23°C

5
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 2.54
PM25: 3.26 (7,82%)
PM10: 3.52 (21,74%)
Temperatura: 22.52°C
Ciśnienie: 1011.94 hPa
Wilgotność: 52.90%

Dane z 18.05.2024 15:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5036 postów
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 17 sierpnia 2022 19:13:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wspomnę to, co wpisywałem wcześniej -

wydaje mi się, że kwestia związków partnerskich powinna być poddana szerokiej dyskusji. Dlaczego nie możemy skorzystać z rozwiązań zachodnich?

Przecież w naszym Narodzie "są ułamki procent ludzi", którzy "kochają inaczej" niż do tej pory byliśmy pokoleniami przyzwyczajani. Nie stwarzajmy i nie demonizujmy sobie niepotrzebnie cywilizacyjnych problemów.

Wiem, że jest to trudne, ale może podyskutujmy na temat gdzie cywilizacje i współczesne potęgi upadły ze względu na uwzględnienie obywateli o innej orientacji.

Pomyślcie o tym.
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 19:32:01
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TU ODZYWAJĄ SE OBROCY KONSTYTUCJI KTÓRZY TYLKO W TYM PRZYPADKU PRZYPOMINAJĄ SOBIE O KONSTYTUCJI- WYSTARCZY TYLKO dać ludziom prawo do związku o takich samych prawach i obowiązkach jak małżeństwo a może to się nazywać związek partnerski. WIELU Polaków OPUSZCZA NASZ KRAJ TYLKO Z TEGO POWEODU ŻE PANSTWO POLSKIE NIE DAJE IM PRAWA ŻYCIA W ZWIAZKU JAKI IM PASUJE. Ja nie widzę problemu jeśli dwóch księży chciało by stworzyć miła i zgodną rodzinę
Post edytowany
gdzieś indziej Postów: 11636
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11636
Środa, 17 sierpnia 2022 19:49:20
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@WIELU Polaków OPUSZCZA NASZ KRAJ TYLKO Z TEGO POWEODU ŻE PANSTWO POLSKIE NIE DAJE IM PRAWA ŻYCIA W ZWIAZKU JAKI IM PASUJE.

O, jak miło. Masz może jakieś dane i źródło?
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 20:00:15
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Relu Coman i Robert Hamilton przez cztery lata mieszkali w USA, a następnie w Belgii wzięli ślub. Po kilku latach chcieli zamieszkać w Rumunii, więc zwrócili się z pytaniem do tamtejszej administracji o informacje dotyczące procedury przyznania prawa stałego pobytu Amerykaninowi. We wniosku wskazali, że jako małżonek Rumuna, pan Hamilton jest członkiem jego rodziny. Powołano się przy tym na dyrektywę o swobodnym przepływie osób w UE. Daje ona prawo małżonkowi obywatela kraju członkowskiego na dołączenie do niego w tym państwie.

„Idźcie być gejami gdzie indziej” – to już oficjalna linia orzecznicza polskich sądów



Odpowiedź rumuńskich organów nie powinna nikogo dziwić. Amerykaninowi odmówiono prawa pobytu ponad trzy miesiące, ponieważ Rumunia (podobnie jak Polska) nie uznaje małżeństw osób tej samej płci. Z tego powodu pan Hamilton nie może być w tym kraju uznany za małżonka Rumuna. Mężczyźni w odpowiedzi wnieśli skargę do rumuńskiego sądu, twierdząc, że padli ofiarą dyskryminacji ze względu na swoją orientację. Z tego powodu odmówiono im prawa do swobodnego poruszania się wewnątrz Unii Europejskiej. Rozpatrujący sprawę sąd zwrócił się do TSUE o rozstrzygnięcie, czy Amerykanina obejmuje pojęcie współmałżonka obywatela Unii, który skorzystał ze swobody przemieszczania się. https://bezprawnik.pl/malzenstwo-homoseksualne-zawar...
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Środa, 17 sierpnia 2022 20:05:16
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak- gdzie w tym POwieleniu jest o Polsce? Wpis - tak samo jak w Rumunii jest w Polsce to wyraźne nadużycie i chora, skierowana na udowodnienie tezy, którą sobie postawił autor artykułu opinia.
Opinia to nie informacja. Klasa 1 liceum - WoS.
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 20:26:33
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zachęcamy do zapoznania się krótkim materiałem, który powstał przy okazji V Marszu Równości w Zielonej Górze. https://www.facebook.com/watch?v=736586437421495
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 sierpnia 2022 20:28:53
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sam się zaPOznaj bo bzdury wypisujesz
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 20:30:46
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak juz stawiasz minusy to chociaż zapoznaj się z postem
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 sierpnia 2022 20:33:40
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie mogę PO 11 latach, 8 miesiącach i 19 dniach waszego zaPOdawania bździn towarzyszu kumaku
(przecież POdobno nie widzisz minusów )
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 20:35:52
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie widzę na androidzie ale wieczorami siedzę za kompem to je widać
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 sierpnia 2022 20:38:27
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
bardzo śmieszne
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 20:40:02
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kiedy Muza została za to skrytykowana, najpierw stwierdziła, że zamieszczony cytat nikogo nie obraża i nie piętnuje, a później… przeprosiła "urażonych" https://noizz.pl/lgbt/transfobiczny-wpis-na-pro...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 sierpnia 2022 20:41:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
to macie co robić towarzyszu
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 17 sierpnia 2022 21:31:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@kumak, fajnie jakieś tam źródło jest, ale rzeczywiście nijak odnosi się do naszego kraju. Dodatkowo to jakiś jednostkowy przypadek.

Jednostkowe przypadki ze świata to nie generalizacja polskiej sytuacji. Jakoś nie wierzę w to, że obywatele opuszczają kraj, bo nie ma u nas unormowanej sytuacji partnerskiej. Problemem jest coś innego - strzelam, że ekonomiczny niedostatek społeczeństwa.

Być może się mylę, zatem proszę wyprowadzić mnie z błędu. Ale zauważcie, średnia i słaba klasa na zachodzie - ma wywalone na to, kto z kim. Oni mają własną robotę i zmartwienia:)
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 22:39:06
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i tak powinno być bo relacje miedzy dwojgiem ludzi to wyłącznie ich sprawa. Poszedł bym dalej- nie widzę problemu jak kto chce niech ma i piec zon i kilku mężów- jak go stać to czemu nie
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Środa, 17 sierpnia 2022 22:46:42
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dziesięcioletnia transpłciowa dziewczynka została gwiazdą świata modyNoella McMaher to dziesięciolatka, która przeszła do historii jako najmłodsza transpłciowa modelka, która kiedykolwiek chodziła po wybiegu podczas New York Fashion Week. Dziewczynka już od kilku lat jest dziecięcą modelką, jednak rozgłos przyniósł jej pokaz Mela Atkinsona, projektanta marki Trans* Clothing Company.
Noella McMaher w wieku czterech lat powiedziała rodzicom, że jest osobą transpłciową. Kilka lat później zmieniła prawnie imię
"Nawet kiedy miała dwa lata, mówiła, że ​​nie jest małym chłopcem" — wspominają rodzice
Kiedy skończyła siedem lat, zaczęła działać jako modelka, jednak największy rozgłos przyniósł jej ostatni pokaz

Marka Trans* Clothing Company powstała w 2018 r. Mel Atkinson postanowił stworzyć firmę modową, która będzie zaspokajać potrzeby transpłciowych kobiet w zakresie odzieży, zwłaszcza na wczesnym etapie tranzycji. Teraz jest marką oferującą ubrania dla wszystkich osób transpłciowych. Rodzice 10-latki są dumni, że ich córka na początku roku mogła wziąć udział w takim pokazie. W rozmowie z portalem Metro powiedzieli trochę więcej o swoim dziecku. https://noizz.pl/spoleczenstwo/dziesiecioletnia...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Czwartek, 18 sierpnia 2022 05:15:30
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
czerni mogą a tęczowi nie https://www.facebook.com/photo/?fbid=772758610512746&am...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 18 sierpnia 2022 09:56:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a "czerni" to takie patafiany z mazgułowa
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Piątek, 19 sierpnia 2022 18:21:31
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
babcing gorszy o Lgbt?
Moda na „babcing”
O mądrym babciowaniu, dobrych relacjach z dziećmi i wnukami oraz o projekcie Mądra Babcia opowiada Beata Borucka – bez wątpienia najpopularniejsza babcia w sieci.

Pani Beato, projekt Mądra Babcia to zupełnie inne podejście do tematu Seniora niż to, z którym najczęściej mamy do czynienia zarówno w mediach jak i na co dzień. Skąd pomysł na taką działalność?

Pisanie o babciach i do babć urodziło się wraz z moimi wnuczętami, a mam ich trójkę. Moja najkochańsza banda to Antek lat 10 oraz bliźnięta – Stefania i Gustaw, dzisiaj sześciolatki. Nowa rola stawiała przede mną nowe wyzwania oraz nieznane dotąd emocje i doznania.

Pomyślałam, że skoro ja mam dylematy, doświadczenia i obserwacje w tym obszarze, to może warto podzielić się tym z innymi babciami i sprawdzić czy inni też tak mają. Wszyscy wokół mnie, na hasło „będę pisać dla babć”, stukali się w czoło i wmawiali mi, że babć nie ma w Internecie, że to nie ma szansy uzyskania popularności, że to strata czasu, że sieć to tylko młodzi itd. Na szczęście ich nie posłuchałam i zaczęłam publikować.

Dziś nasza społeczność na facebooku to 100 tys. babć i 50 tys. czytelniczek bloga. Szybko pojawiły się prośby o spisanie tego wszystkiego w jednym miejscu, więc napisałam książkę „Mądra babcia”, która jest dzisiaj jedyną pozycją dla babć i o babciach. Dzisiaj moi doradcy mają kwaśną minę, a moda na bycie mądrą babcią kwitnie w sieci, w mediach, a co najważniejsze w życiu.

Jak seniorzy radzą sobie w dobie komputerów, smartphonów i social mediów? Patrząc na liczby na Pani blogu, fb czy instagramie chyba nie jest tak źle, jak zwykło się uważać?

Sądząc po liczbach osób zgromadzonych w sieci wokół tematu mądrej babci, jest lepiej niż wskazuje powszechna opinia, choć pewnie mogłoby być jeszcze lepiej. Dużo zależy od wieku babć. Dzisiejsza babcia to często osoba jeszcze aktywna zawodowo lub będąca na emeryturze od niedawna. To jest pokolenie, gdzie w pracy były już komputery i internet. Jeśli chodzi o seniorów z niższym PESEL-em to rzeczywiście bywa różnie i bardzo potrzebne są wszelkie inicjatywy skierowane właśnie do osób starszych w obszarze „ucyfrowienia” i poruszania się w sieci.

Tematy na Pani blogu są bardzo różnorodne i bliskie nie tylko osobom 50+. Czy czerpie Pani z własnych doświadczeń?

To zarówno moje doświadczenia, obserwacje, pytania babć, jak i gorące tematy medialne i bieżące wydarzenia. W mediach przylgnął do mnie przydomek „mądra babcia”, jakbym ja nią była. Odżegnuję się od tego i tłumaczę, że ja działam na rzecz mądrego babciowania i przekazuję ciekawe informacje, żebyśmy były mądrzejsze i na czasie, a siebie nie uważam za bezwzględnie mądrą.

Mam na sumieniu wiele zachowań i sytuacji, które bynajmniej nie były mądre, dzielę się nimi z moimi paniami i dyskutujemy o danej sytuacji w sieci. Opisuję też swoje wpadki w książce, oczywiście z dystansem i humorem, co jest miło komentowane, jako dowód na autentyczność.

Mam też wielkie szczęście bycia w dobrych relacjach z córką, zięciem i wnuczętami, więc pokazuję nasze sposoby na budowanie relacji. Reasumując, każdy dzień przynosi ciekawe tematy i ja się do nich odnoszę.

Mówi się często, że rodzice są od wychowywania, a dziadkowie od rozpieszczania – zgadza się z tym Pani?

Nie mogła Pani trafić na większego wroga tego obiegowego powiedzenia. Uważam, że misja, jaką jest wychowanie nowego człowieka jest wspólna dla wszystkich biorących w tym udział.

Polscy dziadkowie spędzają z wnukami najwięcej czasu, spośród dziadków z 30 krajów Europy i za to należy się nam medal. Ale ten medal ma drugą stronę, czyli odpowiedzialność za przemożny wpływ na młodego członka rodziny. A tak w ogóle to wszyscy powinniśmy rozpieszczać dzieci, bo to daje im poczucie bezpieczeństwa i bycia kochanym. Nie chodzi tu o rozpuszczanie dzieci, niestawianie granic sobie ani dziecku.

Stworzyłam listę 7 grzechów głównych babci, która jest na moim fanpage’u i blogu. Największy z nich wg mnie to paktowanie z dzieckiem w tajemnicy przed rodzicami. To katastrofa na wielu płaszczyznach. Obciążamy dziecko tajemnicą, z którą ono nie wie co zrobić. Pokazujemy, że kłamstwo czy ukrywanie prawdy jest dopuszczalne w naszych relacjach. Ryzykujemy utratę zaufania rodziców wobec nas, co jest bardzo trudne do odbudowania. Poświęcam temu tematowi obszerny rozdział w książce „Mądra babcia”.

Czy zatem my babcie nie mamy być nigdy dobrą wróżką czy czarodziejką? Ależ możemy, tylko ze zdrowym rozsądkiem. W książce podpowiadam, jak sobie z tym świadomie czyli babcingowo poradzić. Zapraszam do przeczytania!

A co dla Pani jest najważniejsze w byciu babcią?

Będę nieco nudna, ale powiem, że są to dobre relacje między dorosłymi. Kiedy pierwszy wnuk, Antek był malutki, moja córka mówiła „Wiesz mamo, jestem spokojna tylko, jak on jest z Tobą” – to był dla mnie wielki wyraz uznania dla relacji, jakie nas łączą. A jak mamy słabe relacje, szczególnie z synową czy zięciem, to i wnuczęta będą od nas izolowane, z obawy na zły wpływ i robienie wbrew. To także szeroko opisuję w książce. A najfajniejsza w byciu babcią dla wnucząt jest „staroczesność” czyli łączenie nowoczesności z tradycją, historią rodziny, pamięcią o zmarłych, zwyczajami rodzinnymi, zabawami z dawnych czasów czy rozsmakowywanie w babcinej kuchni. Na tę ostatnią okoliczność napisałam książkę „Opowieści ze smakiem”, gdzie dzielę się sekretami babcinej kuchni.

Jak dba o siebie mądra babcia?

Zacznijmy od tego, że mądra babcia dba o siebie w ogóle. Bardzo namawiam babcie do dbania o siebie na wielu płaszczyznach. Przede wszystkim zachęcam do zdrowego odżywiania, badania się regularnie i ćwiczeń dostosowanych do wieku i wydolności. Często przytaczam babciom komunikat, który słyszymy na… pokładzie samolotu – „maskę tlenową zakładamy najpierw sobie, a następnie dziecku”, co oznacza, że dla dobra ukochanych wnucząt trzeba być w dobrej formie jak najdłużej. To także ważny komunikat do młodych mam, które często wpadając w macierzyństwo, zapominają o sobie.

Namawiam też babcie na dbanie o swój wygląd – razem z ekspertami radzę jak pielęgnować skórę, jak się malować i co robić z siwiejącymi włosami. W kwestii ubioru dojrzałej kobiety przekonuję do koloru, w miejsce szarości i czerni, podpowiadam jak dobierać fasony ubrań do zmieniającej się sylwetki czy jak się nie męczyć w butach i zachować elegancję na co dzień. Jednym z rezultatów moich działań pokazującym popularność projektu, jest anegdota, którą usłyszałam od mojej fryzjerki. Otóż kilka jej klientek poprosiło ją o strzyżenie na „mądrą babcię”. To są prawdziwe i najpiękniejsze rezultaty, tego co robię.

Ja jako babcia dbam o siebie tak samo, jak rekomenduję babciom. Dodatkowo wyniosłam się z Warszawy do lasu i mam go dosłownie na wyciągnięcie ręki. Nie kupuję produktów przetworzonych fabrycznie. Uwielbiam gotować i biesiadować, więc las, cisza i moje wiktuały przyciągają rodzinę i przyjaciół. Dla mnie znamiennym elementem dbania o siebie jest dbanie o relacje, bo dla mnie to życiodajna siła. http://wpunktozdrowiu.pl/moda-na-babcing/
Żabodukt Postów: 78483
kumak
Żabodukt, postów: 78483
Poniedziałek, 22 sierpnia 2022 18:47:42
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Transpłciowa córka Piotra Jaconia popłakała się po słowach lekarki. Luxmed odpowiada
Piotr Jacoń opowiedział historię swojej transpłciowej córki Wiktorii, której odmówiono refundacji hormonów, choć refundacja jej przysługiwała. Jest odpowiedź Luxmedu.
Dziennikarz TVN24 Piotr Jacoń rok temu opowiedział magazynowi "Replika" o swojej transpłciowej córce Wiktorii. Teraz w mediach społecznościowych relacjonuje zmagania Wiktorii z polską rzeczywistością. W maju informował, że Sąd Okręgowy w Gdańsku wydał wyrok w sprawie uzgodnienia płci https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,288168...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK