3°C

34
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.17
PM25: 20.66 (137,76%)
PM10: 22.59 (50,19%)
Temperatura: 2.99°C
Ciśnienie: 1009.32 hPa
Wilgotność: 81.25%

Dane z 24.04.2024 03:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 10 czerwca 2021 20:04:09
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
„Drodzy przyjaciele LGBT, zawsze byliście blisko.
Jesteście moimi wiernymi odbiorcami, dajecie mi siłę i inspirujecie. Podziwiam was.
Dlatego pierwsza piosenka z mojej nowej płyty jest właśnie dla Was.”
Maria Peszek

VIRUNGA to pierwszy singiel z nadchodzącego albumu Marii Peszek
Posłuchaj w serwisach streamingowych (Stream):
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 10 czerwca 2021 22:11:14
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ich historia rozpętała dyskusje na całym świecie
Rok temu ich historia rozpętała dyskusje na całym świecie. Danna Sultana i Esteban Landrau spodziewali się wtedy dziecka. Nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to że oboje są osobami transpłciowymi. Kolumbijska modelka urodziła się jako mężczyzna, a jej portorykański partner był kobietą. Sprawdźmy, jak miewa się teraz ta szczęśliwa rodzinka.

Danna Sultana urodziła się jako mężczyzna, a Esteban Landrau był kobietą. Udało im się stworzyć szczęśliwy związek, a w lutym 2020 r. poinformowali, że spodziewają się dziecka. W ciąże zaszedł Esteban. Do zapłodnienia doszło metodą naturalną, ponieważ małżonkowie nie przeszli operacji usunięcia genitaliów. https://www.onet.pl/?utm_source=facebook_extra_via...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 10 czerwca 2021 22:38:52
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Posłanka Magdalena Biejat zapowiada walkę o przyznanie dokumentów dzieciom z tęczowych rodzin, urodzonych poza granicami Polski. "Rzecznik Praw Dziecka potwierdził, że dokumenty polskie zdecydowanie powinny być wydawane" - mówi polityczka. https://queer.pl/news/205619/dzieci-par-jednopl... Lewicy zainterweniowała w tej sprawie u Rzecznika Praw Dziecka Mikołaja Pawlaka, który zadeklarował pomoc w tej sprawie.

"Pewnie Was to zdziwi, ale RPD przystąpił do rozprawy przed NSA w sprawie urodzonego w Wielkiej Brytanii Victora, którego mami są dwie Polki. Argumentował przed sądem za obroną praw chłopca, interweniował również u konsula i ambasadora w Londynie. Zapytałam Rzecznika, czy zamierza ponownie interweniować w sprawie Victora oraz innych dzieci, będących w podobnej sytuacji.


RPD potwierdził, że dokumenty polskie zdecydowanie powinny być wydawane. Powiedział także, że wspiera proponowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmiany ustawowe, zgodnie z którymi transkrypcja zagranicznych aktów urodzenia nie będzie konieczna, co stanowi wykonanie uchwały NSA i otwiera drogę do uznania obywatelstwa dzieci z tęczowych rodzin. Zapowiedział też interwencję w sprawie konsulów, którzy odmawiają wydawania paszportów tym dzieciom, wciąż domagając się polskich aktów urodzenia" - informuje posłanka.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 czerwca 2021 09:30:32
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT"

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 11 czerwca 2021 15:49:51
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zgodę wydał łódzki sąd rodzinny
Dwie kobiety wzięły ślub w Łodzi? Zdjęcia z ceremonii w Urzędzie Stanu Cywilnego w Łodzi. Ślub Kasi Gauzy i Aleksandry Knapik

Dwie kobiety ubrane w identyczne, białe suknie ślubne, z takimi samymi wiązankami, butami i kurteczkami stanęły w sobotę przed urzędniczką stanu cywilnego w Łodzi, by zawrzeć związek małżeński. Ślub został udzielony, ale tylko dlatego, że wcześniej wyraził na niego zgodę sąd rodzinny.

W sobotę ( 17 października) w związek małżeński wstąpiły dwie znane łódzkie działaczki społeczne: Aleksandra Knapik i Katarzyna Gauza. Wcześniej o ślub musiały zawalczyć w sądzie.

Kasia Gauza jest bowiem osobą transpłciową. Wcześniej w Łodzi znana była pod męskim imieniem, którego dziś nie chce już używać. Nosi wyłącznie damskie ubrania i planuje korektę płci. Z Aleksandrą są ze sobą od kilku lat, mają wspólne dziecko. Teraz postanowiły związek sformalizować.

Teoretycznie ślub mogły zawrzeć bez problemów, bo Kasia wciąż ma męskie dokumenty i według prawa nadal jest mężczyzną. Jednak urzędnicy mieli wątpliwości co do wyglądu przyszłego "pana młodego".

- Urząd skierował jednak sprawę do sądu rodzinnego, bo płeć psychiczna Kasi nie zgadzała się z tą w dokumentach - mówi Aleksandra Knapik-Gauza.

Sąd jednak wydał decyzję korzystną dla młodej pary. Także łódzcy urzędnicy nie mieli problemu z tym, że para wybrała na tę okoliczność damskie stroje ślubne. Jednak formułka przysięgi małżeńskiej musiała zgadzać się z płcią w dokumentach. Kasia mimo sukni ślubnej formalnie wzięła więc ślub jako mężczyzna.

Śluby osób tej samej płci. Czy mężczyzna który czuje się kobietą może się ożenić?
Jak podkreśla Aleksandra Knapik-Gauza w Polsce nadal nie istnieje równość małżeńska. Kasia ma możliwość dokonania formalnej korekty płci i zostania kobietą także w dokumentach. Ale najpierw Kasia musiałaby się rozwieść, bo jako formalna kobieta nie może być w związku małżeńskim z inną panią.

- Nie miałoby to znaczenia, że jesteśmy kochającą się rodziną - mówi Aleksandra.

Kasia Gauza i Aleksandra Knapik. Łódzkie działaczki wzięły ślub
Aleksandra i Kasia są znaną w Łodzi parą znanych w Łodzi działaczek społecznych. O parze stało się głośno w czasie kampanii wyborczej, w której Kasia kandydowała do rady miejskiej w Łodzi. Sytuacja była podobna jak na ślubie: na liście kandydatów była zarejestrowana pod męskim imieniem, ale kampanię wyborczą prowadziła jako Kasia.

Obie działaczki mieszkają razem, pożyczają sobie ciuchy. Można je spotkać podczas demonstracji w obronie praw kobiet, osób LGBT oraz wydarzeń związanych z historią Łodzi. https://kurierlubelski.pl/dwie-kobiety-wziely-slub-w-lod...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 11 czerwca 2021 16:56:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Feministki atakują: Winę za menopauzę ponoszą… mężczyźni. „To przez ich fanaberie się tak męczymy!”

https://pantarhei24.com/feministki-atakuja-wine-za-men...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 11 czerwca 2021 18:20:19
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Posłuchajcie pięknej, kolorowej piosenki o miłości i akceptacji od Kayah i Nick Sinckler
Oprócz nich w teledysku wystąpiły także sojuszniczki osób LGBTQ, np. Mery Spolsky, Patricia Kazadi czy Gabi Drzewiecka. Pojawiły się również osoby z niepełnosprawnościami, w różnym wieku, o różnym kolorze skóry, różnego pochodzenia.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 12 czerwca 2021 09:31:51
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
biskup w odpowiedzi na kumakowe "fejki"

Abp Gądecki: Przepraszamy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Za nałogi, agresję i prywatę.
Jakie to proste - "przepraszam" i po sprawie

Abp Gądecki: Przepraszamy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich. Za nałogi, agresję i prywatę
mk, IAR
11.06.2021 22:05
- Przepraszamy za grzechy wykorzystania seksualnego małoletnich, popełnione zwłaszcza przez niektórych duchownych i związane z tym grzechy zaniedbania ich przełożonych - mówił abp Stanisław Gądecki podczas mszy w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie. W trakcie uroczystości Episkopat ponowił Akt oddania Polski Sercu Jezusa w setną rocznicę tego wydarzenia. https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27189941,a...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 15 czerwca 2021 14:42:34
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tęcza obraża katolików a rękawice bokserskie już nie? Kuba Gawron składa zawiadomienie do prokuratury na "Matkę Boską Bokserską" https://queer.pl/news/205630/tecza-obraza-katol...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 15 czerwca 2021 15:13:12
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Gdy zrozumiałam, że jestem queer, czułam radość. Choć miałam kompleks. Tyle osób odkrywa siebie w bólach, a ja nie

Gdy zrozumiałam, że jestem queer, czułam radość. Choć miałam kompleks. Tyle osób odkrywa siebie w bólach, a ja nieGdy zrozumiałam, że jestem queer, czułam radość. Choć miałam kompleks. Tyle osób odkrywa siebie w bólach, a ja nie (Archiwum prywatne)

Gdy byłam młodsza, ubierałam się dużo bardziej męsko. Miałam wrażenie, że nie jestem wystarczająco dobra jako kobieta. Koleżanki zrobione paznokcie, piękne włosy. Nie mogłam z nimi konkurować, więc uciekłam w drugą stronę. Dopiero gdy zaczęłam się identyfikować jako osoba niebinarna, nagle wszystko stało się łatwiejsze. https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,271874...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 18 czerwca 2021 22:53:29
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rada Europy wzywa Polskę do uchylenia dyskryminujących osoby LGBTI uchwał.
Kongres Władz Lokalnych i Regionalnych Rady Europy przyjął w środę większością głosów rezolucję ws. sytuacji osób LGBT w Polsce.
Wzywa w niej nasz kraj do:
uchylenia obowiązujących uchwał anty-LGBT i "analogicznych tekstów niezależnie od ich tytułu",
ochrony praw mniejszości, w tym osób LGBTI: rozwoju i poprawy koniecznych polityk oraz zapewnienia odpowiednich mechanizmów monitorujących ich wdrażanie,
zainwestowania zasobów osobowych i finansowych, by zagwarantować integralność fizyczną i psychiczną osób LGBTI,
rozwoju partnerstwa z innymi władzami oraz społeczeństwem obywatelskim,
otwarcia konsultacji, by wspólnie wypracować plany antydyskryminacyjne.
Kongres zapowiedział również dalsze monitorowanie postępów w sprawie, która stanowi kontynuację misji rozpoznawczej przeprowadzonej w Polsce w listopadzie 2020.
‼️ Polsko, już najwyższy czas porzucić homofobię i nienawiść i stać się krajem równości!
Post edytowany
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Piątek, 18 czerwca 2021 23:17:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumaku odkąd pamiętam Polska była i jest krajem tolerancji

Ludziom po prostu nie podoba się nachalna propaganda LGBT. Ludziom nie podoba się fałszowanie historii, obywatele tego kraju nie znoszą wciskania kłamstwa i obłudy. Wciskania poczucia winy za grzechy, których nie popełnili.

Już po wojnie komuniści zrozumieli - mając doświadczenie zaborów - że Polaków nie da się urobić do chorych i pojebanych idei. Stąd księża patrioci i PRON - żeby łagodzić spory.

A tak w sumie pozdro dla wszystkich czytających, którzy są innej orientacji. Ani wroga, ani sojusznika we mnie nie macie w tej sprawie.
MIńsk Mazowiecki Postów: 4929
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4929
Sobota, 19 czerwca 2021 07:36:53
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kto, kiedy i po co wymyślił i wprowadzìł do obiegu społecznego pojęcie: "propaganda LGBT"?
Post edytowany
MIńsk Mazowiecki Postów: 4929
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4929
Sobota, 19 czerwca 2021 07:45:37
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Muza na weekend.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 19 czerwca 2021 15:37:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Parada Równosci ruszyła! Niech to będzie piękny dzień! https://www.facebook.com/lgbt.kph/videos/77833421952947...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Sobota, 19 czerwca 2021 17:24:19
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tak było https://www.facebook.com/rafal.trzaskowski/videos/40981...
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Sobota, 19 czerwca 2021 22:04:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Każda papuga chwali swój ogon.
gdzieś indziej Postów: 11581
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11581
Sobota, 19 czerwca 2021 22:44:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Też tam byliśmy. Modliliśmy się o poszanowanie każdego życia oraz o nawrócenia tych, co promują grzech i rozpustę.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Niedziela, 20 czerwca 2021 00:38:21
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
grzeszyć i

rozpustowac nasze prawo nie zabrania

Rektor #UJ prof. Jacek Popiel w odpowiedzi na słowa małopolskiej kurator oświaty Barbary Nowak.
"Słowa często prowadzą do czynów. Mowa nienawiści nie jest wymysłem, abstrakcją. Napędzana słowami spirala agresji, skierowana wobec jakiejkolwiek grupy społecznej, oderwana od badań i faktów naukowych, błądząca wśród potocznych przekonań, wyrastająca z niewiedzy i lęków wywołanych „obcością”, może stać się inspiracją do bezpośrednich ataków i aktów przemocy." https://www.facebook.com/100008416321785/videos/2735602...
Post edytowany
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Niedziela, 20 czerwca 2021 08:35:45
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A kto kogo atakuje?
Czy my LGBT czy LGBT nas?
Kto atakował kościoły, naszą tradycje i kulturę? Kto chce przywilejów, za to kim lub czym jest?

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK