14°C

2
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 0.85
PM25: 1.27 (8,44%)
PM10: 1.37 (3,05%)
Temperatura: 14.10°C
Ciśnienie: 1019.56 hPa
Wilgotność: 58.26%

Dane z 13.05.2024 10:30, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Basen

64 postów
mińsk maz. Postów: 9
nikt
mińsk maz., postów: 9
Piątek, 22 listopada 2013 12:43:57
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Witajcie chciałam Was zapytać co sądzicie o mińskim basenie. Ja od dawna chodzę na niego regularnie raz w tygodniu. Bywałam już we wszystkie możliwe dni w godzinach dostępnych dla przeciętnie pracującej osoby czyli 16-21. Wkurza mnie to że zawsze 3 tory są zarezerwowane dla nauki pływania a dwa tory które teoretycznie są przeznaczone do pływania rekreacyjnego i tak są zajęte bo na nich trwa nauka pływania indywidualna np: dwójki dzieci. Ponad to uważam że dwa wolne tory na cały mińsk to trochę jednak mało. Jestem zła bo lubię basen i cieszę się że go mamy, szkoda tylko, że trzeba się wykazać nie lada cierpliwością, żeby z niego korzystać.
Mińsk Mazowiecki Postów: 810
q-kulka
Mińsk Mazowiecki, postów: 810
Piątek, 22 listopada 2013 12:52:45
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W dzień jest trochę luźniej...masz rację, 2 tory w "godzinach szczytu" to mało. Dodam jeszcze, że jest za mało przebieralni, np. jak przychodzą grupy ze szkół, to w szatni damskiej są tylko 4 przebieralnie łącznie w 2 szatniach, pewnie w męskiej tak samo. A jednak nie każdy lubi się przebierać przy innych. A WC (które pełni tę rolę) nie służy przecież do przebierania.

Co do czystości basenu i szatni damskiej nie mam zastrzeżeń.
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Piątek, 22 listopada 2013 13:28:28
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
mnie jedynie denerwuje obowiązek noszenia czepków , no i może panie kasjerki mogłyby być milsze czasami :)
mińsk maz. Postów: 9
nikt
mińsk maz., postów: 9
Piątek, 22 listopada 2013 13:45:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czepki są ok. wole je niż pływanie z cudzymi włosami między palcami czy w ustach. Generalnie ludzie na co dzień nie są dla siebie zbyt mili więc Panie w kasie nie odstają tutaj od normy choć oczywiście się z Tobą zgadam, byłoby nam wszystkim przyjemniej żyć. Co do czystości też nie mam zastrzeżeń ale uwaga z przebieralniami jest słuszna. Może ktoś z zarządu basenu weźmie sobie nasze zdanie do serca
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Piątek, 22 listopada 2013 13:59:50
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
myślę, że systemy czyszczące wodę są w dzisiejszych czasach na tyle skuteczne, że włosy nie pływałyby po powierzchni wody...na większości basenów jednak nie ma obowiązku zakładania czepków a problemu z włosami nie istnieje. Na wakacjach gdzie w hotelu jest kilkuset gości tez nikt nigdy czepków nie wymaga a baseny są czyste. A co z kudłatymi panami.....nieraz więcej włosów na ciele niż na głowie a nikt im w piance nie każe przychodzić....myślę , że gdyby zarząd basenu miał wolę, spokojnie można byłoby pływać bez czepków zachowując czystość wody.
co do zapełnienia w pewnych godzinach macie rację....sama wożę dzieci na basen 6 razy w tygodniu i problem jest dostrzegalny nawet zza szybki:) w czwartki na 19stą nie ma co przychodzić bo wiecznie kluczyków nie ma
Postów: 578
L
postów: 578
Piątek, 22 listopada 2013 14:02:39
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
No niestety, ale monopol bodajże barakudy jest okropny. 3 tory to bezczelność, bo tak jak napisał założyciel forum, pływać się po prostu nie da.
Podobnie moim zastrzeżeniem, w zasadzie jedynym, jest właśnie obłożenie przez grupy. Z samego założenia uniemożliwia to pływanie, bo 4 osoby na jednym torze to już lekki tłum, szczególnie gdy mają dosyć dużą rozpiętość umiejętności.

Niestety, zdecydowana część ratowników związanych z basenem od początku jest związana z tą szkółką i tak się jakoś to układa. według mnie w godzinach 18-22 powinien być zajęty na góra jednym torze, bo właśnie wtedy są najbardziej rekreacyjne godziny.
mińsk maz. Postów: 9
nikt
mińsk maz., postów: 9
Piątek, 22 listopada 2013 14:12:00
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
zgadzam się z Wami we wszystkim nawet z panami w piankach :) też miałam takie przemyślenie :)
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Piątek, 22 listopada 2013 20:12:03
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Nikt ....lubię jak tak miło się na forum robi i wszyscy się ze sobą zgadzają:) a nawet jak się nie zgadzają to jednak wciąż szanują:) cudownie:)
Mińsk Mazowiecki Postów: 476
moni.r
Mińsk Mazowiecki, postów: 476
Piątek, 22 listopada 2013 22:18:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tanu, a wiesz, że ja zawsze tłumaczyłam sobie, że niestety, ale te czepki trzeba nosić, żeby nie pływały włosy, ale nigdy nie pomyślałam, że sporo panów ma na ciele duuużo włosów i one jakoś nie pływają po wodzie. denerwuje mnie ten obowiązek, tym bardziej, że chodzę na basen z dwójką swoich małych dzieci i nigdy nie moczę głowy ani trochę. raz nie włożyłam czepka - zostałam upomniana.
MMz Postów: 488
mk11
MMz, postów: 488
Sobota, 23 listopada 2013 20:23:29
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
może nie o włosy chodzi a łupież, wszy itp.??
mnie denerwuje, że spodenki, w których się pływa muszą być bez kieszonek.. no i za mało suszarek jak dla mnie..zwłaszcza na saunie. a poza tym to ok, nawet Panie z obsługi zawsze są miłe. złego słowa nie mogę powiedzieć na nikogo z obsługi.
MMz Postów: 361
pimki
MMz, postów: 361
Sobota, 23 listopada 2013 21:54:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
basen jest bardzo fajny, cieszę się, że jest na miejscu i nie ma całej wyprawy żeby sobie popływać.
Jednak trochę nie bardzo, że "atrakcje" typu 2 bicze wodne-wodospad (nie wiem jak to się nazywa), "parasol" są bardzo rzadko włączane.
Nie jest najlepszym pomysłem to, że rura zjazdowa jest nieoświetlona (ciemnica po 18-tej)
- po 1 małe dzieci się boją,
- po 2. jest to niebezpieczne bo nie wiadomo czy się na kogoś wjeżdża
Post edytowany
mińsk Postów: 11
levandovski
mińsk, postów: 11
Niedziela, 24 listopada 2013 18:14:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Szkoda, że mając karnet nie nie można zgromadzonych na nim środków wykorzystywać na saunę
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Niedziela, 24 listopada 2013 19:38:47
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a może powinien być wywieszony grafik na ścianie z dokładnymi terminami rezerwacji poszczególnych torów . coś takiego funkcjonuje na wielu basenach , byłoby to duże ułatwienie
http://www.osir-zoliborz.waw.pl/index.php?page=instruktorzy_ba... tu przykład
mińsk maz Postów: 122
tanu
mińsk maz, postów: 122
Niedziela, 24 listopada 2013 19:39:59
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
ooo no i jest....szkoda, że tylko na stronie
http://www.mosir.org.pl/images/dokumenty/Harmonogramy/...
Mińsk Mazowiecki Postów: 82
Kot w butach
Mińsk Mazowiecki, postów: 82
Niedziela, 24 listopada 2013 22:45:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
a mnie też się ten nasz basen podoba, szczególnie jak jest pewna śliczna mama z córeczką ;)
Stanisławów / Mińsk Postów: 309
konwas
Stanisławów / Mińsk, postów: 309
Poniedziałek, 25 listopada 2013 17:34:36
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Basen jest raczej udany, ma dużą część rekreacyjną. Co do czepków to jest to wymysł rodem z PRL. Nie spotkałem się z wymogiem czepków w żadnych wytycznych technologii basenowej. Obsłudze nie chce się czyścić sitek ;).

Inna sprawa która jest stosunkowo problematyczna to konieczność używania przylegających kompielówek. (bermudy wykluczone) Kilka razy miałem problem z obsługą i nawet pisałem w tej sprawie do MOSIRU i odpisali mi że tak jest napisane w regulamin, a kupując bilet akceptuję regulamin.
Post edytowany
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Poniedziałek, 25 listopada 2013 20:19:15
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
kąpielówek - nie KOMPIELÓWEK - pamiętliwa "chodowczyni świń"
Postów: 309
mirek065
postów: 309
Poniedziałek, 25 listopada 2013 20:32:28
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
konwas w technologii basenowej czepka napewno nie znajdziesz bo to nie w niej jego zastosowanie.
Zgodnie z definicją np.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Czepek_p%C5%82ywacki
Jak widać z definicji jak najbardziej jest pożądanie jego używania i stąd zapisy w regulaminach pływalni.
mińsk mazowiecki Postów: 421
czarownica
mińsk mazowiecki, postów: 421
Poniedziałek, 25 listopada 2013 20:44:38
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
konwas, przepraszam, pomyliłam cię z kimś innym. Natomiast mi na basenie czepki nie przeszkadzały. Dawno temu, kiedy czepki były z gumy - owszem, to było straszne, bo ściągało się go z głowy razem z jedną trzecią owłosienia . Natomiast dzisiaj czepki są z materiału i przynajmniej ja nie czuję dyskomfortu z powodu przymusu noszenia go. Pozostaje jeszcze kwestia estetyczna, nie każdy pięknie wygląda w czepku, ale w końcu basen nie jest od pięknego wyglądania.
MIńsk Mazowiecki Postów: 4957
Zagłoba
MIńsk Mazowiecki, postów: 4957
Wtorek, 26 listopada 2013 03:05:08
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Basen...cóż? Po basenie w jednostce wojskowej, ten jest oczywiście świetny. Ale…? Na tle innych basenów które odwiedziłem w Polsce i poza nią jest niestety ... najdziwniejszy. Tylko tu spotykam się z nakazem noszenie czepków i wtrącaniem się (w za przeproszeniem) do majtek. Swoją drogą chcę przypomnieć MOSIROWI, że mogą jeszcze wprowadzić jako obowiązujący i jedyny słuszny : kolor BIAŁY gatek (tak jak kiedyś za komuny)!!! Oprócz tego na mińskim basenie (nigdzie tego nie spotkałem) NIE DA SIĘ ZAPŁACIĆ ZA WEJŚCIE KARTĄ PŁATNICZĄ!!! (wiocha). Co do karty abonamentowej to przez to że jest ona po wpłaceniu min. 100zł ważna tylko przez miesiąc, Mosir przeważnie po upływie tego okresu, (do następnej aktywacji) obraca pozostałymi na niej pieniędzmi bez żadnej dla nas korzyści. Jest to skandal, bo ostatnio obracali moimi pieniędzmi w kwocie ok 300-400 zł przez ok 2 lata! A jest to delikatnie mówiąc przywłaszczenie (na pewien czas) naszej kasy. MOSIR motywuje to: troską i dbałością o nasze zdrowie, oraz chęcią aktywowania nas (posiadających karty) do systematycznego bywania na basenie (czyli do częstego i systematycznego wydawania przez nas kasy z tych kart).
Następna sprawa. Na wszystkich szanujących się basenach (już po wejściu) obowiązującą walutą jest : czujnik który nosimy na ręku. Można nim otwierać i zamykać szafki, wchodzić na dodatkowe zabiegi i atrakcje, a nawet, płacić w barze za jedzenie, picie, a nawet za piwo do obiadku (np. w Bukowinie Tatrzańskiej). Za wszystkie te atrakcje płaci się KARTĄ, lub gotówką przy wyjściu. A u nas? Musimy ganiać z pieniędzmi w garści. Jeżeli chcemy coś zjeść to musimy opuścić basen poza bramki, a jak nie mamy pieniędzy to…gonimy do bankomatu.
No i co najważniejsze, nigdzie nie kazano mi opuścić tego lub tamtego toru (ostatnio tak mnie ganiano w Mińsku) bo jest rezerwacja. Jeśli jest rezerwacja i mogę korzystać tylko z 1/3 basenu, to może i opłata powinna wynosić 1/3 ceny!!! Albo trzeba z góry wyznaczyć godziny w których basen będzie wynajęty grupom lub prominentom (jak w Misiu Pałac Kultury) i nikt do nikogo nie będzie miał pretensji.
I jeszcze jedno. Wszystkie inne baseny rozwijają się, rozbudowują się, albo przynajmniej się unowocześniają. A Miński basen jest taki, jakim go oddano do użytku kilka lat temu! A raczej jest coraz gorzej: wyłączane jest światło na zjeżdżalni, nie pracują „wodospady”, „bąblownice” pracują na „pół gwizdka”, nadal jest tylko jedno jacuzzi, zniknęły leżaki itd.

PS. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł i nie zakupił paneli syntetycznych umożliwiających jazdę na łyżwach w sezonie letnim (po zamknięciu lodowiska na lodzie). Była by to atrakcja na pewno dla większej ilości Mińszczan niż korty czy boisko ( nie wiem co się dzieje z lodowiskiem latem).
Innym pomysłem jest tor wrotkarski z oświetleniem i muzyką. Cóż.. znowu mam jakieś wizje..

Watek został zamknięty ze względu na długi czas (minimum pół roku), jaki upłynął od ostatniego postu.

Aktualności

OK