-3°C

7
Powietrze
Wspaniałe powietrze!
Trwaj zieleń, trwaj!

PM1: 2.36
PM25: 3.96 (15,82%)
PM10: 5.62 (11,24%)
Temperatura: -2.52°C
Ciśnienie: 1019.83 hPa
Wilgotność: 60.80%

Dane z 30.03.2020 08:00, airly.pl


facebook

Aktualności

Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala Firma Bartek przekazała maseczki dla mińskiego szpitala

Jak wiele innych polskich firm, BARTEK dotkliwie odczuwa gospodarcze skutki rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa COVID-19. W związku z powyższym podjęliśmy kroki, adekwatne do obecnej sytuacji w kraju i przeznaczyć nasze hale produkcyjne na szycie ochronnych maseczek wielokrotnego użytku. Część z nich wraz z firmą WOJAS przekazali już do lokalnego szpitala w Mińsku Mazowieckim, a w następnych dniach również trafia do Nowego Targu, część z nich zostanie na sprzedaż.

28.03.2020
Kolejna podróż w czasie Kolejna podróż w czasie Kolejna podróż w czasie

Jest możliwa dzięki Mińskiemu Archiwum Cyfrowemu. Możemy tu zobaczyć setki zdjęć dawnego Mińska, ale nie tylko. Co jeszcze znajdziemy w archiwum?

27.03.2020
Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem Nowe zasady bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

W związku z pandemią koronawirusa do 11 kwietnia br. włącznie w naszym kraju nie będzie można się swobodnie przemieszczać poza celami bytowymi, zdrowotnymi, zawodowymi. Obowiązek pozostania w domu nie będzie dotyczył jednak dojazdu do pracy czy załatwiania niezbędnych codziennych potrzeb takich jak zakup jedzenia, lekarstw czy opieki nad bliskimi.

25.03.2020
Nie bali się ratować innych Nie bali się ratować innych Nie bali się ratować innych

Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką to polskie święto państwowe obchodzone 24 marca. Pośród mińszczan także były takie osoby. Warto o nich pamiętać.

24.03.2020
Kraksa na cztery samochody Kraksa na cztery samochody Kraksa na cztery samochody

W poniedziałek, 23 marca około godziny 14:30 doszło do nietypowej kraksy na parkingu znajdującym się przy sklepie CCC na ul. Konstytucji 3-go Maja. Co się wydarzyło?

24.03.2020
Terytorialsi wspierają Policjantów Terytorialsi wspierają Policjantów Terytorialsi wspierają Policjantów

Od poniedziałku, 23 marca 2020, żołnierze 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają policjantów, którzy w porozumieniu ze służbami sanitarnymi sprawdzają czy osoby objęte kwarantanną przebywają w domach.

23.03.2020
Przed wejściem do Starostwa Przed wejściem do Starostwa Przed wejściem do Starostwa

Profilaktyka antykoronowirusowa wprowadza wiele działań, które mają za zadanie ograniczyć rozprzestrzenianie się COVID-19. Dlatego powstał nowy punkt obsługi interesanta w Starostwie Powiatowym.

22.03.2020
Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej Szpital ustawił namiot do segregacji medycznej

W sobotę, 21 marca 2020, przed wejściem do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego szpitala powiatowego w Mińsku Mazowieckim został ustawiony namiot do wstępnej segregacji medycznej.

21.03.2020
Dzieje Mińska w internecie Dzieje Mińska w internecie Dzieje Mińska w internecie

To dobra wiadomość dla wielbicieli historii naszego miasta, choć nie tylko. Na stronie internetowej Towarzystwa Przyjaciół Mińska Mazowieckiego można obejrzeć prezentację „Zarys dziejów Mińska Mazowieckiego”. Co w niej można znaleźć?

20.03.2020
Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa Darmowe parkowanie w ramach walki z rozprzestrzenianiem koronawirusa

Od środy, 18 marca do odwołania władze miasta zawiesiły pobór opłat w strefie płatnego parkowania oraz na parkingu niestrzeżonym przy ul.Kościuszki.

18.03.2020
Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym Zmiany rozkładów jazdy Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem epidemicznym

Ze względu na panującą sytuację związaną z zagrożeniem epidemicznym Koleje Mazowieckie wprowadzają dodatkowe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów, a także w funkcjonowaniu Punktu Rzeczy Znalezionych oraz kas biletowych.

17.03.2020
Salezjańskie liceum teatralnie Salezjańskie liceum teatralnie Salezjańskie liceum teatralnie

W dniach od 6 do 8 marca 2020 r. w Salezjańskim Liceum Ogólnokształcącym w Mińsku Mazowieckim odbył się Przegląd Inicjatyw Teatralnych. W tym roku wydarzenie, organizowane przez naszą rodzimą szkołę, zyskało ogólnopolski zasięg. W spotkaniu bowiem wzięły udział młodzieżowe teatry (z poziomu szkoły średniej i wyższej) działające przy placówkach salezjańskich w Sokołowie Podlaskim, Ostródzie, Legionowie, Łodzi, Bydgoszczy, Oświęcimiu oraz teatr ITP z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

16.03.2020
Zwroty biletów Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem koronawirusem Zwroty biletów Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem koronawirusem Zwroty biletów Kolei Mazowieckich w związku z zagrożeniem koronawirusem

W związku z decyzją o zamknięciu placówek oświatowych oraz instytucji kultury istnieje możliwość zwrotu okresowych imiennych biletów Kolei Mazowieckich bez potrącenia odstępnego.

14.03.2020
Brazylijskie święto w Mińsku Mazowieckim Brazylijskie święto w Mińsku Mazowieckim Brazylijskie święto w Mińsku Mazowieckim

Mimo, że karnawał już za nami, wydarzenie, które odbyło się 7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 przeniosło nas w latynoamerykański klimat i przyciągnęło do naszego miasta ponad 800 sympatyków i pasjonatów brazylijskiego Jiu Jitsu z całej Polski.

13.03.2020
Kolejne światło dla tunelu Kolejne światło dla tunelu Kolejne światło dla tunelu

Po raz kolejny z inicjatywy radnego Tomasza Płochockiego przygotowana została inicjatywa uchwałodawcza radnych naszego miasta w sprawie petycji do ministra Funduszy i Polityki Regionalnej. Chodzi o podjęcie działań w sprawie budowy tunelu w wiadukcie kolejowym w ulicy Chróścielewskiego i Sosnkowskiego.

12.03.2020
Koronawirus wpływa na Mińsk Mazowiecki. Sprawdzamy, jak bardzo Koronawirus wpływa na Mińsk Mazowiecki. Sprawdzamy, jak bardzo Koronawirus wpływa na Mińsk Mazowiecki. Sprawdzamy, jak bardzo

W Mińsku Mazowieckim w chwili obecnej nie ma przypadków zarażenia koronawirusem. Jednak, podobnie jak w całej Polsce, w naszym mieście podjęto działania mające na celu zminimalizowanie ryzyka infekcji. I tak:

11.03.2020
Wielkie otwarcie na nowo! Wielkie otwarcie na nowo! Wielkie otwarcie na nowo!

Chodzi o Centrum Elektryczne ASAJ w Stojadłach przy ul. Warszawskiej 79. Już w sobotę, 14 marca od godz. 8 będzie można zrobić zakupy w salonie, w którym powstała nowa samoobsługowa sala sprzedaży. Na klientów i ich rodziny czeka też cała masa atrakcji. Jakich?

10.03.2020
Sokolnik wrócił do parku Sokolnik wrócił do parku Sokolnik wrócił do parku

W tym roku ponownie jastrzębie i sokoły odstraszają gawrony i kawki od gnieżdżenia się w Parku Dernałowiczów.

09.03.2020
POrozmawiajmy w Mińsku Mazowieckim POrozmawiajmy w Mińsku Mazowieckim POrozmawiajmy w Mińsku Mazowieckim

- Jak pan wyjdzie dzisiaj na Mińsk, to pan zobaczy, że banerów Kidawy jest więcej niż Dudy i sam je wieszałem. - ripostował Sławomir Nitras po pytaniu o wizualną część kampanii, gdy z sali krytykowano skromność Koalicji Obywatelskiej w wyborach parlamentarnych.

09.03.2020
W parku ruszyła przebudowa W parku ruszyła przebudowa W parku ruszyła przebudowa

Koparka, betonowe rury, stosy ziemi, rozkopy… Spacerowicze w miejskim parku zastanawiają się o co chodzi? Sprawdziliśmy…

09.03.2020
OK