28°C

10
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 5.05
PM25: 6.28 (25,12%)
PM10: 7.98 (15,96%)
Temperatura: 28.39°C
Ciśnienie: 1010.38 hPa
Wilgotność: 68.50%

Dane z 21.06.2021 13:00, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl

facebook

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

3920 postów
Żabodukt Postów: 49163
kumak
Żabodukt, postów: 49163
Sobota, 22 maja 2021 08:35:18
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pod hasłem ′′ Everyone is Awesome ′′ w czerwcu pojawi się pierwszy zestaw duńskiego producenta zabawek Lego. https://www.queer.de/bild-des-tages.php?einzel=3411...
Post edytowany
Załączone materiały graficzne widoczne są dla zalogowanych użytkowników
kumak
Wtorek, 25 maja 2021 15:28:57
-2
0 -2
+ -
Projekt zakłada odebranie praw obywatelskich osobom LGBT. Nie będą mogły organizować zgromadzeń publicznych, co gwarantuje Konstytucja. Karane miałoby być w ogóle publiczne domaganie się związków jednopłciowych!"
#FAszyzmKlerykalny +Fundacja Kai Godek "Życie i Rodzina" zbiera podpisy pod projektem ustawy wzorowanym na putinowskiej Rosji. Albo nazistowskich Niemczech, zależy jak daleko w historii szukać odniesień.
Projekt zakłada odebranie praw obywatelskich osobom LGBT. Nie będą mogły organizować zgromadzeń publicznych, co gwarantuje Konstytucja. Karane miałoby być w ogóle publiczne domaganie się związków jednopłciowych!
Brzmi to jak pomysł Narodowej Centrali do Walki z Homoseksualizmem i Aborcją - instytucji III Rzeszy mającej "ostatecznie rozwiązać problem" osób homoseksualnych. W latach 30. XX wieku w Niemczech mieli stanowić zagrożenie dla "czystości rasy aryjskiej".
Historia powtarza się z Polsce kilkadziesiąt lat później. W roli nazistowskich katów występują polscy religijni fanatycy.
Projekt ustawy został już raz odrzucony przez Sejm. Podważono kwestie formalne w nim zawarte. Godek nie potrafiła na czas odwołać się od decyzji i teraz jej fundacja zbiera od nowa podpisy. Potrzebuje ich 200 tys.
Post edytowany
Zolnierz
Wtorek, 25 maja 2021 19:03:48
+2
+2 0
+ -
Kumak- obwozny cyrk, gdzie jest osoba z macica posiadająca brodę, to nie jest zgromadzenie publiczne, a PO prostu - cyrk.
kumak
Wtorek, 25 maja 2021 21:02:49
-2
0 -2
+ -
Uchwały o strefach wolnych od LGBT padają jedna po drugiej. Właśnie wycofał się z niej Przemyśl https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,27126530,uchwa...
Post edytowany
kumak
Wtorek, 25 maja 2021 21:15:20
-2
0 -2
+ -
@gdzie jest osoba z macica posiadająca brodę
z wielu waszych postów wynika jakieś dziwne zaprzeczenie waszej wiary. Pan bóg przecież stworzył człowieka na swoje podobieństwo więc człowiek może mieć brodę czy być niekoniecznie urodziwy albo może być stary .Wyznajecie piwowskie wartości ochrony życia człowieka od poczęcia aż do naturalnej śmierci.CZEMU Więc TAKI NEGATYW DO wieku czy urody. Wstyd mi za was chociaż ja nie wierzący a z was katolicy od siedmiu Boleści bez szacunku do innych ludzi
krytykujecie czyjąś urodę-pokażcie swoje parszywe mordy
Post edytowany 2 razy
Zolnierz
Środa, 26 maja 2021 08:34:25
+2
+2 0
+ -
Nie POdpieraj się wiarą.
Bo w tej samej wierze jest również mowa o grzechu i odstępstwie od Boga.
Nie wybieraj sobie fragmentów Pisma Św., które akurat do czegoś pasują, tak robią Świadkowie Jehowy. A ty nim nie jestes- ty jesteś niedouczonym lewakiem, któremu co gorsza wydaje się, że coś wie. A GW wie i się zna. Amen.
Mińsk Mazowiecki Postów: 41539
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 41539
Środa, 26 maja 2021 09:11:30
+1
+1 0
+ -
" Wstyd mi za was chociaż ja nie wierzący a z was katolicy od siedmiu Boleści bez szacunku do innych ludzi"

PO ludzku odpierdol się od wiary, jesteś ateistą to zacznij od apostazji , w tej chwili jesteś plującym jadem stetryczałym komuchem który 'nawróci się" pięć minut przed zgonem
kumak
Środa, 26 maja 2021 09:52:09
-2
0 -2
+ -
Stetryczaly to Kaczyński który jest ode mnie o całe pokolenie starszy
MIńsk Mazowiecki Postów: 1450
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 1450
Środa, 26 maja 2021 12:03:17
-1
0 -1
+ -
Wiara?
https://youtu.be/FncbMQEvBfY
Post edytowany 3 razy
kumak
Czwartek, 27 maja 2021 13:49:09
-1
0 -1
+ -
✍️ Spis Powszechny uznaje małżeństwa osób tej samej płci! To niestety jedyna dobra wiadomość w tej sprawie.
Mamy odpowiedź GUS na pismo w sprawie formularza Spisu Powszechnego, które wysłaliśmy wspólnie z kilkudziesięcioma organizacjami LGBT+.

❓ Przypomnijmy, że pytaliśmy o:
- brak możliwości udzielenia prawdziwej odpowiedzi na pytanie o płeć przez osoby transpłciowe i/lub niebinarne
- wątpliwości w związku z pytaniem o stan cywilny osób tej samej płci, które zawarły małżeństwo lub związek partnerski poza granicami Polski.
Post edytowany
kumak
Sobota, 29 maja 2021 13:58:42
-1
0 -1
+ -
Klasyczny" ideał piękna to już przeszłość. Stawiano na indywidualne doświadczenia.Transpłciowa modelka wygrała niemiecką edycję Top Model
Tym razem wszystko miało wyglądać inaczej. Motywem przewodnim 16. edycji Germany's Next Topmodel była różnorodność. Zamiast na klasyczne ideały piękna stawiano na indywidualne doświadczenia. https://www.dw.com/pl/transp%C5%82ciowa-modelka-w...
kumak
Niedziela, 30 maja 2021 07:33:56
-1
0 -1
+ -
Anna Strzałkowska

Ostatnie lata pokazują, że często dochodzimy do granicy, co do której wydawało się, że jest nieprzekraczalna. I te granice obóz PiS przekracza bez problemu. Teraz dotknęło to osobiście mnie.
"Dzień dobry, Pani Profesor. Nazywam się … jestem dziennikarzem programu Alarm! TVP1. Chciałbym porozmawiać z Panią na temat Darii Relugi – o tym jak ją Pani wspomina. Myślę, że wspomnienia przyjaciół są bardzo wartościowe dla materiału, który przygotowuję. Czy możemy się spotkać dziś na 15 minut?".
Kim była Daria Reluga?
Rankiem, 4 sierpnia 1995 roku Daria wyszła pobiegać do lasu, biegała prawie codziennie na pachołek w Gdańsku Oliwie. Tego dnia tam nie dobiegła, została schwytana przez dwóch mężczyzn, wielokrotnie zgwałcona, potem uduszona, a jej półnagie ciało sprawcy ukryli i przykryli gałęziami. Sprawcy tej zbrodni nie zostali do tej pory wykryci. Chodziłyśmy do jednej klasy, była przez całe liceum moją przyjaciółką. Historię jej morderstwa noszę w sobie 26 lat. To ciężki temat. W zasadzie nigdy o tym nie mówię, wciąż mnie dużo to kosztuje, miałam wtedy zaledwie 18 lat. Do dzisiaj jestem blisko z Jej rodzicami.
Udzieliłam wielu wywiadów do programów śledczych, które miały nagłośnić tę sprawę. Zawsze to robię, pomimo własnych kosztów, bo myślę, że to jedyne co mogę zrobić dla wyjaśnienia tej sprawy i dla Mamy Darii, która nie jest w stanie z nikim o niej rozmawiać. Dlatego zgodziłam się porozmawiać z TVP, niezależnie, co myślę o tej stacji.
Dziennikarz podczas przeprowadzania wywiadu zasugerował, wprost podał hipotezę, że za tym morderstwem stoję ja. Że to pewnie dlatego, że moje zaloty zostały odrzucone i z zemsty doszło do morderstwa. Osłupiałam. Nigdy nie sądziłam, że ktoś może posunąć się do czegoś takiego.
Na koniec, pomimo, że zwracał się do mnie "pani profesor" powiedział, że TVP podpisze mnie w materiale „aktywistka LGBT”, nie „przyjaciółka Darii”, tylko „aktywistka LGBT”. Wtedy zrozumiałam, że dałam się sprowokować, że to materiał, który najprawdopodobniej będzie o mnie. Poprosiłam o autoryzację, wysłałam zapowiedź podjęcia kroków prawnych, ale nikt już po nagraniu nie odebrał telefonu, nie odpisał na moje smsy ani na wysłanego maila.
Pan redaktor, który przy przywitaniu robił heheszki, że w 1995 roku (rok morderstwa Darii) to on się dopiero rodził, najprawdopodobniej nie bierze pod uwagę krzywdy, jaką wyrządza rodzicom, a szczególnie Mamie Darii. Jestem wstrząśnięta i staram się nie wyrzucać sobie naiwności. Nie umiem zaakceptować tego, że można podeptać pamięć zmarłej, zamordowanej brutalnie, aby zrobić kolejnego newsa o LGBT. To więcej niż barbarzyństwo.
Post edytowany
Stempel
Niedziela, 30 maja 2021 09:07:22
0
0 0
+ -
ponieważ informacje w tym wątku nie mają nic wspólnego z tytułem działu proszę admina p. Leszka o skasowanie go lub udostępnienie tylko osobom zalogowanym
kumak
Niedziela, 30 maja 2021 16:40:08
-1
0 -1
+ -
Dla transpłciowej Kasi macierzyństwo to najlepsze, co spotkało ją w życiu. - Kiedy wymówiłam słowo "mama", wiedziałam, że to o mnie. Chciałam być mamą. Prędzej czy później jednak Staś zderzy się z tym, jak jesteśmy traktowane w społeczeństwie. Z tym, co mówią inni dorośli.Staś chyba jest zmęczony?
Kasia Gauza: Dopiero co wróciliśmy ze spaceru, przeszliśmy kawał drogi i obserwowaliśmy, jak ślimaki przechodzą na drugą stronę chodnika. Ale muszę go jeszcze chwilę przetrzymać. Jak teraz zaśnie, za godzinę się obudzi i nie będzie spał do północy.

"A kto mnie tu stópką zaczepia?" - pyta Kasia synka. Staś się śmieje.

Wasz synek chodzi do żłobka?
- Tak. Posłałyśmy go do prywatnego żłobka, gdzie jest zaledwie dziesięcioro dzieci i dwie opiekunki. Panie zajmują się malcami zgodnie z zasadami rodzicielstwa bliskości https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,44788,27126412,macierzy...
kumak
Poniedziałek, 31 maja 2021 21:41:25
-1
0 -1
+ -
Gratulujemy i czekamy na kolejne miejscowości! Kiedy Mińsk Mazowiecki?
Rada Miejska w Grudziądzu przyjęła uchwałę solidarnościową z osobami LGBT+!
Uchwała to odpowiedź na wniosek Tęczowej Wiosny i została przyjęta większością głosów. Przyjmując ją samorząd zobowiązuje się do prowadzenia polityk wolnych od uprzedzeń i dyskryminacji, niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej. Grudziądz to druga miejscowość, która przyjęła podobną uchwałę w województwie kujawsko-pomorskim - pierwszą była Bydgoszcz, która przegłosowała swoje stanowisko 1 kwietnia.
To już niezaprzeczalny fakt: coraz więcej lokalnych aktywistów/ek i samorządów bierze sprawy w swoje ręce i sprzeciwia się rządowej nagonce na osoby LGBT!
Post edytowany
kumak
Czwartek, 3 czerwca 2021 09:10:33
-1
0 -1
+ -
Miesiąc Dumy to czas w którym świętujemy, upamiętniamy i celebrujemy jako społeczność LGBTQ+. Szczególnie teraz, gdy w tak wielu krajach prawa osób nieheteronormatywnych znowu są łamane, musimy być głośni i widoczni, dla nich i dla siebie.
Właśnie dlatego (jak na codzień) przypinam do marynarki tęczową przypinkę. Dumnie idę z nią przed siebie, bo wiem, że nie mam się czego wstydzić, bo wiem, że mam prawo być sobą.
Wszystkiego tęczowego
Post edytowany
kumak
Czwartek, 3 czerwca 2021 16:26:35
-1
0 -1
+ -
Uciekają od toksycznych rodzin, w których są nieakceptowani, wyzywani, bici... https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35136,27159300,w-ich-ro...
kumak
Czwartek, 3 czerwca 2021 17:34:49
-1
0 -1
+ -
JACEK M. ZA KILKA DNI STANIE PRZED SĄDEM ZA TE SŁOWA
"Przyglądnijcie się gębom tych zboczeńców! Nie możemy pozwolić, by ped...lstwo szerzyło się w naszym mieście!!"
- wrzeszczał przez megafon Jacek M. do uczestników Marszu Równości we Wrocławiu w 2018 roku.
Po akcie oskarżenia złożonym przez nas trwa proces przed Sądem Rejonowym dla Wrocławia Śródmieścia. W przyszłym tygodniu odbędzie się kolejna rozprawa procesu o sygnaturze V K 954/19. https://www.facebook.com/100044405115003/videos/8072956...
kumak
Piątek, 4 czerwca 2021 09:04:17
-1
0 -1
+ -
Każde pobicie, każde zastraszenie i każdy hejt to porażka władzy, która tylko napędza karuzelę nienawiści. A my jesteśmy czyimiś dziećmi, braćmi, siostrami, mamy przyjaciół, drugie połówki, od lat próbujecie nas zdehumanizować - mówili uczestnicy demonstracji solidarności ze społecznością LGBT+, która odbyła się we Wrocławiu. Narodowcy próbowali ich zagłuszyć
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1588
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 1588
Piątek, 4 czerwca 2021 10:28:15
+1
+1 0
+ -
Oddaj kasę z pozakonkursowego zlecenia.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK