Zarejestruj
2°C

Coraz więcej mińszczan biega – w parku, po ulicach, w lesie, bo ruch to zdrowie. I coraz częściej w naszym mieście organizowane są dla nich różne imprezy, bo wspólne bieganie to duża frajda. Sprawdziliśmy, co szykuje się w najbliższych miesiącach...

„Narodziny dziecka zawsze wzruszają i są wielkim wydarzeniem dla całej rodziny. Chwila ta tym bardziej zapada w pamięć, jeśli maleństwo przychodzi na świat jako pierwsze w danym roku.” – napisał Burmistrz Marcin Jakubowski w liście gratulacyjnym dla państwa Iwony i Tomasza Rudnickich, którym na świat przyszedł syn Aleksander – pierwszy mińszczanin urodzony w 2018 roku.

Poseł Daniel Milewski wraz z dyrektorami Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz senator Marią Koc wspólnie podsumowali rozpoczęcie realizacji odcinków składających się na autostradę mającą połączyć Mińsk Mazowiecki z Warszawą oraz Siedlcami. Podczas konferencji z samorządowcami omówiono również inne inwestycje na drogach krajowych, z których bardzo często korzystają mieszkańcy naszego powiatu.

W dniach 3, 10 i 17 marca 2018r., odbył się III Turniej Futsalowy o Puchar Dyrektora ZSZ nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim Pana Tomasza Płochockiego pod Honorowym Patronatem Burmistrza Miasta Mińsk Mazowiecki Pana Marcina Jakubowskiego rozgrywanym dla roczników 2007/2008, 2010/2009 oraz 2011/2012.

Dnia 14.03.2018 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim obchodzono Święto Liczby Pi, które zostało uhonorowane corocznym rozstrzygnięciem już VIII edycji Powiatowego konkursu matematyczno-artystycznego „Projektant matematyczny - poszukiwany” organizowanego przez gospodarzy.

Sabina Baral, autorka książki, w której opisała swój przymusowy wyjazd z Polski w efekcie wydarzeń marcowych 1968 roku, spotkała się z czytelnikami w Miejskiej Bibliotece Publicznej we wtorek, 13 marca. Towarzyszyła jej Magda Umer...

Grupa Mobilis, jeden z najważniejszych przewoźników autobusowych na Mazowszu, ogłosiła likwidację 3 spółek PKS: PKS Ciechanów, PKS Ostrołęka i PKS Mińsk Mazowiecki. W związku z tym Partia Razem przygotowała nowe hasło promocyjne dla województwa - "Mazowsze. Tu nie dojedziesz".

W minioną środę, 14 marca 2018, miński zespół MENSKO opublikował teledysk do autorskiego utworu „Pięść”. Kompozycja ta otwiera niedawno wydaną debiutancką epkę zespołu zawierającą sześć utworów okraszoną pomysłową okładką. Materiał powstał przy współpracy z Black Square Studio.

Dzięki czujności i uwadze obsługi monitoringu miejskiego udało się namierzyć kierującego pojazdem Volkswagen, który zabrał z okolic dworca PKP w Mińsku Mazowieckim rower. To był dopiero początek przewinień których dopuścił się 40-letni mieszkaniec Mińska Mazowieckiego...

14 marca 2018 w MDK odbył się wernisaż wystawy poświęconej Mojżeszowi Kislingowi - malarzowi polsko-żydowskiego pochodzenia, który działał na początku XX wieku w Krakowie, Paryżu i Nowym Jorku.

W minioną sobotę miasto Mińsk Mazowiecki zamieniło się w prawdziwą mekkę „brazylijskich chwytaczy”. Do hali przy SP nr 1 zjechało w sumie ponad 550 zawodników jiu jitsu. Było tłoczno ;)

Strażnicy Miejscy podczas kontroli 12 marca 2018 w rejonie targowiska miejskiego zabezpieczyli 138 paczek papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy.

6 marca br. w Muzeum Ziemi Mińskiej odbył się wernisaż wystawy „Sztuka Neosakralna” Krzysztofa Sokolovskiego, dla którego ikona była istotnym źródłem inspiracji.

W zawiązku z obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w Szkołach Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim przy ul. Kościuszki 27 można oglądać wystawę „Oddziały Łupaszki”, przygotowaną przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie przy współpracy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego.

Kierowca czarnej Hondy Accord wyprzedzając na podwójnej linii ciągłej, na przejściu dla pieszych o mało nie potrącił kobiety, która przechodziła przez ulicę!

Na zaproszenie Forum Dialogu i dzięki pomysłowi organizacyjnemu nauczycielki historii Ewy Borkowskiej 7 marca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II gościł George J. Elbaum, ocalały z holocaustu. I nie była to lekcja tragizmu, tylko spotkanie z nadzieją.

Prawdziwą ucztę kulturalną sprawił mińszczanom Narodowy Balet Kijowski, który wystąpił w czwartek, 8 marca w Miejskiej Szkole Artystycznej z baletem „Jezioro Łabędzie”.

W podanym dziś komunikacie spółka PKS w Mińsku Mazowieckim poinformowała, że z dniem 30 czerwca 2018 zaprzestaje prowadzenia działalności transportowej.

W styczniu firma Stadler Polska podpisała dwa nowe kontrakty – na dostawę 50 tramwajów dla Krakowa oraz 71 pociągów Flirt dla Mazowsza. Do współpracy przy realizacji zamówień zostaną zaproszeni lokalni partnerzy i dostawcy, a w siedleckim zakładzie powstanie ponad 200 nowych miejsc pracy.

22 stycznia została erygowana w naszym mieście nowa Parafia Prawosławna pod wezwaniem św. Spirydona Cudotwórcy. Na portalu minskmaz.com rozmawiamy z jej proboszczem – księdzem Gabrielem Białomyzym...