24°C

4
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 1.84
PM25: 2.50 (6,09%)
PM10: 2.74 (16,65%)
Temperatura: 23.66°C
Ciśnienie: 1008.81 hPa
Wilgotność: 47.03%

Dane z 02.05.2024 17:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP

93 postów
gdzieś indziej Postów: 11596
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11596
Wtorek, 13 stycznia 2015 10:28:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Większość piszący o przekrętach WOŚP nie ma bladego pojęcia o zasadach funkcjonowania czegoś co nazywa się pięknie Fundacją"
Prowadziłem działalność charytatywną jeszcze kiedy Pan Owsiak chodził do podstawówki.Organizowałem pomoc materialną dla terenów objętych wojną na terenie byłej Jugosławi.Współpracowałem z Panią Ochojską i Fundacją Eqlibre.Założyłem i prowadziłem fundację charytatywną ponad osiem lat.Znam zasady i sposób funkcjonowania fundacji.Nie piszę tego żeby się chwalić ale po to żeby pokazać że wiem o czym mówię.MOŻNA prowadzić fundację w sposób przejrzysty.Trzeba wykazać tylko minimum dobrej woli
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
marseli
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Wtorek, 13 stycznia 2015 11:09:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mocny, dla mnie b. ważny, głos michala1965.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Wtorek, 13 stycznia 2015 13:27:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
michal1965 widać, że masz coś do powiedzenia w tej sprawie. Fajnie, że pomagałeś ludziom. Niestety dyskusja, z niektórymi, na tym forum przypomina grę w szachy z gołębiem- nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak przewróci wszystkie figury, nasra na szachownicę i będzie dumny z wygranej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 21
mieszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 21
Wtorek, 13 stycznia 2015 15:06:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Michale
Nie rozumiemy się nadal. WOŚP zbiera określona ilość pieniędzy. Część "ginie" w sensie idzie na bieżącą działalność, organizacje finału itp. Za pozostała kupują sprzęt.
Wskaż mi gdzie widzisz marnotrawienie, niejasności w zakupie sprzętu medycznego z dostępnych środków. Nikt tego nie analizuje i nie krytykuje że kupują niewłaściwy sprzęt, za drogi, że w jakiś sposób Owsiak na tym kręci lody.
Brniecie w informacje blogera o nie jasnych przepływach finansowych pomiędzy "Mrówką" i pozostałymi spółkami Owsiaka na które i tak nie macie żadnych dowodów tylko jakieś domysły.
gdzieś indziej Postów: 11596
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11596
Wtorek, 13 stycznia 2015 15:51:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pisałem o tym, że nie ma potrzeby wyprowadzania środków poza fundację. Fundacje mają możliwość prowadzenia działalności gospodarczej zgodnej z celami do których zostały powołane, więc po co Pan Owsiak tworzy zewnętrzne firmy obsługujące WOŚP i mówi: o, przepraszam, to jest moja firma i moje sprawy?
Nigdzie nie twierdziłem że Pan Owsiak kręci lody czy kupuje niewłaściwy sprzęt. Nie rozumiem tylko dlaczego nie chce pokazać szczegółowych rozliczeń.Przy takich dochodach może zlecić analizę finansową niezależnej Kancelarii,zaprosić dziennikarzy z TV Republika upublicznić i po sprawie. No ale Pan Owsiak ma wyraźnie inną koncepcję rozmowy z dziennikarzami.
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 21
mieszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 21
Wtorek, 13 stycznia 2015 22:19:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jerzy Owsiak nie chce przedstawić dokładnych sprawozdań i przepływów finansowych pomiędzy spółkami jak dla mnie z prostych względów:
1. chce coś ukryć (jakieś niejasności)
2. nie chce aby Wielgucki i inni chcieli na jego karku wybić się na szczyt (nowe dane do dalszych analiz, przypuszczeń i tak w koło Macieju, do trzeciego pokolenia wstecz)
3. szerzej rozumiana tajemnica handlowa, umowy, powiązania z ludźmi którzy chcą pozostać anonimowi (czemu osobiście się nie dziwię i nie chodzi mi tu o pranie brudnych pieniędzy czy coś podobnego)
Zgodnie z uzyskanymi w internecie danymi całość zebranych środków na finale WOŚP przeznacza na zakup sprzętu medycznego, akcje społeczne, kursy pierwszej pomocy itp. oraz organizację finału.
Działalność administracyjna fundacji, organizacja Przystanku, nieruchomości fundacji inne środki przelewane na pozostałe spółki pochodzą z lokat od środków zebranych podczas finału.
A czy dużo na tym zarabia jako Prezes Złotego Melona - tego nie wiem.
Za darmo 23 lata tego wózka nie ciągnie i tu też mu się nie dziwię.

Na zakończenie żeby mówić o jakiś niejasnościach, nieprawidłowościach trzeba mieć jakiekolwiek dowody, a Wielgucki (zgodnie z wyrokiem sądu w Złotoryi) nie posiada żadnych ale to żadnych informacji na ten temat. Swoje wpisy opiera na założeniu: skoro nie chcą mi udostępnić danych finansowych znaczy coś kręcą.
.
Działając w ten sposób mogę napisać wszystko np. przysłowiowy Kowalski jest nosicielem wirusa HIV dlatego iż prowadził hulaszczy tryb życia, i niech teraz Kowalki prześle mi wyniki swoich dokładnych badań lekarskich oraz badania osób z którymi się zabawiał lub kontaktował.

Kontrolować należy WOŚP i Owsiaka, który nie jest święta krową, ale ten sposób działania mi się nie podoba. Terlikowski redaktor naczelny TV Republika sam przyznał że zaczęli się interesować Owsiakiem i szukać na niego haków m. in. po tym jak zaczął krytykować PIS i Macierewicza za brednie dotyczące katastrofy smoleńskiej. A to nie koniec zabawy teraz będzie afera spółki Carpatia i tak w koło do końca działalności ich albo Owsiaka.
gdzieś indziej Postów: 11596
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11596
Środa, 14 stycznia 2015 00:23:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie odmawiam Panu Owsiakowi prawa do wynagrodzenia czy zachowania tajemnicy handlowej.Natomiast nie można odmawiać informacji z góry zakładając ze ktoś tę informację źle zinterpretuje,zrobi na niej karierę czy będzie zadawał następne pytania. Pan Owsiak informował o kontrolach fundacji.W sprawozdaniu z działalności fundacji z ostatnich lat znalazłem info o kontroli Urzędu Marszałkowskiego ale tylko z zakresu wykorzystania 1%.Być może mało wnikliwie szukałem.
Mińsk Mazowiecki Postów: 21
mieszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 21
Środa, 14 stycznia 2015 10:01:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pan Owsiak oraz WOŚP zrobili duży błąd kierując do sądu powództwo karne przeciwko blogerowi. Nie przemyśleli tego dobrze. Wnosząc pozew powinni liczyć się z tym iż będą zmuszeni do przedstawienia danych finansowych. Gdyby to robił z powództwa cywilnego wygrałby moim zdaniem bezapelacyjnie gdyż Wielgucki nie mając danych pisał o nieprawidłowościach, których przed sądem nie mógłby udowodnić (Giertych by mu tą sprawę szybko załatwił).
Moim zdanie trzeba zwrócić uwagę także inny kontekst sprawy zanim to mleko się wylało, czy ktoś z Nas słyszał o tym blogerze wcześniej przed sprawą z WOŚP. Ja nie słyszałem i tutaj nie możemy się dziwić, że wcześniej nikt nie chciał z tym gościem rozmawiać, a tym bardziej udostępniać mu danych finansowych spółki.
Pozostaje jeszcze moim zdaniem bardzo ważny aspekt, o którym wcześniej napisałem - aspekt polityczny. Owsiak nie ukrywał swoich nie chęci do PIS-u i dał się wciągnąć do wojny PO-PIS (dzięki TVN -największy moim zdaniem błąd WOŚP, ale to inny temat). Teraz za to płaci. Każda kontrola powinna odbywać się na zasadach bezstronności, a w przypadku Wielguckiego, Republiki, Frondy itp nie można o tym powiedzieć.

Na koniec ciekawostka (wyczytana w internecie więc nie gwarantuje 100% prawdy).
Głównym udziałowcem obecnie w wydawcy TVRepubilki jest Gazeta Polska Sakiewicza, a co za tym idzie jej wydawca. Spółka ta powiązana jest ze spółką matką reprezentującą bodajże SKOK Stefczyka, w którym głównym udziałowcem swego czasu był Ryszard Czarnecki eurodeputowany PIS. Jeżeli się mylę to poprawcie mnie takie informacje wyczytałem przypadkowo na jednym z portali.
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Środa, 14 stycznia 2015 10:48:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wyrok:

uniewinnia oskarżonego P.W. od popełnienia zarzucanych mu czynów, opisanych w punktach I i II części wstępnej wyroku”



z uzasadnienia do wyroku:

„Wszystkie twierdzenia Piotra Wielguckiego, zawarte w wymienionych publikacjach i objęte skargą oskarżycieli prywatnych, były prawdziwe.


„Piotr Wielgucki udowodnił samo istnienie mechanizmu transakcji i umów w trójkącie podmiotów (fundacja WOŚP spółka ,,Złoty Melon” i firma „Mrówka Cała”), a nawet ta wątpliwa dokumentacja księgowa mechanizm ten potwierdzała, konieczne było ustalenie zakresu tego mechanizmu, a tym samym zasadności użytych przez oskarżonego w tym zakresie sformułowań, przez zażądanie dokumentacji księgowej w formie, która jednoznacznie udzieliłaby odpowiedzi co do kwot tych transakcji, a której sądowi odmówiono”


„Nie kwestionując, co do zasady, wiarygodności zeznań Jerzego Owsiaka, podkreślić trzeba, że sąd dostrzegł w tych zeznaniach szereg nieścisłości. Część tych nieścisłości nie miała charakteru pierwszorzędnego, dotyczyło to takich kwestii, jak wskazywanie, iż od początku istnienia spółki ,,Złoty Melon” pełnił on w niej funkcję prezesa zarządu, a następnie wskazywanie, iż nie wie kto jest prezesem tego podmiotu, czy też wskazywanie, że czternaście godzin dziennie poświęca pracy w fundacji, a następnie, iż całą swoją siłę wkłada w pracę dyrektora graficznego w spółce ,,Złoty Melon”. Pewne nieścisłości dotyczyły jednak zagadnień istotnych z punktu przedmiotu procesu.”


”Świadek Jerzy Owsiak z jednej strony przedstawiał, iż doskonale wie co i do kogo mówi, a następnie podawał, że nie pamięta słów wypowiadanych pod adresem Piotra Wielguckiego (przy czym w pytaniach oskarżonego treść tych słów była przytaczana) w sytuacji, gdy słowa te oskarżony w sposób bezsprzeczny wykazał. Jerzy Owsiak w jednym zdaniu zaprzeczał, aby fundacja organizowała szkolenia dla ratowników medycznych, po czym w kolejnym zdaniu to potwierdzał”


pełny tekst:
http://kontrowersje.net/foto/uzasadnie3.pdf
Targówka Postów: 1573
antyradar
Targówka, postów: 1573
Środa, 14 stycznia 2015 22:48:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Phi Beta.Czytanie twoich wypowiedzi to takie intelektualne grzebanie w kloace.Człowiek ma ciągle nadzieję że ktoś kiedyś przypadkiem połknął złoty pierścionek a tu nic tylko g

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK