12°C

25
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 10.54
PM25: 14.85 (99,03%)
PM10: 15.98 (35,52%)
Temperatura: 11.69°C
Ciśnienie: 1011.78 hPa
Wilgotność: 88.06%

Dane z 19.05.2024 06:45, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Mińsk Mazowiecki Miastem LGBT

5036 postów
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Sobota, 13 czerwca 2020 10:22:10
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
LGBT= Lubię Gdy Banany Tanieją
MIńsk Mazowiecki Postów: 4963
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4963
Sobota, 13 czerwca 2020 10:42:25
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kup jeszcze bateryjki...
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Sobota, 13 czerwca 2020 10:46:30
+5
+5 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
LGBT= Lubię Gdy Bateryjki Tanieją
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 09:41:44
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piotr Surmaczynski

Za takie przemówienia jak dzisiejsze wrzaski Dudy kś Międlar i Ziemkiewicz Rafał zostali wpisani na listę osób niepożądanych w Wielkiej Brytanii. Premierzy Irlandii i Luxemburga to zamężnai homoseksualiści i członkowie społeczności LGBT. Duda pewnie nie zdaje sobie sprawy, że takie wypowiedzi stawiają go poza nawiasem cywilizowanej polityki. Wstyd mi za Dudę zatem w imieniu heteroseksualnej większości Polaków przepraszam wszystkich, którzy mogli się poczuć urażeni bredniami tego psychopatycznego homofoba.
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 09:53:05
-1
+2 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Były naczelny "Wprost" do Dudy:
"Panie prezydencie, jestem człowiekiem. Myślałem, że pan to zauważył! Przynajmniej takie sprawiał pan wrażenie w lutym tego roku https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101561915438027...
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 15:28:04
-2
+2 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
“LGBT to nie ludzie”.
“To nie ludzie, to ideologia”.

W piątek 12 czerwca takie słowa padły w programie “Fakty po faktach” na antenie TVN24. Ich autorem był poseł Zjednoczonej Prawicy, Jacek Żalek, którego wypowiedź została słusznie przerwana przez oburzoną prowadzącą, Katarzynę Kolende-Zalewską. Poseł zareagował tymi słowami na pytanie dotyczące tweeta Joachima Brudzinskiego, który napisał że “Polska bez LGBT jest napiękniejsza”.
Dzisiaj urzędujący prezydent Andrzej Duda stanął w obronie słów Żalka, dopuszczając się porównania LGBT do propagandy czasów PRL-u.

- Nie po to pokolenie moich rodziców przez 40 lat walczyło, żeby wyrzucić ideologię komunistyczną ze szkół, żeby nie można jej było wciskać dzieciom, [...], nie po to walczyli, żebyśmy teraz godzili się na to, żeby przyszła inna ideologia, jeszcze bardziej niszcząca dla człowieka, ideologia, która pod frazesami szacunku i tolerancji ukrywa głęboką nietolerancję i eliminację, wykluczenie wszystkich tych, którzy nie chcą jej ulec” - mówił prezydent Duda.

Podsumujmy powyższe wydarzenia: w ciągu kilkudziesięciu godzin wypowiedzi atakujące osoby LGBT+ pojawiły się ze strony szefa sztabu Andrzeja Dudy (J. Brudziński), sekretarza stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej (J. Żalek) i prezydenta RP. Ze strony ludzi wybranych jako przedstawicieli narodu - przedstawicieli wszystkich Polek i Polaków, nie tylko tych heteronormatywnych.

Według badań Dalia Reasearch przeprowadzonych w kilku krajach europejskich i opublikowanych w 2016 roku, 4.9% Polaków identyfikuje się jako osoby LGBT+. Niemal 5% obywateli naszego państwa zostało obrażonych przez swoich przedstawicieli w sposób ordynarny, a to przecież nie pierwsze takie sytuacje - od kilkunastu miesięcy trwa nagonka na osoby LGBT+ prowadzona przez rządzących. Warto nadmienić, że w tym badaniu 8% ankietowanych odmówiło odpowiedzi, a 12% Polek i Polaków nie było w stanie dokładnie określić swojej orientacji – tym samym stosunek osób nieheteronormatywnych w społeczeństwie może być większy niż 5%.

Mówimy głośne NIE dehumanizacji osób nieheteronormatywnych, która odbywa się na naszych oczach. Bo przecież łatwiej jest nienawidzić “przedstawiciela ideologii” niż syna, kuzynki, współpracownika, sąsiada.
NIE dla oszczerstw, które prowadzą do aktów agresji, dyskryminacji i wykluczeń. W Polsce wciąż nie ma przepisów, które mogą chronić osoby homo- i biseksualne oraz transpłciowe przed przestępstwami z nienawiści.
NIE dla wprowadzania Polek i Polaków w błąd. Nie każdy ma świadomośc i dostęp do wiedzy na temat mniejszości seksualnych. Osoby, które wiedzę o sytuacji w kraju czerpią z mediów publicznych, są obecnie oszukiwane i poddawane manipulacjom na temat osób nieheteronormatywnych.
NIE dla porównywania edukacji równościowej do propagandy czasów PRL-u, tym bardziej z ust głowy państwa. https://www.facebook.com/438445526737333/photos/a.43864...
Miańsk Postów: 547
jaroslavPOLSKEzbav
Miańsk, postów: 547
Niedziela, 14 czerwca 2020 15:44:19
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Brawo Pan Prezydent Duda! Kolejny powód żeby na niego głosować! Nie boi się mówić prawdy o LGBT! Jebać lewactwo i poprawność polityczną!
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Niedziela, 14 czerwca 2020 17:08:15
+1
+3 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
LGTB to ideologia -neomarksistowska.
Znam wiele osób homoseksualnych - gejów, lesbijek. To moi znajomi, niektórzy nawet przyjaciele.
Ale żadna z tych osób nie jest LGTB- maja imiona.
LGTB to ideologia i to agresywna.
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 21:02:42
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Młodzi z Bydgoszczy spontanicznie wyszli na rynek, żeby zaprotestować przeciw nienawiści skierowanej pod adresem ludzi LGBT.
W niedzielne popołudnie na Starym Rynku w Bydgoszczy odbył się happening, który został spontanicznie zwołany po słowach posła Jacka Żalka z Porozumienia, że LGBT 'to nie są ludzie', i porównaniach LGBT do ideologii komunistycznej przez prezydenta Andrzeja Dudę.
https://bydgoszcz.wyborcza.pl/bydgoszcz/7,48722,26031375,lgb...
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Niedziela, 14 czerwca 2020 21:30:50
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mlodzi z Bydgoszczy sPOntanicznie wyszli na rynek....
Jeżeli o tym pisze GW , to na pewno było to sPOntanicznie, z naciskiem na ....sPOntanicznie.
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 21:55:29
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mike Urbaniak

Nie zmrużyłem dzisiaj oka, a od rana nie jestem w stanie się na niczym skupić, bo cały czas myślę o tym, że prezydent mojego kraju powiedział: „Próbuje się nam proszę państwa wmówić, że [LGBT] to ludzie”. To, że nie jesteśmy ludźmi powtarzają od kilku dni politycy partii rządzącej. Europoseł Joachim Brudziński napisał, że „Polska bez LGBT jest najpiękniejsza”, a (pro)rządowe media produkują kolejne odczłowieczające nas materiały i okładki. Właściwie jesteśmy już tylko krok od tego, by ktoś wezwał do zabijania osób LGBT (przemoc fizyczna narasta od kilku lat). Bo co innego zrobić z podludźmi, którzy podobno zajmują się niszczeniem Polski, niszczeniem rodzin, niszczeniem nie wiem jeszcze czego? No, co? I kim jesteśmy, skoro nie jesteśmy ludźmi? Wszami, robakami, szkodnikami, które należy wytępić? Przecież to jest nazistowski język. Nie prawicowy, nie konserwatywny, nie nacjonalistyczny, ale zwyczajnie nazistowski. Pro(rządowe) media przypominają dzisiaj ruandyjskie Radio RTLM, które podżegało Hutu przeciw Tutsi. Wtedy też było wielu, którzy mówili, że nie przesadzajmy, no naprawdę, zachowajmy proporcje w nazywaniu rzeczy. Ale ja nie mogę już słuchać i czytać tych rozmaitych mędrców polskiego życia publicznego, którzy powtarzają, że nazwanie kogoś faszystą wynika z umysłowego lenistwa. To jak mam nazwać tych, którzy chcą odebrać mi człowieczeństwo? Którzy chcą zrobić ze mnie dewianta, pedofila, złoczyńcę, psychopatę? Jak nazwać tych, którzy dają przyzwolenie innym na agresję werbalną i fizyczną wobec mnie? Niechaj mi mędrcy powiedzą, co zrobić, żeby rzekome lenistwo intelektualne nie zamieniło się dla wielu osób LGBT w skok z mostu, łyknięcie garści tabletek albo powieszenie się na własnych sznurówkach. Czekam, kurwa, na porady! I gratuluję oczywiście Kościołowi katolickiemu – kardynałom, biskupom, księżom i zakonnikom – za rozpętanie największej kampanii nienawiści, jaką widziała współczesna Polska. Mam nadzieję, że to wszystko jakoś przeżyjemy i ta nienawiść obróci się kiedyś przeciwko jej inicjatorom, bo „oni wiatr sieją, zbierać będą burzę” – jak mówi Pismo, Księga Ozeasza [grafika: Szymon Szymankiewicz] https://www.facebook.com/photo.php?fbid=101600635325675...
Post edytowany
Postów: 470
SeeMann
postów: 470
Niedziela, 14 czerwca 2020 22:05:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
to w końcu to jest ideologia LGBT jak pisze kumak czy LGTB jak sugeruje Zolnierz?
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Niedziela, 14 czerwca 2020 22:52:42
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dobrze że nie LSD lub LPG
MIńsk Mazowiecki Postów: 4963
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4963
Niedziela, 14 czerwca 2020 23:20:33
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
LGBT
LGBTI
LGBTIQ lub LGBT+
GLBT
LGB
LGBTQ i GLBTQ
LGBTQF i LGBTQA

Całe SPEKTRUM...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 05:23:38
0
+2 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
JesteśMoimDzieckiemNieIdeologią https://www.facebook.com/myrodziceosobLGBTQIA/photos/a....
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 06:54:28
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.facebook.com/1013247844/posts/1021994862775...
" kto ty jesteś "

nie jestem człowiekiem...
nie jestem człowiekiem?
nie jestem ideologią

nie jestem normalna?
nie jestem głupia
nie jestem naiwna
nie jestem już dzieckiem
nie jestem mężczyzną
nie jestem płcią
nie jestem człowiekiem?

jestem tym zmęczona
jestem zakłopotana
jestem zła
jestem niemile widziana
jestem obrażana
jestem nazywana
jestem inna
nie jestem człowiekiem
jestem współczuciem
jestem smutkiem

nie jestem człowiekiem?
nie , nie jestem tobą
uff

dm

wiersz napisałam dla wszystkich moich ludzi, którzy obecnie/od dłuższego czasu/nigdy nie czuli się w tym kraju. wszystkich. lgbt, to tylko/aż wierzchołek tego lodowca. i nie, nie musisz być „lgbtpozytywny”, żeby ten wiersz był o Tobie #tojestwierszatojestjegointerpretacja
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 07:51:22
-2
+1 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Przepraszam, ale to POwyzsze to jest wiersz?
Żabodukt Postów: 78489
kumak
Żabodukt, postów: 78489
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 08:27:51
+1
+2 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak to wiersz
Postów: 7491
Zolnierz
postów: 7491
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 08:38:41
-1
+1 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Do wiersza temu jest taka odległość jak stad do Krymu.
I od razu odPOwiem tym, co myślą, że sie o gustach nie dyskutuje , że to jest krytyka.
To coś- pewnie kumak nazwie wierszem białym, choć póki nie przeczyta Wikipedii lub soku z buraka nie będzie wiedział co to jest.
MIńsk Mazowiecki Postów: 4963
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4963
Poniedziałek, 15 czerwca 2020 09:44:13
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Buraka to można było wczoraj pooglądać na TV. Komentarze do jego wypowiedzi drukuje cała światowa prasa (świat się myli?).

Jeden dżentelmen o drugim dżentelmenie wczoraj napisał tak:

Chciałbym oświadczyć, że moja opinia o pewnym eleganckim panu, iż jest kretynem, jest wyjęta z kontekstu. W pełnym nie zmanipulowanym brzmieniu mówiła, że jest kretynem i pajacem"
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK