5°C

26
Powietrze
Cóż... Bywało lepiej.

PM1: 9.51
PM25: 15.77 (105,13%)
PM10: 17.35 (38,56%)
Temperatura: 5.30°C
Ciśnienie: 1004.01 hPa
Wilgotność: 87.56%

Dane z 24.04.2024 09:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

"Wolność nie jest nam dana raz na zawsze"

21553 postów
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Środa, 17 sierpnia 2022 19:01:13
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@sailor no byczy łebski facet jesteś, odwróć czasem perspektywę

Element, o którym wspomniałem wcześniej. Polecam zapoznanie się z filozofią funkcjonowania Knessetu - bez urazy oczywiście. W największym skrócie - sprowadza się to do wzmocnienia emocji wśród obywateli do egzystencji. Jest to zrozumiałe będąc w zalewie państw arabskich, które dążą do zagłady.

Tu nie chodzi o konsekwencje, które chciałoby uzyskać państwo Izrael. Tu chodzi o emocje, które mają zagrzewać do obrony.

Przebitki Shoa/Holocaust podbijają emocje.

Ja ciepło wspieram funkcjonowanie Izraela, ale z kilkoma zdarzeniami nie zgadzam się. Ale po to są platformy porozumienia i zrozumienia. Rzeczywistość zawsze jest bardzo skomplikowana.
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 17 sierpnia 2022 20:37:49
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie ma czasu na odwracanie perspektywy , a na pewno nie w przypadku gówno prawdy i zgrai z Czerskiej
Mińsk Mazowiecki Postów: 450
zojka131
Mińsk Mazowiecki, postów: 450
Środa, 17 sierpnia 2022 21:01:24
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.youtube.com/watch?v=HHzLKLd9yGk

Bardzo ważne.Mogą odebrać nam wolność.Proszę posłuchać
Mińsk Mazowiecki Postów: 450
zojka131
Mińsk Mazowiecki, postów: 450
Środa, 17 sierpnia 2022 22:31:00
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Treść poniższego pisma należy wysłać do 28 sierpnia 2022 r.:

poprzez formularz: https://legislacja.rcl.gov.pl/projekt/12362457/komentarz

oraz mailem na adres: sekretariat.pr@sanepid.gov.pl (w formie edytowalnej)






Kobiór, 16.08.2022 r.


Nazwa i adres nadawcy
…………………………………………
………………………………………….


Pan Krzysztof Saczka
Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego
sekretariat.pr@sanepid.gov.pl
Główny Inspektor Sanitarny



Szanowni Państwo,
w związku z ogłoszonymi konsultacjami publicznymi dotyczącymi projektu Rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie obowiązkowych badań sanitarno-epidemiologicznych, zgłaszam stanowczy sprzeciw i uwagi wobec Rozporządzenia, które:
umożliwia uznaniowe skierowanie na badanie przez państwowego powiatowego inspektora sanitarnego osoby, w związku z prowadzonym przez inspektora dochodzeniem epidemiologicznym w kwestii zakażenia wirusem SARS-CoV-2 lub wirusem zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

Rozporządzenie wskazuje, iż państwowy powiatowy inspektor sanitarny uznaniowo może niezwłocznie skierować osobę na obowiązkowe badanie, co jest niedopuszczalne. Państwowy powiatowy inspektor sanitarny, w przypadku wyłącznie podejrzenia o zakażeniu nie może autorytarnie móc kierować osoby na obowiązkowe badanie dla celów nadzoru epidemiologicznego, gdyż stanowi to podstawę do potencjalnych nadużyć. Zwłaszcza wobec faktu wpisania na listę w §3, pkt. 34 zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz w §3, pkt. 38 zakażenia wirusem zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

Rozporządzenie nie wskazuje:
jakie konsekwencje czekają powiatowego inspektora sanitarnego (lub inne osoby) w przypadku skierowania danej osoby wyłącznie uznaniowo na obowiązkowe badania dot. faktu zakażenia się Covid-19?

W związku z powyższym SPRZECIWIAM SIĘ Rozporządzeniu i jestem za wykreśleniem:
1) §3, pkt. 34 (zakażenie wirusem SARS-CoV-2) oraz
2) §3, pkt. 38 (zakażenie wirusem zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) z Rozporządzenia.

Wnioskuję również o wpisanie odpowiedzialności karnej do 2 lat pozbawienia wolności dla inspektora, który skierował osobę na obowiązkowe badanie dot. Covid-19 uznaniowo i bez wyraźnego uzasadnienia.

Dodatkowo, założenie, że projektowane rozporządzenie nie wywiera wpływu na rynek pracy nie jest prawdziwe. Uznaniowe kierowanie osób na obowiązkowe badania i ich testowanie może mieć bezpośredni wpływ na liczbę pracowników, którzy ostatecznie będą kierowani na kwarantannę lub izolację. W maju 2022 r. Minister zdrowia oznajmił, że „dochodzimy do punktu w czasie, gdzie porównanie z grypą staje się coraz bardziej uzasadnione”, co jasno wskazuje, iż umieszczenie zakażenia wirusem SARS-CoV-2 oraz zakażenie wirusem zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS) w Rozporządzeniu może stanowić istotną podstawę do nadużyć.

Z poważaniem,
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 18 sierpnia 2022 09:49:16
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
W oparach rtęci, w oparach absurdu
"Gorączka rtęciowa", z jaką mamy od kilku dni do czynienia, mimo dementi rzekomego źródła i wbrew logice, zatacza coraz szersze kręgi. Podobnie jak u Donalda Tuska, również u Jarosława Gowina wystąpiły silne zwidy rtęciowe. Może liczy na to, że dostanie w TVN program „W oparach rtęci” i wróci z chwilowego zapomnienia? Również podobne objawy wystąpiły u posła lewicy Tomasza Treli, który wyraził je jasno - „Rząd do dymisji, natychmiast. Wybory parlamentarne, natychmiast”. Dopóki martwe ryby są jeszcze ciepłe. Dołączył do niego partyjny kolega Robert Biedroń: - „Jeśli potwierdzi się spekulacja o zanieczyszczeniu Odry rtęcią, rząd Morawieckiego zasługiwać będzie jedynie na dymisję i prokuraturę”. Uzasadnienia dostarczył niezawodny Donald Tusk: - „Śnięte są nie tylko ryby w Odrze, śnięte jest całe państwo pod rządami Kaczyńskiego. PiS jest jak rtęć”.

Konkretna przyczyna nie ma znaczenia, jej ustalenie nie jest nikomu potrzebne, a nawet może być szkodliwe. Gdyby spadł w Polsce wielki meteoryt, też odpowiadałoby za to PiS. Podobnie jak za trzęsienie Ziemi. Absolutnie nie dziwi nadawanie na tych samych falach przez Tuska i Leszka Millera. Były sekretarz KC PZPR i członek politbiura walnął: „PiS najpierw zatruło polskie społeczeństwo, a teraz zaczyna truć rzeki”. Zmarginalizowany od dawna Jarosław Gowin postanowił polansować się na nieszczęściu i podkreślić swoją opozycyjną wspólnotę: „Może dowiemy się, że ja, Donald Tusk, Władysław Kosiniak-Kamysz i inni politycy opozycji - w porozumieniu z Niemcami - osobiście wylewaliśmy rtęć do rzeki”. - napisał.

Czy to ktoś o zdrowych zmysłach i choćby minimalnym przywiązaniu do norm moralnych mógłby tak myśleć o nieszczęściu, o tragedii? Nie tylko mógłby, ale robi to tak wielu polityków opozycji, że można się przerazić. Przerażające jest traktowanie nieszczęścia, w tym wypadku katastrofy na Odrze, jako szczęścia – w sensie korzystnego zdarzenia, lub szczęśliwego zbiegu okoliczności. Nikt nie wie, co się zdarzyło, kto jest ewentualnie sprawcą, a już wiadomo, że trzeba to zdyskontować. Dla opozycji byłoby straszne, gdyby przyczyna zatrucia Odry nie spełniła nadziei pokładanych w tej katastrofie. Oni tak bardzo potrzebują nieszczęścia, żeby doznać szczęścia, że nawet trująca rtęć wydaje się im słodka i pyszna. Po co coś tworzyć, mieć pozytywny program, budować, jak można osiągnąć zakładane cele przy pomocy nieszczęścia i katastrofy. To prostsze i łatwiejsze, i nie trzeba się przesadnie wysilać. Że to ohydne i niemoralne? A kogo to obchodzi.



https://wpolityce.pl/polityka/610701-tusk-bardzo-po...
Opublikowano: 18 sierpnia 2022, 06:38
https://www.salon24.pl/u/andrzej111/1245830,w-oparach...
sześć stóp nad ziemią Postów: 2907
garbaty_anioł
sześć stóp nad ziemią, postów: 2907
Czwartek, 18 sierpnia 2022 12:22:51
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@sailor nie wiem czy jeździsz na rybki, ale ja lubię Bug w okolicach Drohiczyna oraz Narew za Ostrołęką. Kocham ludzi, z którymi łowimy i kocham te wioseczki i ludzi w nich. To już od dawna jest tradycja:)

A teraz wyrugowana Odra na co najmniej kilkanaście lat. Ogromna tragedia i katastrofa - nie da się temu zaprzeczyć.

Trzeba zaczekać na ustalenie faktów i wyciągnięcie konsekwencji.

Żal mi regionów i samorządów związanych z Odrą. Żal mi ludzi, którzy dotychczas cieszyli w różny sposób tą rzeką i jej dopływami. I pomyśleć, że na weekend wyjeżdżam z kumplami nad Bug.
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Czwartek, 18 sierpnia 2022 12:32:57
0
+1 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Sprawa Odry pokazuje że kijem Wisły się nie zawróci tylko się wodę zamąci. Czas zatrudniać fachowców a nie nominatów partyjnych. Winni wyłącznie ci ci teraz rządzą lub nierządem stoją
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 18 sierpnia 2022 16:31:17
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
od wieków nie moczyłem wędki i jakoś nie zamierzam

"Winni wyłącznie ci ci teraz..." myślałem że ci tamci ale skoro takie rzeczy zapodaje wieszcz z mazgułowa to chyba jak zwykle ma rację
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 19 sierpnia 2022 07:48:31
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wakacje w Berlinie ?

Waldemar Krysiak: Bród, smród i ubóstwo. Tak upada Berlin
18.08.2022 22:09


Odchodzę na chwilę od restauracyjnego stołu w ogrodzie. Dwóch bezdomnych rzuca się na moje jedzenie. Kilka metrów dalej, przy wejściu do lokalu, inny bezdomny daje sobie w żyłę. Tak wygląda obecnie Berlin, gdzie bieda i narkomania stają się codziennością....

https://www.tysol.pl/a89514-tylko-u-nas-waldemar-kr...
Mińsk Mazowiecki Postów: 450
zojka131
Mińsk Mazowiecki, postów: 450
Piątek, 19 sierpnia 2022 09:40:40
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.youtube.com/watch?v=XQsBB3xQR5k

debata wolnościowców
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 19 sierpnia 2022 10:28:39
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@wakacje w Berlinie. Byłem w Berlinie kiedy upadał mur berliński... Było tak samo.. Widocznie tam raka tradycja. Jest na dworcu taka organizacja świętego Alberta która prowadzi noclegownie. Każdy kto chce przenocować dostaje rano dziesięć euro... Warunek ma być trzeźwy. Jesli ktos nie wierzy to jego sprawa ale osiemdziesiąt procent berlińskich bezdomnych to Polacy
Post edytowany 2 razy
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Piątek, 19 sierpnia 2022 11:52:41
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt
Postów: 63900
kumak Dziś, 2 godz. temu
0
+
-
@wakacje w Berlinie. Byłem w Berlinie kiedy upadał mur berliński...

...stałeś w kolejce PO wiertarki........?????
Postów: 1417
Lasocki
postów: 1417
Piątek, 19 sierpnia 2022 12:05:46
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
dziesięć euro

na co przeznaczyłeś te dziesięć euro kumak?
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 19 sierpnia 2022 12:25:40
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tytus sie kiedyś było w naszym kraju normalnie. Miałem firmę eksport import i przywoziłem do Polski instrumenty muzyczne
Post edytowany
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Piątek, 19 sierpnia 2022 13:15:25
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
no własnie, to z tamtego czasu POzostał ci łeb pusty jak bęben.........
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 19 sierpnia 2022 13:31:40
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Bęben? Na bębnach grałem w orkiestrze a sprowadzałem instrumenty klawiszowe elektroniczne. Których obsługa bardziej skomplikowana niż spawanie bramy z druta i kątownika. Chińczycy dawno takich jak ty zamienili robotami które kumak serwisuje
Post edytowany 2 razy
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 19 sierpnia 2022 13:49:56
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Śnięte ryby, wyłowione z Odry pod koniec lipca zostały spalone. A razem z nimi pierwsze dowody na zatrucie rzeki. Wędkarze chcieli zbadać ryby na własną rękę, ale usłyszeli, że laboratorium brakuje właściwych odczynników
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 19 sierpnia 2022 14:38:28
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
wy kumacz zapewne chcieliście otrzymać te ryby, nic z tego , jedź nad Odrę i sam sobie POzbieraj, możesz dla niePOznaki udawać złotą algę
Żabodukt Postów: 78389
kumak
Żabodukt, postów: 78389
Piątek, 19 sierpnia 2022 14:47:18
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"Żeby nie było cudu nad urną". Opozycja i KOD szykują się do pilnowania wyborów.
Podczas wyborów prezydenta Rudy Śląskiej opozycja i KOD przeprowadzą obywatelską kontrolę wyborów.
- W tej małej bitwie przetestujemy to, co na skalę całej Polski będziemy robić w wyborach parlamentarnych w 2023 r. - mówi "Wyborczej" szef KOD Kuba Karyś.
Źr. Gazeta Wyborcza
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Piątek, 19 sierpnia 2022 14:49:38
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 63906
kumak Dziś, 5 godz. temu
-1
+
-
@wakacje w Berlinie. Byłem w Berlinie kiedy upadał mur berliński... Było tak samo.. Widocznie tam raka tradycja. Jest na dworcu taka organizacja świętego Alberta która prowadzi noclegownie. Każdy kto chce przenocować dostaje rano dziesięć euro... Warunek ma być trzeźwy. Jesli ktos nie wierzy to jego sprawa ale osiemdziesiąt procent berlińskich bezdomnych to Polacy

eurasy stały się walutą w 2002 roku więc ta "organizacja" nie mogła ich wypłacać w listopadzie 89 , te niby 80% to w większości drobne cwaniaczki i patologia POstkomunistyczna i na pewno nie w takich ilościach, nie twierdzę że nie było tam bezdomnych Polaków ale własnej patologii różnej czerwonej hołoty , narkomanów i beżowych Niemcy mają dostatek , na koniec : nie wstyd towarzyszu kumaku spać w schronisku dla bezdomnych dla dość nędznej kasy , w dodatku prowadzonego przez kościelne stowarzyszenie ? no cóż kumak POtrafi

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK