8°C

15
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.65
PM25: 9.25 (22,12%)
PM10: 9.95 (61,69%)
Temperatura: 7.75°C
Ciśnienie: 1004.48 hPa
Wilgotność: 75.63%

Dane z 19.04.2024 13:10, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2197 postów
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 17 lipca 2020 21:18:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Postów: 7438
Zolnierz
postów: 7438
Piątek, 17 lipca 2020 21:21:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mark234 - moze, ciężkie prostackie łapy. ...
POwinienem odPOwiedziec ci jak prostak- odp.....l się, ale odpowiem Ci kulturalnie- będę pisał jak chce i co chcę, w stylu jakim chcę. A zwłaszcza taki "ynteligent " jak ty, nie będzie mnie uczył, ani POuczal.
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Piątek, 17 lipca 2020 21:36:00
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Rektor Wyższej Szkoły Humanitas prof. Michał Kaczmarczyk nie mógł znieść wpisów w mediach społecznościowych radnego powiatowego PiS Arkadiusza Watoły i napisał do niego list otwarty. Polityk PiS obraził wyborców Trzaskowskiego i jego słowa należy uznać jako nawołujące do nienawiści

Arkadiusz Watoła to były Starosta Powiatu Będzińskiego, a obecnie radny. Po wyborach prezydenckich dał wyraz swym emocjom i pokazał poziom klasy politycznej, którą reprezentuje. Pan radny w mediach społecznościowych nazwał wyborców Prezydenta Rafała Trzaskowskiego "zarazą, zdrajcami, aferzystami, złodziejami i antyPolakami, a telewizję TVN określił z kolei rozgłośnią działającą za ubeckie pieniądze".

Nie wytrzymał tych obelg rektor Wyższej Szkoły Humanitas Michał Kaczmarczyk i napisał do Watoły list otwarty.

- Mimo Pańskiej siwej głowy, która sugeruje, że to Pan mógłby być dla mnie autorytetem i źródłem rad wynikających z doświadczenia życiowego, to ja udzielę Panu rady: proszę zamilknąć! Swoimi wypowiedziami nie tylko ośmiesza Pan bowiem siebie, swoją funkcję publiczną i mieszkańców Powiatu Będzińskiego, ale dopuszcza się Pan działań, których konsekwencje mogą doprowadzić do czyjejś osobistej tragedii. Jeśli więc ma Pan odrobinę sumienia, niech Pan wreszcie przestanie sączyć jad - stwierdził rektor.

polecane]20465359,20465899[/polecane]

Jak stwierdził Kaczmarczyk "nazywając mnie i swoich wyborców zdrajcami i antyPolakami, nie tylko przekroczył Pan granice dobrego smaku (z tego akurat jest Pan znany, wszak kiedyś o Barbarze Nowackiej napisał Pan, że wygląda, jakby ją spłodziło dwóch gejów). Przede wszystkim złamał Pan prawo, znieważając inne osoby z powodu ich preferencji politycznych, naruszając ich dobra osobiste i nawołując do nienawiści. Przez takie wypowiedzi jak Pańska w Polsce coraz więcej jest wzajemnej wrogości, nienawiści, coraz częściej też dochodzi do aktów fizycznej przemocy wobec ludzi inaczej myślących, wyglądających, kochających. Przez takie zachowania jak Państwie zamordowany został Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz – jeden z najbardziej szlachetnych ludzi, jakich dane mi było w życiu poznać - możemy przeczytać w liście. https://sosnowiec.naszemiasto.pl/ostre-slowa-radnego-pis-z-bedz...
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 17 lipca 2020 21:54:43
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Piątek, 17 lipca 2020 22:00:09
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Piątek, 17 lipca 2020 22:01:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pustak.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Sobota, 18 lipca 2020 06:28:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Płaczcie zdrajcy, płaczcie hahaha rzucajcie się w swojej bezsilności i zgrzytajcie zębami z frustracji, właśnie dlatego głosowałem na PAD żeby teraz z uśmiechem na ustach oglądać waszą niedolę i powiem że póki co było warto hahaha

Ps
adamowicz jeden z najbardziej szlachetnych ludzi - BU HAHAHA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA HA!!!
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 07:53:41
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Trzaskowski buduje ruch obywatelski, nową Solidarność. "Zapisujcie się masowo"
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-07-17/poczatek-...
Podejmuję się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego - mówił Rafał Trzaskowski na spotkaniu z mieszkańcami Gdyni.







Prezydent Gdańska mówiła o tworzeniu nowej "Solidarności" pod "światłym przywództwem Rafała Trzaskowskiego". Przypomniała, że już za miesiąc Polacy będą obchodzili "40-lecie Porozumień Sierpniowych". - Właśnie teraz porozumienia potrzeba nam najbardziej - mówiła Dulkiewicz. Po odśpiewaniu hymnu, zgromadzeni skandowali hasło "wolna Polska".



"Nowa Platforma, nowa Solidarność"



Głos zabrał też przewodniczący PO Borys Budka, który dziękował za "nową energię", którą wyborcy przekazali w wyborach prezydenckich.



- Przez ostatni czas Polska, Europa, świat były świadkami pandemii, były świadkami bardzo ciężkich często scen, ale potrafiliśmy wszystko przezwyciężać właśnie dlatego, że jesteśmy ludźmi solidarnymi, że potrafimy wówczas, kiedy jest to potrzebne, podać dłoń drugiemu człowiekowi i ta kampania stanie się właśnie takim symbolem, symbolem tego, że musimy podawać rękę drugiej osobie - bez względu na to po której stronie sceny politycznej stoi, bez względu na to, jakie wartości reprezentuje, ale wszyscy jesteśmy po jasnej stronie mocy i to nas powinno zawsze wyróżniać - mówił.



Budka przypomniał, że 20 lat rodziła się pierwsza Platforma Obywatelska dzięki takiej energii, którą widać było w całej Polsce dzięki obywatelom i Rafałowi Trzaskowskiemu. - Nowa Platforma i nowa energia będzie możliwa, tylko jeśli nadal będziemy wspólnie. Dziś potrzeba czegoś więcej, potrzeba nowej Solidarności, ale potrzeba również tego wielkiego wsparcia obywatelskiego i w tym miejscu, w kolebce "Solidarności", w kolebce Platformy Obywatelskiej, chcę wam to obiecać, chcę wam obiecać nową energię, nową Platformę, nową Solidarność, w której każdy znajdzie miejsce - zapowiedział.



"To coś więcej aniżeli tylko partie polityczne. To więcej aniżeli tylko samorządowcy. To coś więcej, bo to jest prawdziwa obywatelska wspólnota, w której miejsce znajdą wszyscy, a której symbolem jest właśnie Rafał Trzaskowski" - mówił Budka.



"Po drugiej stronie była cała machina państwa"



- Naszym wspólnym zadaniem jest to, by kontynuować budowę nowej "Solidarności", podtrzymać w nas determinację, wiarę i tę niebywałą energię - mówił Rafał Trzaskowski. Były kandydat na prezydenta mówił, że 10 mln Polaków zagłosowało na "Polskę otwartą, tolerancyjną, w której nie dzieli się ludzi na równych i równiejszych".



Były kandydat na prezydenta zapewniał, że on i jego zwolennicy "zrobili absolutnie wszystko, by wygrać wybory".






- Nie było łatwo, bo po drugiej stronie była cała machina państwa, które postanowiło utrudniać nam walkę na tych samych równych zasadach. To trochę tak, jakby ktoś próbował zdawać egzamin maturalny, a ktoś po drugiej stronie zna wszystkie pytania, wszystkie odpowiedzi, a wszyscy nauczyciele należą do tej samej rodziny. Wyciągniemy z tego wnioski i następnym razem zwyciężymy - mówił Trzaskowski.



Dodawał, że nie należy się obrażać na osoby "które zagłosowały inaczej", ale "wyciągnąć do nich rękę". - Musimy rozmawiać ze wszystkimi - podkreślał.



"Partie nie wystarczą"



Trzaskowski zapowiedział, że Budka jest w stanie "wykonać tytaniczną pracę", by przebudować Platformę i otworzyć się na ludzi młodych.



- Podejmuję się stworzenia nowego ruchu obywatelskiego. Partie nie wystarczą. Zapisujcie się masowo. Chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który stworzy podstawy, by bronić społeczeństwa obywatelskiego. Pod koniec lipca porozmawiamy o szczegółach - mówił były kandydat na prezydenta. Zapewnił, że jest gotów na rozmowę z każdym.



- Jeżeli ktokolwiek narzeka dziś na partię polityczną to ja mam jedną odpowiedź: zapisujcie się masowo i zmieniajcie partie polityczne, tak żeby były bardziej otwarte, bardziej demokratyczne, bardziej uśmiechnięte. Jeżeli nie chcecie się zapisać do partii, to chodźmy razem, stwórzmy ruch obywatelski, który razem z samorządami, razem z organizacjami pozarządowymi, razem z ośrodkami analitycznymi, razem z ludźmi dobrej woli będzie tworzył podstawy do tego, by tworzyć podstawy do ochrony społeczeństwa obywatelskiego i wszystkich niezależnych instytucji. Zróbmy to razem - mówił Trzaskowski.





- W sierpniu spotkamy się razem na 40-leciu Solidarności, bo nie damy sobie odebrać dumy z naszego dziedzictwa, ze wszystkimi samorządowcami. Spotkamy się w Gdańsku pod koniec sierpnia razem z samorządowcami, by odpowiedzieć właśnie na to, że chcemy razem współpracować i bronić niezależnych samorządów, a już 5 września, spotkamy się wszyscy razem i będziemy budowali ruch, który pozwoli nam się wszystkim odnaleźć w nowej rzeczywistości, który pozwoli wykorzystać olbrzymią energię, którą udało się wytworzyć przez ostatnie miesiące - dodawał.



Trzaskowski ogłosił, że pierwszym zadaniem ruchu będzie zebranie podpisów pod obywatelskimi projektami ustaw, ważnych dla społeczeństwa, m.in. dotyczących praw kobiet i osiągnięcia neutralności klimatycznej. Prezydent zapowiedział, ze nowy ruch obywatelski będzie realizować plany stypendiów dla zdolnej młodzieży.



W niedzielnej II turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 51,03 proc. (10 mln 440 tys. 648 głosów), uzyskując reelekcję. Kandydat KO Rafał Trzaskowski osiągnął wynik 48,97 proc. (10 mln 18 tys. 263 głosy).
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 08:06:30
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ciemnogród PL
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Sobota, 18 lipca 2020 08:20:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie obrażaj bo cię siekniemy powództwem z kodeksu cywilnego albo 212.
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 08:23:20
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
minister możne obrazić 10 mionów Polaków"?
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 08:23:25
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dlaczego Duda na miejsce zaprzysiężenia wybrał Stadion Narodowy wybudowany przez Tuska, a nie prom wybudowany przez Morawieckiego?
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 08:34:26
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wiwat i po wiwacie


Głosowali na Dudę, nie dostaną bonu turystycznego. Emeryci odpowiadają rządzącym
trzy dni po wyborach Sejm odrzucił senacką propozycję, by bon turystyczny otrzymali także emeryci i renciści. A to ta grupa "pomogła" Andrzejowi Dudzie wygrać wybory prezydenckie. – Inaczej głosowałam, ale i tak czuję się oszukana. Policzyłam, że za te 500 złotych kilka dni mogłabym nad morzem posiedzieć. Bo nie mam za co jechać, ostatni raz byłam na wczasach zanim zostałam emerytką – mówi trochę zawstydzona seniorka z północy Polski.

Najpierw resort rozwoju obiecywał tysiąc złotych na wakacje dla każdego zatrudnionego na etacie (z pensją nie wyższą niż 5,2 tys. zł brutto). Warunek był jeden: pieniądze trzeba będzie wydać w Polsce. Tak, by trafiły one do kieszeni właścicieli hoteli, pensjonatów, którzy przez pandemię koronawirusa ponieśli straty.
Później rakiem wycofano się z tej obietnicy. I zdecydowano po raz kolejny – jak wprost mówiła minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg – "zainwestować w rodzinę". Tak więc stanęło na tym, że bon turystyczny otrzymają rodzice, którzy wychowują dzieci.
Na ostatniej prostej kampanii nastąpił nieoczekiwany zwrot akcji – wszyscy senatorowie zagłosowali za tym, by rozszerzyć grupę beneficjentów bonu o emerytów i rencistów.

Emeryci za Dudą
To jedna z wielu niespełnionych obietnic. Wabieni nimi emeryci tłumnie ruszyli do wyborów. Niestraszna była im nawet pandemia. Jeszcze na chwilę przed drugą turą sam premier Mateusz Morawiecki zapewniał, że "koronawirus jest w odwrocie", a "wszyscy, zwłaszcza seniorzy, nie mają się czego obawiać".
W Radiu Maryja przemówił też Jarosław Kaczyński: – Ośmielam się zwrócić do tego pokolenia, bo sam do niego należę, żeby iść na wybory. (…) Mogę zapewnić, że udział w tych wyborach naprawdę jest całkowicie bezpieczny". Mało tego prezes PiS straszył "przymusową eutanazją seniorów", jeśli prezydentem zostanie Rafał Trzaskowski.
https://natemat.pl/315023,emeryci-odpowiadaja-rza...
gdzieś indziej Postów: 11546
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11546
Sobota, 18 lipca 2020 10:05:49
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Pożyczone z internetów.. https://ww.planeta.pl/Wiadomosci/Polityka/Wybory-nik...

Ktoś kiedyś umieścił portal planety jako narzędzie rosyjskiej agentury.
Jak myślicie, kto to był?
Postów: 7438
Zolnierz
postów: 7438
Sobota, 18 lipca 2020 10:36:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Glosowali na Dude nie dostaną bonu turystycznego....
Dostali 13 emeryturę, a za was ? 2-3 zł rewaloryzacji.
POstKOmuna daje ..... jak zawsze nieswoje.
Żabodukt Postów: 78350
kumak
Żabodukt, postów: 78350
Sobota, 18 lipca 2020 12:47:28
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
michale masz co to planeta https://www.eurozet.pl/Nasze-marki/Serwisy-internetow...
nic wspólnego z twoim postem
co to Eurozet https://pl.wikipedia.org/wiki/Eurozet
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Sobota, 18 lipca 2020 13:53:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Sobota, 18 lipca 2020 23:49:04
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przegraliście a my wygraliśmy hahahaha jesteście przegranymi ludźmi, dobranoc.
Mińsk Mazowiecki Postów: 1764
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1764
Niedziela, 19 lipca 2020 00:44:44
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Intelektualna kloaka.
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Niedziela, 19 lipca 2020 01:39:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Masz na imię przegrany frajerze

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK