Zarejestruj
25°C

Mariusz Szczygieł odsłonił w deszczową sobotę, 26 maja swoją gwiazdę w jedynej w Polsce Alei Gwiazd Literatury przed Miejską Biblioteką Publiczną w Mińsku. Galę uświetnił znakomity koncert kwartetu Anny Marii Jopek.

Piknik lotniczy na lotnisku w Janowie przyciągnął w sobotę, 26 maja całe rodziny. Każdy, kto wybrał się do 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego świetnie się bawił.

Dnia 25 maja 2018 roku w gościnnych progach Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. Powstańców Warszawy w Mińsku Mazowieckim – w „Mechaniku” – odbyło się rozstrzygnięcie I edycji Powiatowego Konkursu Fotograficznego „SleeveFace z książką” pod patronatem Starosty Mińskiego.

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II z Mińska Mazowieckiego będą prezentować swój projekt podczas ogólnopolskiej Prezentacji Projektów Młodzieżowych w Zamku Królewskim w Warszawie.

Już po raz czwarty odbył się piknik „Z nami zawsze bezpiecznie”. W piątek, 25 maja na lotnisku 23. Bazy Lotnictwa Taktycznego na dzieci i młodzież czekało wiele atrakcji.

Po raz kolejny Fundacja EBU zaprasza dzieci i młodzież do świetnej zabawy z zagranicznymi wolontariuszami podczas półkolonii. Ruszyły zapisy!

Już w najbliższą niedzielę, 27 maja 2018, odbędzie się 23. edycja Ogólnopolskiego Biegu Ulicznego Mazowiecka Piętnastka i biegach towarzyszących. O szczegółach imprezy dla portalu minskmaz.com opowiada Robert Smuga - dyrektor MOSiR w Mińsku Maz.

Grupa uczniów i nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim wzięła udział w akcji DAJ WŁOS! W Studiu Fryzur i Urody Olgi Bodeckiej oddali włosy z przeznaczeniem na peruki dla osób po chemioterapii.

- takie przesłanie wynikało ze spotkania młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Mińsku Mazowieckim z działaczką sportową – panią Jadwigą Ślawską-Szalewicz, autorką książki „Moje podróże z lotką”.

Noc Muzeów to coroczna świetna okazja, by nie dość, że wybrać się do muzeów zupełnie za darmo, to jeszcze zobaczyć je w całkiem nowej odsłonie.

Dobry mem jest na wagę złota i potrafi nieźle namieszać. Dokładnie tak jak „Uliczny podryw”, który pochodzi ze strony Mińskie Memy.

Już niebawem w Mińsku Mazowieckim nie będzie można kupić alkoholu pomiędzy godzinami 23. a 6. rano. Miejscy radni przyjęli w poniedziałek uchwałę ograniczającą sprzedaż tego rodzaju napojów.

To już 23. rok miński Klub Dawnych Motocykli „Magnet” organizuje Rajd Weteranów Szos podczas którego można podziwiać cały przekrój jednośladów, które do końca lat 80-tych XX wieku poruszały się drogami europy...

Już po raz czwarty w naszym mieście zorganizowano zbiórkę krwi w ramach ogólnopolskiej akcji "Motoserce". Wydarzenie to towarzyszyło 23. edycji Mazowieckiego Rajdu Weteranów Szos MAGNET 2018.

W piątek, 18 maja 2018, została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Powiatowych a Warszawskim Przedsiębiorstwem Mostowym MOSTY Sp. z o.o. z Warszawy na wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę przejścia pieszo-rowerowego pod torami kolejowymi w Mińsku Mazowieckim w ciągu ul.Gen. Sosnkowskiego.

Policjanci komórki patrolowej zatrzymali młodego mężczyznę, który powybijał szyby w osobowym Fordzie. 26-latek z Mińska Mazowieckiego zdenerwował się na sąsiadów i wyładował swoją złość na samochodzie. Usłyszał już zarzut zniszczenia mienia. Przyznał się do zarzucanego czynu za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

15 maja w Katowicach, podczas uroczystej gali zorganizowanej w ramach 10. Europejskiego Kongresu Ekonomicznego, burmistrzowi Marcinowi Jakubowskiemu wręczono nagrodę Samorządowiec Roku 2017 w kategorii burmistrz/prezydent miasta.

Miejsce to samo, ale nowi właściciele nadali mu innego sznytu. Popularne „Parasolki” obok dawnego kina teraz nazywają się „Ale Piwo” i zapraszają mińszczan aż do dwóch stref letniego relaksu w letnim barze...

Będzie miał premierę 16 czerwca w sali koncertowej Miejskiej Szkoły Artystycznej. Byliśmy na jednej z prób, by poznać twórców i wykonawców tego wyjątkowego przedsięwzięcia...

9 maja na YouTube zadebiutowała nowa piosenka Nastji „Bez urazy skarbie”. Popularna wokalistka disco polo po raz kolejny zaskoczyła fanów…