7°C

9
Powietrze
Wspaniałe powietrze!

PM1: 3.95
PM25: 5.36 (35,75%)
PM10: 5.86 (13,03%)
Temperatura: 6.76°C
Ciśnienie: 1002.71 hPa
Wilgotność: 87.25%

Dane z 29.03.2024 07:50, airly.eu

Szczegółowe dane meteoroliczne z Mińska Maz. są dostępne na stacjameteommz.pl


facebook
REKLAMA

Forum

Relacje polsko-ukraińskie czyli Lachy i Chachoły

4701 postów
mińsk maz Postów: 1138
skiper
mińsk maz, postów: 1138
Niedziela, 9 maja 2021 12:53:19
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Schylę tylko czoło przed wszystkimi ofiarami powojennych czystek, wykorzenionymi,


Skoro Piotr chyli czoła nad akowcami, nad wyklętymi, nad przesiedlonymi z Galicji, z Wołynia - generalnie z kresów - to tylko przyklasnąć.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Niedziela, 9 maja 2021 21:20:58
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
RZECZPOSPOLITA TROJGA NARODÓW. EUROPEJSKI PROJEKT XVII STULECIA
Post edytowany
mińsk maz Postów: 1138
skiper
mińsk maz, postów: 1138
Niedziela, 9 maja 2021 21:30:40
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
A miało być tak pięknie...
Tyle, że Chmielnickiemu nie podobało się to, że ktoś mu żonę chędożył.
A ile takich Ukrainek stoi teraz przy drogach, tylko Putin się cieszy i wysyła rubelki dla kumaka
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Niedziela, 9 maja 2021 21:48:18
-3
0 -3
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
sukinsynu pokaz gdzie te rubelki lub zamknij mordę
mińsk maz Postów: 1138
skiper
mińsk maz, postów: 1138
Niedziela, 9 maja 2021 22:47:38
+2
+2 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Od putinowskich rubelków, jak i od zysków z kanału na You Tube jest skarbowy

https://www.wirtualnemedia.pl/artykul/youtuberzy-podatki-ile-mozna-zarobic-na-kanale-youtube
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Wtorek, 18 maja 2021 10:08:15
-4
0 -4
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/2118181... Babakova porozmawiała z «Polityką» o Polsce— jako pracująca tu dziennikarka ukraińska. Kilka cytatów:

Po wyborach w 2015 r. ciągle spotykam się z opinią, że moje krytyczne teksty pod adresem rządu PiS są tworzone w jakimś „nieznanym interesie”. Że jestem niedouczona, że mam się cieszyć z przywileju mieszkania w Polsce i nie odzywać się. Wielokrotnie czytałam komentarze, że Polska ma zakazać mi wjazdu. Kilka razy dostałam wiadomości na Facebooku, że złożą na mnie donos do ABW, by wyrzucono mnie z Polski.

Polska to jest taka Ukraina, tylko bardziej. Podobnie jak w Ukrainie, w Polsce utrzymuje się wysoki poziom nietolerancji dla odmiennego zdania, wyobrażenie o sobie jako o ofierze historii i losu („więc dziś nam się należy”), brak szacunku do słabszych. Obywatel naprawdę musi się postarać, by nie dać państwu wejść z butami do swego życia, zachować wrażliwość.

Polacy chcą mieć swój Wschód (teren mniej cywilizowany, gdzie niosą kaganek światła) i Zachód (przestrzeń aspiracji, do której „my” już na pewno dorośliśmy, ale „oni” ciągle ciągną nas na Wschód). Często słyszę od Polaków, nawet tych, którzy deklarują sympatię do Ukrainy, jak namiętnie opowiadają o tym, że na Ukrainie jest źle, jakie społeczeństwo jest zacofane, jak dużo brakuje Ukraińcom, by zostać Europejczykami. Koniecznie potrzebują tego „gorszego Ukraińca”, by poczuć się lepiej, dowartościować kosztem biedniejszych sąsiadów.

Wsidać, o jakie „obiektywne relacjonowanie” chodzi obecnemu rządowi. Dofinansowuje kilka projektów medialnych w języku ukraińskim i rosyjskim, treści tworzone w tych redakcjach są superprzychylne PiS.

⭕️ POLECAM CAŁOŚĆ‼️
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Niedziela, 6 czerwca 2021 12:08:34
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Piosenka o panu, który gwałcił kobiety przebywające nad rzeką, czy przypomnienie, że Szela znany był z tego, że bił swoje żony, pokazują, że w Polszcze linia frontu w walce klas przebiegała przez ludzkie ciała – mówi autor książki „Chamstwo” Kacper Pobłocki.


Jakub Majmurek: Czym jest Chamstwo? Kolejną ludową historią Polski? Antropologią Polski pańszczyźnianej? Esejem popularnonaukowym o tym, co było kiedyś i czemu dziś jest, jak jest?

Kacper Pobłocki: Gdy dziesięć lat temu zacząłem pracować w Polsce, trafiłem do Katedry Etnologii Polskiej UAM w Poznaniu. Pewnego dnia poprosiłem profesora – kolegę z pokoju, by polecił mi jakąś książkę o codzienności polskiego chłopa pańszczyźnianego. Książki na takie tematy pisze się w każdym europejskim kraju, byłem pewien, że o Polsce też będzie co najmniej kilka.

I co zaproponował?

Zdębiał, nie wiedział, co powiedzieć, zupełnie zaskoczyło go to pytanie. Okazało się, że takiej książki w Polsce po prostu nie było. Uznałem więc, że warto ją napisać. Chamstwo stara się urealnić dyskusję o przeszłości, która w Polsce co jakiś czas powraca w rytualnych formach, w publicystycznych dywagacjach o „mentalności folwarcznej” czy „piętnie pańszczyzny”. Przykładem może być ostatnia polemika między Szczepanem Twardochem a Maciejem Radziwiłłem.

A Chamstwo jak się ma do tych sporów?

Ta książka jest zupełnie obok nich, bo w tej formie należy je już naprawdę zakończyć. Od lat 60. XX wieku obraz folwarku i pańszczyzny wracający w tych dyskusjach jest taki sam i tak samo niewiele ma wspólnego z rzeczywistością. Mówimy ciągle o cieniu pańszczyzny, nie analizując, jak właściwie wygląda przedmiot, który rzuca ten cień. Chamstwo jest próbą konfrontacji z tym, jak naprawdę wyglądała przeszłość, i zrozumienia, jak faktycznie wygląda trwanie wpływów pańszczyzny na nas dziś. https://krytykapolityczna.pl/kultura/czytaj-dalej/poblocki-...
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Niedziela, 6 czerwca 2021 17:22:16
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Żabodukt Postów: 48820
kumak Niedziela, 9 maja 2021 • 21:48:18
-2
+
-
sukinsynu pokaz gdzie te rubelki lub zamknij mordę

A Chamstwo jak się ma do tych sporów?

i tak wygląda "historia" na "forum" Mińska Mazowieckiego

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Niedziela, 6 czerwca 2021 17:35:48
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
KOLEGO SAILOR skiper bezpodstawnie kumaka o rzekomo pobieraną KASE ZA POSTY... kiedyś mi to zbrzydnie i odszczeka to publicznie
mińsk maz Postów: 1138
skiper
mińsk maz, postów: 1138
Niedziela, 6 czerwca 2021 20:55:31
+1
+1 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
To ty za darmo rozsiewasz ruską propagandę????
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Środa, 16 czerwca 2021 22:48:55
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Historia Polski po ukraińsku
Bardzo ciekawy szczegół odnośnie spraw etnicznych Zachodniej Ukrainy.w 1905 roku Rosjanie nauczeni kiedyś Tatarami ZROBILI SPIS LUDNOŚCI i on pokazał Wołyń gdzie Polaków było około 7%.Co SYTAŁO SIĘ PO POKOJU RYSKIM W 1920?MASOWA POLSKA KOLONIZACJA Zachodniej Ukrainy
Post edytowany 2 razy
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Czwartek, 17 czerwca 2021 09:02:12
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie masz "kolegów" mendo więc sobie lewackiego pyska nie wycieraj


B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Wtorek, 22 czerwca 2021 19:08:01
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Po TYLU LATACH POWINIENEŚ NAUCZĆ SIĘ ROZMAWIAĆ JAK Polak z Polakiem. Wyciągnij wreszcie słomę z butów
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 09:05:31
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
nie jesteś Polakiem gnido , więc na twoje prowokacje odPOwiadam adekwatnie do waszego POziomu rozwoju , wy kumak możecie już się nie uczyć , przysłowie mówiące że "człowiek uczy się całe życie" w waszym przypadku nie ma żadnego zastosowania , Ctrl C , Ctrl V to cała wasza mądrość i filozofia życiowa więc słomę sam sobie z własnych łapci wyciągaj
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Środa, 23 czerwca 2021 10:11:07
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Jak nie jestem? Ojciec i matka Polacy. Chociaż poczęty zostałem na Śląsku to matka urodziła mnie w Mińsku Mazowieckim.
Linkuję to co interesujące
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 12:02:25
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
narodowość to nie to samo co przynależność organizacyjna gamoniu z mazgułowa ,
a linkujesz bo bierzesz za to hajs

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Środa, 23 czerwca 2021 15:02:10
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
linkujesz bo bierzesz za to hajs-tak ci mówi twoje prawackie miłosierdzie i doskonale wiemy że to kłamstwo
Mińsk Mazowiecki Postów: 50642
sailor
Mińsk Mazowiecki, postów: 50642
Środa, 23 czerwca 2021 17:03:42
0
0 0
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
miłosierdzia to sobie w mazgułowie POszukaj, płatny stetryczały trollu

B A N

dla kumaka
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Niedziela, 27 czerwca 2021 21:27:29
-2
0 -2
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
Ten PAN OBALIŁ CAŁY MIT O WIELKIEJ ROSYJSKIEJ HISTORII A W TYM PROGRAMIE MÓWi O Wołyniu i o LWOWIE i O tym jak papież dawał kasę na podbój Rusi oraz jak to polski król ukradł cenne skarby i ruskie insygnia królewskie ze Lwowa. Dowiecie się jak ważny dla historyków rodowód i prawo.
Post edytowany
Żabodukt Postów: 78006
kumak
Żabodukt, postów: 78006
Czwartek, 1 lipca 2021 22:35:35
-1
0 -1
+ -
Tylko dla zalogowanych użytkowników
DLA tych którzy uważają że Wilno polskie KRÓTKA HISTORIA Litwy po ukraińsku
Post edytowany

Zaloguj się aby uczestniczyć w dyskusji oraz uzyskać dostęp do większej ilości wątków na tym forum.

Aktualności

OK