17°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.39
PM25: 4.53 (30,21%)
PM10: 4.90 (10,89%)
Temperatura: 16.59°C
Ciśnienie: 1017.24 hPa
Wilgotność: 52.91%

Dane z 17.05.2024 11:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP

93 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 21
mieszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 21
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 14:46:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
................bla bla bla.bla ......................... a Orkiestra co roku gra?

Większość piszący o przekrętach WOŚP nie ma bladego pojęcia o zasadach funkcjonowania czegoś co nazywa się pięknie Fundacją. Żadna fundacja nie jest co do zasady w pełni przejrzysta bo być nie może (takie prawo). Rozdzielić należy środki finansowe i zadania statutowe z tego finansowane, a inne wydatki związane z działalnością fundacji lub jej zapisami statutowymi. Dla prostszego zrozumienia każda gmina czy miasto wydziela ze swoich ram organizacje typu gospodarstwa pomocnicze itp. aby zgodnie z prawem nie prowadzić działalności zarobkowej. Podobnie jest z fundacjami. Przekazują środki na inną działalność zgodnie ze statutem.
Spółki Owsika i jego żony to są odrębne instytucje których finansowanie i przepływy finansowe są ich prywatną sprawą i nic nam do tego (można tylko sprawdzać czy statutowo z środków WOŚP przekazują określony procent na inne cele i koniec). Tak działa każda fundacja i jakoś mają się dobrze bo nikt ich nie tyka, a WOŚP jakoś tak sobie ludzie upodobali i szukają dziury w całym (doznali jakiegoś oświecenia intelektualnego czy jest to celowy atak grupy „Republikańskiej telewizji” poprzez niedomówienia, insynuacje, przypuszczenia).
Ponad 20 lat nikt nie przyłapał WOŚP na przekrętach i nie posadził Owsiaka. Dziwne?
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 15:06:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Fundacja w ramach działalności statutowej może zakładać firmy prowadzące działalność gospodarczą i nie musi współpracować z firmami zewnętrznymi do realizacji tych celów.Nic mnie nie oświeciło ani zaćmiło. Oczekuję tylko jawności finansowej od organizacji która dysponuje publicznymi pieniędzmi. Czy to tak dużo?
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 15:16:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
agajar22 Widzisz... Jak to napisać... Nie wiem... Kompletnie nie zrozumiałaś mojego wpisu o tresowaniu. A to, że nie zrozumiałaś i w dodatku poddałaś się jej, wynika z Twojego tekstu.
Postów: 475
ziomka
postów: 475
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 15:20:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W zeszłym roku moja córka bardzo poważnie zachorowała. Przez prawie miesiąc koczowałam w szpitalu. Godzinami stałam na korytarzach i nie liczyłam serduszek na sprzętach, które tam stały (najwięcej jest ich na oddziałach pooperacyjnych, blokach operacyjnych). Oby nikt kto atakuje WOŚP nie musiał patrzeć jak jego dziecko korzysta z tych sprzętów. Wszystkim na forum życzę dużo zdrowia.
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 17:08:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kappa, opanuj się, jak to zakończyć?! Przecież mają grać do końca świata i jeden dzień dłużej :)))))

Poza tym, skoro tak wielbicie Jurka, to ciekawe co myślicie o tym, jak ostatnio wyrzucił siłą dziennikarza ze swojej konferencji prasowej. Pewnie i na to macie wytłumaczenie - w końcu o Orkiestrze można pisać dobrze albo wcale...
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 1
niechcesznierób
Mińsk Mazowiecki, postów: 1
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 17:44:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dziwne, cały rok nikt nic nie mówi że zbierają pieniądze, że pracują, że pomagają, kradną, czy nie kradną oszukują czy nie oszukują, a moment kiedy pdsumowują cąły rok pracy i dają o sobie znac a przy okazji zbiorą kupe kasy wszystkim przeszkadza.
Rozumiem i argumenty za i przeciw. Rozumiem że chcecie wiedzieć co z Waszymi/Naszymi pieniędzmi sie dzieje, ale ludzie wytaczajcie argumenty, które są prawdziwe i wiecie/macie pewność a nie wam sie wydaje, czy słyszeliście.
Poziom dyskusji schodzi na psy.
proponuję zamknąć dyskusję.
pozdrawiam i życzę otwartych umysłów :)
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Postów: 475
ziomka
postów: 475
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 17:57:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Podobno w tego sylwestra Polacy wydali 150 mln na fajerwerki. Orkiestra zebrała 50 mln.

Koszty organizacji całej imprezy są spore ale spodziewam się że zorganizować takie przedsięwzięcie to nie są zakupy w biedronce i potrzeba doświadczonych ludzi.
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 19:21:20
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
I żaden Francuz z bólem dupy nie pyta, ile organizator powinien zapłacić za czas antenowy. A u nas i owszem- tu kilku już swiatowców o tym wspomniało, geniusze parafialni, job ich..
Phi Beta-boli mnie ten język pogardy dla osób, które ośmielają mieć inne zdanie od ogólnie przyjętego.Nie przypuszczam abyś rozmawiał/a z każdym francuzem."kilku światowców" rozumiem że światowcy to osoby wsteczne,nic nie kumające z natury gorsze, zajmujący się życiem tylko parafialnym.
Mińsk Mazowiecki Postów: 21
mieszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 21
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 20:06:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
michal1965
Nadal nie rozumiesz jednej kwestii każda fundacja przeznacza procent przychodu na cele poza statutowe. Jest tylko pytanie ile jest tych środków (jaki procent) po przelaniu do innych podmiotów ginie. Nie podoba mi się bo za dużo przejadają sami - Nie daję. Nie przeszkadza mi - Daję. Jaki problem?
Jakiej ty chcesz przejrzystości? Prywatne firmy mają ci przedstawiać szczegóły swojej działalności finansowej. No nie żartujmy w jakim świecie żyjesz człowieku.
Samorządy przekazują środki na organizację lokalnych imprez WOŚP - zmień samorząd itp.
Ktoś wspomniał dziennikarza wyrzuconego z konferencji. Z niego taki sam dziennikarz jak z Olejnik. Partyjna tubo-trąba. Rachoń i jego telewizja to jest kabaret przebija nawet momentami TVN. Gościu nie ma akredytacji, a pcha się na całego. Chciał rozgłosu i sławy, a skończył za drzwiami. Bierze przykład z Wiplera (nawalony zaczepiał policję a potem się dziwił że mu łomot kobieta spuściła).
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 21:32:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Yeah!!! Jest! Kolejny wykład z logiki dla ubogich w wykonaniu Kappy. Nie kłopocz się, drogi Kappo, bo jeśli ktoś na studiach tego nie zdał, to mu Twoje wywody nie pomogą, zwłaszcza jeśli czytelnik jest po nowej maturze :))) Jeśli chciałeś zabić wątek, to Ci się udało :D

A tu artykuł w sumie dobrze podsumowujący dyskusję, w dodatku autorstwa mińszczanina: http://blogpublika.com/2015/01/11/orkiestra-gra-a-tyt...
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 22:08:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kappa, przykro mi, bo wiem, że chciałeś dobrze, ale zabiłeś ten wątek skutecznie. Już nikt tu na temat pisał nie będzie. Osobiście p. Adama nie znam, możliwe, że to on odpowiada za Orszak, bo organizowali go harcerze z ZHP. Ja się z większością tego, co tam napisał, zgadzam (chociaż z wymienionych gazet czytuję tyko "Nowy Dzwon" - bo wykładają go w sklepach i potem myję nim okna - no i nie mam nic wspólnego ze spadochroniarstwem).
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 23:37:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ciekawy komentarz

Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Wtorek, 13 stycznia 2015 08:44:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/229255-milosc-pr...
Post edytowany

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK