5°C

33
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 11.45
PM25: 19.96 (48,68%)
PM10: 21.91 (133,07%)
Temperatura: 4.58°C
Ciśnienie: 1003.17 hPa
Wilgotność: 92.75%

Dane z 25.04.2024 08:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

protest kobiet dziś w MMz

2550 postów
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 31 marca 2022 22:02:22
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalin...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 1 kwietnia 2022 06:08:14
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Arek Szczurek
Dzisiaj Sąd Okregowy przyznał mi 10 000 zł zadośćuczynienia za:
niezasadne nieprawidłowe i nielegalne zatrzymanie (przez 18 godzin, pod fałszywymi zarzutami ) za manifestacje pod domem kaczora, podczas manifestacji Strajku Kobiet 23.10 2020!
Dziękuję mac. Agata Bzdyń z kolektywu Szpila za skuteczną reprezentację
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 4 kwietnia 2022 18:55:45
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzięki oddanym na nas głosom czytelników Gazety Wyborczej zostaliśmy laureatami nagrody "Stołka" Gazety Stołecznej. Jesteśmy bardzo dumni i wdzięczni za każdy oddany na nas głos
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 12 kwietnia 2022 20:34:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
spotkanie z działaczkami kobiecymi w Warszawie i Rzeszowie było dla mnie wyróżnieniem. Udało mi się porozmawiać z przedstawicielkami Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, komitetu Legalna aborcja. Bez kompromisów i Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, w tym z Marta Lempart. Tematem naszych rozmów była ciągła walka Polek o ich podstawowe prawa, jakim jest aborcja czy dostęp do środków antykoncepcyjnych. Usłyszałam wiele tragicznych historii, w których Polki traciły zdrowie i życie, bo taka jest polityka obecnego rządu. Wyróżnieniem była dla mnie możliwość towarzyszenia w złożeniu w Kancelarii Sejmu ponad 200 tys. podpisów pod inicjatywą ustawodawczą zmieniającą to barbarzyńskie prawo – mówi Alice Bah Kuhnke, działaczka szwedzkiej Partii Zielonych (Miljöpartiet de gröna), europosłanka, która zajmuje się imigracją, prawami człowieka i praworządnością.
Alice o pobycie na granicy polsko-ukraińskiej i w Ukrainie:
"Pojechaliśmy do Jaworowa, bazy militarnej niedaleko Lwowa, na którą wcześniej spadły rosyjskie rakiety. Miałam możliwość porozmawiać z burmistrzem, żołnierzami, pacjentami okolicznego szpitala. To było straszne i smutne, bo taka jest wojna. Ale siła i wytrwałość tych wolontariuszy, którzy bez żadnego wsparcia ze strony rządu tak fenomenalnie się organizują i motywują, jest dla mnie wielką inspiracją. Tym bardziej że byli to ludzie określający się jako sojusznicy społeczności LGBT+, a mieszkający w 'strefie wolnej od LGBT'. Na co dzień walczą, także w sądzie, o wycofanie tej krzywdzącej ustawy. Najprawdziwsi bohaterowie".
Alice o swojej aktywności w Kościele i spotkaniu z papieżem:
"Partia Zielonych jest w Szwecji najpopularniejsza wśród wierzących wyborców. Podczas przygotowań do bierzmowania zastanawiamy się nad tym, jak postępowałby dziś Jezus. Nie ma wątpliwości, że nie tworzyłby 'stref wolnych od LGBT', przecież dla niego każdy człowiek był równie ważny. Dlatego walczyliśmy o małżeństwa jednopłciowe, o wyświęcanie kobiet. Te wszystkie postulaty zaniosłam do papieża Franciszka, kiedy jako ministra towarzyszyłam szwedzkiej arcybiskupce Antje Jackelén. Jego kardynałowie byli strasznie podenerwowani, chyba dlatego, że zobaczyli kobietę w sutannie. Uniemożliwili nam zrobienie wspólnego zdjęcia. Za to papież był bardzo miły i raczej wyluzowany".
Alice o Polsce i sprawie Justyny Wydrzyńskiej:
"Przecież to wcielona w życie #OpowieśćPodręcznej!"
Całość w Vogue Polska:
➡️ https://www.vogue.pl/.../alice-bah-kunke-nie-mozeci...
#strajkkobiet #OgólnopolskiStrajkKobiet #PrawaKobiet #WomensRights #PrawaCzłowieka #HumanRights #PiekłoKobiet #MiędzynarodowyStrajkKobiet #aborcja #LegalnaAborcja #LegalnaAborcjaBezKompromisów #AborcjaPrawemCzłowieka #ZakazAborcjiZabija #AborcjaRatujeŻycie #Zieloni https://www.vogue.pl/a/alice-bah-kunke-nie-mozecie-...
Post edytowany 2 razy
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Wtorek, 12 kwietnia 2022 22:19:22
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Poważne powikłania aborcji to powikłania, które zdarzają się rzadziej niż 1 na 100 przypadków:

silne i długotrwałe krwawienie,
zakażenie,
sepsa (zespół ogólnoustrojowej reakcji zapalnej),
uszkodzenie szyjki macicy,
uszkodzenie endometrium (błony śluzowej macicy),
przebicie macicy,
uszkodzenie innych organów,
śmierć matki.
https://portal.abczdrowie.pl/skutki-aborcji
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Wtorek, 12 kwietnia 2022 22:21:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
2. Psychiczne skutki aborcji
utrata apetytu, smutek, niezdolność do normalnej aktywności – najczęściej związana z żałobą lub poczuciem winy,
załamanie psychiczne,
nieustanne poczucie winy i wyrzuty sumienia,
obniżenie poczucia własnej wartości i brak zaufania do siebie,
obniżenie poczucia własnej wartości – jako matki,
zaburzenia snu (bezsenność, płytki sen),
https://portal.abczdrowie.pl/skutki-aborcji
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Wtorek, 17 maja 2022 07:43:09
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ludzie! Czy wy wiecie, że przed sokołowskim sądem toczy się rozprawa trójki młodych ludzi (dwie dziewczyny i chłopak) za Czarny Marsz, który przeszedł ulicami Sokołowa 28 października 2020 roku? (Nadal nie wiemy czy prawdą jest, że pan burmistrz Karakula osobiście przestrzegał pracujące w Urzędzie Miasta panie przed udziałem w marszu)

Przed sąd zaciągnęła ich sokołowska policja!!! Organizatorki marszu zostały obwinione o złamanie trzech przepisów: o obowiązku noszenia maseczek w pandemii (jeszcze wtedy takiego nakazu nie było) , o wznoszeniu nieobyczajnych okrzyków co wg policji było zachowaniem gorszącym (chodzi o JE*AĆ PiS, ale oskarżone twierdzą, że one nie wznosiły takich okrzyków) oraz o blokowaniu drogi (nie blokowali, jeden pas drogi był wolny).

Chłopak został oskarżony o użycie rac, co miało być niebezpieczne.

Policja domaga się ukarania wszystkich mandatami w wysokości 300 złotych. Tylko tyle i aż tyle. Ten proces i ta (ewentualna) kara ma przestraszyć ludzi i zniechęcać do dalszej aktywności publicznej, czyli protestowaniu przeciw rządom PiS!
Wyrok ma zapaść za tydzień.

Co o tym wszystkim myślicie?

https://oko.press/czy-300-zlotych-to-duzo-sprawa...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Wtorek, 17 maja 2022 09:28:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
myślę że POwinni zapłacić PO 500 , jak nie oni to rodzice
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Środa, 18 maja 2022 13:36:40
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"W jednym z kordonów była właśnie Babcia Kasia. Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Pruszkowa. Nad tym faktem również pochylił się sąd, decydując o zadośćuczynieniu, bo - jak podkreślono w uzasadnieniu ustnym - tamtej nocy warszawskie PDOZ [pomieszczenia dla osób zatrzymanych - przyp. red.] nie były przeludnione. Bzdyń: - Sąd zauważył, że czynności mogły być wykonane na komendzie w Warszawie, a nie w Pruszkowie. Poza tym w momencie, gdy ustalono jej tożsamość, powinna zostać zwolniona, a trzymana była całą noc. Do tego prowadzono czynności rewizji osobistej w brudnej toalecie, policjantki próbowały jej ściągnąć rajstopy, zakuto ją w kajdanki. Sąd podkreślił, że to upokarzające traktowanie. Do tego dodał, że środki przymusu bezpośredniego były użyte nieprofesjonalnie i policjanci swoimi działaniem narazili panią Katarzynę na krzywdę. "

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,28463498,babc...
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Środa, 18 maja 2022 13:41:04
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@myślę że POwinni zapłacić PO 500 , jak nie oni to rodzice
Polska konstytucja pozwala obywatelom na demonstracje. W Mińsku była identyczna i nikomu policja nie przeszkadzała. Przeszkadzał tylko jeden redaktor miejscowego szmatławca który w tym samym miejscu przejechał na pasach kobietę
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 18 maja 2022 14:29:04
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
konstytucję to wy macie na koszulkach , do tych wydzierających się przygłupów nie docierają żadne treści
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Środa, 18 maja 2022 15:21:09
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mamy prawo wydzierać sie i ja kiedyś to wywalczyłem razem z kolegami
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 20 maja 2022 18:58:11
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sąd nie miał wątpliwości, żeby napiętnować bezprawie. Za bezprawie zapłacą podatnicy zamiast tych, którzy wydali rozkazy.Babcia Kasia usłyszała wyrok - otrzyma 20 tys. zł. "Policjanci narazili ją na krzywdę"
https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/...
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Poniedziałek, 23 maja 2022 14:27:11
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To świetnie. Komornik nie będzie miał problemu z egzekucją odszkodowania za naruszenie nietykalności mojego syna przez Katarzynę Augustynek.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 23 maja 2022 15:52:55
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a co opluła go?
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Poniedziałek, 23 maja 2022 16:34:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dowiesz się w swoim czasie.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 23 maja 2022 21:32:16
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a ty chodzisz na demonstracje z dzieckiem?nie boisz sie ze ci odbiora prawa rodzicielskie? Jak pilnowales dziecko ze cos mu sie stalo? co z ciebie za ojciec?
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Poniedziałek, 23 maja 2022 21:51:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie podniecaj się tak swoimi insynuacjami.

Jest pełnoletni. Teraz to on zabiera mnie na demonstracje.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Poniedziałek, 23 maja 2022 22:33:31
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
pisałeś ze pani kasa napadła jakieś dziecko...ona jakaś grożna
gdzieś indziej Postów: 11582
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11582
Poniedziałek, 23 maja 2022 22:47:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To inna sprawa

Rodzice dziewczynki nie chcieli wnosić zawiadomienia. Wiedzą że mamy wooooolne sądy.

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK