16°C

18
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 8.22
PM25: 10.80 (25,56%)
PM10: 11.50 (72,02%)
Temperatura: 16.40°C
Ciśnienie: 1009.96 hPa
Wilgotność: 70.75%

Dane z 05.05.2024 09:20, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
gdzieś indziej Postów: 11602
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11602
Środa, 27 lipca 2022 22:35:23
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Po swobodnej zmianie płci pora na zmianę rasy? Brytyjczyk uważa się za Koreańczyka

Influencer znany jako Oli London ogłosił, że jest Koreańczykiem. Wydał 150 tysięcy dolarów na 18 operacji plastycznych, by upodobnić się do swojego idola, koreańskiego muzyka BTS Jimina (przyjął także jego imię). Czy teraz nazwanie go Brytyjczykiem będzie uznawane za mowę nienawiści?
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Czwartek, 28 lipca 2022 06:05:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/czar...
Uzasadnienie wyroku sądu opublikował dziś portal wPolityce.

"Oskarżony nie negował, że w czasie występu w tył lalki wbił nożyczki, aby z lalki mogło zejść powietrze – co symbolizować miało utratę stanowiska przez Marka Jędraszewskiego, w związku z wypowiedziami przez niego słowami o tęczowej zarazie. Zaprzeczył, aby podcinał lalce gardło, czy aby z głowy lalki ciekła krew. Zaprzeczył, aby symulował na scenie zabójstwo czy aby do niego kiedykolwiek nawoływał" – pisze sędzia w swoim uzasadnieniu.

Sąd uznał, że występ Marka M. mieścił się w granicach wyznaczonych wolnością artystyczną, wolnością słowa, prawem do krytyki i wyrażenia opinii — donosi wPolityce. Prokuratura, zapowiada apelację od wyroku.

Do powyższego uzasadnienia odniósł się minister edukacji Przemysław Czarnek. "I to jest obraz pewnej stosunkowo dużej części polskiego sądownictwa. Hańba. Równie dobrze mógłbym wyśpiewać, że p. Sędzia to skończona id...., a że śpiewam w chórze, więc jestem artystą, to mi wolno?.... Wstyd p. Sędzio. Który wydział Pani skończyła?" — napisał Czarnek na Twitterze. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/czar...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Czwartek, 28 lipca 2022 08:49:46
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Minister ma rację. Podpisuje się pod jego opinią.
Postów: 1417
Lasocki
postów: 1417
Czwartek, 28 lipca 2022 09:52:49
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
koloradki, Chodź

Zolnierz - polski język trudny język, prawda?

nie odniosłeś się do stwierdzenia, że korzystasz też z kilku nicków, co oznacza, że zgadzasz się z moim twierdzeniem

oczywiście, że się zgadzam
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 3 sierpnia 2022 09:28:50
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
w Mińsku Mazowieckim mieszkają ludzie spod znaku LGBT i sympatycy tego ruchu
Post edytowany
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Środa, 3 sierpnia 2022 14:25:02
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To to jest ruch czy ludzie? Zdecydujcie się lewacy.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 3 sierpnia 2022 14:38:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sołdacie możesz do nas dołączyć- nikomu nie powiem
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Środa, 3 sierpnia 2022 14:48:00
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Do chorej ideologii? Wystarczy, że ty się źle czujesz.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 3 sierpnia 2022 17:03:44
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie czuję się źle i dziś u żony pojawił się dodatni wynik. Zobacz za przychodnia na Kościuszki co chwila ktoś przychodzi-tylko nikt o tym nie mówi-to chora ideologia. Każdy chory może szybko rozprzestrzeniać zarazę. Kiedy w sklepie miałem MASECZKĘ I RĘKAWICZKI LUDZIE PATRZYLI NA MNIE DZIWNIE.
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Środa, 3 sierpnia 2022 17:43:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ludzie patrzyli na mnie dziwnie.....
Nie dziw się. POczytaj swoje POwielenia, a będziesz wiedział czemu dziwnie na ciebie patrzą.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 9 sierpnia 2022 11:43:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
— Musiałam oduczyć się tu mojego polskiego kombinowania. Szukania dróg na skróty, co w Polsce było elementem walki z systemem. Tutaj aplikujesz o coś, np. o PESEL i czekasz. I nie ma absolutnie żadnej możliwości tego przyspieszyć, nie i już. Wszyscy są równi, znajomi i nieznajomi, każdy ma swoje odstać — z Sandrą i Anią rozmawiamy w ramach cyklu "Nowi emigranci". https://noizz.pl/lgbt/ania-i-sandra-wyemigrowal...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Wtorek, 9 sierpnia 2022 19:53:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
NSA odrzucił wniosek pary LGBT o zalegalizowanie tzw małżeństwa w Polsce. W końcu jakiś normalny wyrok.
Związek to związek, małżeństwo to małżeństwo. Koniec.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Wtorek, 9 sierpnia 2022 20:32:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
TA I CHLOP Z CHLOPEM TO TYLKO KOEDY DWOCH KSIEZY?
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Środa, 10 sierpnia 2022 08:22:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
KOEDY to ja nie wiem co to znaczy, ale związek to nie małżeństwo.
Nie POmoże wycie POjebów.
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Piątek, 12 sierpnia 2022 05:19:10
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ignacy nie jest wyoutowany w szkole. "Jedyna osoba, która wie w szkole, że jestem transpłciowy, to moja wychowawczyni. Reszta klasy myśli, że jestem po prostu zwykłym chłopakiem
Ignacy nie jest wyoutowany w szkole. "Jedyna osoba, która wie w szkole, że jestem transpłciowy, to moja wychowawczyni. Reszta klasy myśli, że jestem po prostu zwykłym chłopakiem Zobaczyłam wiadomość na telefonie z linkiem do filmu na YouTube. "Jeśli oglądasz ten filmik, twoje dziecko prawdopodobnie jest transpłciowe" od Kaja z kanału TransBros. Odebrałam to jako taki otwarty list od dziecka do rodzica. Wiadomość z linkiem była podpisana: "Uznałem, że powinnaś wiedzieć". Leżałam w łóżku, oglądając filmik. Z każdym kolejnym wyświetleniem dochodziło to do mnie coraz bardziej - w drugim odcinku cyklu #transparentni rozmawiamy z nastoletnim Ignacym, który niedługo zaczyna terapię hormonalną testosteronem oraz jego mamą Jolą.
"Ignaś nigdy nie był dziewczęcy. Zawsze były krótkie włosy, kupował ubrania na męskim dziale. Podejrzewałam, że coś jest grane, ale jeszcze sobie tłumaczyłam, że to takie młodzieńcze widzimisię i że to przejdzie" - mówi Jola, mama Ignacego
Przyznaje, że najbardziej obawiała się reakcji rodziny
"Najgorzej to przyjęła babcia. Nie może przestać o mnie myśleć jako o jedynej wnuczce, a teraz nagle ma kolejnego wnuka" - opowiada Ignacy
Ignacy nie jest wyoutowany w szkole. "Jedyna osoba, która wie w szkole, że jestem transpłciowy, to moja wychowawczyni. Reszta klasy myśli, że jestem po prostu zwykłym chłopakiem"
Jola jest motorniczą, ze strony współpracowników otrzymuje zarówno wsparcie, jak i hejt
Więcej takich historii znajdziesz na stronie głównej Onet.pl
Maja Heban: Kiedy zorientowałeś się, że twoja tożsamość nie jest taka oczywista, jak mogłoby się wszystkim wydawać?

Ignacy: Wydaje mi się, że jakieś trzy, cztery lata temu, z czego ten ostatni rok to już konsultacje z lekarzami i diagnostyka. Na początku, kiedy miałem 11 albo 12 lat, podejrzewałem, że mogę być osobą niebinarną, ale po doczytaniu, na czym to polega, zorientowałem się, że jestem transpłciowym chłopakiem. Coming out zrobiłem rok temu w styczniu, niedługo po urodzinach. Jakiś miesiąc potem zapisaliśmy się do lekarza. Zaczęliśmy od psychiatry-seksuologa, od którego dostałem skierowanie do psychologa. Przez ostatni rok rozmawialiśmy z psychologiem, robiliśmy testy - niektóre nawet po 500 pytań - i różnego rodzaju badania.

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/burzliwa-konferencja-rzad...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 12 sierpnia 2022 08:03:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dzieci jak świnki morskie, czyli dlaczego zamknięto słynną klinikę Tavistock w Londynie



W Polsce zjawisko zmiany płci nie osiągnęło tak masowych rozmiarów jak na Zachodzie, dlatego bez większego echa przeszła u nas niedawna wiadomość z Wielkiej Brytanii. Chodzi o zamknięcie słynnej kliniki Tavistock w Londynie. To jeden z najbardziej znanych ośrodków psychologicznych i psychiatrycznych w świecie anglosaskim, założony w stolicy Anglii już w 1920 roku.

Nowy rozdział w historii tej instytucji zaczął się w 1983 roku, gdy przeprowadzono tam pierwszą operację zmiany płci. Klinika szybko stała się najsłynniejszą w Europie placówką zajmującą się tego rodzaju zabiegami. Zatrudnieni w niej psycholodzy, psychiatrzy i chirurdzy osiągnęli status największych autorytetów w tej dziedzinie, stając się wyrocznią w sprawach transseksualizmu i diagnozowania dysforii płciowej dla swych kolegów po fachu w innych krajach.
Miażdżący raport doktor Cass

Pod koniec zeszłego miesiąca brytyjska Narodowa Służba Zdrowia (NHS) podjęła decyzję o zamknięciu kliniki do wiosny przyszłego roku. Bezpośrednim powodem takiego kroku stało się opublikowanie raportu, którego autorką jest doktor medycyny Hilary Cass, przewodnicząca Królewskiego Kolegium Pediatrii i Zdrowia Dzieci. Wspomniany dokument powstał na zlecenie NHS po tym, jak brytyjskie gazety, m.in. „Times” i „Daily Mail”, zamieściły na swych łamach krytyczne materiały na temat Tavistock. Dziennikarze tych redakcji oparli swe reporterskie śledztwa na licznych relacjach byłych pacjentów, ich rodziców oraz dawnych pracowników ośrodka. Okazało się, że o nieprawidłowościach w działaniu kliniki wiedziano już od dawna, jednak obawiano się interweniować w obawie przed oskarżeniami o „transfobię”.

Raport potwierdził, że cała rzesza nastolatków kierowana była pospiesznie i bez należytego zdiagnozowania na operacje zmiany płci (niektórzy zaledwie po czterech wizytach). Okazało się, że wielu spośród owych małoletnich pacjentów, czujących się nieswojo w swoich ciałach, cierpiało na zaburzenia psychiczne związane z traumatycznymi doświadczeniami, takimi jak porzucenie przez rodziców, wykorzystywanie seksualne, przemoc domowa lub ubóstwo. Pracownicy kliniki Tavistock, zamiast zająć się rozwiązywaniem rzeczywistych problemów tych dzieci, często jako jedyne remedium wskazywali zmianę płci. Nierzadko wprowadzali swych pacjentów w błąd, wmawiając im, że „leczenie jest odwracalne”, podczas gdy była to nieprawda.

Raport Cass szczególnej krytyce poddał powszechną praktykę faszerowania dzieci blokerami dojrzewania, zakłócającymi naturalne procesy rozwoju organizmu, np. piersi, zarostu czy głosu. W najgorszej sytuacji znalazły się dziewczynki, które poddano mastektomii, lub chłopcy, których wykastrowano, a potem okazało się, że ich problemy nie miały nic wspólnego z dysforią płci.

Już w lutym 2019 roku na wspomniane nadużycia, prowadzące do nieodwracalnych uszkodzeń ciał i umysłów, zwracał uwagę w wewnętrznym raporcie doktor David Bell, zasiadający w radzie dyrektorów Tavistock. W odpowiedzi władze placówki, zamiast poważnie potraktować jego ostrzeżenia, zagroziły mu postępowaniem dyscyplinarnym.
Porażające statystyki

Część mediów zauważa, że kwestionowanie własnej tożsamości płciowej stało się wśród dzisiejszej młodzieży prawdziwą modą, dlatego tak wielu nastolatków zgłasza się do klinik, by zmienić swoją płeć, traktując to niemal tak samo jak nowy tatuaż na skórze. Często są oni bez należytego badania kierowani na kuracje hormonalne, mające na celu zablokowanie ich dojrzewania płciowego, a następnie na operacje chirurgiczne, kończące się np. amputacją piersi lub genitaliów. Niezwykle wymowne jest to, że liczba nieletnich pacjentów skierowanych do Tavistock na zmianę płci wzrosła ze 138 w sezonie 2010/2011 do 2383 w sezonie 2020/2021.

Identyczne zjawisko obserwujemy nie tylko w Wielkiej Brytanii. Przez długie lata specjaliści w USA uważali, że na dysforię płciową cierpi zaledwie 0,01 proc. populacji. Było to bowiem zaburzenie bardzo rzadko spotykane. Badania przeprowadzone wśród uczniów amerykańskich szkół średnich w 2018 roku wykazały jednak, że aż 2 proc. uczniów przyznało, iż jest osobami transpłciowymi, twierdząc, że ich tożsamość płciowa nie zgadza się z płcią biologiczną. Podobne wyniki przynoszą statystyki z innych krajów zachodnich, według których od 2 do nawet 9 proc. nastolatków deklaruje się jako osoby transpłciowe lub odczuwające niespójność płciową.

Charakterystyczny przykład stanowi Szwecja, gdzie w latach 1972-1992 zmiany płci wymagało średnio 12 osób rocznie, natomiast dziś jest ich ponad 2 tysiące. Szwedzki psychiatra dziecięcy Sven Roman mówi, że 2001 roku dysforię płciową zdiagnozowano zaledwie u 12 osób poniżej 25 roku życia, zaś w 2018 roku już u 1859. Odsetek dziewczynek w wieku od 13 do 17 lat, które chcą zostać chłopcami, wzrósł tam w latach 2008-2018 aż o 1500 proc.

Wspomniane zjawisko wkracza także do przedszkoli. Niedawno szkocki rząd opublikował 70-stronicowy dokument o tzw. strategii integracji „osób LGBT”. Znalazł się w nim zapis mówiący o tym, że już czteroletnie dzieci mogą podjąć decyzję o zmianie swojej płci. Nauczyciele i wychowawcy powinni je w tym wspierać i nie pytać o powody, zaś rodzice takich przedszkolaków nie muszą być informowani o statusie swego dziecka.
„Kim chcesz być, kiedy dorośniesz?”

Opisany wyżej fenomen w charakterystyczny dla siebie sposób skomentował jeden z najsłynniejszych amerykańskich komików Bill Maher (dodajmy: zagorzały liberał, zwolennik legalizacji aborcji, „małżeństw homoseksualnych” i miękkich narkotyków). W swej stałej audycji HBO Real Time powołał się na ostatnie badania Instytutu Gallupa. Wynika z nich, że liczba „osób LGBT” w USA podwaja się z każdym pokoleniem. Według cytowanej przez niego ankiety wśród Amerykanów urodzonych przed 1946 rokiem mniej niż 1 proc. identyfikowało się jako „osoby LGBT”, podczas gdy wśród urodzonych w latach 1996-2009 jest ich już 21 proc. Jeśli to tempo wzrostu zostanie utrzymane, to – jak obliczył Maher – w roku 2054 wszyscy obywatele Stanów Zjednoczonych będą „osobami LGBT”.

Jego zdaniem, w związku z tymi bezprecedensowymi zmianami, powinna zacząć się w amerykańskim społeczeństwie poważna dyskusja. Jak uzasadnia:

„Ludzie mają prawo wiedzieć, co się dzieje. Czy wszystkie dzieci rodzą w niewłaściwych ciałach?… Nie tak dawno temu dorośli pytali swoje potomstwo: «Kim chcesz być, kiedy dorośniesz?«. Ale wtedy mieli na myśli zawód…”

Według Mahera, niepoważne jest podporządkowywanie się przez dorosłych woli kilkuletnich dzieci, które oświadczają, że chcą zmienić płeć. Jak zauważa:

„Gdyby ludzie wiedzieli, kim chcą być w wieku ośmiu lat, to świat pełen byłby kowbojów i księżniczek”.

Ofiary eksperymentów pseudomedycznych

Komik porzucił jednak swój żartobliwy ton, gdy zaczął mówić o dzieciach, które w klinikach zmiany płci padły ofiarami eksperymentów pseudomedycznych. Wielu nieletnich pacjentów skrzywdzono tam bowiem na całe życie. Przykładem może być 25-letnia dziś Keira Bell, którą w wieku 16 lat (po zaledwie trzech godzinach pogłębionego wywiadu) poddano w klinice Tavistock najpierw kuracji blokerami dojrzewania, potem faszerowano testosteronem, a w końcu amputowano piersi. Była to wymuszona na niej przez lekarzy decyzja, która całkowicie zrujnowała jej życie.

Kiedy dowiedziała się o zamknięciu ośrodka, wyznała w rozmowie z radiem BBC, że czuje się „w siódmym niebie”. Dzięki temu, ma nadzieję, wielu dzieciom oszczędzona zostanie niewyobrażalna krzywda.

Po latach, podsumowując swoje doświadczenia z londyńską placówką, Keira Bell mówi:

„Byłam świnką morską dla kliniki Tavistock”.

https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/610203-dzieci-ja...
Postów: 1417
Lasocki
postów: 1417
Piątek, 12 sierpnia 2022 10:42:27
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Tyle słów było odnośnie naszych powiązań ze stolicą.Może pora przyłączyć się do warszawskiej deklaracji LGBT ?"
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 07:35:38
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przez Gorzów przeszedł wczoraj Marsz Równości. W manifestacji udział wzięło ok. 300 osób, w tym parlamentarzyści z opozycji demokratycznej (z Nowej Lewicy i z Partii Zieloni).
Do manifestantów przemówił m.in. poseł Tomasz Aniśko:
,,Chcę, żebyście wiedzieli, że nie jesteście osamotnieni w walce o swoje prawa. Wasza wolność jest naszą wolnością. Bez waszej równości prawa nie ma równości prawa dla wszystkich w tym kraju".
Około stu przeciwników marszu, w tym pisowska radna, spotkało się na pikiecie przed katedrą. https://gazetalubuska.pl/przez-gorzow-przeszedl-marsz-r...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Poniedziałek, 15 sierpnia 2022 09:12:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
obśmiałem się jak norka , "Biedra" to siedlisko homofobów" ?

Homofobiczne treści w gazetce z Biedronki. Wycofano cały nakład

Biedronka wycofała wycofała cały nakład magazynu Kropka.TV ze swoich sklepów. Powodem była całostronicowa reklama środka na erekcję, która zawierała treści homofobiczne i szowinistyczne. Wydawca przeprosił za wydrukowanie reklamy czytelników i Biedronkę.
Reklama środka na erekcję w gazetce z Biedronki

Kropka TV to tygodnik dystrybuowany przez sieć Biedronka należącą do Jeronimo Martins. Zawiera głównie program telewizyjny z rozpisanymi stacjami i godzinami seansów. Wydaje go Edipresse Kolekcje - spółka zależna Edipresse Holding. W ostatnim numerze pisma ukazała się całostronicowa reklama plastrów, mających - według obietnicy - wzmacniać erekcję.

Reklama opowiada zmyśloną historię Zygmunta Banasiuka, mężczyzny po 40-tce, który miał problemy z erekcją. Zawiedziona jego niedyspozycją partnerka miała dopytywać go, czy (w związku z tym) nie jest gejem. Rozpowiadała też wśród znajomych – jak czytamy w reklamie – że Zygmunt „szuka przykrywki, bo mu nie stanął”, zaś koledzy w z związku z tymi pogłoskami mieli oskarżać go o „bycie pedałem”. "Nie pozwól, by za plecami nazywali cię gejem!” - głosi tytuł reklamy.

Kobiety są w tym tekście potraktowane instrumentalnie. „Laski” mają „lgnąć” do bohatera materiału i prosić, by się z nimi „zabawił”, a „słodkie blondynki" czekać "na przelecenie”. „Im więcej facetów będzie mogło zaspokoić wiecznie spragnione baby, tym świat będzie piękniejszy” – kończy się tekst.

Zobacz: Założył zbiórkę na pozew przeciwko Czarnkowi. W dobę zebrał 4 razy więcej niż wynosi cel
Cały nakład magazynu wycofany ze sklepów

Sprawę opisała redakcja portalu Queer.pl. W efekcie cały nakład numeru Kropka TV został wycofany ze sklepów. Biuro Prasowe sieci sklepów Biedronka opublikowało swoje stanowisko w sprawie reklamy:

"Sieć Biedronka zdecydowanie odcina się od homofobicznych treści naruszających godność. Jednocześnie podkreślamy, że nie jesteśmy wydawcą Kropki.tv i nie odpowiadamy za treści publikowane przez innych reklamodawców akceptowanych przez wydawcę. W związku z zaistniałą sytuacją, podjęliśmy decyzję o wycofaniu z naszych sklepów całego nakładu numeru zawierającego niezgodne z wartościami naszej firmy treści".
Wydawca przeprasza za niestosowną reklamę

Następnie na facebookowym profilu magazynu ukazały się także przeprosiny autorstwa redakcji „Kropki TV”. „Chcemy Was wszystkich z całego serca przeprosić za publikację w ostatnim wydaniu Kropki TV reklamy o treści jednoznacznie homofobicznej. Jako redakcja od zawsze stoimy na straży poszanowania ludzkiej godności i potępiamy wszelkie publikacje treści, której ją naruszają” – napisano w nim. Dalej redakcja przyznaje: „Zawiodły nasze wewnętrzne systemy kontroli treści dostarczanych przez reklamodawców, które przez ostatnie 16 lat wydawania tygodnika działały bez zarzutu. To nie powinno się wydarzyć”. Przeprosiny skierowano też pod adresem Biedronki.
https://www.salon24.pl/newsroom/1245183,homofobiczne-...
Żabodukt Postów: 78429
kumak
Żabodukt, postów: 78429
Środa, 17 sierpnia 2022 18:24:56
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nie mam problemu ze słowem "tata". Od początku życia Julka jestem jego tatą i to mi odpowiada — Leszek kilka lat temu zdefiniował się jako osoba niebinarna. Opowiada, jak to wpłynęło na życie jego rodziny.Skoro urodziłem się z penisem, a wszyscy wokół z penisami byli chłopakami, zatem też musiałem być jednym z nich. Wszystko zmieniło się, gdy poznałem słowo "niebinarność" i jego znaczenie — mówi Leszek
Rok spędzony w Londynie, gdzie wyprowadził się z partnerką Natalią i synem Julkiem, pokazał mu, że niebinarność nie musi wiązać się z wykluczeniem.
— Po przeprowadzce do Londynu, że byłem ubrany cały na różowo, miałem na sobie też crop top z damskiego działu. Natalia zaczęła obawiać się, że jestem osobą transpłciową. Strach wyniesiony z Polski — wspomina
— Julek patrzy na to, co ja noszę, więc uwielbia kolor różowy. A od mamy przejął malowanie paznokci — najchętniej każdy na inny kolor. Staram się być rodzicem, którego ja zawsze potrzebowałem — mówi Leszek https://noizz.pl/lgbt/leszek-jest-niebinarnym-t...

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK