6°C

17
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 6.72
PM25: 10.14 (67,57%)
PM10: 11.01 (24,48%)
Temperatura: 6.27°C
Ciśnienie: 1018.61 hPa
Wilgotność: 68.95%

Dane z 23.04.2024 12:35, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

WIWAT PAD2020

2199 postów
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 10:03:28
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tam gdzie jest PiS, tam gdzie jest partia Jarosława Kaczyńskiego, tam zawsze, jeżeli chodzi o procedury, pojawia się "tupolewizm". Tam zawsze zaczyna się brak poszanowania dla polskiego prawa i bezpieczeństwa obywateli‼ https://www.facebook.com/najlepszezpolityki/videos/1027...
Post edytowany
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Czwartek, 22 kwietnia 2021 11:05:00
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
..tam gdzie sie odezwie kumak, dalsza dyskusja jest bez sensu, gdyż osiąga POziom zbiornika osadowego z miejskiej oczyszczalni sąsiadującej z posesją jego rodzica, gdyż ten POdobno dorosły men, nic w swym życiu nie osiągnął, przesiadując na kawie w "Przyjaźni"
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 11:09:05
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tytussie czemu nie byłeś na tej akademii kiedy dostałem radio major od dyrektora Wiatraka za zdobycie drugiego miejsca za pracę dyplomową w Wojewódzkim konkursie młodych mistrzów techniki?Od tamtej chwili moje życie to pasmo sukcesów.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 11:13:29
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Pokazałem przykład że nawet tak wielka tragedia niczego nas nie nauczyła i samolot z Prezydentem poleciał bez wymaganych procedur
gdzieś indziej Postów: 11573
michal1965
gdzieś indziej, postów: 11573
Czwartek, 22 kwietnia 2021 12:29:37
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
@Od tamtej chwili moje życie to pasmo sukcesów.

Szczególnie od kiedy opanowałeś klawiaturę.
Nie obrażając. Kto normalny zamieszcza po kilka wrzutek na godzinę przez 18h/24 7 dni w tygodniu nie przerywając w czasie remontu kuchni?
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Czwartek, 22 kwietnia 2021 12:32:34
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt
Postów: 47587
kumak Dziś, 2 godz. temu
0
+
-
Tytussie czemu nie byłeś na tej akademii kiedy dostałem radio major od dyrektora Wiatraka za zdobycie drugiego miejsca za pracę dyplomową w Wojewódzkim konkursie młodych mistrzów techniki?Od tamtej chwili moje życie to pasmo sukcesów
.... na partyjne akademie nie chodzę, wiatraka nie znałem i nie znam;
pasmo sukcesów?????... hihihichot historii, kumak i pasmo sukcesów: mieszkanie kątem u ojca, jeździ starym niemieckim struclem, nawet żony rodzimej nie był w stanie wygarnąć, no ale jak spojrzy w lustro to odbicie mu mówi : tak maciuś jestęs najmądrzejszy i najładnieszy............ ale jak wszyscy z Mińska wyjadą...........
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 14:34:10
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
tytussie- napisz o swoich sukcesach
siennica Postów: 1169
tytuss
siennica, postów: 1169
Czwartek, 22 kwietnia 2021 15:08:48
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
hm........ POprostu nie jestem kumakiem, a przed takim pętakiem nie będę sie obnarzał...........
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 22 kwietnia 2021 16:57:36
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
"drugiego miejsca za pracę dyplomową w Wojewódzkim konkursie młodych mistrzów techniki?Od tamtej chwili moje życie to pasmo sukcesów."

a POtem towarzysz @kumacz zakupił w miejscowym kiosku "Ruchu" "Młodego Technika" i wraz z dziadkiem (partyzantem GL) na POdwórzu pershinga POstawili
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 17:04:03
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Zrobiłem urządzenie do pomiaru rozwarcia kąta styku przerywacza i do innej diagnostyki układów elektrycznych pojazdu samochodowego. Kończyłem kierunek mechaniczny ale praca była z dziedziny elektroniki
Postów: 7439
Zolnierz
postów: 7439
Czwartek, 22 kwietnia 2021 19:05:55
+3
+3 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Czyli praca - nie na temat.
Siadaj kumak- 1!.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 22 kwietnia 2021 20:03:02
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
widzisz zolnierz w tamtych czasach jeszcze nie było komputerów w samochodach a elektryka to elektromagnesy i styki... ale znana już była lapa stroboskopowa i początki elektroniki samochodowej-uklady czasowe i sonda lambda-kumaka praca wychodziła w przyszłość i została doceniono zwłaszcza słuchawki w których słychać było stuki panewek albo zaworów -diagnostyka to podstawa i decyduje o zmniejszeniu kosztów napraw pojazdów mechanicznych. Jestem wdzięczny swoim szkolnym nauczycielom którzy nauczyli mnie kombinować i przyzwyczaili że nikt mi sam niczego nie da gratis.
moim urządzeniem można było również sprawdzać obwody elektryczne , kondensatory prąd lądowania
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Wtorek, 27 kwietnia 2021 09:55:50
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak było
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 29 kwietnia 2021 07:02:32
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Premier, organizując tzw. wybory kopertowe, złamał pięć przepisów w dwóch ustawach — twierdzi NIK

Dokładny koszt tych wyborów — to 76 mln 507 tys. 400 zł z kieszeni podatnika. Co ciekawe ministrowie Jacek Sasin i Mariusz Kamiński prawdopodobnie rozumiejąc, że decyzje premiera Mateusza Morawieckiego mogą być bezprawne, odmówili pokrycia tych kosztów ze swoich budżetów.

We wnioskach pokontrolnych NIK twierdzi, że organizując wybory kopertowe, premier złamał pięć przepisów z dwóch ustaw.
Premier kazał Poczcie Polskiej i Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych wystawić faktury za koszt wyborów dwóm ministerstwom. Jacek Sasin i Mariusz Kamiński odmówili ich przyjęcia.
Obie faktury zostały wystawione w sumie na 76 mln 507 tys. 400 zł. I tyle dokładnie zapłaciliśmy za próbę przeprowadzenia wyborów prezydenckich w maju 2020 r.
Premier zna wnioski NIK od czterech miesięcy, ale do dziś milczy w tej sprawie.

Jakieś pytania mili Państwo ?
Ja szczękę zbieram z podłogi ... szczegóły na Onet.pl.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 29 kwietnia 2021 17:15:12
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Kancelaria Prezydenta wiedziała, że kontroler lotów kończy pracę wcześniej. TVN24 ujawnia treść e-maili i nagrania z wieży
Portal TVN24.pl dotarł do e-maili, które to potwierdzają. TVN24 opublikowało nagrania rozmów pilotów prezydenckiego samolotu z wieżą. Potwierdzają one, że prezydencki samolot nie powinien był startować z lotniska, na którym nie pracowała już kontrola lotu. Po starcie maszyna przez kilka minut leciała w strefie niekontrolowanej. Portal tvn24.pl dotarł o maili, które to potwierdzają. https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/lotn... czasie ubiegłorocznej kampanii prezydenckiej samolot z Andrzejem Dudą na pokładzie wystartował bez pozwolenia, a naciskali na to "najważniejsi jego pasażerowie". Maszyna wystartowała finalnie 15 min po zamknięciu lotniska. Kilka dni po incydencie członkowie zarządu LOT i politycy PiS rozmawiali o tym, w jaki sposób ukryć przebieg wydarzeń, aby nie zaszkodzić kampanii głowy państwa – pisała Wirtualna Polska.

– Dyrektor lotniska nawet próbował pospieszyć, ale trudno poganiać głowę państwa – mówił "GW" informator, zdradzając, że problemy zaczęły się, gdy "okazało się, że nikt nie zgłosił poznańskim kontrolerom, że muszą przejąć lot". Dlaczego poznańskim? Lotnisko monitoruje kontroler na wieży w porcie, ale ten oficjalnie skończył pracę właśnie o godz. 22. Została więc możliwość zdalna, czyli z wieży na poznańskiej Ławicy.
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 29 kwietnia 2021 17:46:19
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To była kolejna ściema? Premier wycofuje się z kwoty wolnej od podatku na poziomie 30 tys. złNowy Ład PiS miał być wielką rewolucją podatkową. Miała się znaleźć w nim np. kwota wolna od podatku na poziomie 30 tys. złotych. Ostatnie wypowiedzi czołowych polityków sugerują, że jest ona nieaktualna.
Kwota wolna od podatku jednak niższa
O kwestię kwoty wolnej zapytany został premier Mateusz Morawiecki w wywiadzie w Polsacie. Przyznał, że kwota ta będzie jednak niższa.Wcześniej radość Polaków, którzy uwierzyli w owe “30 tys. zł”, gasił już minister finansów. Tadeusz Kościński w Programie Pierwszym PR powiedział, że kwota wolna na poziomie 30 tysięcy złotych jest niemożliwa, bo “budżet nie jest z gumy”.

– Zdziwiłbym się, gdyby była na takim poziomie. To jest, jeden z wariantów, jakie przygotowaliśmy. Ale nie stawiałbym najwięcej pieniędzy na taki wariant, raczej – na niższy poziom, na 15-20 tysięcy na ten moment, a dopiero za rok, dwa lata, kiedy wyjdziemy z pandemii, wtedy możemy mieć większe ambicje – powiedział Kościński.

Obecnie kwota wolna od podatku dla większości Polaków waha się na poziomie od 8 tysięcy złotych (w przypadku osób mających 8 tysięcy złotych dochodu) do 3 091 złotych (w przypadku 13 tysięcy złotych dochodu).
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Piątek, 30 kwietnia 2021 05:25:22
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Morawiecki zapowiadał 100 tysięcy mieszkań, nie wyszło. Teraz jest mowa o kolejnych 75 tysiącach https://tvn24.pl/biznes/nieruchomosci/morawieck...
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 6 maja 2021 18:07:13
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Po co tak kłamać? przecież niektórzy z nas pamiętają kupowane przez nas cegiełki i makulaturę przynoszoną na budowę Zamku ", odbudowany rękami patriotów po II wojnie, mimo braku silnego wsparcia ze strony komunistycznych władz." https://www.prezydent.pl/aktualnosci/wypowiedzi-prezyde...
Leszek Miller

Kłamstwo Andrzeja Dudy: "Zamek Królewski został odbudowany rękami polskich patriotów po wojnie, mimo braku wsparcia komunistycznych władz".
Decyzję o odbudowie Zamku Królewskiego w Warszawie podjęło 20 stycznia 1971 roku Biuro Polityczne KC PZPR na wniosek Edwarda Gierka. Sześć dni później Obywatelski Komitet Odbudowy Zamku Królewskiego w Warszawie pod kierownictwem szefa stołecznej PZPR Józefa Kępy zainaugurował swoją działalność. Wiceprzewodniczącym Komitetu został zasłużony muzealnik prof. Stanisław Lorentz.
Gierek traktował odbudowę zamku jako symbol narodowej jedności.
Post edytowany
Mińsk Mazowiecki Postów: 3382
Totamto
Mińsk Mazowiecki, postów: 3382
Czwartek, 6 maja 2021 21:43:30
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Tak było:
https://twitter.com/antylewus/status/1389468191454...
Żabodukt Postów: 78381
kumak
Żabodukt, postów: 78381
Czwartek, 13 maja 2021 12:52:31
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Echa wyborów przed którymi uratował nas nasz Burmistrz . https://www.facebook.com/100044177376904/posts/31546065...
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK