14°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 4.05
PM25: 5.28 (12,76%)
PM10: 5.74 (35,19%)
Temperatura: 13.81°C
Ciśnienie: 1017.89 hPa
Wilgotność: 62.25%

Dane z 17.05.2024 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WOŚP

93 postów
Postów: 919
mark234
postów: 919
Niedziela, 11 stycznia 2015 10:12:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
http://www.fronda.pl/a/tomasz-krzyzak-dla-frondapl-...
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Niedziela, 11 stycznia 2015 20:09:13
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jeśli prowadzi się publiczną zbiórkę pieniędzy to publicznie z nich się rozlicza.Jeśli ktoś jest tak zarozumiały ze tego nie rozumie albo udaje że nie rozumie to niech spada na drzewo.Ja nie dam ani grosza a wy rupta co hceta
mińsk maz Postów: 91
kowalska
mińsk maz, postów: 91
Niedziela, 11 stycznia 2015 20:37:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mickale1965, rozumiem, że jednak dajesz i wymagasz rozliczeń, bo ja jak nie daję, to mnie nie interesuje, na ci idzie lub nie idzie nie moja kasa.... nie mam z tym problemu, np. nie dałam na Rydzyka, który nazbierał pieniędzy na "ratowanie stoczni" i nigdy nie rozliczył się z nich publicznie...... podobnie jak KK, który permanentnie prowadzi publiczne zbiórki i rzetelnie się rozlicza, co do złotówki wręcz, prawda?
BTW - akurat Fundacja co roku publikuje swoje sprawozdania finansowe w KRS i każdy może się z nimi zapoznać. Wystarczy odrobina dobrej woli, żeby się pofatygować....
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
gdzieś indziej Postów: 11628
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11628
Niedziela, 11 stycznia 2015 21:04:17
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kowalska, czy możesz mi udzielić informacji ile zapłaciła WOŚP telewizji publicznej za czas antenowy? Jakim prawem czynione są darowizny na rzecz WOSP przez spółki skarbu państwa? Wiadomo że KK i o.Rydzyk to organizacje z "natury łamią standardy " ale takie osoby jak Pan Owsiak powinny dać dobry przykład.NIe prawda?
Ze względu na niskie oceny posty użytkownika Phi Beta są widoczne tylko i wyłącznie dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 611
regi
Mińsk Mazowiecki, postów: 611
Niedziela, 11 stycznia 2015 23:13:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
obyście persony plujące jadem NIE!! potrzebowali korzystać z urządzeń ( z serduszkiem na różnistych oddziałach) Wośp...wam i tak nie dogodzi-bijcie w dzwon;)
MMz Postów: 92
millani
MMz, postów: 92
Niedziela, 11 stycznia 2015 23:15:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Taka mała refleksja... Przyjdzie taki dzień (nikomu tego nie życzę)..
Przyjdziesz do szpitala na badania z nieszczęsnego nfz-u, a na sprzęcie dostrzeżesz informację o tym, że zostal on zakupiony ze zbiórki WOŚP... Może wtedy zrobi się Ci chociaż odrobinę głupio. Nie chcę nikogo usprawiedliwiać, nic z tych rzeczy.
Ja mam to po prostu za sobą.
MMz Postów: 92
millani
MMz, postów: 92
Niedziela, 11 stycznia 2015 23:18:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Regi, piona!
Mińsk Mazowiecki Postów: 92
agajar22
Mińsk Mazowiecki, postów: 92
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 00:00:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@regi,@millani podpisuję się rękami i nogami pod waszymi wypowiedziami.Płacimy na NFZ grubą kasę miesiąc w miesiąc a i tak fundusz często nie jest w stanie zapewnić naszym dzieciom odpowiedniej opieki medycznej.Pomyślcie ile niemowląt mogło nie przeżyć gdyby nie zostały umieszczone w inkubatorach WOŚPu,nie zostały u nich odpowiednio szybko zdiagnozowane wady serca sprzętem z WOŚPu,co by było gdyby dziecko kogoś z was było wcześniakiem a wy usłyszeli byście,ze były cięcia kosztów i zabrakło sprzętu?Nie chcę osądzać,ani mówić jak jest,ale ja to widzę tak,że nawet jak Owsiak zbierze przykładowo 3 miliony z czego milion wyda na organizację a dwa na sprzęt to już jest dobrze,co innego jak poseł zbierze 3 miliony,500k wyda na obietnice wyborcze a resztę na premię dla współpracowników.Co do kwestii płacenia zespołom,wynajmu lokali na sztaby czy czego tam innego nie wymyślą to weźmy też pod uwagę,że są sponsorzy,prywatne firmy,dla mało znanych zespołów taki występ też jest swego rodzaju reklamą,a więksi "artyści" chcąc wynagrodzenie za występ na koncercie charytatywnym powinni się tylko i wyłącznie wstydzić.
http://t3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRRr0S_qs2GY...
Żabodukt Postów: 78466
kumak
Żabodukt, postów: 78466
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 00:50:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie chcą niech nie dają

Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 09:01:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wytłumaczcie mi, regi i reszta, bo chyba za tępa jestem...płacę składki zdrowotne (i ciężką kasę na inne cele budżetowe), prawda? Mam prawo oczekiwać za to godziwej opieki w szpitalu, prawda? Na WOŚP czy inne akcje charytatywne NIE MAM OBOWIĄZKU (póki co!) płacić, prawda? Nie obchodzi mnie, czy sprzęt stojący w szpitalu opłacanym przez NFZ ufundował Jurek O. czy książę Monako - opieka powinna być taka sama dla każdego ubezpieczonego!

Wasze rozumowanie to obrzydliwa manipulacja - "nie dajesz na Orkiestrę, to potem nie oczekuj, żeby sprzęt od niej Cię ratował" - nosz kurczę....Mam prawo płacić swoje pieniądze na co tylko mi się podoba o ile jest to zgodne z prawem, NIE MAM obowiązku kupowania czerwonych naklejek czy płacenia za koncert akurat z tej okazji.

Cytuję agajar: "nawet jak Owsiak zbierze przykładowo 3 miliony z czego milion wyda na organizację a dwa na sprzęt to już jest dobrze,co innego jak poseł zbierze 3 miliony,500k wyda na obietnice wyborcze a resztę na premię dla współpracowników.Co do kwestii płacenia zespołom,wynajmu lokali na sztaby czy czego tam innego nie wymyślą to weźmy też pod uwagę,że są sponsorzy,prywatne firmy,dla mało znanych zespołów taki występ też jest swego rodzaju reklamą,a więksi "artyści" chcąc wynagrodzenie za występ na koncercie charytatywnym powinni się tylko i wyłącznie wstydzić."

No więc właśnie...ja wolę wpłacić nawet i 30 zł BEZPOŚREDNIO na cel charytatywny, kiedy wiem, że całość pójdzie na ten cel, a nie na otoczkę.
Konto usunięte Postów: 1339
Konto usunięte
Konto usunięte, postów: 1339
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 09:19:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak sobie czytam komentarze i stwierdzam, że ktoś wykonał dobrą robotę- zostaliśmy świetnie wytresowani. Nie rusza nas znikająca kasa.

Co do pisania w stylu: "nie chcą niech nie dają". Niestety to nie jest takie proste. Nawet ten, który nie chce to i tak dorzuci się do tego. Nawet jeśli nie wrzuci do puszki.
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 09:34:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie tak jest! Tak samo rząd nam zamyka usta wciskając kit, np. "jak rodzice-oszołomy ośmielają się protestować przeciwko reformie edukacji, jeśli my im dajemy darmowe podręczniki?" ("darmowe" to za kasę z naszych kieszeni, ale tego już większość otumanionego społeczeństwa nie pojmuje). "My im stadiony budujemy, a oni protestują?" itd.

Są w przestrzeni publicznej święte krowy, nawet nie można zapytać o pewne sprawy, bo przecież tyle dobrego robią, więc jeśli ośmielasz się zadawać pytania, to robisz zamach na świętość...
Postów: 919
mark234
postów: 919
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 09:40:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Najgorsze jest to że święta krowa pan Owsiak nie chce i nie potrafi się wytłumaczyć z pewnych niejasności wokół jego osoby i rodziny. Denerwuje mnie to że ten pan w myśl hasła róbta co chceta organizuje festiwal Woodstock gdzie młodzież ćpa i pije
Mińsk Maz. Postów: 267
kiara86
Mińsk Maz., postów: 267
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:01:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Niestety najbardziej tragiczne jest to, że pomimo kosmicznych składek zdrowotnych służba zdrowia w Polsce jest w opłakanym stanie, dużo szpitali nie dysponuje PODSTAWOWYM sprzętem diagnostycznym i gdyby nie WOŚP to w niektórych szpitalach nie byłoby możliwości wykonać dziecku zwykłego USG, o rezonansie, tomografie i innych specjalistycznych badaniach nawet nie ma co marzyć.
Niektóre szpitale nie dysponują nawet karetki, więc nie mówcie co NFZ powinien, bo życie pokazuje że musimy sobie radzić inaczej... Przykre ale niestety prawdziwe
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 847
t.o.
Mińsk Mazowiecki, postów: 847
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:09:41
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kiara86 - racja, tylko czy to jest droga? Może raczej trzeba także przyjrzeć się, na co idą nasza składki? Poza tym, jeśli ileś tam lat kupowałam czerwone serduszko-naklejkę, to mam też prawo domagać się przejrzystości wydatków z tej fundacji, prawda?

A może jeszcze inaczej: Ty piszesz "gdyby nie WOŚP, to nie dałoby się w szpitalach..." - czyli w sumie to jednak niedobrze, że ta nieszczęsna WOŚP utrzymuje walący się system. Wiesz dlaczego? Dlatego, że ludzie widzą, że jakoś to działa i nie rozliczają rządzących z marnotrawienia swoich podatków i składek na NFZ. A najgorsze, że na dobrych intencjach wpłacających niektórzy jeszcze kręcą lody...
Gdzieś obok Postów: 96
pawel27111
Gdzieś obok, postów: 96
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:30:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mark234 a Byłeś i Widziałeś? Młodzież ćpa i pije w każdym gimnazjum -też trzeba pozamykać ? Zróbcie chociaż 10% tego co Owsiak a potem się wypowiadajcie
Mińsk Mazowiecki Postów: 92
agajar22
Mińsk Mazowiecki, postów: 92
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:35:18
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie jestem z tych co podpalają pochodnię gotową do użytku kiedy tylko zdanie innych odbiega od mojego,ale co do wypowiedzi na temat wydatków Owsiaka i jego "opływania w luksusy" to nie tak dawno Owsiak chcąc rozmyć plotki zaprosił telewizję do swojego mieszkania i powiem szczerze,że za przeproszeniem tyłka nie urywało ot mieszkanie jak mieszkanie,w kwestii jego rozliczeń z tego co się orientuję to jak się poszuka to się znajdzie,ale po co?Pokażcie mi choć jeden sprzęt ratujący życie na którym widnieje logo jakiejkolwiek partii politycznej czy nazwisko któregoś z księży?Możecie mnie zlinczować,ale księża krzyczą z ambony,że WOŚP to zło bo wyłudza pieniądze,ale za 15 minut puszczają ministranta z koszyczkiem po kościele.Co roku jest to samo-wytykanie ile Owsiak wziął do kieszeni ile dał innym?A czemu przez cały rok czyli tyle ile płacimy składki nikt nie robi afery o to komu ile się daje za nasze podatki.Jeszcze raz tylko napiszę tekst z obrazka z linku w moim wcześniejszym wpisie:Pogląd na Wielką Orkiestrę zmienia się kiedy widzi się SWOJE dziecko w inkubatorze z logiem WOŚP.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Poniedziałek, 12 stycznia 2015 10:40:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dlaczego jest tylko jeden finał w roku? Co ze szkolnictwem, emerytami, górnikami itd.? Całe państwo w opłakanym stanie czeka...

p.s. Czy ktoś wie dlaczego finał WOŚP nie może być w jakimś cieplejszym miesiącu?

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK