2°C

49
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 18.23
PM25: 29.50 (79,33%)
PM10: 35.70 (196,65%)
Temperatura: 2.04°C
Ciśnienie: 1008.84 hPa
Wilgotność: 89.75%

Dane z 26.04.2024 06:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 08:45:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak to się mówi nie ma zmiłuj się a ząb za ząb
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 12:50:08
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gwiazda "RuPaul's Drag Race" - Laganja Estranja - ujawniła się jako transpłciowa kobieta! https://queer.pl/news/205636/gwiazda-rupauls-dr...
Gwiazda 6. sezonu "RuPaul's Drag Race" - Laganja Estranja - ujawniła się jako osoba transpłciowa. W rozmowie z "Entertainment Weekly" 32-letnia gwiazda dragu, piosenkarka i aktywistka na rzecz legalizacji marihuany, powiedziała, że po 10 latach odkrywania swojej tożsamości płciowej może się ujawnić jako dumna, transpłciowa kobieta.Wokół mnie jest tak wiele silnych kobiet, które zainspirowały mnie do ujawnienia się. To z ich powodu, z powodu ich walki jestem dzisiaj tutaj i chociaż jestem zdenerwowana, już się nie boję. Nie zamierzam dłużej żyć w strachu" - powiedziała.

"Chciałabym móc wyrażać to przez cały czas. Właśnie zrobiłam sobie nową fryzurę, bardzo kobiecą fryzurę i już w ciągu jednego tygodnia moje życie się zmieniło. Mogę zmyć cały mój makijaż i wciąż widzę piękną kobietę w lustrze. To bardzo potężne uczucie" - dodała.


Laganja opowiedziała również, czym dla niej jest jej transpłciowość. "Ludzie myślą, że kiedy jesteś trans, przez całe swoje życie chcesz stać się kobietą. I tak, częściowo dla mnie tak właśnie było. Jednak prawdą jest też, że całe swoje życie chciałam być mężczyzną, żeby wpasować się w oczekiwania społeczeństwa" - przyznaje. "Ale to nie jest moją prawdą i ośmielam się to przyznać. Próbowałam być mężczyzną oraz być gdzieś pomiędzy jako osoba niebinarna. Jednak prawda jest taka, że jestem kobietą i chce żyć takim życiem" - dodaje.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 13:28:34
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Najbardziej homo- i transfobiczne prawo w UE. Polska ostatnia w rankingu ILGA-Europe
Paula Szewczyk
17.05.2021
DLOLU
DLOLU (Fot. Jakub Orzechowski / Agencja Gazeta)

Polska drugi rok z rzędu zajęła ostatnie miejsce wśród krajów UE w rankingu ILGA-Europe mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie. "Wynik Polski jest alarmujący. Konsekwentnie oddalamy się od UE w kierunku Rosji, Białorusi i Armenii - krajów o najbardziej homo- i transfobicznym prawodawstwie w Europie" - sygnalizuje Kampania przeciw Homofobii.
Przyznane Polsce 13 punktów na 100 możliwych daje jej ostatnie miejsce wśród krajów Unii Europejskiej w tegorocznym, najważniejszym międzynarodowym rankingu mierzącym poziom równouprawnienia osób LGBTI w Europie - ILGA-Europe.

Słabsze noty od Polski dostało tylko sześć krajów biorących udział w badaniu: Białoruś, Monako, Rosja, Armenia, Turcja i Azerbejdżan. Daje nam to niechlubną 43. pozycję na 49 miejsc.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Niedziela, 20 czerwca 2021 14:08:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I GITARA! BRAWO POLSKA! OBY TAK DALEJ!
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 14:39:12
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Można, można się zjednoczyć i tym wrednym PiSowcom pokazac jak kulturalnie przejść ulicami Warszawy. Zobaczcie PiSowcy i bierzcie przykład z zachowań uczestników Parady Równości. Taki przekaz powinien pójść w Świat. Za tych manifestantów nie można się wstydzić
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 14:53:53
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak naprawdę wygląda "leczenie homoseksualizmu"? Garrard Conley opisał, jak traktowano go w chrześcijańskim ośrodku
oprac. AD
08.02.2019 12:39
Jak wygląda "leczenie homoseksualizmu"? Garrard Conley wie o tym z pierwszej ręki, jako 19-letni młody mężczyzna trafił do chrześcijańskiego ośrodka, w którym próbowano zmienić jego orientację seksualną.

Swoje przeżycia zawarł w książce "Wymazać siebie", wydanej przez Poradnię K. I choć wypadki, które opisuje, dotyczą 2004 roku, to tzw. terapia konwersyjna, którą świat nauki już dawno okrzyknął jako oszustwo, nadal ma swoich zwolenników, zwłaszcza wśród konserwatywnych polityków i księży. Dotyczy to również Polski.– Przykro mi, proszę pani – odpowiedział recepcjonista. – Jedynie pacjenci mają wstęp do środka. Wymogi bezpieczeństwa.
– Bezpieczeństwa?
– Tak, proszę pani. Wielu z naszych pacjentów zmaga się z utajonymi problemami natury rodzinnej. Jeśli zobaczą rodzica – nie ma znaczenia, czyjego, nawet jeśli to ktoś tak miły jak pani – tu recepcjonista błysnął pełnym uroku, naznaczonym dołeczkami
w policzkach uśmiechem – może spowodować to u nich niepokój. Dlatego nazywamy to strefą bezpieczną. – Tu rozłożył ramiona na boki i zrobił nimi szeroki gest; pomyślałem, że jest to gest powolny i nieco sztywny, jak gdyby niegdyś jego ruchy były znacznie bardziej szerokie, ale musiał nauczyć się je opanowywać. – Ponieważ ten program trwa tylko dwa tygodnie, pozostanie pani w kontakcie z synem przez cały czas, kiedy nie będzie uczestniczył w zajęciach (...).

– Zadzwoń do mnie, jeśli ci czegoś będzie trzeba – powiedziała matka, ściskając moje ramię. Jej włosy były niezmiernie blond, tusz na rzęsach ciężki i intensywnie niebieski, a oczy błękitne jak wiosenne kwiaty wymalowane na jej bluzce: była jak plama technikoloru w szaroburej scenerii.

– Przykro mi, proszę pani – powiedział recepcjonista – ale musimy zatrzymać jego telefon na czas pobytu w ośrodku. Względy bezpieczeństwa. Powiadomimy panią, jeśli zajdzie jakaś ważna potrzeba.
– Czy to naprawdę konieczne?
Matka i recepcjonista zakończyli rozmowę.
– Takie są przepisy, proszę pani. To dla jego dobra.

(...) – Przejrzę fotografie w twoim telefonie – powiedział. – Oraz wiadomości. To standardowa procedura – wyjaśnił recepcjonista. – Wszystkie zdjęcia zostaną wykorzystane w procesie otrzeźwiającej ewaluacji. https://www.tokfm.pl/Tokfm/7,103089,24437136,jak-na...
MIńsk Mazowiecki Postów: 4934
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4934
Niedziela, 20 czerwca 2021 16:46:15
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"A kto kogo atakuje?
Czy my LGBT czy LGBT nas?
Kto atakował kościoły, naszą tradycje i kulturę? Kto chce przywilejów, za to kim lub czym jest?"

Te tradycyjne korzenie? Setki lat wojen religijnych, wyprawy krzyżowe, miliony istnień ludzkich które ta ideologia unicestwiła, prześladowania religijne, inkwizycja, pogromy, piętnowanie postępu, a ostatnio nietolerancja, pedofilia i przekręty, itd, itd.

PIĘKNA ta tradycja. Z amnezją co do przykazania miłości!
Post edytowany 6 razy
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Niedziela, 20 czerwca 2021 17:10:02
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ZAISTE PIEKNA TRADYCJIA https://minskmaz.com/forum/zanim-byl-chrzest?page=1...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 17:41:26
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Lgbt w pigułce.

Wg ogólnoświatowego badania IPSOS przeprowadzonego na przełomie maja/czerwca tego roku w Polsce około 9% osób określa się mianem osób które, w większości lub w równym stopniu pociąga ta sama płeć.Ogólnie jest to około 11% wśród państw gdzie badanie przeprowadzono.Natomiast 28% popiera równość małżeńską a 38% popiera jakąś formę sformalizowania związków tej samej płci byle to nie było małżeństwo.Nie popiera żadnej formy 22% Polaków.
Co ciekawe na Węgrzech prawo do małżeństwa popiera 46% osób.Te i inne wyniki można znaleźć tutaj
https://www.ipsos.com/sites/default/files/LGBT%20Pri...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Poniedziałek, 21 czerwca 2021 21:03:11
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak było
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 22 czerwca 2021 08:43:57
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Frans Timmermans porównał Polskę i Węgry do "uczniów czarnoksiężnika", którym jest Putin https://www.facebook.com/370535546308040/posts/47665636...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 22 czerwca 2021 09:32:36
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a prawdziwy bojownik elgiebete wygląda tak :

Ta aktywistka walczy z faszyzmem!
https://prawy.pl/114541-szok-ta-aktywistka-walc...
Postów: 65
Robercik34
postów: 65
Wtorek, 22 czerwca 2021 21:29:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiedyś wszystkie debile odpowiedzą za krzywdy zadane innym ludziom...
Zdążył jeszcze zdać egzamin ósmoklasisty na dziewięćdziesiąt osiem procent. Pochwalił się mamie i prosto ze szkoły pojechał rzucić się pod pociąg metra. https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/milosc-w-czasac...
gdzieś indziej Postów: 11583
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11583
Wtorek, 22 czerwca 2021 21:40:31
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Osoby, które cierpią z powodu zamieszania w związku z płcią, nawet po tzw. operacjach zmiany płci i leczeniu hormonalnym nie są szczęśliwe w „nowej skórze.” Jak wynika z badań, aż 41 proc. z nich próbowało się zabić.
Amerykańska Fundacja Zapobiegania Samobójstwom i Williams Institute przeanalizowały dane zawarte w National Transgender Discrimination Survey (Narodowe Badanie Dyskryminacji Transpłciowej). W NTDS zapytano ponad 6,5 tysiąca osób transpłciowych. Na pytanie „Czy próbowałeś popełnić samobójstwo?” 41 proc. odpowiedziało, że „tak”.
Media głównego nurtu przypisują wysoki wskaźnik samobójstw wpływom zewnętrznym, takim jak np. brak akceptacji rodziny i najbliższego otoczenia. Nie zauważają jednak tragicznej walki wewnętrznej, która osobom transseksualnym towarzyszy przez całe życie. Potwierdzają to badania przeprowadzone przez uczonych z uniwersytetu w Birmingham.
Okazuje się bowiem, że nic nie wskazuje na to, aby tzw. operacje zmiany płci poprawiały komfort życia samych transseksualistów. W rzeczywistości, wielu z nich wciąż boryka się z poważną depresją i silnym niepokojem, skłaniającym do samobójstwa.
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Wtorek, 22 czerwca 2021 22:02:09
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jane Elliot podzieliła swoich białych trzecioklasistów na tych z niebieskimi (oraz szarymi i zielonymi) oczami i na tych z brązowymi. Powiedziała, ze ci z brązowymi oczami są mądrzejsi. Dała im dłuższa przerwę i wypuściła na lunch wcześniej niż niebieskookich.
Brązowoocy przed końcem dnia zaczęli poszturchiwać i wyśmiewać niebieskookich. Niebieskoocy zrobili się bardziej nieśmiali i częściej robili błędy tego dnia. Dwie grupy przestały się ze sobą bawić i zaczęły się tłuc.
- Dzieci demonstrowały wyuczone zachowania. Ten eksperyment pokazał, ze o ile bigotem można się urodzić, o tyle dyskryminacyjne zachowania są wyuczone. To niesie nadzieję, bo jeśli coś jest wyuczone, to można się tego tez oduczyć - mówiła Elliot, słynna amerykańska edukatorka. Swój eksperyment przeprowadziła tego dnia, gdy zamordowano dr Martina Luthera Kinga, czarnego amerykańskiego pastora, który walczył o prawa człowieka dla kolorowej mniejszości.
Elliot zwraca się często do swojej publiczności prosząc, by ci, którzy są z rasy czarnej wstali. Potem prosi tych z rasy brązowej, by się podnieśli. Potem tych z rasy żółtej, czerwonej i białej. Gdy już cała publiczność stoi, Elliot mówi:
- A teraz ci, którzy uważają się za członków rasy ludzkiej, proszę usiąść.
I cała widownia siada.
Geje proszę wstać. Hetero proszę wstać. Kto uważa się za człowieka, proszę usiąść.
“Prejudice is an attitude. It can’t hurt anyone,” she said. “But discrimination is a behavior, and people get killed because of it every day.”
Uprzedzenia są nastawieniem. One nie krzywdzą nikogo. Dyskryminacja jest zachowaniem i ludzie są zabijani przez nią każdego dnia - mówi Elliot.
- Chcę by wstała kazda osoba hetero, która jest zadowolona ze sposobu, w jaki polskie społeczeństwo traktuje osoby LGBTQ i bylaby chętna otrzymać takie samo traktowanie.
- (cisza, nikt nie wstał)
- Może państwo nie zrozumieli moich instrukcji: te osoby hetero,które chciałyby byc traktowane, tak jak osoby LGBTQ, proszę wstać.
- (cisza, nikt nie wstaje)
- Nikt nie wstał. To pokazuje, ze doskonale wiecie co się dzieje, ze nie chcecie tego dla siebie samych. Chcę wiedzieć, dlaczego pozwalacie na to, dlaczego pozwalacie na wyrządzanie krzywdy innym? - pytała Elliot w innym eksperymencie. Dotyczył on czarnych Amerykanów, a ja tylko podmieniłam pytania.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 09:17:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 49214
kumak Poniedziałek, 21 czerwca 2021 • 17:41:26
-1
+
-
Lgbt w pigułce.

Szokująca profanacja w Szczecinie! Pentagramy i odwrócone krzyże na figurach Matki Bożej. "Można mówić o celowym działaniu"

https://wpolityce.pl/kryminal/555829-szokujaca-prof...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 09:20:54
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czarnek o Paradzie Równości: publiczna demoralizacja i obraza moralności

To, co tam się działo, nie ma nic wspólnego z tolerancją i z równością. To fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji - stwierdził na temat Parady Równości minister edukacji Przemysław Czarnek na antenie TVP.

W sobotę w Warszawie miała miejsce Parada Równości. Zdaniem Czarnka niektóre zdjęcia z Parady po prostu "obrażają ludzi inteligentnych". - Polacy wiedzą, kto jest normalny, a kto nie - stwierdził.

- Widzieliście zdjęcia z „Parady Równości”, a to z równością nie ma nic wspólnego. Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, mężczyznę ubranego jak kobieta, czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? - retorycznie pytał Czarnek.

- Przecież wszyscy Polacy widzą, co się dzieje na ulicach i na czym polega tolerancja. Przecież to, co tam się działo, nie ma nic wspólnego z tolerancją i z równością, to fetyszyzowanie i wykrzywianie równości i tolerancji - wskazał minister edukacji. - To publiczna demoralizacja, obraza moralności - dodał.

Ponadto jego zdaniem "ktoś, kto promuje dewiacje, nie ma tych samych praw publicznych, jak osoba zachowująca się zgodnie ze standardami".

- Czy nagi człowiek chodzący po ulicach ma prawo do tego spaceru, czy ojciec z dzieckiem ma prawo do tego spaceru? Jest coś takiego jak moralność publiczna, nie możemy fetyszyzować moralności - kontynuował.

Czarnek odniósl się także do postulatu wprowadzenia języka inkluzywności wobec osób LGBT w polskich szkołach.

- W polskiej szkole obowiązuje język polski, nie jakiejś inkluzywności, w języku polskim zaspokajanie popędu seksualnego w sposób odmienny od przyjętej normy nazywa się zboczeniem i dewiacją. Tego języka będziemy przestrzegać w polskich szkołach - stwierdził.

Ponadto w ocenie Czarnka seksualność jest kwestią intymną, a obnoszenie się z nią należy rozpatrywać w kategoriach kultury osobistej bądź jej braku.

- Nie nadaje się do tego, żeby ją eksponować w szkole ani na ulicach, nikogo nie powinno interesować, jaką ma orientacje. Obnoszenie się z nią po ulicach i szkołach jest po prostu brakiem kultury osobistej - zakończył wypowiedź.

https://www.fronda.pl/a/czarnek-o-paradzie-rownosci-...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 23 czerwca 2021 09:28:59
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Widzieliście tam osobników ubranych dziwacznie, mężczyznę ubranego jak kobieta, czy to są ludzie normalni państwa zdaniem? - retorycznie pytał Czarnek.
Habit latem to normalny strój chłopa? A ten pan też strojniś
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 09:30:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Paradne! Transseksualista powalczy z kobietami na Olimpiadzie. „Ma duże szanse, by pokonać wszystkie kobiety”

Mogliśmy się spodziewać, że lewacka indoktrynacja w końcu zatruje świat sportu. I tak też się stało. Nafaszerowany hormonami mężczyzna podający się za kobietę wystartuje w Olimpiadzie rywalizując z innymi reprezentantkami płci pięknej. „Ma duże szanse, by pokonać wszystkie kobiety” – piszą internauci.

Mowa o Laurelu Hubbardzie – sztangiście z Nowej Zelandii, który będzie rywalizował w nierównej walce z kobietami na zbliżających się wielkimi krokami zawodach olimpijskich w Tokio. Ma 43 lata i będzie najstarszym sztangistką w stawce, a jego wyniki pozwalają mu myśleć o zwycięstwie nad wszystkimi kobietami.

Nie od dziś wiadomo, że mężczyźni w zawodach sportowych, zwłaszcza siłowych, deklasują kobiety z uwagi na istotne różnice budowy anatomicznej, muskulaturę. Jak zatem pozostałe uczestniczki rywalizujące z transpłciowym mężczyzną mają mówić o równej walce o medale?

Hubbarda to nie interesuje i publicznie wyraża wdzięczność za umożliwienie mu konkurowania z kobietami, które ma nadzieję zdeklasować w zawodach i zarobić wielkie pieniądze.
– Jestem wdzięczna za życzliwość i wsparcie jakie otrzymuję od wielu Nowozelandczyków. Gdy złamałam rękę trzy lata temu, sugerowano mi, że to koniec sportowej kariery, ale z wasze wsparcie, zachęty i miłość pozwoliły mi przejść przez ten mroczny okres. Ostatnie osiemnaście miesięcy pokazało nam, że w jedności jest siła – mówi mężczyzna nafaszerowany kobiecymi hormonami.

Hubbard zmienił płeć osiem lat temu, mając trzydzieści pięć lat. Spełnia wymagania Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego dla… transpłciowych sportowców. Między wymogami znalazł się zapis o poziomie testosteronu, który musi być poniżej pewnej wartości przez co najmniej 12 miesięcy przed startami w zawodach.

Belgijka Anna Vanbellinghen, która będzie startować przeciwko Hubbard, określa start transpłciowej zawodniczki jako „kiepski żart” dla innych uczestniczek. – Rozumiem, że określenie ram w których transpłciowe osoby mogą startować w zawodach jest trudne z wielu powodów i osiągnięcie w pełni satysfakcjonującego rozwiązania jest prawdopodobnie niemożliwe. Jednak każdy, kto trenował podnoszenie ciężarów na najwyższym poziomie wie, że ta konkretna sytuacja jest niesprawiedliwa dla idei sportu i sportowców – tłumaczy Belgijka.

Czyżbyśmy byli świadkami początku końca kobiecego sportu?
https://wprawo.pl/paradne-transseksualista-powal...
Żabodukt Postów: 78391
kumak
Żabodukt, postów: 78391
Środa, 23 czerwca 2021 10:00:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sailor nie znasz historii sportu. W latach trzydziestych w niemieckim sporcie były takie przypadki a anomalie z płcią będą coraz częstsze

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK