7°C

34
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 12.84
PM25: 20.46 (50,22%)
PM10: 22.60 (136,39%)
Temperatura: 7.42°C
Ciśnienie: 1019.95 hPa
Wilgotność: 72.25%

Dane z 13.05.2024 00:25, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Basen

64 postów
MIńsk Mazowiecki Postów: 4957
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4957
Środa, 27 listopada 2013 00:13:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Widzisz Czarownico, "Chamstwu w życiu należy się przeciwstawiać siłom... i godnościom osobistom".


A co mówi Regulamin na temat "gołych piczek"? Ja się tylko, tak zastanawiam... :)
Żabodukt Postów: 78456
kumak
Żabodukt, postów: 78456
Środa, 27 listopada 2013 02:31:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
myślę że nie ma punktu regulaminu gdzie napisane że w damskiej przebieralni nie można wystawić gołej piczki.Co prawda nigdy nie gościłem w damskiej przebieralni ale bywałem w łaźniach gdzie bywało mnóstwo gołych facetów i nikt na nagość nie zwracał uwagi ponieważ w łaźni myje się całe ciało.Na innych basenach bywało różnie - jedni szli do kabin a inni przebierali się tam gdzie stali.nieśmiali przychodzili od razu w kąpielówkach.Sam pływam w białych bawełnianych kąpielówkach ponieważ nie mają gumki tylko sznurki i nie spadają przy skokach do wody.Zawsze na basenie pływam w czepku i ostatnie na czym w wodzie mi zależy to mój wygląd. I tak połowę czasu jestem pod wodą.
MMz Postów: 361
pimki
MMz, postów: 361
Środa, 27 listopada 2013 08:15:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
no to my wczoraj miałyśmy niewątpliwa nieprzyjemność oglądać w szatni dupsko (i nie tylko) pewnej pani, która przechadzała się nago od WC do szafki, od szafki do umywalki. A później rozwaliła się w stroju Ewy na ławeczce i próbowała prowadzić rozmowę z panią "od sąsiedniej" szafki, ale ta szybko uciekła. Ja niestety nie miałam jak bo musiałam dobrze wysuszyć dziecko. Rozumiem Cię Czarownico, bo dla mnie akurat jest to krępujące, nie wspomnę o moim dziecku.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Środa, 27 listopada 2013 09:07:58
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To, o czym pisze czarownica, to szczyt chamstwa, tylko że tego już żadne regulaminy nie obejmują...też mi się nie podoba jak ktoś jakby nigdy nic paraduje sobie rozebrany do rosołu i to zwłaszcza przy dzieciach. Mam wrażenie, że niektórych to rajcuje. Kurczę, to jest szatnia, nie sauna! I aż mnie skręca, jak pomyślę, że np. w męskiej jest to samo i grupy ze szkół są zmuszone też to oglądać. Czy na plaży te osoby też chodzą nago?

kumak - wielkie dzięki za szczegółowy opis gatek, rozpoznamy Cię po sznurkach :))
Postów: 2329
yanoosh1
postów: 2329
Środa, 27 listopada 2013 09:37:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
q-kulka
faceci są chyba bardziej pruderyjni, bo w męskiej szatni nie spotkałem się z czymś takim :)
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Środa, 27 listopada 2013 10:10:33
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
q-kulka, to samo sobie pomyślałam...kumak stał się łatwiejszy do namierzenia:)
mińsk maz. Postów: 9
nikt
mińsk maz., postów: 9
Środa, 27 listopada 2013 10:50:35
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
co do nagości w damskiej przebieralni to na szczęście nie miałam ostatnio możliwości podziwiać, ale zgadzam się, że to krępujące oglądać zupełnie obcych ludzi.
Po pobytach na basenach nie tylko na tym naszym miński nasuwa mi się taka refleksja, że gdybym była mężczyzną to na jedną z pierwszych randek zabrałabym dziewczynę właśnie na basen. Bo czy one nie zdają sobie sprawy, że w pełnym makijażu i czepku na czubku głowy (a ostatnio widziałam też panią z wielkim srebrnym wisiorem na rzemykach) nie wyglądają atrakcyjnie, a po prostu śmiesznie? Tu zgadzam się z Kumakiem na basenie ma być schludnie i wygodnie.
Zresztą jeśli po takiej basenowej randce dojdzie do kolejnych to i tak kiedyś będą musiały te panie makijaż zmyć i pokazać ukochanemu swoją prawdziwą twarz :)
Postów: 63
michal1999
postów: 63
Środa, 27 listopada 2013 11:10:52
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W męskiej z pindolem na wierzchu, śmigającego po szatni chłopa jeszcze nie widziałem. Szybka zmiana majtów co najwyżej.

Obsługa jest w porządku, ratownicy zazwyczaj mało zainteresowani tym co się dzieje na basenie.

Jedyne chyba co mnie lekko irytuje to prężące się prawie tysiąc letnie foczki pod atrakcjami wodnymi, czochrające pachy i kudły na łbie. :-O
Mińsk Mazowiecki Postów: 178
Olena
Mińsk Mazowiecki, postów: 178
Środa, 27 listopada 2013 11:58:10
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Mnie zastanawia jedna rzecz. Jakiego efektu spodziewała się tanu opisując swoją przykrą historię na forum. Spodziewała się w domyśle ogólnego oburzenia społeczeństwa na panią ratownik i takie tez miało miejsce. Wszyscy się oburzyli „Jak ona mogła takim tonem do dziecka”. Sytuację znamy z jednej strony, co absolutnie nie powinno skłaniać nikogo do żadnych wniosków, ale jak to mam miejsce z kulturą masową, tu również ma miejsce efekt masowy, czyli żaden logiczny. Być może taka sytuacja miała miejsce, a być może gdybyśmy mieli możliwość usłyszenia historii z ust ratowniczki okazałoby się, że ona tę sprawę widzi inaczej. Nie wiem. W ogóle nikt nie pomyślał, ze historia ta w ogóle mogła się nie wydarzyć. Jeżeli podaje się miejsce pracy, określa płeć, to anonimowość tej osoby jest już nadwątlona. Pisanie, że nie spodziewałam się, ze ta osoba jest kimś sławnym, znanym, że nikt się nie domyśli itp.. nie ma znaczenia, bo za pomawianie kogoś, grozi odpowiedzialność karna. A druga sprawa jest taka, że jeżeli wkurza mnie obsługa, to zwracam jej uwagę bezpośrednio, daje to i możliwość konfrontacji i satysfakcji. Polecam tę metodę. Działa lepiej.
W przypadku nagości, myślę, że tym rzeczywiście powinno zająć się kierownictwo basenu.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Środa, 27 listopada 2013 12:32:40
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Olena , daj już spokój. Wymyśliłam tą i wszystkie inne historie bo poklasku szukam. :) Sprawdziły się Twoje przypuszczenia, brak mi elokwencji, jestem nierozgarnięta i same brednie piszę.Mało tego, nawet studiów nie skończyłam. To może nie czytaj, nie komentuj moich bezwartościowych postów ,szkoda czasu.
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Środa, 27 listopada 2013 21:08:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dotąd - oczywiście, sorki, literówka. Nie wiem co mówi regulamin o golasach biegająych po szatni.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Środa, 27 listopada 2013 21:17:51
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Regulaminem trudno byłoby to uregulować, no i jak niby to sprawdzać? Pani z kasy miałaby co jakiś czas chodzić i kontrolować? ;) Ale może przydałoby się tam powiesić jakieś kartki (takie jak z informacją o złodziejach), typu "Uszanuj, że nie jesteś tu sam(a), w szatniach są też dzieci i obowiązują tu ogólnie przyjęte zasady kultury, podobnie jak na samym basenie" - coś w ten deseń. Dla mnie to logiczne, że pokazuje się tyle swojego ciała, ile normalnie właśnie na plaży czy na basenie, ale niektórzy chyba myślą, że szatnia to takie przedłużenie przebieralni czy prysznica z zasłonką. Ciekawe, co by było, jakby zwrócić takiej "pięknej" uwagę, chyba przy najbliższej okazji sprawdzę.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Środa, 27 listopada 2013 22:12:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
q-kulka, najważniejsze aby nie wykonała żadnych nerwowych ruchów:)
Żabodukt Postów: 78456
kumak
Żabodukt, postów: 78456
Środa, 27 listopada 2013 22:31:53
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
co wy z tą nagością? przecież dzieci rozbieracie do naga i po plażach dzieci latają nago- jaki jest wiek w którym nagość zakazana?mi czyjaś nagość nie przeszkadza i myślę że nie tylko mi... przecież przez mokre stroje i tak wszystko widać... a co w stroju kąpielowym to wy jak nie gołe?kształt ten sam... wszystkie zalety i wady tylko kolor inny.
wszystko to sprawa percepcji- na basen chodzę popływać a nie oglądać się za dupami
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Środa, 27 listopada 2013 22:39:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, tu nie chodzi o jakąś pruderię, jak widzisz większości przeszkadzają inne panie machające czym je natura obdarzyła bez krępacji. Tu chodzi o rozebranych dorosłych i to, że dzieci musza to oglądać. Śmieszne jest, że nie rozumiesz, że komuś przeszkadza, żeby jego syn czy córka oglądali gołe tyłki jakichś klientów na basenie.

Może przez Twoje białe galoty ze sznurkami wszystko widać, bo wiesz, przez mój kostium jednak nie (bo inaczej po co by go zakładać).
Żabodukt Postów: 78456
kumak
Żabodukt, postów: 78456
Środa, 27 listopada 2013 22:54:06
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
jak to po co? żeby chociażby zmniejszyć opory przepływu....Jak na razie to chodzenie nago karalne a w przebieralni mi to nie przeszkadza . nie ma tego w regulaminie bo było to dziwne. w dawnej pracy w szatni rozbierało się z 500 facetów i na dodatek trzeba było nago przejść do 2 pomieszczenia gdzie już tylko czyste ubrania a po drodze prysznic gdzie pełno gołych facetów.Kobiety miały podobną przebieralnię i nikt tego nie komentował
Mińsk Postów: 987
krystians
Mińsk, postów: 987
Środa, 27 listopada 2013 23:05:26
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak, pominąłeś ważny szczegół. Czarownica napisała:
Wybrałam się z wówczas czteromiesięcznym synkiem

Czy w poprzedniej pracy rozbierałeś się i paradowałeś nago przed obcym dzieckiem? Czy dla Ciebie jest czymś normalnym chodzić nago w obecności obcego dziecka?
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Środa, 27 listopada 2013 23:11:07
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Dokładnie. Co prawda 4-miesięczne jeszcze tego nie zarejestruje, ale starsze dzieci tak. Seri kumak myślisz, że na basenie trzeba mieć kostiumy tylko ze względu na opór wody?
Żabodukt Postów: 78456
kumak
Żabodukt, postów: 78456
Czwartek, 28 listopada 2013 08:13:05
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie zauważyliście pewnych dwuznaczności.. małe dzieci często latają na plażach bez majtek i nikt na to nie zwraca uwagi. jaki wiek kiedy dziecko się omajtkuje?
Jeśli chodzi o basen to ludzie przebierają się w przebieralni a nie na dworcu więc jest to miejsce gdzie osobnicy innych płci nie zaglądają( a przecież pojęcie wstydu najczęściej istnieje w stosunku do odmiennej płci)
niekonsekwencję widzę w szkołach gdzie przy salach gimnastycznych są szatnie ale bez przebieralni.Może komuś nie pasuje przebieranie się przy koleżankach lub kolegach?Nikomu z was nie przeszkadza że takie spocone dziecko nie ma szans na kąpiel po Wf-ie i idzie śmierdzące na następne lekcje(być może już są takie szkoły gdzie i działające prysznice i oddzielne przebieralnie-chętnie bym o tym przeczytał)
MIńsk Mazowiecki Postów: 4957
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4957
Czwartek, 28 listopada 2013 21:17:48
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kumak

Może właśnie z tego powodu kilkanaście do kilkudziesięciu procent młodzieży (w zależności od wieku) unika WF-u.

Dzisiaj na basenie natomiast w damskiej szatni mamusia przebierała całkiem sporego chłopczyka (1,20m), który podobno nie był się w stanie sam ubrać. Co mu przeszkadzało? Myślę że widok nagich dziewczyn i nagich kobiet - bo podobno "piguły" mu mało co nie wypadły, a łeb się nie ukręcił. Mamusia nie widziała problemu.

Pewnie nie będzie mógł spać. :) Oby nie był mu potrzebny terapeuta...

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK