16°C

8
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.42
PM25: 4.59 (30,6%)
PM10: 4.99 (11,09%)
Temperatura: 16.21°C
Ciśnienie: 1017.30 hPa
Wilgotność: 54.47%

Dane z 17.05.2024 11:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP

93 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:42:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Agajar - jak to nikt nie robi afery na co idą podatki? Otóż mnie to uwiera i to bardzo, że moje pieniądze są marnotrawione! Pewnie chodzi Ci o to, że w najpopularniejszych mediach tego nie słychać, prawda? No cóż, zastanów się więc, dlaczego o tym nie słychać...

Powtarzam - każdy może dawać na cel charytatywny, jaki chce, a szpitale powinny być zaopatrzone przez NFZ, bo tam płacimy składki pod przymusem. I na tych sprzętach powinny być naklejki np. "ufundowała pani agajar22 ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy". Wkurzają mnie takie niby to chwytające za serce teksty "jak zobaczysz swoje dziecko" - no i co? Dlatego ma mnie nie obchodzić, że na skalę kraju odchodzi wielka manipulacja?
Mińsk Mazowiecki Postów: 88
marseli
Mińsk Mazowiecki, postów: 88
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:49:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"zróbcie 10% tego co on i się wypowiadajacie"

krytyka nie dotyczy efektów pracy tylko kwestii jej rozliczania
Postów: 58
Reksio
postów: 58
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:56:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A może spojrzec na temat nieco z innej strony. Raz w roku mamy szansę zrobic coś dobrego razem. Wywołac dużą dawkę entuzjazmu w tym smutnym społeczeństwie żyjącym w ponurym klimacie. Niestety, ale chyba się nie da. Nie gaście tego entuzjazmu chociażby u młodych. Zastanawiam się tylko, czy to jest zwykłe hejterstwo czy też ktoś obawia się o swoje (trudne do zweryfikowania) przychody i wpływy.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:00:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czytam dalej i zmieniam zdanie co do mojego poprzedniego wpisu. Ten kto nas wytresował nie wykonał dobrej roboty, a ZNAKOMITĄ. Nie tylko nie rusza nas znikająca kasa, ale potrafimy bronić tego znikania. Zostaliśmy wytresowani tak żeby bronić tego z i walczyć w tej sprawie. Już nie pytamy "gdzie znika" i "dlaczego znika", zamiast tego krzyczymy "TAKIE ZNIKANIE TO NIE ZNIKANIE, ZOBACZTA ILE TAM ZNIKA" i pudrujemy w ten sposób rozmaite wałki.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:01:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A teraz wyobraźmy sobie, że od ponad 20 lat tej zbiórki nie ma. Nie ma sprzętu dla szpitali. Co robi społeczeństwo? Może zaczyna rozumieć, że państwo zabiera mu kasę z podatków i składek, a w zamian daje za mało? Może zaczyna rozliczać rządzących, bo nie ma sprzętu z kolejnych środków społecznych (tak, to nasza kasa, a nie Jurka)? Właśnie dlatego każda ekipa rządząca jest za Orkiestrą, bo dzięki niej Polacy sami znów dopłacają, a politycy nie muszą się martwić, że coś się nie dopnie.

Acha, w bonusie Polacy podbudowują swoje ego - "kupiłem serduszko, jakim ja wielokoduszny".
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:03:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Litości, Reksio, weź pomyśl...własnie o tym piszemy, że ten entuzjazm się wywołuje naszym kosztem...ogłupiania mas dając im wrażenie "fajności".
Postów: 58
Reksio
postów: 58
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:10:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wiesz t.o. wolę byc "fajnie" ogłupiany i mimo wszystko robic tyle co mogę niż z ponurą miną krytykowac wszystko i wszystkich . Dla zasady zgadzam się, że takie finansowanie służby zdrowia to nie jest dobre rozwiązanie ale chyba póki co nie ma co liczyc na inne.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:18:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
finansowanie służby zdrowia
Roczny budżet NFZ to ok 65 mld zł. Czytając komentarze wychodzi na to, że bez tych raptem 30-40 mln zł od WOŚP (z których nie wszystko przeznaczane jest na "cele statutowe") w polskich szpitalach nie byłoby podstawowego sprzętu...
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:20:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Reksio, ale dlaczego sądzisz, że jeśli ktoś nie chce być ogłupiany to = tylko krytykuje i nic nie robi? Wytłumacz proszę. Ja kiedyś też kupowałam te czerwone serduszka i co, jak sądzisz, mam prawo 1. Nie zgadzać się na brak przejrzystości w finansach Orkiestry i marnotrawstwo, 2. Korzystać ze sprzętu z naklejkami? Nie lubię, jak się mnie robi w balona i jeśli mam świadomość, że coś tu nie gra w tej, nomen omen, orkiestrze, to wolę w tym nie brać udziału.

Dla zasady zgadzam się, że takie finansowanie służby zdrowia to nie jest dobre rozwiązanie ale chyba póki co nie ma co liczyc na inne.
- Brawo dla Ciebie! A wiesz, dlaczego nie ma co liczyć na inne? Otóż między innymi dlatego, że darczyńcy Orkiestry SAMI dodatkowo finansują służbę zdrowia ----> Ludzie nie widzą do końca nędzy tego systemu -----> Ludzie się nie buntują wystarczająco, żeby tę sytuację zmienić!
Mińsk Mazowiecki Postów: 2674
_AG_
Mińsk Mazowiecki, postów: 2674
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:46:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zróbcie chociaż 10% tego co Owsiak a potem się wypowiadajcie


jak na razie Owsiak robi jakieś 0,00077 tego co MY wszyscy

budżet NFZ (2014) ----------- 67.318.117.000 pln
WOŚP (2014) ---------------------- 52.000.000 pln

w procentach to 0,077 %

budżet NFZ na 2015 --------- 69.352.241.000 pln
Mensko Postów: 394
Łado
Mensko, postów: 394
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:49:21
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Z czego na NFZ 3990,36zł wpłacane przeze mnie rocznie.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:50:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
AG, ale przecież gdyby nie te 0,077% to w publicznych placówkach nie byłoby żadnego sprzętu, nawet USG, jak ktoś tu zauważył...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:50:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W ogóle błąd jest w stwierdzeniu, że ja mam ileś tam zrobić, żeby się wypowiadać. Mogę się wypowiadać, chociaż sama nie organizuję jakichś zbiórek, koniec kropka. Tym bardziej, że skoro kiedyś dołożyłam się na serduszko, to mam prawo wiedzieć, co się z tymi pieniędzmi dzieje. I jeśli PUBLICZNA telewizja się tym zajmuje, to też mam prawo się wypowiadać. I jeśli samorządy się tym zajmują, to patrz wyżej.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 11:52:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Marian, jak pisałam wyżej - gdyby nie Orkiestra, to ludzie dużo szybciej by się obudzili i byłby nie dość, że taki sprzęt, ale i lepszy i to np. z prywatnych ubezpieczeń, których wprowadzenie się blokuje (bo na tym się nie da łapy położyć).
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 12:36:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Cytuję gościa,który sądził się z Owsiakiem a sąd nakazał przedstawić rozliczenia, czego Owsiak nie wykonał: Szacuje że od 2001 roku orkiestra zleciła roboty dla firmy żony i dla spółki złoty melon ponad 40 mln zł. Po za tym pani owsiakowa zatrudniona jest w wośp jako dyr finasowy ze stawką 14 tysi, a pan jurek w złotym melonie jest grafikiem i zarabia 13 tysi. Jeszcze jeden fakt, jako zarząd nie biorą oni grosza.
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 12:46:14
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jeszcze jedno.Jeśli gość kłamie to dlaczego Owsiak nie przedstawi Prawdziwych rozliczeń?Czyżby uwłaczało to jego godności?
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 13:46:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Michał, merytoryczne pytania mijają się z celem. Piszący tu i tak z góry zakładają, że jak kwestionujesz uczciwość Jurka albo ośmielasz się nie dawać na Orkiestrę, to jesteś hejterem, w dodatku sfrustrowanym, bo sam nic nie zrobiłeś, a w ogóle to jak możesz krytykować ten cudowny entuzjazm, który każdej zimy rozpala tysiące Polaków? :)) No ale wiesz, jeżeli, jak tu napisał jeden z forumowiczów, "woli być 'fajnie' ogłupiany", to co poradzisz...jak ktoś lubi jak się go...eeee...ogłupia, to po co w ogóle dyskusja?

Jeszcze jedno. Krytycy sensowności WOŚP podają tu konkretne argumenty. Natomiast broniący zaciekle Orkiestry i jej "fajności" i dobroczynności wręcz zalewają się jadem. "Nie dajesz, to nie masz prawa korzystać", "Zobaczysz jak Twoje dziecko będzie potrzebować" itp. To gdzie ta Wasza, Orkiestrowicze, dobroczynność i dobroć, pozytywna energia dla innych? Jak się komuś pomaga, wrzuca te pieniądze do puszek, to chyba nie po to, żeby potem mówić, że ta pomoc tylko dla wybranych? Hipokryzja.
Mińsk Mazowiecki Postów: 46
ismi
Mińsk Mazowiecki, postów: 46
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 14:31:00
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Na ten artykuł trafiłam kilka dni przed WOŚP:
http://wpolityce.pl/spoleczenstwo/228863-list-otwa...

Też wrzucam pieniążki do puszek WOŚP bo wiele razy widziałam aparaturę/sprzęt, który dostarczyli do szpitali i możemy z niego korzystać!
...
Najłatwiej jest liczyć czyjeś pieniążki! Ile ten P.Owsiak i jego rodzina na tym zarabia itp. LUDZIE ile Wy zrobiliście dla INNYCH? Ale dlaczego tak szykanujecie i rozliczacie P.Owsiaka rozliczcie też inne fundacje!?

Żyjemy w czasach gdzie każdy może obrzucić błotem w Internecie każdego :-(

"Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień"

W tym Nowym Roku życzę WAM więcej szacunku do innych, wrażliwości i szczerości!!!

pozdrawiam
ismi
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 14:32:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nic to.Postęp jest zauważalny.W minionej epoce nie zadowolonych zamykano w psychuszce. Dzisiaj przypinają etykietę mohera z którym nie warto rozmawiać.
Mińsk Mazowiecki Postów: 92
agajar22
Mińsk Mazowiecki, postów: 92
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 14:44:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@t.o. a mi się wydaję,że trochę zaczynasz wyolbrzymiać bo zauważ,ze na około 3 wpisy za Owsiakiem jest jakieś 6 przeciwko niemu i zauważ,że jak osoby jak ja czyli te,które nie mają nic przeciwko temu mówią czemu im to nie przeszkadza nagle pojawiają się argumenty zarówno te sensowne,którym nie zaprzeczam,ale i te przez które ja czuję się jak idiotka z klapkami na oczach której ktoś nakładł coś do głowy i ta teraz będzie tego bronić niczym emeryci krzyża,teksty typu,że ktoś nas wytresował,że dajemy robić się w balona są raczej obraźliwe.Powiem tylko,ze córka mojej przyjaciółki tuż po urodzeniu była badana sprzętem z serduszkiem i dzięki temu wykryto u niej wadę serca,ja wypowiadam się tylko o plusach tej całej zbiórki,ale nie wykluczam też minusów nie twierdzę,że to co tutaj mówicie jest kłamstwem.Twierdzisz,że jakby tego nie było to ludziom otworzyły by się oczy i sprzęt by był i to lepszy-no chyba,ze byśmy sobie ten sprzęt pod pachą przynieśli bo to,że my byśmy chcieli a nawet żądali Państwo miało by głęboko w poważaniu tak jak ma do tej pory.Wiecie co?"Róbta co chceta"chcecie dawajcie,nie chcecie nie dawajcie,ale podatki i tak płacić musicie i żebyście na rzęsach stanęli i tak nie macie wpływu na to ile z waszej ciężko zarobionej kasy pójdzie na orkiestrę,ile na alimenty na dzieci tak ostatnio chętnie robione przez polityków a ile na ich kolacje,samochody i podróże.Bądźmy szczerzy zawsze nas ktoś w balona będzie robił i wiadomo,że my możemy g. z tym zrobić więc po co te nerwy i złości?Ja całą tą dyskusję odbieram tak,że jak nie chcesz dawać to nie dajesz,ale jak dajesz to znaczy żeś głupi bo cię wytresowali.

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK