19°C

33
Powietrze
Dobre powietrze.
Dzisiaj jest dobre i czyste powietrze!

PM1: 14.81
PM25: 20.07 (80,29%)
PM10: 26.92 (53,84%)
Temperatura: 19.10°C
Ciśnienie: 1025.55 hPa
Wilgotność: 59.56%

Dane z 24.08.2019 23:50, airly.pl


facebook

Aktualności

Widziane z góry: przejście pod wiaduktem na ul. Sosnkowskiego Widziane z góry: przejście pod wiaduktem na ul. Sosnkowskiego Widziane z góry: przejście pod wiaduktem na ul. Sosnkowskiego

Zakończyły się już prace związane z przebudową wiaduktu na ul. Sosnkowskiego. Nowy ciąg pieszo-jezdny pod torami jest już dostępny dla rowerzystów i pieszych.

23.08.2019
77. Rocznica Likwidacji Getta 77. Rocznica Likwidacji Getta 77. Rocznica Likwidacji Getta

Jej obchody zorganizowano w środę, 21 sierpnia. Był to hołd oddany współmieszkańcom naszego miasta, które przed wojną było ważnym ośrodkiem społeczności żydowskiej.

21.08.2019
Od 24 sierpnia duże utrudnienia w kursowaniu pociągów w Warszawie Od 24 sierpnia duże utrudnienia w kursowaniu pociągów w Warszawie Od 24 sierpnia duże utrudnienia w kursowaniu pociągów w Warszawie

W dniach 24-31 sierpnia 2019 r. spółka PKP PLK S.A. będzie prowadziła bieżącą naprawę infrastruktury kolejowej na podmiejskiej linii średnicowej w Warszawie. Zostanie zamknięty odcinek Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle. W związku z tym wystąpią duże zmiany w kursowaniu pociągów wszystkich pasażerskich przewoźników kolejowych. Na czas utrudnień będzie obowiązywało honorowanie biletów.

21.08.2019
Strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce Strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce Strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce

Policjanci mińskiej komendy zatrzymali 24-letniego mężczyznę, który przed kilkoma dniami z balkonu jednego z bloków przy ul. Wyszyńskiego strzelał z wiatrówki do osoby siedzącej na ławce przed budynkiem. Mężczyzna był nietrzeźwy, w organizmie miał ponad 0,8 promila alkoholu.

20.08.2019
99. rocznica Bitwy Warszawskiej 99. rocznica Bitwy Warszawskiej 99. rocznica Bitwy Warszawskiej

Jej miejskie obchody odbyły się w niedzielę, 18 sierpnia. Rozpoczęła je uroczysta msza święta w sanktuarium Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

18.08.2019
Uczyli gasić pożar Uczyli gasić pożar Uczyli gasić pożar

W niedzielę, 18 sierpnia nieopodal miejskiej fontanny w Parku Dernałowiczów doszło do kilku pożarów. Na szczęście na miejscu byli strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Mińsk Mazowiecki...

18.08.2019
Big Band Mrozy w MDK - fotoreportaż Big Band Mrozy w MDK - fotoreportaż Big Band Mrozy w MDK - fotoreportaż

W minioną niedzielę o godzinie 19:00 w ramach "Niedzielnych wieczorów posłuchowych" na tarasie Pałacu Dernałowiczów koncertował Big Band Mrozy. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu.

18.08.2019
Jechał pod prąd, omijał korek. Zatrzymała go policja. Jechał pod prąd, omijał korek. Zatrzymała go policja. Jechał pod prąd, omijał korek. Zatrzymała go policja.

Jak kończy się „cwaniakowanie” na drodze, przekonał się w miniony piątek kierowca białego Peugeota 206 na ulicy Siennickiej w Mińsku Mazowieckim.

17.08.2019
„Domel” na torze w Poznaniu „Domel” na torze w Poznaniu „Domel” na torze w Poznaniu

Mariusz „Domel” Domalewski w weekend 10–11 sierpnia ścigał się na torze w Poznaniu, gdzie odbyła się kolejna runda Wyścigowych Motocyklowych Mistrzostw Polski. Tym razem nie obyło się bez komplikacji.

17.08.2019
PiS zaprezentowało listy wyborcze. Oto kandydaci w okręgu siedleckim PiS zaprezentowało listy wyborcze. Oto kandydaci w okręgu siedleckim PiS zaprezentowało listy wyborcze. Oto kandydaci w okręgu siedleckim

Wybory parlamentarne odbędą się 13 października 2019. Pierwszą z partii, która opublikowała swoje pełne listy, jest Prawo i Sprawiedliwość. Poniżej przedstawiamy listę kandydatów PiS z okręgu nr 18 - Siedlce.

16.08.2019
Chcieli spalić zeszyt, w ogniu stanęło boisko Chcieli spalić zeszyt, w ogniu stanęło boisko Chcieli spalić zeszyt, w ogniu stanęło boisko

Trzech nieletnich odpowie przed sądem rodzinnym za zniszczenie ponad 40 metrów kw. sztucznej murawy „orlika” jednej ze szkół w gminie Mińsk Mazowiecki. Nastolatkowie chcieli spalić szkolny zeszyt, jednak w wyniku nieostrożnego obchodzenia się ogniem zapaleniu uległa murawa boiska. Straty sięgają 15 tys. złotych.

15.08.2019
TPMM szuka współpracowników TPMM szuka współpracowników TPMM szuka współpracowników

Chodzi o pomoc w przygotowaniu nowego „Rocznika Mińskomazowieckiego, tom 27”. Ale nie tylko.

14.08.2019
Nowe stojaki na rowery przy dworcu PKP Nowe stojaki na rowery przy dworcu PKP Nowe stojaki na rowery przy dworcu PKP

Odpowiedzialna za infrastrukturę kolejową spółka PKP PLK sukcesywnie montuje przy stacjach stojaki rowerowe. Takie udogodnienia dla podróżnych pojawiły się ostatnio również w Mińsku Mazowieckim.

12.08.2019
Danny Handley w MDK Danny Handley w MDK Danny Handley w MDK

Danny Handley muzyk legendarnego zespołu The Animals&Friends wystąpił w minioną niedzielę na tarasie Pałacu Dernałowiczów w ramach organizowanych przez MDK „Niedzielnych wieczorów posłuchowych”. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia.

11.08.2019
Poseł o energetycznych problemach Poseł o energetycznych problemach Poseł o energetycznych problemach

Tym razem poseł Czesław Mroczek zwraca uwagę na chaos związany z sytuacją energetyczną naszego kraju. Mówi o dramatycznym wzroście cen energii, który będzie miał fatalny wpływ na nasze codzienne życie. Ale są jeszcze inne poważne problemy. Jakie?

10.08.2019
Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Żołnierz Oddziału Specjalnego Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim jadąc obwodnicą Mińska zauważył a następnie ujął nietrzeźwego kierującego. Poinformowani o zdarzeniu policjanci natychmiast pojawili się w miejscu gdzie zatrzymał się pojazd.

09.08.2019
Łabędzia rodzina Łabędzia rodzina Łabędzia rodzina

Już od kilku lat łabędzie upodobały sobie wody łowiska „Łazienki” w naszym mieście, by właśnie tutaj wychowywać młode.

07.08.2019
Koncert „Kobiety Wolności” Koncert „Kobiety Wolności” Koncert „Kobiety Wolności”

Pod honorowym patronatem posła Daniela Milewskiego odbył się w Mińsku Mazowieckim koncert będący hołdem dla kobiet walczących o polską wolność, jak też upamiętniający stulecie przyznania Polkom praw wyborczych oraz fakt uczestnictwa pierwszych posłanek w pracach Sejmu Ustawodawczego.

06.08.2019
Mobilny Dyżur Radnych KO Mobilny Dyżur Radnych KO Mobilny Dyżur Radnych KO

W sobotę, 3 sierpnia, mińszczanie i nie tylko mieli możliwość porozmawiać z samorządowcami poza urzędowym pokojem. Radni Koalicji Obywatelskiej: Alicja Cichoń i Robert Smuga (Rada Powiatu) oraz Barbara Reda i Mariusz Żyła (Rada Miasta) przez 2 godziny byli do dyspozycji mińszczan w parku miejskim na Mobilnym Dyżurze Radnych.

05.08.2019
Wypadki z udziałem motocyklistów Wypadki z udziałem motocyklistów Wypadki z udziałem motocyklistów

Ostatnie dni przyniosły kilka zdarzeń drogowych w których udział brali motocykliści. Wczorajszy wypadek na krajowej „50” o włos a zakończyłby się tragicznie. Policjanci apelują o ostrożną jazdę i rozwagę podczas jazdy motocyklem.

05.08.2019
OK