14°C

22
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 10.12
PM25: 13.06 (30,82%)
PM10: 13.87 (87,04%)
Temperatura: 14.44°C
Ciśnienie: 1006.11 hPa
Wilgotność: 79.75%

Dane z 06.05.2024 01:05, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5034 postów
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Niedziela, 16 sierpnia 2020 15:42:18
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
co za bzdura... w cywilizowanej Europie te sprawy uregulowane
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Niedziela, 16 sierpnia 2020 15:44:42
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, ty faszysto i homfobie, dlaczego nie POpierasz mojego prawa do POsiadania piersi? Łamiesz moje obywatelskie prawa, prawa człowieka, czemu jeszcze nie POinformowales Kramka, co na mój wniosek POwie Rada Europejska, Fundacja przeciw homofobii? Dlaczego jeszcze nikt o tym nic nie napisal? Milcząc stajesz ramię w ramie z homofobami!
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Niedziela, 16 sierpnia 2020 21:59:49
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Replika prowadzi transmisję live z kontrdemonstracji sprzeciwiającej się homofobicznemu spędowi zorganizowanemu dzisiaj w Warszawie przez Młodzież Wszechpolską pod bramą UW https://www.facebook.com/magazynreplika/videos/24888254...
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Niedziela, 16 sierpnia 2020 22:01:35
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Taka akcja z prawicowym Wołominie!
Radio Kolor 103 FM https://radiokolor.pl/wiadomosci/n/6953/wolomin-caly...
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Niedziela, 16 sierpnia 2020 22:03:38
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
CZY W GDAŃSKU MOŻNA CZUĆ SIĘ BEZPIECZNIE?

NIE MOŻNA.

Wczoraj ok. godz. 22 jechałam z Sopotu do Nowego Portu z dwoma flagami wetkniętymi w plecak. Dostałam je od kumpeli, która radziła mi je schować, uznałam, że nie ma potrzeby, przecież to Gdańsk, no ogólnie YOLO. Siedziałam na samym tyle. Na kolejnym przystanku wsiadła dwójka osób, małżeństwo. Typek gdy tylko zobaczył wystającą z mojego plecaka flagę zaczął:
- O nie, ku*wa ja z pedałami nie będę w jednym autobusie siedział!
- Schowaj tą flagę bo ci wy*ebie pedale je*any!
- Nie no ku*wa, ja przez ciebie dzisiaj będę siedział!
- Chcesz stracić przednie zęby?? SCHOWAJ TĄ PEDALSKĄ FLAGĘ KU*WA!
- Nie no zaraz mu wy*ebie.
- Ty CWELU, KU*WO, SZMATO PIE*DOLONA!
- Zaraz wysiądę, bo nie wytrzymam z tym pedałem je*anym.

Zaczynam wtedy żałować, że nie schowałam flagi. Mimo wszystko nie reaguję. Gapię się w telefon. Staram się zachować spokój, ale tak serio to cała drżę ze strachu. Jestem sama. Obok siedzą inni ludzie: dziewczyna w moim wieku, łysy chłopak. Nikt nie reaguje. Łysy zaczyna się śmiać i propsuje wyzywającego mnie od ku*ew faceta. W końcu odzywa się także jego żona:
- Nie no to jest jawna prowokacja z czymś takim wsiadać u nas! WYPIE*DALAJ!
Jestem sama kontra oni. Coraz bardziej boję się o swoje zdrowie. Czuję, że zaraz zwymiotuje ze strachu. On wtedy do mnie:
- Gdzie wysiadasz?? (wysiadałam na przystanku Brzeźno) Pewnie w Brzeźnie hehe, też tam wysiądę i zobaczymy ile metrów zajdziesz.
- Ty patrz! [do żony] Ten pedał ma cycki! Może też jest tym popaprańcem jak ta ich MARGOT! Na pewno ma ch*ja między nogami!
- ZA*EBIE CIĘ!

Ostatecznie, przy wysiadaniu sięgnął do mnie gwałtwonie ręką, porwał flagi i plując wysiadł.

Zwyzywał mnie od najgorszych. Groził śmiercią. Tylko dlatego, że z mojego plecaka wystawał kawałek kolorowego papieru.

Zaraz mnie rozerwie myśl o tym, że w moim kraju moi przyjaciele i znajomi doświadczają tego strachu na co dzień.

Kocham was wszystkich i uważajcie na siebie!
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 1768
Min75
Mińsk Mazowiecki, postów: 1768
Niedziela, 16 sierpnia 2020 22:16:51
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Racja, Gdansk ma slaba "prezydentke" i stad ten balagan. Komisarza tam bym wprowadzil.np. posla Suskiego;)
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Niedziela, 16 sierpnia 2020 22:23:21
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sporo się na ten temat ostatnio mówi, jak zareagowali respondenci? https://www.rp.pl/LGBT/200819657-Sondaz-Czy-srod...

Czy środowisko LGBT jest dyskryminowane w Polsce? - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
W ubiegły piątek w Warszawie policja zatrzymała Michała Sz., określającego się jako "Margot" i identyfikującego się jako kobieta aktywistę ruchu LGBT z tzw. kolektywu "Stop Bzdurom", podejrzanego o dokonanie czynu chuligańskiego polegającego m.in. na zaatakowaniu działacza fundacji Pro oraz niszczeniu mienia fundacji. Sz. został zatrzymany i tymczasowo aresztowany.

Polskie prawo traktuje Sz. jako mężczyznę. "Stop Bzdurom" podaje, że Sz. jest osobą niebinarną. Sam Sz. apeluje, by zwracać się do niego jak do kobiety.

W czasie zatrzymania Sz. w Warszawie doszło do przepychanek policjantów z aktywistami ruchu LGBT. Policja twierdzi, że funkcjonariusze używali siły, ponieważ tłum zachowywał się agresywnie. Z kolei przedstawiciele ruchu LGBT zarzucają policjantom nadmierną brutalność przy interwencji i aresztowaniach.
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 06:23:26
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, faszysto i homofobie, ani słowa o piersiach dla mnie. Nie " walczysz" o moje prawa? HiPOkryzja!
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 06:28:38
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
'Chodzenie ze sobą po ulicy w Polsce za ręce ma swoje konsekwencje. Jak jest hetero to może być z tego ślub albo błogi romantyzm' - napisał pobity na warszawskiej Pradze Północ. https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,26214352,linu...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 07:19:58
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, faszysto i homofobie, czemu nie walczysz o moje prawa do piersi? Jak ktoś nie jest lewakiem to nie ma prawa zeby mieć piersi? HiPOkryzja.
Mińsk Mazowiecki Postów: 3861
Silencium
Mińsk Mazowiecki, postów: 3861
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 07:48:36
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Miejsce bandyty napadającego na ludzi i niszczącego mienie jest w więzieniu.
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 10:04:59
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Michał to nie twój wójek??
Kazanie wymierzone w środowisko LGBT wygłosił w sobotę rano ks. Tomasz Sobolewski, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu (woj. wielkopolskie). Parafia transmitowała mszę na swoim kanale w portalu YouTube, ale nagranie już z niego zniknęło. Mamy jednak jego kopię. https://www.facebook.com/groups/544825195682404/permali...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 11:23:54
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Wojek- wujek.....to tak apropos ortografii.
Kumak, faszysto i homofobie czemu nie walczysz o piersi dla mnie? Bo jestem prawicowcem? TylKO POstepowe lewaki mogą mieć piersi? HiPOkryzja.
PS. Przypomninam, że nie chce macicy.
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 13:09:40
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Członek partii KORWiN wyzywał gejów na brytyjskiej manifestacji. Zgłosił wyrwanie homofobicznego baneru policji - został zatrzymany

Jakub Andrzej Grygowski jest członkiem Rady Krajowej oraz prezesem brytyjskiego oddziału Partii KORWiN. Polityk w sobotę udał się na manifestację pod ambasadą Polski w Londynie, w Wielkiej Brytanii. Grupa osób zebrała się tam, aby solidaryzować się z zatrzymaną aktywistką - Margot z kolektywu Stop Bzdurom. https://queer.pl/news/204755/czlonek-partii-kor...
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 13:16:00
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Zośka" i "Rudy" byli gejami? Pisarz Tomasz Piątek wyjaśnia
6 kwietnia 2013, 14:30
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Udostępnij na Facebooku
Udostępnij na Twitterze

Agencja Gazeta / Fot. Marcin Stpie Agencja Gazeta
Lektura świadectw, dokumentów, listów i tak dalej nie zostawia wątpliwości: panowie się kochali i byli homo - podkreśla publicysta Tomasz Piątek, komentując dyskusję na temat tego, czy dwie ikony polskiego podziemia z czasów II wojny światowej - "Zośka" i "Rudy" - tworzyły związek homoseksualny.
Na wszelki wypadek wyjaśnię: "Zośka" nie był kobietą, to Kopernik była kobietą. Powiem więcej: "Zośka" nie był kobietą, a "Rudy" nie był rudy - żartuje Tomasz Piątek w felietonie opublikowanym w internetowym „Dzienniku Opinii”.Publicysta zwraca jednak uwagę na co innego. Na podejście do związków mężczyzn i silnej męskiej przyjaźni, jakie obowiązywało w społeczeństwo lat 40. XX wieku.

Dzisiaj homoseksualizm i homoerotyzm przeważnie są traktowane jak dwa słowa o tym samym znaczeniu. W latach 40. wykształcony człowiek rozróżniał te pojęcia: homoseksualista to był ktoś, kto przez cały czas odczuwa pociąg seksualny do ludzi tej samej płci. Homoerotą był ktoś, kto przeżywa zauroczenie jednym, konkretnym osobnikiem tej samej płci - pisze Tomasz Piątek.

Czy Tadeusz "Zośka" Zawadzki i Jan "Rudy" Bytnar mogli być homoseksualistami, jak twierdzi badaczka literatury dr Elżbieta Janicka z Instytutu Slawistyki PAN? Zdaniem Tomasza Piątka, to niewykluczone.

Mogli też po prostu zakochać się w sobie jak człowiek w człowieku. Mogło to być uczucie mniej lub bardziej platoniczne, mogło im wystarczać trzymanie się za rękę, a może nie wystarczało - tego się nie dowiemy - argumentuje pisarz. I dodaje:

Ale to, za co się trzymali, nie czyni ich mniej lub bardziej bohaterami. I nie czyni też ich jakimś szczególnym wyjątkiem. https://wiadomosci.dziennik.pl/historia/ludzie/artykuly/42421...
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 14:45:25
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A Kopernik była kobietą....
Kumak, homofobie i faszysto, co z walka o moje prawa do piersi? Nie unikaj zagadnienia.
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 16:51:33
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zolnierz zawalcz o swoje jaja których ci brak
Postów: 7468
Zolnierz
postów: 7468
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 16:56:57
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Homofob. Nie chce się bic o moje piersi, di których wg LGTB mam prawo. Plujesz aby pluc. Cienias.
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 17:26:24
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@di których wg LGTB mam prawo-możesz sobie zrobić operację i powiększyć
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78431
kumak
Żabodukt, postów: 78431
Poniedziałek, 17 sierpnia 2020 23:29:12
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Można? Można. Dzieli nas dużo więcej niż język i granica. Niby w jednej Unii jesteśmy, ale lata świetlne w myśleniu dzielą te dwie społeczności :polską i niemiecką.
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK