14°C

36
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 14.83
PM25: 21.37 (142,47%)
PM10: 24.35 (54,11%)
Temperatura: 14.06°C
Ciśnienie: 1012.00 hPa
Wilgotność: 77.88%

Dane z 18.05.2024 23:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5036 postów
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 23:38:32
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, homofobie i faszysto- ja mam prawo do piersi, a nie chce zadnych operacji- mozesz sam ja sobie zrobić zreszta takie eksperymenty robil doktor Mengele, a ja nie POpieram wizji świata ludzi zza Odry.
Ja mam PRAWO do piersi, a ty mi je ograniczasz, nie szanujesz go, POzwalasz sobie na uwagi odnośnie jaj. To homofobia i nietolerancja. Zaczynam się nawet obawiać prześladowania z twojej strony. Jak tak moze sie zachowywać lewicowy ideolog POwielajacy POstepowe hasła? Czyżby to było oszustwo? A moze POlityka? Moze tylKO dostępna dla wybrańców? To jaka to tolerancja?
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Wtorek, 18 sierpnia 2020 00:02:15
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To wszystko jest od jakiegoś czasu - nie tyle chore, co p..ne. To niestety się skończy czymś bardzo nieprzyjemnym. Atmosfera jest tak gęsta, że musi dojść do konfrontacji, żeby rozładować społeczne napięcia. "Rozładowanie sytuacji" nie rozwiąże mimo wszystko - "tego współczesnego problemu".

Bez wątpienia - mamy do czynienia z globalną neotrockistowską rewolucją w krajach cywilizowanych. Skutki widać - chaos i dezintegracja. Czyli syf i g..o.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:15:25
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
i znowu BRAWO POZNAŃ...taka powinna być policja!Homofobiczna furgonetka wyjechała na ulice Poznania. Na krótko - zatrzymała ją policja https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,26217468,policj...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:17:06
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W Krakowie, w kościele świętego Marcina na Grodzkiej, tęcza stała na ołtarzu przez całe nabożeństwo, podczas którego biskup Jerzy Samiec powiedział: "Nie ma zgody na odmawianie ludziom godności i szacunku. W naszym Kościele są osoby LGBT i nie są ideologią, a Siostrami i Braćmi w Chrystusie. W dzisiejszym słowie Jezus mówi: ‚Kto wami gardzi, mną gardzi’"

Gdzie jest haczyk?
Jerzy Samiec jest biskupem w Kościele Ewangelicko-Augsburskim, a kościół ze zdjęcia to Parafia Ewangelicko-Augsburska św. Marcina w Krakowie.
Patrząc na Jędraszewskiego można tym parafianom tylko zazdrościć
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:19:35
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zolnierz tu ci pomogą https://www.google.com/search?q=specjalista+psyhiatra...
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:30:18
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kochani, a ja bym chciała, żeby wszyscy, którzy się kochają, mogli zalegalizować swój święty związek małżeński i bawić się – zaapelowała Kayah. Piosenkarka ponowiła swój apel także w mediach społecznościowych, gdzie pokazała zdjęcie niecodziennego stroju.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:34:58
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:35:34
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szkodliwość czynu była tak znikoma, że zdecydowano o umorzeniu sprawy - potwierdza Sebastian Gleń, rzecznik prasowy małopolskiej policji.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:36:26
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:38:24
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
w prześladowaniach ludzi mają długą tradycję

Historia, która nigdy nie powinna zostać zapomniana.

Wiek Siedemnasty - XVII - Lata 1601-1700

XVII wiek - w miasteczku Vardo w Norwegii w XVII wieku spalono na stosie około 80 domniemanych czarownic oskarżonych o kontakty z diabłem.

XVII w. - Eskalacja polskich procesów o czary przypada na ten wiek kontrreformacji. W samej Wielkopolsce i w okolicach stosy płonęły często w Rydzynie, Tomyślu, Bedlewie, Opalenicy, Srocku, Trzemesznie, Witkowie, Wągrowcu, Poznaniu, Zbąszyniu.

1611 r. – Synod w Tyrnau: „Wszelka złość jest mała wobec złości kobiety. Lepsza jest bezbożność mężczyzny niż dobroczynność kobiety”. – synod pod kierownictwem kardynała Forgatsa i w obecności nuncjusza papieskiego.

1614 rok - polskie ukazało się tłumaczenie podręcznika inkwizycji „Młot na czarownice", dokonane przez Stanisława Ząbkowica z Krakowa. Tłumaczenie to było szeroko znane, a księża chętnie i masowo się nim posługiwali w kazaniach.

1615 r. - Trybunał inkwizycyjny zabrania głoszenia naukowej teorii heliocentrycznej Mikołaja Kopernika. Utrzymuje, że ziemia jest płaska i stanowi centrum Wszechświata wokół którego wszystko krąży.

1616 r. — spalenie znachorki Reginy ze Stawiszyna, za czary i leczenie ludzi z chorób oraz wyznawanie dawnych bogów słowiańskich.

1619 rok - Wolde Albrechts nazwana później „Grubą” Wolde Albrechts to zielarka i wróżbiarka, która 28 lipca została 1619 roku została aresztowana. 18 sierpnia 1619 roku została oskarżona o czary i kontakty seksualne z diabłem. Podczas procesu, na torturach musiała wyznać, iż wspólnie z Sydonią von Bork i z pomocą diabła uśmierciły marianowskiego pastora i furtiana. W pobliżu Marianowa, nieopodal wsi Wierzchowo, znajduje się Diabelska Góra. To na jej szczycie, 9 października 1619 roku żywcem spłonęła na stosie Wolde Albrechts z Brzeziny, samotna matka nieślubnego dziecka. Dokumentacja z tej rozprawy o czary ma ponad tysiąc stron!

1620 rok - Sydonia von Borck (ur. 1545, Strzmiele, w zamku "Wilcze Gniazdo") pomorska szlachcianka, torturami zmuszona do przyznania się do winy, ścięta i spalona na stosie jako jasnowidząca czarownica i medium obcujące ze złymi duchami w 1620 roku za to, że zajmowała się zielarstwem. Większość z jej przepowiedni i klątw, w tym na rodzinę książąt pomorskich się sprawdzało, co przysparzało jej wielu wrogów.

1620 r. — szantaż wobec pewnego mieszczanina z Kalisza, że jeśli w ciągu 2 tygodni nie przejdzie z protestantyzmu na katolicyzm zostanie wygnany z miasta.

1627 rok - Kathariny Henoth, skazana w Kolonii za czary na spalenie na stosie. Wyrok wykonano.

1628 r. - Skazany na śmierć za czary w Bambergu Johannes Junius opuchniętymi po torturach palcami pisał do swojej córki w pożegnalnym liście z więzienia: „Dobranoc, moja kochana córko. Jestem niewinny. Byłem torturowany i muszę umrzeć. Możesz mi wierzyć: jestem niewinny. W tym więzieniu ludzie są torturowani, aż wyznają rzeczy, które nigdy nie miały miejsca. Gdy zostaliśmy sami w celi, kat namawiał mnie do wyznania prawdy lub wymyślenia czegoś, bym mógł uniknąć dalszych tortur. Miałbym wyznać, że jestem czarownikiem. Miałbym zaprzeczyć Bogu – nie zrobiłem tego nigdy w swoim życiu”.

1631 rok - w Rheinbach w Niemczech spalono żywcem 130 czarownic.

1633 r. - Trybunał inkwizycyjny skazuje 70-letniego naukowca, astronoma i przyrodnika Galileusza za to, iż głosił zasady heliocentryzmu rzekomo nie potrafiąc ich udowodnić. Gdyby nie zawarta z Inkwizycją ugoda polegająca na publicznym wyrecytowaniu formuły odwołującej i przeklinającej swoje "błędy", zostałby skazany na spalenie żywcem na katolickim stosie. Galileusz do końca życia znajdował się pod nadzorem katolickiej Inkwizycji.

1648 r. - Na fali antysemityzmu, wymordowano w Polsce około 200.000 Żydów. Tak, dwieście tysięcy wyznawców religii Mojżeszowej i narodowości żydowskiej! Był to taki jednorazowy mord czyszczący Polskę z Żydów, taki Holocaust o którym historia nie powinna zapominać.

1649 rok - W Aachen w Niemczech 13-letnia Cyganki została zamordowana za wróżenie, czyli za uprawianie czarów. Zabijanie wróżących Cyganek rzadko odnotowywano w kronikach.

1650 r. - W Nowej Anglii prawnie zakazano noszenia ubrań z "krótkimi rękawami, gdyż mogłyby zostać odsłonięte nagie ramiona". Chrześcijanie zaczęli uważać, że wszystko, co zwraca uwagę na świat fizyczny jest bezbożne.

1651-1652 rok - na stosach spłonęło około 250 kobiet, na terenie samego Księstwa Nyskiego czyli w Jeseníku (Jesionik), Nysie i innych miejscowościach tego księstwa. Księstwo Nyskie (niem. Fürstentum Neisse, czes. Nisské knížectví) to biskupie księstwo feudalne na Dolnym Śląsku z ośrodkiem w Nysie. Pokazuje to ilość palonych czarownic rocznie na około 125 w regionach wielkości Księstwa Nyskiego.

1652 r. - Opalenicki sąd miejski uznał Maruszę Staszkową z Jastrzębnik za czarownicę i skazał na spalenie na stosie.

1660 r. - to kolejne procesy czarownic, a spalone żywcem na stosie zostają: Ewa Kałuszyna, Dorota Mielkowa, Jadwiga Rybaczka, Katarzyna Moskwina, Agnieszka Odrobina.

1664-1669 rok - stracono poprzez spalenie żywcem na stosie 39 osób oskarżonych o czary w Kolsku (Śląsk) i w najbliższej okolicy. Wiedźmy na nocne sabaty, który odbywały się na pobliskiej świętej dla rodzimej wiary Słowian Górze Lipce dojeżdżały na koniach, nie na miotłach. Sabatowy grajek relacjonował, że w pląsach brało udział kilkaset osób, jednka nie wszystkie znał.

1670 rok - Barbara Królka, mieszkanka Wizny lub najbliższych okolic, oskarżona o bycie czarownicą i spalona na stosie przez tamtejszego burmistrza dekretem sądu wójtowskiego zapisanym w łomżyńskiej księdze miejskiej z roku 1670 nr 15 fol. 143-144. Barbara Królka była oskarżona o rzucenie czarów na poborcę ziemi wiskiej, Wacława Jeziorkowskiego i jego rodzinę. Przypisywano jej: oczarowanie Zygmunta Augusta, spowodowanie śmierci królowych: Elżbiety Habsburżanki (1545) i Barbary Radziwiłłówny (1551) oraz przyniesienie do Łomży morowej zarazy, która w 1624 roku w ciągu 2 miesięcy spowodowała śmierć 5021 mieszkańców.

1672 r. – W Wittenberdze ukazuje się rozprawa zatytułowana „Femina non Est homo”. „Była to ta sama dekada, kiedy w tej samej Wittenberdze dysputowano temat „Możliwości, że wielbłąd rzeczywiście może przejść przez ucho igielne” i opublikowano „Naukowo-przyrodniczą rozprawę na temat łez czarownic”.

1678 r. – Arcybiskup Salzburga kazał osobiście spalić 97 kobiet, jakoby odpowiedzialne były za zarazę bydła.

1681 rok - w tym roku odbyło się w Zbąszyniu na Wielkopolsce posiedzenie sądu, w trakcie którego kilkunastu osobom, miedzy innymi Krystynie Flanderce ze Starej Kramnicy i Jadwidze Ciemnej z Pierszyna zarzucano udział w sabacie czarownic na Łysej Górze, jak również to "że przyczynili narodowi wiele szkód w bydle i koniach oraz za pomocą czarów swoich robili żywe koniki polne z koniczyny". Oskarżone oczywiście spalono żywcem na stosach.

1690 - lincz oskarżonych o czary w Gnieźnie, których sąd chciał uniewinnić. Wściekli wyznawcy katolicyzmu doprowadzili do rozruchów, gdy sąd odmówił skazania oskarżanych o czary. Ludność podburzona przez księży doprowadziła do rozruchów oraz samosądów, zarówno na oskarżonych jak i ich rodzinach.

1700 rok - Reginę Frakową postawiono przed sądem w Obrażejowicach, bo „zbierała coś, a potem bydło chorowało”, a sąsiad widział, jak „nago, tylko w koszulce przez swój ogród biegła bardzo prędko do swojej chałupy”.

1701 rok - spalono żywcem na stosie najsłynniejszą czarownicę ze Słupska Trinę Papisten, znaną z nazwiska po drugim mężu jako Katarzyna Zimmermann.

1771 rok - w Brześciu Kujawskim, Zofia Marchewka, polska kobieta, uznana za czarownicę, skazana została na spłonięcie na stosie. W 1771 roku została oskarżona przez ustosunkowanego mieszkańca Brześcia, Kwiatkowskiego, o rzucenie uroku na jego żonę, zamordowana na stosie po dwóch seriach tortur.

1775 r. - W Polsce w Doruchowie k. Ostrzeszowa odbył się proces 14-tu czarownic. Trzy z nich zmarły zakatowane podczas bestialskich tortur, resztę zaś spalono na stosie w obecności kilku tysięcy bezmyślnych katolickich gapiów. Szczegółową relację naocznego świadka tego procesu oraz tortur i egzekucji tych niewinnych kobiet (takiego określenia wobec nich używał w swojej relacji autor) wydrukowano w 1835 roku w gazecie "Przyjaciel Ludu" (nr 16, 17 i 18). Józef Siemek w książce "Śladami Klątwy" informuje, iż "wiadomość o tej zbrodni zmobilizowała, co śmielsze i uczciwsze umysły do walki z pokutującymi tak długo upiorami średniowiecza. W wyniku tego na najbliższym Sejmie w roku 1776 podjęta została uchwała, która zabraniała sądom stosować tortury i rozpatrywać sprawy o czary".

1776 rok - uchwałą Sejmu zniesiono w Polsce tortury i karę śmierci za czary, a właściwie zakazano rozpatrywać spraw o czary.

1811 r. - Ostatni na dzisiejszych ziemiach polskich (jednocześnie ostatni w Europie) przypadek spalenia domniemanej czarownicy na stosie miał miejsce w miejscowości Reszel na Warmii 21 sierpnia 1811 roku na terenie ówczesnego Królestwa Prus włądanego przez Zakon Niemiecki NMP (Maryji). Ofiarą zbrodni kaolickiej religii była Barbara Zdunk. Przed spaleniem skazaną duszono i podtapiano. Miała rzekomo czarami wywołać pożar na zamku. Inkwizycja w Polsce trwała najdłużej w Europie, skoro ostatnią spaloną czarownicą, w swej istocie SŁowianką, rodzimowierczą Poganką, była Polka. O czary były oskarżane głównie osoby potajemnie wyznające tradycje dawnej wiary, wiary ojców!

1832 r. – Grzegorz XVI uznaje wolność sumienia za „szaleństwo”. (Podobne są w tej kwestii poglądy Leona XIII).

1836 r. - Grzegorz XVI w nowym wydaniu indeksu ksiąg zakazanych uzależnia czytanie Biblii w językach narodowych od zgody katolickiej Inkwizycji. Zakaz obowiązywał do 1897 r.

1846 r. - 1 czerwca wydano zakaz wstępu do watykańskiego archiwum nawet kardynałom, bez specjalnego zezwolenia papieża.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:38:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 09:58:11
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Reżyser teatralny Paweł Passini opisał na Facebooku zdarzenie, do jakiego doszło w niedzielę, 16 sierpnia. Napisał, że został okradziony "przez kibiców Legii" w autobusie komunikacji miejskiej, próbowali go także pobić. "Krzyczałem, żeby wezwać policję. Zero reakcji pasażerów. Cisza" - podsumował w poście.

https://www.onet.pl/kultura/onetkultura/rezyser-za...
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:00:34
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jednym z kłamstw w tej ideologii jest wmawianie społeczeństwu, także katolikom, że ta tzw. mniejszość seksualna jest wciąż prześladowana, są stosowane represje" - mówił podczas kazania proboszcz Nowego Tomyśla (woj. wielkopolskie). https://queer.pl/news/204753/ksiadz-z-wielkopol...
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:03:44
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
- 100 lat temu Polacy obronili Polskę (nawiązanie do Bitwy Warszawskiej - przyp.red.). Dzisiaj trzeba stanąć po raz kolejny i bronić naszej ojczyzny i serc przed neomarksizmem, walcem LGBT, tymi liberalnymi prądami, które chcą pana Boga wyrzucić z naszych serc i naszych dusz - mówił. - To jedna z odsłon wielkiej wojny cywilizacyjnej, jedna z wielu bitew tęczowej rewolucji. Teraz areną jest polska ziemia i polskie serce - dodał."

I tak kościół po kościele, parafia za parafią, budowana jest nienawiść do środowisk LGBT.
Więc, kto jest inspiratorem rządzących, organów państwa do takich zachowań, jak ostatnio w Warszawie? Kto daje przyzwolenie na przemoc fizyczną ? Kto wznieca niepokoje społeczne i dzieli Polaków?
Nie wiem, czy to nieuwaga księdza , czy desperacja, ale tym razem nazwał sprawy prawdziwie- "WOJNA CYWILIZACYJNA". https://epoznan.pl/news-news-108881?fbclid=IwAR0g...
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 8438
Aron
Mińsk Mazowiecki , postów: 8438
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:05:24
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Myśl nie wklejaj pozakonkursowy zleceniobiorco.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:19:11
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Padł argument prawicy
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:54:12
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
lata świetlne w myśleniu dzielą te dwie społeczności :polską i niemiecką
I całe szczęście. Niech Niemcy nie uczy Polaków tolerancji.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Wtorek, 18 sierpnia 2020 10:57:05
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, obejrzałem ten filmik. Jako tło dźwiękowe powinieneś wstawić "Międzynarodówkę". Wiedziałem od dawna, że masz nasrane w głowie, ale nie wiedziałem, że aż tak bardzo.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3025
Marian_Koniuszko
Mińsk Mazowiecki, postów: 3025
Wtorek, 18 sierpnia 2020 11:00:32
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jednym z kłamstw w tej ideologii jest wmawianie społeczeństwu, także katolikom, że ta tzw. mniejszość seksualna jest wciąż prześladowana, są stosowane represje
Jakie represje??? O ile dobrze pamiętam to w Polsce homoseksualizm nie jest karany od 90 lat. W przeciwieństwie do państw Europy zachodniej, w Polsce nikt podczas rozmowy o pracę nie pyta o orientację seksualną.
Żabodukt Postów: 78487
kumak
Żabodukt, postów: 78487
Wtorek, 18 sierpnia 2020 11:28:54
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
z dedykacją dla Mariana
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK