzech godzin przeprowadzili 20 kontroli drogowych, podczas których nałożyli 18 mandatów karnych i zastosowali dwa pouczenia wobec kierujących samochodami, którzy nieprawidłowo zawracali w Mińsku Mazowieckim na ul. Mrozowskiej łamiąc przepisy ruchu drogoweg

20.07.2022
Przejazd zamknięty Przejazd zamknięty Przejazd zamknięty

Chodzi o przejazd przez tory kolejowe na drodze wojewódzkiej nr 802, czyli ulicę Siennicką. Od 15 lipca jest zamknięty dla ruchu samochodowego. Prace związane z wymianą podtorza trwają!

18.07.2022
Tragiczny wypadek w Hucie Mińskiej Tragiczny wypadek w Hucie Mińskiej Tragiczny wypadek w Hucie Mińskiej

Wczoraj kilkanaście minut przed 07:00 w miejscowości Huta Mińska, na drodze wojewódzkiej nr 802 miał miejsce tragiczny w skutkach wypadek drogowy. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że podczas manewru wyprzedzania jadący lewym pasem ruchu kierowca samochodu audi a6, zderzył się z drugim samochodem audi a4, który także podjął manewr wyprzedzania innego pojazdu.

18.07.2022
Kolekcja mińszczanina Mariusza Żyły na renomowanej wystawie w Lublinie Kolekcja mińszczanina Mariusza Żyły na renomowanej wystawie w Lublinie Kolekcja mińszczanina Mariusza Żyły na renomowanej wystawie w Lublinie

Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom Mińska Mazowieckiego za przekazywanie nam ważnych wydarzeń z udziałem mińszczanek i mińszczan, kiedy nasze miasto promowane jest w szerszej przestrzeni. Tym razem śpieszymy poinformować o wystawie „Tamara Łempicka – kobieta w podróży” zorganizowanej w muzeum na zamku w Lublinie. Jednym z partnerów jest mińszczanin Mariusz Żyła, którego kilkadziesiąt eksponatów kolekcjonerskich oglądać można do 14 sierpnia br. na lubelskim zamku. Wśród nich są m.in.: porcelanowe serwisy kawowe i herbaciane, szkło, suweniry oraz meble art déco. Bardzo ciekawe są też pamiątki z polskich transatlantyków: MS Piłsudski i MS Batory.

17.07.2022
Uciekali, bo wieźli „fanty” z włamania Uciekali, bo wieźli „fanty” z włamania Uciekali, bo wieźli „fanty” z włamania

W ubiegłą środę na drogach powiatu mińskiego miał miejsce pościg za uciekającymi srebrną mazdą mężczyznami, którzy nie zatrzymali się do policyjnej kontroli. Gdy wreszcie samochód zawisł podwoziem na jednym z pól, a trzech mężczyzn zaczęło uciekać pieszo, bardzo szybko zatrzymali ich policjanci z komisariatu w Stanisławowie. Okazało się, że powodem ucieczki było popełnione chwilę wcześniej włamanie i „fanty” znajdujące się w aucie

15.07.2022
OK